طول عمر تزریق بوتاکس چه میزان است

طول عمر تزریق بوتاکس چه میزان است 20145

یکی از مسائلی که در عمل های زیبایی از جمله بوتاکس مطرح می شود، ماندگاری آن روش می باشد. در این مقاله می خواهیم این پرسش را پاسخ دهیم که طول عمر تزریق بوتاکس چه میزان است؟ به عبارتی این روش چقدر ماندگاری دارد و آیا می توان آن را افزایش داد؟ را های افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس کدام است؟ سوالاتی از این قبیل می تواند برای کاربران مطرح شود. ابتدا می خواهیم توضیح دهیم که بوتاکس چیست و روی چه قسمت هایی از صورت کاربرد خواهد داشت؟ سپس در خصوص عوامل موثر بر ماندگاری و افزایش طول عمر این روش صحبت می کنیم. پس توصیه می شود با ما همراه باشید تا اطلاعات کلی در خصوص تزریق بوتاکس را دریافت کنید. به طور کلی می توان گفت طول عمر تزریق بوتاکس چهار تاشش ماه است و عواملی مانند نوع بوتاکس، نوع عضله و چین و چروک و سبک زندگی می تواند در این خصوص تاثیرگذار باشد.

طول عمر تزریق بوتاکس چه میزان است  45415458بوتاکس چیست و کاربرد ان برای کدام قسمت است

بوتاکس یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم ساخته دشده است. این سم در دوزهای بالا می تواند موجب ابتلا به بوتولیسم که نوعی مسمومیت غذایی خطرناک و کشنده است می شود. برای همین برای فلج کردن عضلات صورت در دوز پایین وارد بدن و بین چین و چروک های صورت می شود. با استفاده از بوتاکس می توان چین و چروک های ناشی از افزایش سن را برطرف نمود. همچنین کاربرد دیگر بوتاکس در درمان میگرن، کاهش اسپاسم و گرفتگی عضلات گردن می باشد. می توان گفت این روش در کنار زیبایی می تواند برای درمان برخی موارد نیز کاربرد داشته باشد. همانطور که گفته شد این روش ماندگاری بین سه تا شش ماه را خواهد داشت. ولی این ماندگاری به مسایل مختلفی بستگی دارد که باعث کاهش یا افزایش این مدت می شود.

عوامل موثر در ماندگاری و طول عمر بوتاکس

عوامل مختلفی می تواند در این میان تاثیر گذار باشد. عموما محل و میزان تزریق بوتاکس بر ماندگاری آن نقش دارند. البته نیاز است هر سه ماه این تزریق را تکرار کنید. البته با تداوم این روش، مدت زمان بین هر تزریق نیز بیشتر می شود و به شش ماه می رسد.  در این قسمت می خواهیم این عوامل را بررسی نماییم:

انواع چین و چروک

چین و چروک های صورت به دو دسته دینامیک و استاتیک تقسیم بندی می شوند. به طور کلی می توان گفت با تزریق بوتاکس نمی توان همه چین و چروک ها را برطرف نمود. بلکه فقط چین و چروک های دینامیک یا پویا هستند که با تزریق بوتاکس از بین می روند. این چین و چروک ها در اثر فعالیت عضلات صورت ایجاد می شود. مانند خطوط اخم یا خطوط افقی پیشانی، خطوط دور لب و خط خنده و …با استفاده از تزریق بوتاکس و غیر فعال کردن عضلات این قسمت، چین و چروک ها به مرور باز شده و از بین می روند. هر چند نیاز است مجددا به پزشک مراجعه و تمدید نمایید.

عضلات

ماندگاری تزریق بوتاکس به عضلات نیز بستگی دارد. در صورتی که عضلات ضخیم باشد، نیاز است از مقدار زیادی ماده برای از بین بردن چین و چروک استفاده شود. همچنین ماندگاری تزریق بوتاکس بر روی عضلاتی که مکررا حرکت می کنند، زیاد نخواهد بود. مانند عضلات دور چشم و چین و چروک های پنجه کلاغی که مدام با بستن و باز شدن چشم حرکت می کنند.

نوع بوتاکس

اینکه برای تزریق بوتاکس از چه نوع موادی و با چه کیفیتی استفاده شود، می تواند در ماندگاری این روش تاثیر بگذارد. در صورتی که بهترین نوع بوتاکس انتخاب شود، طول عمر آن نیز افزایش خواهد یافت.

سبک زندگی

امروز ه سبک زندگی افراد به گونه است که کمتر دارای فعالیت می باشند. زندگی مدرن افراد را بیشتر به شمت پشت میز نشینی و فعالیت های سبک روزمره سوق داده است. به همین دلیل سرعت از بین رفتن بوتاکس در افراد کاهش یافته است. هر چه بدن فعال تری داشته باشید، ماندگاری تزریق بوتاکس نیز کمتر خواهد بود.

راه های افزایش ماندگاری بوتاکس

این روش معمولا بین سه تا شش ماه طول عمر خواهد داشت. می توانید با تزریق این ماده به مدت 6 ماه از داشتن پوست صاف و بدون چین و چروک لذت ببرید. ولی عواملی هم وجود دارند که می توانند باعث افزایش طول عمر این روش شوند. در این قسمت می خواهیم با این روش ها آشنا شویم:

انتخاب پزشک

یکی از عوامل موثر در نتیجه و طول عمر تزریق بوتاکس، انتخاب پزشک می باشد. پزشک متخصص و باتجربه می تواند در خصوص دوز مناسب تزریق، محل مناسب و زاویه تزریق تصمیم گیری بهتری نماید تا طول عمر این روش را بر روی صورت افراد بیشتر نماید.

طول عمر تزریق بوتاکس چه میزان است 121450حرکت دادن عضلات بعد از تزریق

توزیع مناسب مواد بوتاکس بین عضلات و چین و چروک ها می تواند دوام آن را بالا ببرد. بعد از تزریق بوتاکس مدام عضلات خود را تکان دهید تا مواد به صورت یکنواخت بین عضلات صورت تقسیم شود. در این صورت ماندگاری آن افزایش خواهد یافت. ولی به مدت دو روز از مالش دادن و ورزش کردن به شدت پرهیز نمایید. این فعالیت ها می تواند باعث جابجایی بوتاکس و انتقال به قسمت هایی می شود که ممکن است در برخی موارد خطرناک هم باشد و منجر به فلج شدن یا افتادگی در آن قسمت شود. نیاز است در دو روز اول بعد از بوتاکس به پشت خوابیده و سر خود را بالاتر از بدن قراردهید.

جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

آسیبی که تابش نور مستقیم خورسید بر روی پوست و ایجاد چین و چروک می گذارد، غیر قابل انکار است. بوتاکس می تواند چین و چروک های ناشی از آن را تا حدود زیادی از بین ببرد. ولی لازم است بعد از تزریق از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نمایید. در صورت لزوم از کرم های ضدآفتاب قوی استفاده نمایید تا اثر آن را کاهش دهد.

عدم مصرف دخانیات

مصرف دخانیات به خصوص سیگار می تواند اثر سوئی در تزریق بوتاکس داشته باشد.

نحوه تغذیه

مصرف آب را افزایش دهید. آب باعث گردش خون بهتر و بهبود عملکرد سلول ها می شود که یان موضوع باعث ماندگاری تزریق بوتاکس می شود. در خصوص تغذیه نیز هرچه تغذیه سالم تری داشته باشید، می توانید مدت زمان بیشتری از مزایای بوتاکس بهره مند شوید.

کلام آخر

تزریق بوتاکس یکی از بهترین روش های از بین بردن چین و چروک هایی از صورت است که در اثر فعالیت زیاد عضلات در بخش هایی از صورت ایجاد شده اند. ماندگاری این روش بین 3 تا 6 ماه است. عوامل مختلفی در افزایش طول عمر این روش تاثیر دادرد و با روش هایی که گفته شد می توان ماندگاری تزریق بوتاکس را افزایش داد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)