جراحی چانه و فک

خانه جراحی چانه و فک

جراحی چانه و فک

ظاهر انسان در میزان پذیرش و مقبولیت از سمت مردم و اجتماع سهم بسزایی را بخود اختصاص داده است. انسان ها قبل از آنکه لب به سخن بگشایند براساس ظاهر خود، ذهنیتی را برای مخاطب خویش خلق می کند و این ذهنیت بلاخص در تصمیم گیری های مهم از سوی خود شخص و همچنیین از سوی مخاطب تصمیم گیرنده حائز اهمیت است. قطعا هرانسانی این تجربه را داشته است که در برهه ای از زمان در رقابت با شخص دیگر شکست خورده و علت شکست خود را، عدم زیباییی خویش و توجه تصمیم گیرنده به رقیب زیباتر  دانسته است. اما این  مسئله با  شکست خاتمه نمی یابد و فرد به دلیل عدم رضایت از ظاهر خویش کم کم از اجتماع فاصله گرفته و دچار انواع اختلالت و امراض روانی می گردد که زندگی وی را تحت الشعاع قرار داده و فرد تنها به خاطر عدم زیبایی ظاهری، خود را از حق زندگی و فعالیت اجتماعی آزادانه محروم می کند.جراحی چانه و فک به کمک این افراد آمده است تا این عیب مادرزادی را بر طرف کند.

امروزه با پیشرفت های شگرف در حوزه پزشکی،این مسئله به‌راحتی قابل درمان می باشد. افرادی که از عدم توازن و هماهنگی اعضای ضورت خود( بینی، قک، چانه) رنج می برند براحتی می توانند به بهترین منخصص زیبایی مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرند.  افرادی که از ترکیب و هماهنگی دندان های خود به علت اختلالات فک فوقانی و تحتانی راضی نیستند.میتوانند تحت درمان قرار گرفته و از طریق ارتودنسی مشکل خویش را حل نمایند.اما اگر فک دچار مشکلات حادی باشد، نیاز به جراحی فک ضرورت می باشد.

متاسفانه افراد بسیاری هستند که از این مشکل رنج می برند اما به دلیل عدم آگاهی از فرایند جراحی و درمان و ترس‌های بی مورد تحت معالجه قرار نمی‌گیرند. در این مقاله سعی شده است تا به صورت بسیار شفاف و واضح هر آنچه که در مورد جراحی و ایجاد هماهنگی بیشتر در ترکیب اعضای صورت نیاز هست، خدمت شما عزیزان ارائه گردد.

جراحی فک و صورت با هدف اصلاح ناهنجاری‌های اسکلتی و دندانی جزئی و اساسی از جمله نامرتبی فک و دندان‌ها صورت می‌پذیرد. با این عمل جراحی عملکرد مفاصل فک (بطور مثال جویدن، صحبت کردن و تنفس بهتر) می شود اما با این وجود آنچه که محرز و آشکار است، تاثیر زیبایی ناشی از این عمل  و رضایت هرچه بیشتر فرد از چهره خود  و اعتماد به نفس بیشتر می باشد.

 

جراحی چانه و فک 65165415

 

سن مناسب برای جراحی فک وصورت

سن مناسب برای جراحی فک ۱۸ الی ۲۵ سالگی است زیرا رشد فک در این سن به مرحله نهایی خود رسیده و متوقف می شود. تغییر چهره به وسیله جراحی فک هم باید در همین سنین که فرد بلوغ استخوانی خود را پشت سر گذاشته است انجام شود.

انواع جراحی فک

  • اصلاح جلوآمدگی فک
  • اصلاح عقب رفتگی فک
  • جراحی زیبایی چانه
  • جراحی ارتفاع فک فوقانی

آیا جراحی فک برای فرد عوارضی به همراه دارد؟

خونریزی: خونریزی جزئی پس از جراحی فک طبیعی است و ممکن است یک تا دو هفته پس از جراحی فک، خون دماغ شوید.

عفونت: در همه‌ی جراحی ها احتمال عفونت وجود دارد به همین دلیل هم در حین جراحی و هم پس از جراحی به شما آنتی بیوتیک داده می شود که اگر قرار است عفونتی ایجاد شود به راحتی درمان شود.

بی حس شدن: پس از جراحی فک در نواحی اطراف فک دچار بی حسی خواهید شد. اگر فک بالا عمل شده باشد ، بالای دندان ها بی حس خواهد شد و اگر فک پایین عمل شده باشد لب پایین و چانه بی حس خواهد شد که با گذر زمان بهبود پیدا میکند.

گرفتگی بینی: گرفتگی بینی می تواند ناشی از لوله هایی باشد که در داخل سوراخ های بینی در هنگام جراحی جاگذاری شده است یا اینکه پس از جراحی فک بالا اتفاق بیفتد.

کاهش وزن: اوایل دوره‌ی پس از جراحی ،کاهش وزن تا ۲.۵ کیلو پیش بینی می شود. در بیشتر موارد کاهش وزن به دلیل کاهش اشتها می باشد. پس از هفته‌ی اول اشتهای شما باید به اندازه ی کافی بهبود یابد که بتواند وزن از دست رفته‌ی شما را جبران کند.

سفتی فک و چانه: مفاصل فک به مدت چند ماه سفت خواهد بود. بهترین تمرین برای غلبه بر سفتی مفاصل ،فعالیت های عادی فک مانند جویدن است.

 

جراحی چانه و فک 651515

مراقبت های لازم پس از جراحی فک

توصیه می شود بیمار بعد از جراحی فک استراحت مطلق داشته باشد.

از خوردن غذاهای سفت و جویدنی خودداری شود.

پس از ۶ تا ۸ هفته می‌توان غذاهای عادی را مصرف کرد.

استفاده از دخانیات ممنوعیت دارد.

از انجام هر گونه فعالیت های سنگین خودداری شود.

داروهای تجویز شده توسط پزشک به موقع مصرف شود.

از محلول آب و نمک برای شست و شو و ضدعفونی کردن استفاده شود.

از مسواک زدن به مدت یک روز خودداری شود.

 

جراحی چانه و فک 51654146

 

هزینه جراحی فک

هزینه جراحی‌ فک به عوامل زیادی بستگی دارد. در واقع عوامل متعددی مانند: محل انجام جراحی، مهارت جراح، شدت اختلالات فک، هزینه بیهوشی و داروهای تجویز شده، هزینه‌ی نهایی را برای بیمار تعیین می کند. علاوه بر این، علت انجام جراحی که می تواند به دلایل پزشکی انجام شده باشد و یا زیبایی بر شرایط پوشش بیمه‌ی بیمار تاثیر می‌گذارد. توجه داشته باشید در صورتی که بخواهید اطلاع کامل تری از هزینه جراحی فک داشته باشید حتماً نیاز است به پزشک مراجعه کنید تا معاینه شوید ، پزشک بعد از معاینه و بررسی وضعیت شما می توانید اطلاعات دقیقی به شما بدهد.

از آنجا که  جراحی زیبایی مسئله بسیار حساسی می باشد بسار مهم است که شما برای انجام عمل به پزشک متخصص مراجعه نمایید و باروشهای کاملا بهداشتی وپزشکی تحت جراجی قرار گیرید. مرکز “تهران جراحی”  با بهترین جراحان پلاستیک در تهران، از مراکز معتبر و مطمئن برای جراحی فک و صورت است.

مطمئن باشید که متخصص جراحی دهان ، فک و صورت شما در مورد تمام گزینه ها برای درمان و یا اصلاح وضعیت خود و همچنین جوانب مثبت و منفی هریک از آنها به شما توضیحاتی داده شده باشد. اطمینان حاصل کنید که از تشخیص جراح خود و طرح پیشنهادی او برای درمان و مدت زمان پیش بینی شده تا اتمام کار شما هم اطلاعات مختصری بدست آورده اید.

 

 

1/5 (1 نظر)