کاشت گونه

خانه کاشت گونه

کاشت گونه

کاشت و یا پروتز گونه از جمله عمل های زیبایی پرطرفدار در بین مردم علی الخصوص خانم ها به حساب می آید که باعث از بین رفتن نواقص موجود در گونه ها و استخوان های گونه می شود. شایان ذکر است که با کاشت گونه می توانید از فرورفتگی، شل شدگی و چین و چروک گونه که بر اثر بالا رفتن سن بوجود می آیند جلوگیری کنید. از مزایای منحصر به فرد این عمل زیبایی این است که افرادی که دچار نقص های مادرزادی بر روی گونه های خود هستند با کاشت گونه می توانند به راحتی آن ها را برطرف کنند.

اکثر افراد از عمل و عواقب آن به شدت می ترسند اما جالب است بدانید که اگر این کار را توسط متخصص و جراح پلاستیک فک و صورت خبره انجام دهید هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت. دکتر وحید دهقان یکی از بهترین جراحان پلاستیک  فک و صورت در مرکز جراحی تهران می باشند که با دلسوزی تمام و با رعایت تمام جوانب به زیبا تر شدن گونه ها و صورت شما کمک می کند. با ما همراه باشید تا شما را با با کاشت و پروتز گونه و مزایای آن آشنا کنیم.

 

کاشتن گونه 641641

 

کاشت گونه چیست؟

به عمل افزایش حجم، برجسته کردن و یا پروتز کردن کاشت گونه گفته می شود. کاشت گونه اصولا به زیباتر شدن ظاهر استخوان های گونه و جذاب تر به نظر رسیدن صورت کمک بسزایی می کند. همانطور که می دانید خانم ها زیبایی را دوست دارند و به دنبال آن هستند که به بهترین شکل در جامعه حضور پیدا کنند در این میان گاهی برخی از افراد به دلایلی مثل مشکلات مادرزادی یا تصادف برخی از زیبایی های خود را از دست می  دهند که با انجام عمل کاشت گونه می توانند اندام های صورت خود را متوازن کنند.

چگونگی انجام کاشت گونه

بهترین جراحان پلاستیک و زیبایی در تهران با ایجاد یک شکاف در بالای خط لثه های بالایی و در داخل دهان و قرار دادن و جای گذاری مواد پروتز در داخل شکاف ایجاد شده این عمل را انجام می دهند. در صورتی که فرد بعد از سال ها از مدل گونه خود رضایت نداشته باشد می تواند به راحتی با مراجعه به پزشک آن را خارج کند.

مزایای پروتز گونه

1- داشتن گونه هایی زیبا و برجسته، توجه داشته باشید که افراد برای اینکه گونه هایشان درشت تر به نظر برسند اصولا پرخوری می کنند که این پرخوری به چاق شدن اندام های دیگر آن ها نیز می انجامد ولی عمل کاشت گونه بدون هیچ گونه چاقی این زیبایی را برای فرد به همراه دارد.

2- کاشت گونه یک عمل ساده و سریع است و دارای نتایج دائمی می باشد.

3- شل شدن گونه، افتادگی، گود شدن و تو رفتگی گونه ها با این عمل به راحتی برطرف می شود.

4- در صورتی که به استخوان های گونه آسیبی وارد شده باشد با پروتز گونه می توان به راحتی آن را برطرف نمود.

5- این عمل به رفع مشکلات مادرزادی در گونه مانند نامتقارن بودن گونه ها یا عدم صافی آن ها کمک می کند.

6-  ایجاد تناسب و تعادل بین صورت و اجزای آن.

7- در صورتی که فرد به ژل هایی که به گونه تزریق می شوند حساسیت داشته باشد می تواند به راحتی با انجام عمل کاشت گونه از شر ژل های تزریقی راحت شود.

 

 

کاشت گونه 513561

 

نکاتی که قبل و بعد از کاشت گونه باید به آن ها توجه شود

1- می توانید با دکتر خود مشورت کنید و در صورتی که خواهان گونه هایی طبیعی هستند از وی بخواهید از نوع پروتزی استفاده کند که حالتی طبیعی به گونه های شما ببخشد.

2- درباره اندازه دلخواه گونه های خود با پزشک جراح زیبایی خود صحبت کنید.

3- تا 3 هفته قبل از انجام این عمل زیبایی و تا 2 هفته بعد از آن که زخم ها به صورت کامل بهبود یابند استعمال دخانیات ممنوع می باشد.

4- قبل و بعد از عمل تا دو هفته از مصرف داروهای مسکن مانند ایبوپروفن و آسپرین خودداریی کند.

5-  بعد از انجام کاشت گونه تا 4 هفته از انجام ورزش های شدید و تا 6 هفته از انجام ورزش های تماسی خودداری کنید.

6- به مدت هفت روز بعد از کاشت گونه باید غذاهای نرم میل شود. توجه داشته باشید که بعد از هر وعده غذای دهان خود را با دهانشویه ضد باکتری شتسشو دهید.

7- دو الی سه هفته بعد از کاشت گونه تورم عادی می باشد. نتیجه نهایی بعداز 6 الی 12 هفته بعد از عمل قابل مشاهده است.

 

کاشتن گونه 51516

 

انواع پروتز و کاشت گونه

1- پروتز های سیلیکونی: اولین پروتز ها از سیلیکون جامد تهیه می شده است. این پروتز دارای دوام زیادی می باشد و کاملا بی خطر است. امروزه پلی اتیلن های سخت جایگرین پروتز سیلیکونی شده اند و اصولا به استخوان صورت وصل می شوند.

2- پروتز های هیدروکسی آپاتیت: این نوع پروتز ساختار شیمیایی استخوان را دارا می باشد و با بدن به طور کامل سازگاری دارد. این نوع پروتز سفتی بافت های پروتز سیلیکونی را دارا نمی باشد.

3- اتوگرافت: برخی از جراحان پلاستیک در تهران با عملکردی متفاوت از بافت انسان برای کاشت گونه استفاده می کنند. بدین صورت که نوار بسیار نازک و باریکی از بافت بدن شخص را تهیه می کنند و بعد از آماده سازی آن را وارد صورت می کنند. از مزایای این روش می توان به استفاده از مواد طبیعی( بافت بدن) که بدن به راحتی آن را می پذیرد اشاره نمود. این روش چون دارای مواد طبیعی می باشد بدن به هیچ وجه آن را پس نمی زند.

4- چربی: گاهی از چربی بدن نیز به عنوان پروتز استفاده می کنند. این چربی می تواند با استفاده از لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن جمع آوری شود.

5- آلوگرافت: در این روش از پوست اهدا شده فردی دیگر استفاده می شود.

در نهایت

امروزه بسیای از جوانان و بانوان به دنبال این هستند تا اگر نواقصی بر روی صورت خود دارند به راحتی آن را برطرف کنند. کاشت گونه یکی از راه هایی است که متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. شما می توانید با بررسی و شناخت جراحان زیبایی معتبر چهره ای زیبا و با طراوت داشته باشید.

 

5/5 (1 نظر)