آیا جراحی لیفت صورت دائمی است؟

آیا جراحی لیفت صورت دائمی است 6191949494

ریتیدکتومی یا جراحی کشیدن پوست صورت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد. سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح می شود این است که آیا جراحی لیفت صورت دائمی است یا نیاز به تمدید دارد؟ در این مقاله می خواهیم مطالبی را در این خصوص بیان نموده و بیشتر با این روش آشنا شویم. یکی از علل نیاز به جراحی لیفت صورت، وجود چین و چروک ها و خطوط در قسمت های مختلف صورت و بدن است. چون صورت و گردن افراد بیشتر در معرض دید می باشد، مشاهده آثار گذشت سن برای بسیاری از افراد ناخوشاینداست. به همین دلیل به دنبال راه هایی برای از بین بردن این آثار یا کمرنگ نمودن آن دارند. ماندگاری بالای روش استفاده شده، می تواند نکته مثبتی باشد تا فرد بدون ترس از عدم ماندگاری روش، اعتماد به نفس از دست رفته را بازگردانده و زیبایی و جوانی را به چهره برگرداند.

آیا جراحی لیفت صورت دائمی است 9184184848

آشنایی با روش های لیفت صورت

برای لیفت صورت روش های مختلفی پیشنهاد می شود که تعدادی از این روش ها نیاز به جراحی داشته و تعدادی بدون جراحی انجام می شود. روش های جراحی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و … می باشد که روش های غیر دائمی است. این روش ها نیاز به تمدید مجدد داشته و ماندگاری بین 6 تا حداکثر 2 سال را دارند که در مورد بوتاکس این دوره زمانی بسیار کمتر است. ولی در روش های جراحی مانند جراحی لیفت صورت ماندگاری روش تا 10 سال می باشد. زیرا در این روش با استفاده از برش دادن و جراحی نمودن، سلول ها و چربی های مرده پوست از زیر پوست جمع شده و از صورت خارج می شود. به همین دلیل پوست مجبور به بازیابی خود و ساخت سلول های جوان تر می شود. به این ترتیب ، چین و چروک های پوست برطرف و به مرور زمان ساختار چهره فرد ترمیم می شود.

 

نحوه انجام جراحی لیفت صورت

در این قسمت می خواهیم در خصوص چگونگی و نحوه انجام این روش که ماندگاری بالای 10 سال را دارد، توضیح دهیم. این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود. می توان از روش بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی برای انجام جراحی بهره برد. این موضوع به نظر پزشک و تقاضای بیمار بستگی دارد. در برخی موارد بیمار به علت ترس از جراحی، عضلات صورت خود را منقبض می نماید که برای انجام جراحی مضر می باشد. به همین دلیل پزشک ترجیح می دهد بیمار را بیهوش نماید یا از داروهای آرام بخش برای رفع استرس بیمار استفاده کند. لیفت صورت برای بازکردن چین و چروک های اطراف دهان، پیشانی، گونه ها و … کاربرد دارد. بنابراین نحوه جراحی بستگی به این دارد که کدام ناحیه به لیفتینگ نیاز دارد. برای شروع جراحی و بعد از بی حس نمودن منطقه موردنظر،  نیاز است که کلیه قسمت های صورت را تقسیم بندی نموده و برش هایی که باید، داده شود.

معمولا سعی می شود این برش ها در کنار گوش و در خط رویش مو انجام شود تا بتوان مناطقی را که بخیه زده می شود در زیر پمو پنهان نمود. با دقت برش های لازم داده شده و سلول های و بافن های اضافی برداشته و زیر پوست صورت خالی می شود. بعد از این مرحله، قسمت های برش داده شده را بخیه می زنند و جراحی به اتمام می رسد. این جراخی بین 2 تا 6 ساعت نیز ممکن است به طول بینجامد. دقت و ظرافت در این روش بسیار اهمیت داشته و به همین دلیل توصیه می شود به بهترین جراح لیفت صورت مراجعه نمایید. تخصص و تبحر جراح می تواند در نتیجه جراحی بسیار موثر باشد، بخصوص جراحی هایی که در حوزه زیبایی انجام می شود و نیاز به ظرافت بیشتری دارد.

ابتدا صورت تقسیم بندی شده و برش های لازم داده می شود. بعد از اینکه برش لازم با احتیاط و دقت صورت گرفت، سلول های چروکیده پوست به همراه چربی برداشته شده و زیر پوست خالی می شود. سپس با بخیه های بسیار ریز محل های برش بسته می شوند. جراحی به اتمام می رسد. این بخیه ها بسیار ریز و کوچک هستند و بعد از بهبودی به صورت کامل از روی صورت محو می شوند. هرچند بیشتر برش ها در کنار گوش انجام می شود و با موهای فرد می توان این ناحیه را تا بهبودی پوشش داد.  لیفتینگ یا جراحی کشیدن پوست بین 2 تا 6 ساعت طول خواهد کشید و بستگی به این دارد که چه ناحیه ای مورد جراحی قرار گیرد یا میزان چین و چروک ها چقدر عمیق می باشند.

آیا جراحی لیفت صورت دائمی است 91894894949

مزایای جراحی کشیدن صورت

این روش زیبایی دارای مزایای زیادی نیز می باشد. یکی از مهم ترین مزایای آن، ماندگاری بالای این روش است. بدین ترتیب که بیمار می تواند تا 10 سال از جوانی و شادابی پوست چهره خود لذت ببرد. همچنین در صورتی که مراقبت های لازم را در طول این مدت انجام داده و احتیاط های لازم را انجام دهد، می تواند ماندگاری و طول عمر آن را نیز بالا ببرد. بنابراین می توان گفت روش بسیار مفید و موثری برای یک دهه زندگی است. با این روش جوانی و شادابی پوست که در اثر گذشت زمان از بین رفته بود، دوباره برگشته و اعتماد به نفس فرد بالا می رود. از طرفی چون پوست خود فرد مسئول بازسازی خود می شود، این روش طبیعی تر و ایمن تر نیز می باشد. ممکن است فرد در خصوص محل برش ها و بخیه هایی که زده می شود، نگرانی داشته باشد. باید گفت این برش ها بسیار ظریف و با دقت داده شده و سپس بخیه می شوند. بنابراین جای هیچگونه برشی در کنار گوش باقی نخواهد ماند. مجددا تاکید می شود این موضوع بستگی زیادی به انتخاب بهترین جراح کشیدن صورت دارد.

کلام آخر

در صورتی که به دنبال روشی هستید که ماندگاری زیادی داشته و نیازی به تمدید و ترمیم ندارد، جراحی کشیدن پوست صورت پیشنهاد می گردد. لیفت صورت برای همیشه و مدت طولانی می تواند نیاز فرد را به داشتن چهره ای جوان و شاداب برطرف نماید. با استفاده از این روش در مدت زمان کوتاه، پوست صورت به حالت قبل برگشته و دیگر اثری از چین و چروک ها و خطوطی که آزاردهنده بودند، نخواهد بود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

5/5 (1 نظر)