بهترین فصل برای جراحی بینی

بهترین فصل برای جراحی بینی 217826

در خصوص معرفی بهترین فصل برای جراحی بینی باید به این نکته اشاره کنیم که هر فصل مزایا و معایب مخصوص خود را دارد. در بررسی فصول معمولا گرما و سرما است که تاثیر گذار خواهد بود. ممکن است برای برخی افراد سرما فصل مناسبی باشد چون تعرق و گرمای کمتری را تجربه می کنند و گچ روی بینی آسیب کمتری خواهد دید. ولی برای برخی افراد گرما مناسب تر است چون دچار سرماخوردگی و بقیه بیماری ها نخواهند شد. ولی می خواهیم در این مقاله، فصول مختلف را بررسی نموده و در نهایت این بیمار است که با توجه به شرایط گفته شده نتیجه می گیرد، کدام فصل را برای انجام این جراحی انتخاب نماید. چون این نوع جراحی اگر با هدف زیبایی بوده و فوریتی برای درمان نداشته باشد، می توان فصل مناسب را انتخاب نمود. ولی مهم ترین نکته مراقبت های بعد از جراحی بینی است.

بهترین فصل برای جراحی بینی 2149752بررسی فصول برای جراحی بینی

در این قسمت می خواهیم یک به یک فصول مختلف را برای این جراحی بررسی نماییم. هر فصل مزیت ها و معایب گفته شود و در نهایت با توجه به این مطالب، تصمیم نهایی گرفته خواهد شد.

فصل بهار

مهم ترین مساله در خصوص فصل بهار موضوع گرده افشانی گل ها و درختان و آلرژی های فصلی است. بسیاری از افراد در این فصل علائمی مانند سرفه، عطسه، آبریزش بینی و … را تجربه می کنند این موضوع برای این نوع جراحی که دقیقا بر روی عضو تنفسی بیمار است، می تواند تا حدودی آزار دهنده باشد. ولی این موضوع بر روی افزایش حساسیت بافت بینی تاثیر نامطلوبی نمی گذارد. فقط مشکلی که فرد با آن درگیر خواهد بود، علایم این نوع آلرژی ها می باشد. البته نکته ای که مهم است این است که معمولا پزشک برای افرادی که سابقه حساسیت فصلی دارند، از داروهای ضد حساسیت و آلرژی قبل از شروع درمان استفاده می نماید. پس بهتر است قبل از جراحی ، پزشک را در جریان وضعیت خود قرار دهید تا اقدامات قبل از جراحی به صورت صحیح انجام گردد و مشکلی بعد از جراحی پیش نیاید.

فصل تابستان

در تابستان نکته مهم تابش اشعه نور آفتاب و مسایلی است که در این خصوص پیش خواهد آمد. نیاز است مراقبت های بیشتری در این زمینه انجام گیرد. گرمای هوا می تواند روی گچ که در جراحی استفاده می شود نیز تاثیر داشته باشد و باعث تعریق صورت و بدن فرد گردد. همچنین می تواند بر روی پیوند استخوان با غضروف بینی تاثیر نامطلوب بگذارد. این مسایل باعث کند شدن روند درمان و طولانی شدن دوره نقاهت می شود.  مراقبت های بیشتری برای این فصل نیاز است انجام شود که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم:

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بپرهیزید. در صورت اجبار باید از ضد آفتاب های قوی استفاده نمایید. چون پوست صورت و بینی به شدت آسیب پذیر و نازک می شود و تابش نور آفتاب آسیب بیشتری به این ناحیه وارد می کند.

استفاده از عینک را تا زمانی که لازم است باید کنار بگذارید. فشاری که عینک بر روی پل بینی افراد وارد می کند می تواند فرم بینی را تغییر داده و تاثیر نامطلوبی داشته باشد. توصیه می شود از لنزهای تماسی و طبی در این مدت استفاده کنید.

از برنزه کردن و آفتاب گرفتن طبیعی و مصنوعی باید تا مدت ها خودداری نمایید.

رفتن به استخر، سونا و … را باید فراموش کنید. آب کلر استخر تاثیر منفی روی بخیه ها خواهد داشت و نیز گرمای این محیط ها برای بیمار نامناسب است.

بهترین فصل برای جراحی بینی 1793025پاییز و زمستان

زمانی که وارد فصول سرد سال شویم، احتمال سرماخوردگی، آنفلوآنزا و این نوع بیماری های به علت سردی هوا افزایش می یابد. بنابراین اکثر افراد به علت عوارض این بیماری ها مانند تب، آبریزش بینی، عطسه و … این فصول را انتخاب نمی نمایند. هرچند باید گفت که این جراحی تاثیری در زیاد شدن حساسیت ها و بروز این بیماری ها نخواهد داشت. ولی عطسه، سرفه و دیگر علایم می تواند روی نتیجه جراحی تاثیر گذار باشد. ممکن است با خونریزی بینی ، پاره شدن بخیه ها و … همراه بوده و عوارض بعد از جراحی را افزایش دهد. این موضوع در خصوص سرما خوردگی بیشتر نمود خواهد داشت، ولی می توان با رعایت مواردی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم تا حد امکان این عوارض و آسیب ها را بعد از سرما خوردگی کاهش داد:

بالا نگهداشتن سر در هنگام استراحت که می توانید از دو بالش زیرسر خود استفاده کنید. با این کار هم جلوی خونریزی و تورم را خواهید گرفت، هم آبریزش بینی کمتری را خواهید داشت.

نیاز است مصرف مایعات خود را تا حد امکان افزایش دهید. سوپ های گرم، مایعات گرم و … می تواند گزینه های مناسبی باشد. ولی برای جلوگیری از ضعف بدنی سعی کنید از گوشت و بقیه مواد غذایی به صورت پوره و له شده در سوپ ها استفاده نمایید.

در این مدت لازم است به هیچ عنوان فین نکنید و بینی خود را فشار ندهید.

می توانید از سرم های نمکی برای شستشوی بینی استفاده کنید.

تا حد امکان عطسه و سرفه نکنید. در صورت اجبار سعی نمایید از راه دهان باشد.

بهتر است از داروهای تقویتی مانند ویتامین ها و مکمل های دارویی و تغذیه ای در این مدت استفاده کنید.

کلام آخر:

همانطور که توضیح داده شد، بیشترین دغدغه بیماران در فصول بهار، پاییز و زمستان موضوع بیماری هایی مانند سرماخوردگی و یا آلرژی های فصلی می باشد. ولی نکته مهم این است که می توان این موارد را قبل از جراحی کنترل نمود. داروهایی که تجویز می شود، در صورتی که به صورت منظم و سرموقع استفاده شود، می تواند جلوی این عارضه ها را بگیرد. مهم ترین نکته انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی می باشد . زمانی که بیمار به بهترین کلینیک جراحی بینی مراجعه نماید می تواند از خدمات این مراکز به بهترین نحو استفاده نماید. بهترین جراح زیبایی بینی می تواند با مراقبت ها و تجویز داروهای قبل از جراحی، بیمار را از عوارض فصول مصون نگهدارد. در نهایت می تواند اشاره کرد که بهترین زمان برای جراحی بینی، زمانی است که فرد بتواند مراقبت های بعد از جراحی را به نحو احسن انجام داده و استراحت کافی را در دوران بهبودی داشته باشد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)