کشیدن دندان عقل با بیهوشی

فهرست مطالب

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

به عقیده دندانپزشکان، کشیدن دندان عقل در بسیاری از مواقع، پاسخی است برای از بین بردن بسیاری از مشکلات دهان و دندان. بنابراین در برخی از شرایط، کشیدن دندان عقل ضروری است؛ از جمله این شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
زمانی که دندان عقل با زاویه بدی بیرون آمده باشد: دندان‌های عقلی که با زاویه بدی رشد‌ می‌کنند، به سایر دندان‌ها فشار می آورند. این موضوع باعث می‌شود که دندان‌های مجاور آن دچار درد و ناراحتی شوند.
زمانی که فضای کافی برای رشد سایر دندان‌ها وجود نداشته باشد: گاهی اوقات دندان عقل، فضای رشد سایر دندان‌ها را می‌گیرد. در اثر وجود دندان عقل، سایر دندان‌ها فضای کافی برای رشد ندارند و این موضوع باعث ایجاد درد در قسمت فک می‌گردد.
زمانی که دندان عقل باعث ایجاد بیماری لثه گردد: گاهی اوقات نمی‌توان با مسواک و خمیر دندان، به خوبی دندان عقل را تمیز کرد. این موضوع باعث عفونت دندان عقل شده و همچنین عفونت لثه را به همراه می‌آورد.
زمانی که دندان عقل دچار پوسیدگی شده باشد: دندان عقل به سبب این که از دسترس مسواک و خمیر دندان دور است، بیش از سایر دندان‌ها در معرض پوسیدگی قرار دارد. بدون شک خرابی و پوسیدگی دندان عقل، ممکن است باعث آسیب به سایر دندان‌ها شده و خرابی را برای آن‌ها نیز به وجود آورد.

کشیدن دندان عقل با بیهوشی

برخی از افراد به صورت ناخودآگاه از کشیدن دندان عقل می‌ترسند. آن‌ها بر این باور هستند که کشیدن دندان عقل درد بسیار زیادی دارد و به همین سبب از کشیدن آن صرف نظر می‌کنند. دندانپزشکان برای افرادی که با این فوبیا مواجه هستند، کشیدن دندان عقل با بیهوشی را توصیه می‌کنند. در چنین شرایطی می‌توان با بیهوشی و در کمترین زمان ممکن، دندان عقلی که ریشه‌ای قوی دارد و باعث آسیب به سایر دندان‌ها می‌شود را به راحتی کشید و از درد آن راحت شد. معمولاً کشیدن دندان عقل با روش بیهوشی، در کلینیک‌ها و مراکز معتبر درمانی انجام می‌پذیرد. بنابراین تمامی علائم حیاتی فرد در طول عمل به خوبی کنترل می‌شود و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
در بیهوشی عمومی، از بی حس‌کننده‌های درون وریدی مانند داروهای آرام بخش، برای بیهوش کردن بیمار استفاده می‌نمایند. هر چند می‌توان دندان عقل را با بی حس‌ کننده‌های موضعی نیز کشید، اما بدون شک بیهوشی، تجربه عمیق‌تری از بی‌حسی را برای بیماران به وجود می‌آورد. در چنین شرایطی هیچ کدام از مراحل کشیدن دندان عقل، در ذهن فرد باقی نمی‌ماند. بنابراین برای کسانی که ترس و دلهره زیادی از کشیدن دندان‌ عقل خود دارند، یکی از بهترین روش‌های ممکن است.
فراموش نکنید که فرد پس از کشیدن دندان عقل خویش، تا چندین ساعت قادر به انجام کارهای هوشیارانه مانند رانندگی و… نیست. بنابراین اگر شما قصد دارید از طریق این روش اقدام به کشیدن دندان عقل خود نمایید، حتماً یک نفر را به عنوان همراه با خود به کلینیک درمانی ببرید. در چنین شرایطی است که می‌توانید با خیال راحت برای کشیدن دندان عقل با بیهوشی آماده شوید و خود را از شر درد ناخوشایند آن خلاص کنید.

 

 

 

 

Leave A Comment