تزریق چربی

خانه تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی ؛ بازیابی حجم و فرم از دست رفته صورت و بدن، جوانسازی پوست در بهترین مرکز زیبایی در تهران

کاهش حجم صورت و از بین رفتن فرم اولیه و زیبای آن و سایر بافت های عضلانی بدن از علائم افزایش سن و نشانه های پیری است. بالشتک های چربی بخش های مختلف بدن با افزایش سن، تحلیل رفته و سبب ایجاد و افزایش عمق چین و چروک ها می شوند و ظاهری کاملا استخوانی و نازیبا به خود می گیرند.

روش های زیادی برای جوانسازی پوست، جبران حجم از دست رفته، فرم دهی و رفع چین و چروک ها وجود دارد. یکی از کارآمدترین روش ها که در سال های اخیر با استقبال خوبی روبرو بوده است، تزریق چربی است که از موثرترین روشهای حجم دهی و جوان سازی پوست است.

تزریق چربی چیست؟

استفاده از چربی به عنوان یک فیلر، روش جوانسازی در تزریق است. فیلرها که همان حجم دهنده های پوستی هستند، دسته ای از مواد تزریقی می باشند که به لایه ای از پوست وارد شده و موجب جوان سازی و حجم دهی پوست می شوند. فیلرها در ایران بیشتر با نام تزریق ژل شناخته می شوند اما در واقع فیلرها انواع گوناگونی دارند و ژل‌ها فقط یکی از انواع فیلرهای قابل استفاده هستند.

چربی تزریقی در این روش از چربی های خود بدن فرد است. در این روش بافت های بدن واکنش بدی به چربی‌های تزریقی نمی ‌دهند و همچنین اثرات آن ماندگاری طولانی تر دارد. عوارض چربی در صورت رعایت اصول درمانی بسیار کم و محدود است.

 

تزریق چربی 6541515

 

زمان  و سن مناسب برای تزریق چربی

  • اگر بخشی از صورت شما دچار کاهش حجم و فرورفتگی شده است، شما کاندید مناسبی برای تزریق هستید
  • اگر قصد دارید انحناهای سطحی صورت و بدن خود را بهبود ببخشید، جای اسکار و زخم‌ها را برطرف کنید و دستان یا صورت خود را جوانسازی کنید.
  • اگر قصد دارید مدت ماندگاری روش جوانسازی خود را نسبت به ژل های موقت و یا فیلرها افزایش دهید.

 

مزایا و معایب

چربی یکی از کم ریسک ترین روش های جوانسازی است، به همین دلیل لیست معایب آن بسیار کم و در عوض لیست مزایای بلند بالایی دارد اما ما در اینجا به سه مورد که هرکدام  از مهمترین آنها هستند؛ اکتفا می کنیم.

مزایا

  • در تزریق چربی هیچ گونه ماده خارجی وارد بدن فرد نمی شود زیرا از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود به همبن دلیل احتمال وقوع واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ی خارجی کاهش می‌ یابد.
  • ماندگاری طولانی، ایمنی و طبیعی بودن
  • روشی کم تهاجمی با کم ترین ریسک و موثر در جوان سازی

معایب

  • آماده‌ سازی و استخراج چربی بدن برای تزریق نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از پیش آماده هستند، زمان بیشتری می‌برد.
  • درست است که نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بیشتری دارد؛ ولی هزینه‌ بیشتری نیز به همراه دارد.

 

تزریق چربی 5615361

 

جهت دریافت وقت مشاوره با پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زمان تزریق چربی در بهترین کلینیک جراحی؛ مرکز تهران جراحی،  با شماره 02122140348 تماس حاصل فرمایید.

آیا کاندیدای مناسبی برای تزریق هستید؟

صورت (شامل لب‌ها)، افتادگی‌های پوستی (بعد از لیپوساکشن یا زخم شدن) و همچنین حجم‌دهی از رایج ترین محل های تزریق چربی هستند. و برای انجام این کار  باید در بدن شما به اندازه‌ی کافی چربی وجود داشته باشد که بتوان چربی‌ها را از ناحیه‌ی دهنده به بخشی دیگر انتقال داد.

افرادی می توانند از تزریق چربی برای جوانسازی استفاده کنند که دچار بیماری‌های سیستم گردش خون نیستند، از وضعیت سلامت عمومی مناسب و خوبی برخوردارند و انتظارات منطقی، عاقلانه  و روحیه‌ای مثبت دارند.

کاربردهای چربی

تزریق به صورت: خطوط خنده، خط اخم، خطوط افقی پیشانی یا خطوط پنجه کلاغی (در اطراف چشم)، فرورفتگی‌های ناشی از افزایش سن یا چاله‌های ناشی از آکنه و جوش با تزریق چربی کاملا رفع می شوند. افزایش حجم لب ها، کانتور خط فک و رفع عقب رفتگی چانه و … از دیگر مزایای استفاده از تزریق چربی است.

چربی مورد نیاز برای تزریق از شکم، ران یا سایر بخش‌های بدن معمولاً به کمک روش لیپوساکشن استخراج شده و پس از آماده ‌سازی به بخش‌های مورد نظر تزریق می ‌شود.

 

تزریق چربی 1335151

 

مراحل تزریق

استخراج چربی: جراح با همفکری شما،  محل‌های استخراج چربی را مشخص کرده و با استفاده از  بی‌حسی موضعی، منطقه‌ استخراج چربی را بی‌حس می‌کند. سپس در آن محل برشی کوچکی ایجاد کرده و با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، میزان چربی مورد نظر را استخراج می‌کند.

خالص سازی و انتقال: چربی استخراج شده از محل های مشخص به دستگاه سانتریفوژ منتقل می شود. این دستگاه با استفاده از ویژگی گریز از مرکز، باعث جداسازی ناخالصی‌های موجود در چربی استخراج شده می‌شود. چربی آماده‌ شده را در سرنگ‌های کوچک مخصوصی می کشند تا برای مرحله‌ی جایگذاری آماده شود.

جایگذاری: قبل از تزریق محل های مورد نظر برای تزریق علامت گذاری می شود، جراح سرنگ مخصوص را به بخش‌های مورد نظر وارد می‌کند که تکنیک های جراحی به خصوصی دارد. معمولاً سوزن تزریق چند بار به پوست وارد و از آن‌ خارج شده و هر بار مقدار کمی چربی تزریق می‌شود. در هربار تزریق، خطی از چربی در لایه‌های زیرین پوست قرار می‌گیرد تا شبکه‌ای از این خطوط در لایه‌ مورد نظر تشکیل شود.

فرایند انجام مراحل تزریق چندین بار تکرار می شود تا به نتیجه دلخواه بیانجامد.

تزریق به غیر از برشی که برای لیپوساکشن زده می‌شود، که بسیار کوچک  و کمرنگ است، باعث ایجاد زخم یا اسکار دیگری نمی‌ شود.

هزینه تزریق چربی

تزریق چربی به دلیل استخراج و آماده‌سازی‌ چربی که نیاز به تخصص بالا و صرف زمان زیاد دارد و همچنین  مدت ماندگاری اثرات تزریق چربی تا حدود زیادی به تکنیک‌های جراحی و مهارت جراح وابستگی دارد. بدیهی است که هرچه جراح ماهرتر باشد، هزینه تزریق چربی صورت هم بیشتر خواهد بود.

مرکز تهران جراحی با ریاست دکتر وحید دهقان بهترین جراح پلاستیک و  با بهره‌گیری از ماهرترین و باتجربه‌ترین تیم درمانی ، از بهترین و معتبرترین مراکز تزریق چربی در ایران است. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره 02122140348 تماس حاصل فرمایید.

 

 

0/5 (0 نظر)