جراحی زیبایی بینی

خانه جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی

 

جراحی زیبایی بینی جراحی است که باعث تغییر شکل بینی از جنبه های مثبت می شود. انگیزه جراحی زیبایی بینی ممکن است تغییر شکل بینی ، بهبود تنفس یا هر دو باشد. قسمت  فوقانی ساختار بینی استخوانی است و قسمت پایین آن غضروف است. رینوپلاستی ( جراحی بینی) می تواند استخوان ، غضروف ، پوست یا هر سه مورد را تغییر دهد.

قبل از اقدام برای جراحی با جراح خود صحبت کنید که آیا جراحی زیبایی بینی برای شما مناسب است یا خیر؟ هنگام برنامه ریزی برای جراحی زیبایی بینی ، جراح شما سایر ویژگی های صورت ، پوست روی بینی و آنچه را که می خواهید تغییر دهید در نظر می گیرد. اگر کاندید عمل جراحی باشید، جراح شما یک برنامه سفارشی برای شما تهیه خواهد کرد.

جراحی زیبایی بینی می تواند اندازه ، شکل یا نسبت بینی شما را تغییر دهد. این تغییرات ممکن است برای ترمیم ناهنجاری های ناشی از آسیب، اصلاح نقص هنگام تولد یا بهبود برخی مشکلات تنفسی انجام شود.

مانند هر عمل جراحی دیگر، جراحی زیبایی بینی یک سری سختی های مخصوص به خود را دارد مانند خونریزی، درد، کبودی و غیره ولی وقتی به نتیجه مطلوب می رسیم می بینیم ارزش تحمل اینهمه سختی ها را داشته است.

تاریخچه پزشکی شما مهمترین سؤالی که پزشک از شما خواهد پرسید در مورد انگیزه شما برای جراحی و اهداف آن است. پزشک شما همچنین در مورد تاریخچه پزشکی شما سؤال خواهد کرد از جمله سابقه انسداد بینی ، جراحی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید. اگر اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید ، ممکن است کاندید جراحی زیبایی بینی نباشید.

 

چرا قبل از عمل زیبایی بینی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

معاینه فیزیکی به پزشک شما کمک می کند تا تعیین کند که چه تغییراتی باید ایجاد شود و چگونه ویژگی های جسمی شما مانند ضخامت پوست شما یا استحکام غضروف در انتهای بینی شما ممکن است بر نتایج جراحی تأثیر بگذارد. همچنین در مطب، دکتر  از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم افزار رایانه ای برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد که قرار است به چه نتیجه ای برسید. پزشک شما از این عکسها برای ارزیابی های قبل و بعد از آن ، مرجع در طول عمل جراحی و بررسی های طولانی مدت استفاده خواهد کرد. مهمتر از همه، عکس ها بحث خاصی را در مورد اهداف جراحی امکان پذیر می کنند.

 

جراحی زیبایی بینی 6416516584

 

بحث در مورد انتظارات : شما و پزشک باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. او توضیح می دهد که جراحی زیبایی بینی چه کاری را برای شما انجام می دهد و نتایج شما چه می تواند باشد. طبیعی است که کمی در مورد ظاهر خود صحبت کنید ، اما بسیار مهم است که در مورد خواسته ها و اهداف جراحی با جراح خود روشن تر صحبت کنید.

تقریباً هر کس که جراحی زیبایی بینی داشته باشد، قادر است در همان روز پس از عمل با خیال راحت از بیمارستان خارج شود. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید یا مشکلات سلامتی دیگری را که باید تحت نظر قرار بگیرید برای چند روز اول پس از بیهوشی ، ممکن است دچار افت حافظه و کاهش زمان واکنش شوید. بنابراین به یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود سفارش دهید که یک شب یا دو شب با شما بمانند تا هنگام بهبودی از عمل  در انجام کارهای مراقبت شخصی نیز کمک کنند.

مواد غذایی و دارو هایی که پس از جراحی بینی نباید استفاده کرده

دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف داروهای حاوی آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. این داروها ممکن است خونریزی را افزایش دهند. فقط از آن دسته داروهای تأیید شده یا تجویز شده توسط جراح خود استفاده كنید. همچنین از مصرف داروهای گیاهی و مکمل های بدون نسخه خودداری کنید.

 

جراحی زیبایی بینی 5165416

 

آنچه از جراحی زیبایی بینی انتظار دارید

رینوپلاستی یک سری مراحل سفارش داده شده ندارد. هر عمل جراحی منحصر به فرد و اختصاصی برای آناتومی و اهداف خاص فرد تحت عمل جراحی است. در حین عمل جراحی بسته به اینکه عمل جراحی شما چقدر پیچیده باشد و جراح شما چگونه تشخیص دهد، جراحی زیبایی بینی به بی بیهوشی عمومی نیاز دارد.

 

جراحی زیبایی بینی ممکن است در داخل بینی شما یا از طریق یک برش کوچک خارجی در پایین بینی شما ، انجام شود. جراح احتمالاً استخوان و غضروف زیر پوست شما را مجدداً تنظیم می کند و بسته به میزان نیاز به برداشتن  یا اضافه شدن در ساختار بینی موجود، می تواند شکل استخوان های بینی یا غضروف شما را از چندین طریق تغییر دهد. برای تغییرات کوچک ، جراح ممکن است از غضروف گرفته شده از عمق داخل بینی یا گوش شما استفاده کند.

برای تغییرات بزرگتر ، جراح می تواند از غضروف دنده ، ایمپلنت یا استخوان از قسمتهای دیگر بدن شما استفاده کند. بعد از ایجاد این تغییرات، جراح پوست و بافت بینی را به عقب قرار داده و برش ها را در بینی شما  انجام می دهد. اگر دیواره بین دو طرف بینی (سپتوم) خم یا کج (انحراف) باشد ، جراح می تواند آن را برای بهبود تنفس اصلاح کند. بعد از عمل ، شما در اتاق ریکاوری قرار خواهید گرفت  جایی که کارکنان بر بازگشت شما به حالت بیداری نظارت می کنند.

 

جراحی زیبایی بینی 6416841684

 

بعد از عمل جراحی بینی

برای کاهش خونریزی و تورم ، بعد از عمل باید در رختخواب استراحت کنید که سر شما بالاتر از قفسه سینه قرار دارد. ممکن است بینی شما به دلیل تورم یا از اسپلت هایی که در حین عمل در بینی شما قرار دارد کیپ و گرفته شود. در بیشتر موارد ، پانسمانهای داخلی به مدت یک هفته بعد از عمل در جای خود باقی می مانند.

علاوه بر این ، حداقل چهار هفته بعد از عمل ، عینک یا عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید تا از فشار بر بینی خود جلوگیری کنید.

نتایج

تغییرات بسیار ناچیز در ساختار بینی شما – که اغلب به اندازه میلی متر اندازه گیری می شود – می تواند تفاوت زیادی در نحوه ظاهر بینی شما ایجاد کند. بیشتر اوقات ، یک جراح باتجربه می تواند نتیجه ای کسب کند که هر دو شما راضی هستید. اما در بعضی موارد ، تغییرات جزئی کافی نیست و ممکن است شما و جراح خود تصمیم به انجام یک عمل جراحی دوم برای تغییرات بیشتر دهید. در صورت بروز این مسئله ، شما باید حداقل یک سال برای عمل جراحی مجدد صبر کنید ، زیرا بینی شما در این مدت می تواند تغییر کند

یکی از بهترین جراحان در این زمینه دکتر وحید دهقان در مرکز جراحی تهران است که با سالها فعالیت در زمینه جراحی‌های زیبایی بینی و فک و صورت موفقیت های زیادی کسب نموده و میتواند مشاور مناسب جهت راهنمایی متقاضیان جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی باشد. برای داشتن یک جراحی زیبایی موفق بهتر است با نام آوران آن رشته مشورت نمود تا بتوان بهترین تصمیم را گرفت و به بهترین نتیجه رسید.

 

3.6/5 (14 نظر)