جراحی کشیدن پوست صورت

خانه جراحی کشیدن پوست صورت

جراحی کشیدن پوست صورت

بازگرداندن زیبایی، شادابی و طراوت از دست رفته جوانی از آرزوهای دیرین انسان هاست! زیبایی افراد به مرور زمان و به دلایل مختفلی چون افزایش سن، کاهش کلاژن سازی پوست، تصادفات، سوختگی، جراحات و بعضا به دلیل نقص های مادرزادی دستخوش تغییرات بسیاری می شود که لذت داشتن چهره ای جذاب و گیرا را از فرد می گیرد. اما امروزه به لطف علم و تکنولوژی و جراحی های زیبایی رفع عیوب چهره به تمامی امکانپذیر است، ناگفته نماند بسیاری از افراد کمال گرا نیز هستند که بدون هیچ مشکلی به سراغ جراحی های زیبایی می روند. کشیدن پوست صورت یکی از مطمئن ترین روش های زیبایی و جوانی است.

اولین علائم افزایش سن  و عادات و رفتارهای غلط و ناخواسته در پوست صورت جلوه گری می کند. علاوه بر این سلامتی و زیبایی پوست صورت تحت تاثیر عوامل مختفلی قرار دارد؛ آلودگی هوا، کاهش سریع وزن، بارداری، آسیب های ناشی از تابش مستقیم آفتاب و استرس موجب می شوند پوست به مرور زمان مستعد انواع چین و چروک، لکه های ناشی از بالا رفتن سن، فرورفتگی، کبودی و… شود.

تنها راه برآورده شدن آرزوی به دست آوردن جوانی مجدد مراجعه به  متخصص جراحی زیبایی است. بله، کشیدن پوست صورت یا لیفت صورت از کارآمدترین روش های جوانسازی پوست می باشد، کشیدن پوست صورت جراحی سنگینی نیست اما با این وجود بهتر است توسط متخصص جراحی پلاستیک انجام شود. از بهترین مراکز انجام لیفت صورت ، مرکز جراحی تهران است.

کشیدن پوست صورت از اواسط قرن 20 در آمریکا باب شد و طولی نکشید به دلیل نتایج دلخواه، به یکی از محبوب ترین عمل های جراحی در دنیا تبدیل شد. از قابلیت های عالی این عمل زیبایی، تغییر محسوس چهره دو هفته بعد از عمل کشیدن صورت است، شادابی و زیبایی 10 تا 20 سال در این عمل کاملا امکانپذیر است.

بدون شک درباره روش جراحی کشیدن پوست صورت نکاتی وجود دارد که بهتر است قبل از اقدام به این کار آنها را بدانید. دیدگاه دکتر دهقان بهترین جراح پلاستیک در تهران، را در ارتباط با نکاتی که که قبل از انجام لیفت صورت باید انجام شود را در زیر برای شما خواهیم گفت تا اگر لیفت صورت برای شما گزینه مناسبی باشد، جوانی را به خود هدیه دهید و علائم و نشانه های افزایش سن  را برای همیشه بدرود بگویید!

 

جراحی کشیدن پوست صورت 51541646846

 

لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت چیست؟

به عمل جراحی جوان سازی صورت که ریتیدکتومی (Rhytidectomy) نام دارد ، لیفت صورت یا بالا کشیدن صورت گفته می شود. همانطور که در بالا اشاره شد، افزایش سن موجب افتادگی پوست صورت و ایجاد چین و چروک در کناره های لب، زیر پلک، فاصله بین گونه تا گردن و …  می شود. البته عوامل دیگر مانند عوامل محیطی، تغذیه نادرست و سبک زندگی اشتباه و. .. نیز به غیر از افزایش سن سبب افتادگی و آسیب پوست می شوند.

برای ایجاد چهره‌ای جوان و شاداب باید پوست باید سمت بالا و گوشه‌های صورت کشیده شود و بخش‌های اضافی آن برش بخورد. در عمل کشیدن صورت ابتدا برش‌هایی کوچک در زیر مو، از بخش‌های شقیقه تا بالای گوش، جلوی لاله گوش و همچنین زیر گوش تا نزدیک پشت سر ایجاد می ‌شود. سپس پوست صورت، بافت‌ها و عضلات زیر آن از استخوان صورت جدا می‌شود. در ادامه پوست به اندازه‌ای که چین‌های روی صورت و گونه رفع شود، کشیده می‌شود. همچنین  در این عمل بافت‌های چربی اضافه زیر پوست نیز برداشته می‌شود. پس از جدا کردن بخش های اضافی پوست، شکاف ایجاد شده با کمک بخیه بسته می‌شود.

پس از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت و بهبودی، پوست و بافت‌های زیر آن دوباره به استخوان صورت جوش خورده و سفت و محکم می‌شود. و نتیجه به دست آمده می شود چهره‌ ای جوان، جذاب و شاداب بدون کوچکترین چین و چروک و افتادگی!

با عمل کشیدن صورت بخش‌های زیر به طور مشخص صاف می شوند و ظاهر بهتری می یابند:

 • فک آویزان و شل که موجب می‌شود خط فک محو شده و مرز مشخصی با گردن نداشته باشد
 • محو شدن غبغب که در اثر آویزان شدن پوست گردن به وجود می آید
 • نوارها یا رشته های عمودی که در گردن ایجاد شده، ناپدید می شود
 • چین گوشه های لب تا کناره های بینی
 • خط های کناره لب ها تا چانه

 

جراحی کشیدن پوست صورت 61561456416

کاندیدهای مناسب عمل  کشیدن پوست صورت

انجام عمل لیفت زیبایی محدودیت سنی ندارد و برای مردان و زنان در سنین متفاوت که از سلامت جسمانی برخوردار هستند، مناسب است. افرادی که دچار بیماری های مزمن هستند که ممکن است در روند بهبود زخم ها اختلال ایجاد کند برای این عمل مناسب نیستند.  افراد سیگاری باید تا سه ماه قبل از لیفت صورت نباید دخانیات مصرف نکنند و در صورتی که شما به دیابت و یا فشار خون بالا مبتلا هستید باید با پزشک در ابتدا مشورت کنید و در صورتی که جراحی برای شما با ریسک بالا  همراه نباشد، عمل توسط جراح قابل انجام خواهد بود.

باقی افراد که قصد دارند چهره ای شاداب و سرزنده داشته باشند، بدون کوچکترین تردید می توانند جوانی از دست رفته خود را در چهره جدیدشان منعکس کنند. ناگفته نماند؛ اشخاصی که از جراحی لیفت صورت انتظارات معقولانه و منظقی دارند رضایت بیشتری از عمل زیبایی خود خواهند داشت.

عمل های زیبایی دیگری که که می توان  به صورت همزمان با جراحی کشیدن پوست صورت جهت نتیجه ایده آل  انجام داد:

 • جراحی پلک که موجب اصلاح افتادگی پلک بالا و ابرو و پف زیر چشم می شود
 • جراحی لیفت ابرو و پیشانی
 • لایه برداری برای جوانسازی پوست و انجام لیزرهای زیبایی
 • پروتزهای صورت مانند پروتز گونه، لب و چانه
 • تزریق ژل برای برجسته سازی و حجم دهی به اجزای صورت

 

جراحی کشیدن پوست صورت 65646

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت

 • مراقبت از زخم ها برای جلوگیری از عفونت
 • سعی کنید برای خشک کردن موهایتان از سشوار استفاده نکنید، در صورت استفاده حتما از درجه حرارت پایین استفاده کنید، زیرا ممکن است پوست شما هنوز بی حس باشد و شما حرارت بالای سشوار را متوجه نشده و به خود آسیب وارد کنید.
 • یکماه بعد از عمل لیفت با مشورت پزشک، می توانند از رنگ مو استفاده کنید.
 • قبل از التیام زخم ها، آرایش امکان پذیر نخواهد بود، اما بعد از برداشتن بخیه ها می توانید آرایش کنید ولی مواد آرایشی نباید روی زخم ها قرار بگیرد.

عوارض احتمالی لیفت صورت

عمل زیبایی لیفت صورت عموما موفقیت آمیز و بی خطر است، اما همانند هر عمل دیگری بعضی از بیماران به برخی عوارض جانبی گذرا در لیفت صورت دچار می شوند که اغلب طی چند هفته کاملا رفع می‌شود. از این عوارض می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عفونت زخم ها
 • واکنش منفی و نامطلوب به بی هوشی
 • تجمع خون در بیرون از رگ ها
 • تورم پوست
 • کبودی صورت
 • معلوم بودن جای زخم ها
 • بی حسی موقت

 

5/5 (3 نظر)