جراحی پلک و صورت

خانه جراحی پلک و صورت

جراحی پلک و صورت

تاثیر جذابیت چهره و آراستگی ظاهری در روابط اجتماعی و میان فردی انکارناپذیر است به همین دلیل داشتن صورتی زیبا و جذاب دغدغه‌ی این روزهای افراد بی شماری است و هرکدام از این افراد دلایل خاص خود را دارند. از این رو روز به روز بر تعداد کسانی که به جراحی زیبایی روی می‌آورند، افزوده می شود چرا که بی ‌تردید تاثیر مثبت فراوان جراحی زیبایی بر افراد پوشیده نیست. جراحی زیبایی یا هر گونه فعالیت جوان‌سازی باعث افزایش اعتماد به نفس و امید به زندگی در افراد می شود و در نهایت نیز باعث می شود که انسان از روابط خود بسیار احساس رضایت کند. اعتماد به نفس بالا چیزی نیست که بتوان به راحتی ازآن گذشت! زیبایی و تقارن چهره از عوامل افزایش اعتماد به نفس در افراد است.از این رو جراحی پلک و صورت اهمیت بسیاری یافته است.

 

پلک

 

 آشنایی با جراحی‌های زیبایی

جراحی های زیبایی برای رفع نیاز انسان به وجود آمده و از تنوع بالایی برخوردار است و اگر آگاهانه انجام شود تأثیر به سزایی در بالا بردن کیفیت زندگی انسان دارد و می ‌تواند خسارت های ناشی از شکستی، تصادفات و سوختگی را به حداقل برساند و دوباره افراد را به زندگی روتین و روابط اجتماعی عادی باز گرداند. البته ما نیز باید در نظر داشته باشیم که انتظار ما از این گونه جراحی‌ها باید معقول باشد و کاملا با آگاهی و مشورت دست به کار شویم.

کاشت گونه، تزریق ژل، تزریق بوتاکس، جراحی پلک و جراحی بینی در زمره ی جراحی های زیبایی قرار می گیرد.

 

کشورهای رکوردار جراحی پلاستیک و زیباسازی

در برخی از کشورها، جراحی زیبایی در میان خانم‌ها رکورد بالایی را به ثبت رسانیده است. در سال 2013 در حوزه‌ی “زیباسازی” برزیل برای نخستین بار گوی سبقت را از زنان آمریکایی ربود و در رده‌بندی‌ها در ردیف نخست قرار گرفت. اما هم اکنون طبق گزارش‌های انجمن جراحان، 4 میلیون زن آمریکایی سالانه از عمل‌های جراحی یا تراپی‌های زیبایی مانند تزریق استفاده می‌کنند و همچنان آمریکایی‌ها رکوردار عمل های زییاسازی هستند.

 

پلک 2

 

موضع ایران نسبت به جراحی‌های زیبایی

خوشبختانه، در ایران جراحی‌های زیبایی در مقایسه با گذشته بسیار مورد استقبال قرار گرفته و مردم به این نکته اعتقاد پیدا کردند که انجام این عمل‎های زیباسازی باعث ارتقای روحی افراد می‌ شود و ناگفته نماند که بسیاری از این عمل‎ها در ایران برای از بین بردن بد شکلی‎ها و ایرادات ظاهری انجام می شود و به دلیل وجود پزشکان ماهر در این حوزه و اثبات تأثیر این عمل‎ها در زندگی افراد انجام این گونه اقدامات سیر صعودی دارد. یکی از این جراحی‌های زیبایی که در ایران بسیار مورد اقبال قرار گرفته “جراحی زیبایی پلک” است. که در مواردی نیز به صورت سرپایی انجام می شود.

 

چرا جراحی پلک یکی از شایع ترین عمل های جراحی پلاستیک برای جوان سازی است؟

بی شک نازک ترین و ظریف ترین بخش پوست بدن مربوط به پلک هاست. پلک ها به دلیل ایجاد حالت های بسیار در عکس العمل های مختلف، یکی از پرتحرک ترین قسمت های بدن است. پوست پلک به دلیل ظرافت بالا، چسبندگی محکمی به عضلات زیرین یا استخوان ها ندارد، به همین دلیل از نقاط حساسی است که به شدت تحت تاثیر انواع آلرژی ها، بی خوابی، آفتاب سوختگی و تحریکات قرار می گیرد.

پلک ها به دلیل فعالیت های متنوع و تحت کشش زیاد، افزایش سن، مصرف الکل و دخانیات و در معرض نور آفتاب بودن، الاستتیسیته و شادابی و جوانی خود را از دست می دهد. این امر سبب ایجاد کیسه  و چین در پلک تحتانی و سنگینی زیاد ، آویزان شدن و ظاهر خواب آلوده پلک فوقانی می شود.

ویژگی های ارثی مانند اسکلت بندی کم عمق افتادگی گوشه های بیرونی چشم از دلایل دیگری است که در سنین خیلی پایین تر زیر چشم پف آلوده می شود. با توجه به دلایلی که گفته شد کاملا قابل درک است که چرا جراحی پلک یکی از پرمتقاضی ترین عمل های جراحی برای جوان سازی است، به حق این عمل زیبایی چشمان بی رمق و خسته را جانی دوباره داده و به چشم ها شادابی و جذابیت می بخشد.

 

بهترین مرکز فوق تخصصی جراحی پلک یا مراکز بلفاروپلاستی در تهران

به دلیل احساس نیاز مردم به جراحی پلک در کشورمان، مراکز زیادی در سرتاسر کشور به شکل تخصصی به جراحی پلک می پردازند؛ یکی از این مراکز، مرکز جراحی تهران به ریاست دکتر وحید دهقان یکی از زبده‌ترین و یهترین جراحان پلاستیک صورت تهران است.

 

ماهرترین و حاذق‌ترین متخصصان جراحی پلک و صورت جراحی پلک ایران

تمام افرادی که می‌خواهند جراحی زیبایی انجام دهند بدون شک به دنبال بهترین جراح هستند تا عمل جراحی را به بهترین نحو انجام دهند و کمترین مشکلی پیش نیاید. مسلما مناسب ترین راهکار این مسئله است که فرد متقاضی با افرادی که قبلا این جراحی‌ها را انجام داده‌اند، مصاحبه کنند و عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران را ببیند و با عوارضی که ممکن است این جراحی داشته باشد آشنا شوند تا بعد از انجام جراحی هنگام بروز و ظهور عوارض دچار نگرانی نشوند و با خونسردی دوره نقاهت خود را سپری کنند.

به طور کلی به دلیل حساسیت بالای چشم این جراحی باید توسط پزشکانی انجام شود که بیشترین آگاهی را با آناتومی چشم دارند. دکتر “وحید دهقان” یکی از ماهر‌ترین جراحان پلاستیک صورت و جراحی پلک هستند که تجربه‎ی بسیار بالایی در انجام انواع جراحی‌های پلاستیک مثل: جراحی بینی، تزریق ژل، تزریق بوتاکس و کاشت گونه در تهران و در “مرکز جراحی تهران” به شمار می‌آیند.

 

پلک 3

 

مزایا و پیامدهای مثبت جراحی پلک

انجام جراحی پلک باعث بهبود میدان دید جانبی، باقی ماندن نتیجه عمل برای مدت طولانی و در بسیاری از موارد تا پایان عمر می‌شود. در کنار این تاثیرات مثبت انجام این جراحی عوارض را نیز به دنبال دارد مانند: عفونت محل زخم، حساسیت به ماده بیهوشی، دوبینی یا تاری دید گذرا، جوش‌های سفید کوچک در محل بخیه‌ها که بعد از مدتی کاملا از بین می‌روند.

 

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک و صورت برای چه افرادی مناسب است؟

انجام بلفاروپلاستی  برای کسانی مناسب است که با افتادگی پلک و پف کردگی و چسبندگی پوست به پلک‌ ها دست و پنجه نرم می‌کنند. افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند سن آنها حداقل باید 35 سال باشد و این که فرد باید از نظر جسمی در سلامت کامل بوده، دخانیات مصرف نکند و بیماری نداشته باشد. بد نیست بدانیم، که جراحی پلک بی هیج وجه تأثیری بر افتادگی ابرو، چروکهای اطراف پلک و حلقه‌های سیاه اطراف چشم ندارد.

تاثیر جراحی پلک در زیبایی

شاید بعضی از افراد به شدت با انجام جراحی پلاستیک یا هر گونه عمل زیبا سازی مخالف باشند و دلیلشان این باشد که معمولا این عمل¬ها تأثیر منفی در ظاهر افراد می گذارند و گاهی نیز به سلامت افراد ضرر می رسانند. اما، ما می توانیم به شما تضمین بدهیم که جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از معمول ترین،تمیزترین، پرمتقاضی ترین و کم ریسک ترین جراحی های زیبایی است و با این که تنها دلیل انجام آن زیبایی نیست اما تأثیر شگرفی در زیبایی چهره افراد دارد  و به صورتی شادابی هدیه می دهد.

لازم به ذکر است که هر فردی می تواند این عمل زیبایی را انجام دهد و با کمترین ریسک از عذاب پف های پشت چشم خود خلاص شود. در موارد بسیاری نیز دیده شده است که جراحی پلک فوقانی چشم، درد بیماران مبتلا به میگرن را هم تسکین داده است زیرا اعصاب خاصی را هدف قرار می دهد.

 

حال عمومی فرد بعد از جراحی بلفاروپلاستی

فرد بیمار بلافاصله بعد انجام جراحی احساس کشیدگی و سفتی خواهد داشت و دو الی پنج روزی باید از مسکن استفاده کند و بعد از دو الی سه هفته خشکی چشم بهبود می یابد اما از بین رفتن جای جراحی فرد ممکن است چند ماهی به طول بینجامد.

 

مراقبت های لازم بعد از جراحی پلک
  1. بهتر است بعد از جراحی هنگام خوابیدن زیر سر بلند باشد.
  2. باید بعد از جراحی از عطسه و سرفه شدید پرهیز کرد.
  3. از بلند کردن اجسام سنگین خودداری شود.
  4. کنترل فشار خون در دوره نقاهت ضروری است.
  5. از مصرف داروهای رقیق کننده خون جدا خودداری شود.
3.5/5 (2 نظر)