ایمپلنت فوری

فهرست مطالب

هر آنچه باید در مورد ایمپلنت فوری دندان بدانید

اگر جای خالی دندان از دست رفته ظاهر ناخوشایندی برای چهره شما به وجود آورده است، دیگر نگران نباشید! با ایمپلنت فوری میتوان جای خالی دندانهای از دست رفته را به بهترین شکل ممکن پر کرد. ایمپلنت دندان نه تنها تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد، بلکه از نظر سلامتی نیز باعث بهبود شیوه غذا خوردن ما میگردد. شما با ایمپلنت فوری دندان، دیگر هیچ مشکلی در هنگام صحبت کردن و بیان کلمات نخواهید داشت. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد این روش درمانی بی نظیر در اختیار شما قرار دهیم.

ایمپلنت فوری دندان چیست؟

این روزها دیگر نبودن دندان در دهان، به عنوان یک نقص در چهره محسوب نمیشود؛ زیرا با ایمپلنت فوری دندان، میتوان در کوتاهترین زمان ممکن آن را با یک دندان سالم و جدید جایگزین نمود. ایمپلنت در واقع یک روش نوین دندانپزشکی است؛ در این روش پایههای ایمپلنت که شباهت بسیار زیادی به ریشههای دندان دارند، در قسمت استخوان فک قرار داده میشوند. این پایهها با استخوان فک سازگاری بالایی دارند و به قدری محکم هستند که میتوان تاج دندان را به راحتی بر روی آنها قرار داد. کاشت دندان به شیوههای مختلف انجام میپذیرد که یکی از متداولترین آنها، ایمپلنت فوری دندان است. ایمپلنت فوری در میان سایر روشهای کاشت دندان بسیار محبوب است، زیرا بلافاصله پس از کشیدن یا از بین رفتن دندان، در استخوان فک جای میگیرد. بنابراین استخوان فک فرصتی برای تغییر شکل و یا تحلیل رفتن ندارد.

آیا متخصصان ایمپلنت فوری با بیهوشی را پیشنهاد مینمایند؟

بررسیها نشان دهنده آن است که برخی از افراد از ترس جراحی ایمپلنت، از کاشت دندان صرف نظر میکنند. آنها از تصور این که باید لثه و استخوان فک آنها سوراخ شده و یک پایه تیتانیومی درون آن قرار گیرد، وحشت زده میشوند. بنابراین روشهای دیگر را به عنوان جایگزینی برای دندانهای از دست رفته خود، ترجیح میدهند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید، ما برای شما خبر خوبی داریم. این روزها برخی از متخصصان کشورمان، اقدام به کاشت فوری دندان با بیهوشی نمودهاند.
در این روش، ابتدا پزشکان دندانهای شما را معاینه نموده و سپس در مورد کاشت دندان، اطلاعاتی در اختیار شما قرار میدهند. در شرایطی که تیم متخصصان احساس کنند که میزان اضطراب شما در زمینه جراحی ایمپلنت بسیار زیاد است، روش کاشت فوری با بیهوشی را پیشنهاد میکنند. البته فراموش نکنید که کاشت فوری دندان با بیهوشی، به عواملی مانند سابقه سلامتی، سن و… بستگی دارد.

ایمپلنت فوری تحت بیهوشی چگونه انجام میشود؟

برای انجام ایمپلنت فوری تحت بیهوشی، ابتدا متخصصان سلامت کامل شما را بررسی مینمایند. سپس با توجه به شرایط جسمانی، سابقه بیماری، نوع عمل و میزان وخامت دندان، کاشت فوری با بیهوشی را تجویز مینمایند. پس از آن که با روشهای متداول پزشکی، بیهوشی کامل صورت گرفت، متخصص ایمپلنت شروع به کاشت دندان مینماید. در این روش ابتدا بر روی لثه یک شکاف کوچک ایجاد شده و سپس استخوان فک را به میزان اندکی سوراخ مینمایند. در ادامه پایه ایمپلنت درون استخوان فک قرار گرفته و لثه را بخیه میزنند.

مزایای ایمپلنت فوری دندان

بدون شک کاشت فوری دندان، دارای مزایای بسیار زیادی است که متخصصان همواره آن را به بیماران خویش پیشنهاد میکنند. در ادامه مطلب قصد داریم برخی از مهمترین مزایای این روش را به شما عزیزان معرفی کنیم:
کوتاه بدون مدت زمان بی دندانی
ایمپلنت فوری(همان گونه که از نام آن پیداست) در مدت زمان کوتاهی پس از کشیدن دندان، جایگزین آن میشود. بنابراین بیماران مدت زمان کوتاهی را در بی دندانی سپری میکنند. این موضوع به خصوص برای دندانهای جلو، از اهمیت بسزایی برخوردار است.
حفظ استخوان فک در مدت زمان ترمیم دندان
پس از آن که دندانهای شما به هر علتی از دست میروند، اگر بلافاصله اقدام به کاشت دندان و جایگزینی آنها نکنید، استخوان فک شما تحلیل میرود. گذشت زمان، بیش از پیش باعث تحلیل رفتن استخوان فک شده و این وضعیت دیگر برای ایمپلنت دندان مناسب نخواهد بود. ایمپلنت فوری دندان، باعث حفظ دوام و استحکام استخوان فک شده و از تحلیل رفتن آن جلوگیری به عمل میآورد.
افزایش اعتماد به نفس بیمار
افرادی که باید برای کاشت دندان خود، مدت زمان طولانی را صبر کنند، به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست خواهند داد. زیرا بدون دندان بودن تاثیرات منفی بر روی زیبایی و جذابیت چهره قرار میدهد. اما خوشبختانه با کاشت فوری دندان، میتوان به سرعت زیبایی را به چهره خود بازگرداند و لبخند زیبایی برای خود به ارمغان آورد.
کاهش جلسات درمانی
تجربه نشان دهنده آن است که برای کاشت فوری دندان، نیاز به تعداد جلسات کمتری در قیاس با ایمپلنت معمولی وجود دارد. علاوه بر کم بودن تعداد جلسات درمانی، ایمپلنت دندان فوری، درد و عوارض بسیار کمی برای بیمار به وجود میآورد. در این شیوه، استخوان فک و لثه آمادگی بیشتری برای دریافت پایه ایمپلنت دارند و سازگاری با آن بسیار بیشتر از سایر روشهای درمانی است.
بهبود گفتار
کسانی که بلافاصله پس از کشیدن و یا از دست دادن دندانهای خود اقدام به کاشت فوری دندان مینمایند، در ادای کلمات و گفتار معمولی و روزانه خویش، دچار مشکل نخواهند شد.
کاشت دندان فوری در تهران
زمانی که صحبت از یک روش جایگزین برای دندانهای از بین رفته میشود، ایمپلنت دندان فوری، به عنوان یکی از روشهای محبوب دندانپزشکان مطرح میگردد. کاشت دندان، در قیاس با سایر روشها مانند پروتز و بریج، شما را به یک دندان طبیعی و ماندگار نزدیک میکند. خوشبختانه در کشورمان ایران و به خصوص شهر تهران، متخصصان توانمندی وجود دارند که اقدام به کاشت دندان فوری در تهران نموده و خدمات ارزشمندی را به بیماران خویش ارائه میدهند.
بنابراین اگر شما نیز دندانهای خود را به هر دلیلی از دست دادهاید، میتوانید با کمک یک متخصص حرفهای و با تجربه، اقدام به انجام ایمپلنت فوری در تهران نمایید. تجربه نشان دهنده آن است که ایمپلنت دندان فوری، کیفیت زندگی و سلامتی شما را به میزان فراوانی افزایش خواهد داد. بسیاری از افرادی که از این روش برای جایگزینی دندانهای خود استفاده کردهاند، اعتماد به نفس آنها نیز افزایش پیدا کرده است. کاشت دندان، تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره دارد و اعتماد به نفس بالایی در هنگام غذا خوردن و لبخند زدن با خود به همراه میآورد.

مطالب سایت

Leave A Comment