تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت

امروزه زاویه دار کردن صورت متداول شده است و جوانان زیادی به این سمت سوق پیدا کرده اند. یکی از این روش ها را می توان تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت نام برد. در جوانی قسمت بالایی صورت پرتر است و قسمت پایینی باریک تر است. ولی افزایش سن باعث می شود که گونه ها حالت افتادگی داشته باشند و چین و چروک زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهد. مسایل دیگری مانند ژنتیک، چاقی و لاغری و … می تواند از دیگر دلایل نیاز به زاویه سازی صورت باشد. این زاویه سازی به روش های مختلفی انجام می شود. از جمله این روش ها می توان به تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و یا لیفتینگ اشاره نمود. از دیگر روش های تهاجمی نیز می توان به جراحی فک و پروتز اشاره نمود. در این مقاله می خواهیم روش تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت را توضیح دهیم.

تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت 210487آشنایی با روش زاویه دار کردن صورت با تزریق چربی

در این قسمت می خواهیم در خصوص تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت مطالبی را بیان نماییم. برای زیبا تر کردن صورت و زاویه دار نمودن آن نیاز است که چانه کمی باریک تر و تیز تر شود. پهن بودن چانه می تواند زیبایی فرد تحت تاثیر قرار گرفته و حالت خود را از دست بدهد. در چانه افراد 8 قسمت وجود دارد که تزریق چربی به هر یک از این قسمت ها می تواند شکل خاصی به چهره بدهد. با اینکه این موضوع می تواند جالب باشد ولی مهم نیز است. اینکه در هر یک از این 8 قسمت چهره جدیدی به فرد داده می شود، ضرورت انتخاب پزشک را چند برابر می نماید. پزشک متبحر و متخصص می تواند تشخیص دهد که چه تغییری برای صورت فرد نیاز می باشد. کدام قسمت می تواند چهره فرد را زیباتر نموده وهمچنین میزان و دوز مصرفی چه اندازه می تواند باشد.

در تزریق چربی نیاز است چربی مورد نظر از منبعی تامین گردد. این منبع می تواند از منابعی مانند خود بدن انسان، چربی از بدن اهدا کنندگان، از طریق چربی حیوانات و یا مواد شیمیایی دیگر استخراج و تزریق شود. در صورتی که این چربی از بدن خود فرد باشد، نتیجه بهتری را به دنبال خواهد داشت. چون این چربی از بدن خود فرد است، بهتر می تواند با بافت های بدن هماهنگ شده و سازگاری لازم را به دست آورد. بدن فرد این چربی را پس نخواهد زد و به مرور زمان جذب بدن فرد می شود.

مراحل مختلف تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت

تزریق چربی مراحل مختلفی دارد که در صورت انجام صحیح و درست می تواند در دستیابی به بهترین نتیجه، فرد را یاری نماید.

انتخاب پزشک

یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین اقدامات انتخاب پزشک می باشد. همانطور که گفتیم در چانه قسمت های مختلفی وجود دارد که تزریق در هر یک از آن ها می تواند تاثیر متفاوتی روی زاویه دار نمودن چهره نماید. در این مرحله باید با پزشک خود در خصوص انتظارات و توقعی که از این جراحی دارید، مشورت نمایید.

تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت 1048969

استخراج چربی

در این مرحله باید بررسی شود که چربی مورد نظر از کدام قسمت و از چه منبعی تامین شود. در صورتی که بدن خود فرد قرار است این نیاز را برطرف نماید، بهترین محل چربی شکم ،باسن و ران می باشد. چون چربی این قسمت ها سریعا آب نمی شود. به همین دلیل برای ماندگار بودن در این محل مناسب تر می باشد. در این مرحله پس از تعیین نمودن محل، با استفاده از برش های ریز و چند میلیمتری و با استفاده از دستگاه های مخصوص، چربی را استخراج می نمایند. این چربی نیاز است که فرآوری و شستشو داده شود و ناخالصی ها از آن گرفته شود. تبحر و مهرات پزشک در این مرحله نیز بسیار مهم است. اینکه در حین شستشو و فرآوری به چربی ها آسیب کمتری وارد شد، در تخصص پزشک می باشد.

تزریق چربی به چانه و صورت

در این مرحله باید چربی فرآوری و خالص را که با استفاده از دستگاه سانترفیوژ ناخالصی های آن گرفته شده به محلی که نیاز است ، تزریق نمود. برای تزریق نیاز است که محل مورد نظر را ضدعفونی نمود. بعد از ضدعفونی نمودن محل تزریق، با استفاده از سوزن های باریکی، میزان چربی که نیاز است تزریق شود با زاویه مناسب و در محل مناسب در صورت وارد می شود. میزان تزریق و زاویه آن را پزشک تعیین می نماید . به همین دلیل توصیه می شود که در انتخاب پزشک دقت لازم را داشته باشید. هر گونه تزریق اضافی یا کم و یا زاویه نادرست می تواند نتیجه دلخواه بیمار را بدست نیاورده و بیمار از نتیجه راضی نباشد.

کاندیداهای مناسب برای زاویه دار نمودن صورت

همه افراد نمی توانند کاندیدای مناسب برای زاویه دار نمودن صورت باشند. افرادی که زاویه دار کردن صورت برایشان مناسب است عبارتند از:

  • افرادی که فک مربعی شکل دارند.
  • افرادی که می خواهند فک مردانه تری داشته باشند.
  • اقرادی که گونه های پرتر و برجسته تری می خواهند.
  • افرادی که به علت پر بودن گونه ها، چهره جذابی ندارند و می خواند گونه ها لاغر تر شوند.

مزایای زاویه دار نمودن صورت

تزریق چربی برای زاویه دار نمودن کردن صورت مزایای زیادی دارد که در این قسمت به آن ها اشاره می نماییم:

  • در انجام این روش، فرد احساس درد و ناراحتی نمی کند.
  • این روش غیر تهاجمی است و با لیپوساکشن و استخراج چربی انجام می شود.
  • پوست در زیر چانه و دور گردن سفت شده و چانه حالت بهتری را به خود می گیرد.
  • با سفت نمودن و برجسته نمودن گونه ها، چروک های اطراف چشم اعم از چروک های پنجه کلاغی و خطوط اطراف دهان مانند خط خنده کمرنگ شده و حذف می شود.
  • لاغری در اعضای صورت، می تواند باعث جوان تر نشان دادن و شاداب تر نشان دادن چهره افراد شود.

کلام آخر

یکی از روش های زیباتر نمودن چهره را می توان تزریق چربی برای زاویه دار کردن صورت نام برد. این روش امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. حالت وی شکل صورت می تواند جذاب و زیبا بوده و تاثیر زیادی در چهره افراد بگذارد. در این روش قسمت چانه و فک با استفاده از تزریق چربی به قسمت های مختلف آن، زاویه گرفته و حالت دلخواه را بدست می آورد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)