سن مناسب برای تزریق بوتاکس

سن مناسب برای تزریق بوتاکس 6519649494

یکی از مسایلی که برای تزریق بوتاکس مهم می باشد، سن مناسب برای تزریق بوتاکس است. می توان گفت این درمان نمی تواند برای تمامی سنین مناسب باشد و می تواند خطراتی برای سنین خارج از محدوده مجاز ایجاد نماید. پس بهتر این است که با محدوده سنی مناسب با این نوع تزریق آشنا باشیم تا در صورت وجود شرایط اقدام به این نوع درمان نماییم. معمولا عواملی مانند افزایش سن و تاثیر بیشتر جاذبه زمین بر روی بدن، تاثیر آلودگی های زیست محیطی، تابش نور مستقیم آفتاب در مشاغلی که مدام در معرض نور هستند و … می تواند نقش مهمی در ایجاد چین و چروک های پوست داشته باشد. این چین و چروک ها از زیبایی و شادابی پوست کاسته و چهره را خموده تر و خسته تر نشان می دهد. با تزریق بوتاکس در سنین مناسب می توان اثر این عوامل محیطی را کاهش دهیم.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس 4194949494

بررسی تاثیر تزریق در سنین مختلف

قصد داریم در این قسمت تاثیر سن را بر روی افراد در سنین مختلف بررسی نماییم. بنابراین می توانید با توجه به محدوده سنی خود در خصوص مزایا و معایب تزریق بوتاکس در این حیطه نکاتی را متوجه شوید تا با آگاهی از این موارد اقدام به تزریق بوتاکس نمایید.

تزریق بوتاکس در سن زیر 20 سال

معمولا در این حدود سنی فرد نیازی به تزریق بوتاکس نخواهد داشت. زیرا پوست حالت کشسانی و الاستیک خود را در بیشترین حد خود دارد و به ندرت دچار چین و چروک می شود. غیر از اینکه نیازی به تزریق نخواهد بود، تزریق در این سن خطراتی را نیز به دنبال دارد. زیر سن 20 سال زمان حجم گرفتن و رشد ماهیچه های بدن و صورت است. بنابرای تزریق بوتاکس باعث فلج شدن این ماهیچه ها شده و مانع از حجیم شدن عضلات صورت می نماید و فرد دچار آروفی یا ضعف عضلانی می گردد. بنابراین تاثیر منفی نیز بر روی صورت خواهد گذاشت.

سنین بین 20 تا 30 سالگی

در این سنین می توان اولین نشانه های چین و چروک را مشاهده نمود. هر چند فقط خطوط باریک و ظریفی روی پوست صورت خودنمایی خواهند کرد. در پیشانی و اطراف دهان و چشم نقاطی هستند که این خطوط ایجاد می شوند. از سن 20 سالگی به سمت بالاتر که می رویم این تعداد کمی بیشتر و عمق ان ها کمی افزایش می یابد. خط اخم، خط خنده، خطوط پنجه کلاغی دور چشم از جمله این خط ها می باشند. می توان در این سنین با روش تزریق بوتاکس جلوی عمیق تر شدن ان را گرفت. این سن بیشتر حالت پیشگیری دارد تا درمان. بنابراین می توان گفت جلوی پیشرفت آن ها تا حدود زیادی گرفته می شود.

سنین بین 30 تا 40

معمولا در این سنین مسایل عصبی ، استرس و اضطراب ها می تواند به بالاترین حد خود برسد. این سنین میانه بوده و فرد از نظر روحی و روانی ممکن است بیشتر تحت تاثیر قرار گیرد. مصرف مشروبات الکلی و دخانیات در این سنین شیوع بیشتری دارد. این عوامل همگی مخرب بوده و می تواند تاثیر بسیار منفی در افزایش و عمیق تر شدن چین و چروک های صورت گردد. بنابراین نیاز است جلوی پیشروی و عمیق شدن آن ها را گرفت. بهمین دلیل است که دیگر تزریق بوتاکس در این دوره سنی جنبه درمانی خواهد داشت. چروک های پنجه کلاغی معمولا در این دوران بیشتر به چشم می خورند و نیاز به رسیدگی بیشتر نیز دارند. هرچند هنوز پروک ها به حدی نیستند که نیاز به دوز بالای تزریق باشد.

سنین بین 40 تا 50 سال

این محدوده سنی دیگر نیاز به تزریق بوتاکس احساس می شود. حتی در صورت حرکت ندادن عضلات چهره نیز متوجه این چین و چروک ها خواهیم شد. در این سنین همچنان استرس و فشار های عصبی می تواند عامل اصلی عمیق تر شدن خطوط شود. در این سنین نیاز است چند روش درمانی در کنار هم نیز استفاده شود. روش هایی مانند تزریق ژل برای خطوط دیگری که با بوتاکس رفع نمی شود. این رنج سنی می تواند آغاز زمان برای تزریق ترمیم کننده هایی مانند بوتاکس و ژل باشد.

سنین بین 50  تا 60 سال

سن بالای 50 سال تا 60 سالگی زمانی است که معمولا حالت ارتجاعی و کشسانی پوست شروع به تحلیل رفتن می کند. معمولا خانم ها در این سن یائسه می شوند و تغییرات هورمونی شدیدی در بدن آن ها اتفاق می افتد. رطوبت پوست کاهش پیدا کرده و دیگر پوست نیم تواند مانند قبل حالت الاستیک خود را داشته باشد. همچنین این حدوده سنی آغازگر شیوع لک های پوستی بر روی دست و بدن افراد می شود بخصوص نقاطی که بیشتر در معرض نور آفتاب هستند. در این مرحله نیز لازم است روش های دیگر درمانی مانند تزریق ژل یا لیزر و … را نیز امتحان نمود.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس 6919494949

سنین بالاتر از 60 سال

این سنین دیگر گریزی از چین و چروک و خطوط عمیق نخواهیم داشت. در این سنین میزان عمق مشکلات بستگی به مراقبت هایی دارد که تاکنون داشته اید . افرادی که از سنین پایین شروع به مراقبت های پوستی نموده اند، بوتاکس تزریق نموده اند و مانع از عمیق تر شدن خطوط شده اند و یا زندگی سالمی داشته اند. بدین معنی که از مصرف دخانیان و مشروبات الکلی پرهیز نموده و یا کنترل شده عمل کرده اند، می توانند نتیجه این اقداماتشان را ببینند. در هر حال نیاز به تزریق بوتاکس به شدت احساس خواهد شد.

کلام آخر

باید در جواب این سوال که سن مناسب برای تزریق بوتاکس چه رده سنی می باشد، باید پاسخ داد که برای تزریق بوتاکس محدودیت سنی به زیر 20 سال اختصاص خواهد داشت. معمولا در سنین بالاتر نیاز است که این روش درمانی را امتحان کنید. هر چه سن بالاتر می رود، عمق چین و چروک ها افزایش می یابد. بنابراین هر چه سریع تر اقدام به تزریق بوتاکس نمایید و مراقبت های لازم را انجام دهید، نتیجه بهتری در سنین بالاتر خواهید گرفت. در سنین بالاتر از 30 سال شروع تزریق بوتاکس بوده و در سنین بالاتر باید مدام این حالت را تکرار و ترمیم نمایید. داشتن چهره شاداب تر و بانشاط تر را می توانید با تزریق این مواد تا سنین بالاتر حفظ نمود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)