جراحی زیبایی روی گوش شکسته

جراحی زیبایی روی گوش شکسته 964194949494

از آنجایی که گوش ها اعضای آسیب پذیر بدن هستند، احتمال شکستگی در این عضو زیاد است. جراحی زیبایی روی گوش شکسته یکی از عمل هایی است که در صورت نیاز باید به سرعت انجام شود. زیرا ممکن است در صورت نادیده گرفتن باعث آسیب به بافت های داخلی گوش شده و عوارض زیادی را در پی داشته باشد. حتی در مواقعی ممکن است شنوایی فرد را تحت تاثیر قرار داده و دچار مشکلاتی نماید. در این مقاله سعی داریم مطالبی که نیاز است هر فرد در خصوص شکستگی و راه های درمان آن و … است بیان نماییم. اهم مطالب به شرح زیر است:

  • منظور از جراحی زیبایی گوش شکسته چیست
  • کاندیداهای جراحی زیبایی گوش شکسته چه افرادی هستند
  • اقدامات قبل از جراحی گوش شکسته
  • روند جراحی زیبایی روی گوش شکسته
  • اقدامات بعد از جراحی زیبایی گوش شکسته
  • عوارض جراحی گوش شکسته

جراحی زیبایی روی گوش شکسته 964194949494

منظور از جراحی زیبایی گوش شکسته چیست

اتوپلاستی جراحی زیبایی گوش شکسته می باشد. گوش شکسته نیز از مواردی مانند سایر مشکلات ناحیه گوش می باشد که نیاز به جراحی ترمیمی دارند. در مورد گوش شکسته نیز به همین ترتیب عمل می شود. همانطور که سایر مشکلات گوش مانند عدم تقارن، بیرون زدگی و … را با روش اتوپلاستی می توان رفع نمود، این آسیب را نیز با این روش می توان درمان کرد. نکته مهم سریع عمل نمودن می باشد. چون عدم اهمیت دادن و توجه نمودن می تواند عواقب زیانباری را به دنبال داشته باشد. چون بافت های داخلی گوش حساس هستند و به راحتی دچار مشکل می شوند. در مواردی نیز ممکن است فرد دچار مشکلات شنوایی گردد که یا به سختی درمان می شود یا غیر قابل درمان خواهد بود.

کاندیداهای جراحی زیبایی گوش شکسته چه افرادی هستند

عموما ورزشکاران جزو افرادی هستند که بیشتر در معرض آسیب می باشند. ورزش های سنگینی که نیاز به تمرینات زیاد و آوردن فشار به نواحی مانند گوش است، یکی از علل گوش شکسته می باشد. زیرا گوش از غضروف تشکیل شده و به راحتی دچار آسیب می شود. در برخی ورزش ها که احتمال شکستگی گوش و آسیب رسیدن به آن زیاد است مانند ورزش های رزمی، کشتی و … معمولا جراحی گوش شکسته انجام می شود. چون در این ورزش ها گوش فرد در معرض آسیب بیشتری است و احتمال شکستگی آن بسیار زیاد است. درگیری هایی که در این نوع ورزش ها وجود دارد، به نقاطی مانند گوش که حساسیت زیادی دارد، ضربه وارد کرده و منجر به شکستگی آن می شود. برای سایر افراد نظر پزشک و جراح بسیار مهم است. نیاز است به بهترین جراح زیبایی گوش مراجعه شود تا جراح تشخیص دهد که نیاز است این عمل ترمیمی انجام شود یا خیر.

اقدامات قبل از جراحی گوش شکسته

در صورتی که نیاز باشد که جراحی زیبایی روی گوش شکسته انجام شود، نیاز است مانند هر جراحی زیبایی دیگری، با اقدامات قبل از آن آشنا شده تا در رسیدن به نتیجه مطلوب به بیمار کمک نماید. اولین اقدام مراجعه به بهترین جراح زیبایی گوش می باشد. تخصص و تبحر پزشک در این زمینه بسیار موثر بوده و نقش کلیدی دارد. توصیه می شود از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می گردد مانند آسپرین، ایبوپروفن و … خودداری نمایید. دو هفته قبل از جراحی نیاز است مصرف این قبیل داروها متوقف شود. مصرف دخانیات را باید کنار بگذارید . دخانیات باید کاهش اکسیژن رسانی در حین عمل و بعد از آن می شود که می تواند تبعاتی به دنبال داشته باشد. همچنین احتمال عفونت را افزایش می دهد.

نیاز است کلیه آزمایشاتی که تجویز شده است انجام دهید تا در روز جراحی به همراه داشته باشید. در صورت نیاز به مصرف دارو قبل از جراحی، بهتر است داروها سرموقع و به صورت منظم مصرف شود. در روز جراحی باید ناشتا باشید. چون این جراحی تحت بیهوشی انجام می شود، عدم ناشتا بودن می تواند بعد از جراحی مشکلاتی را ایجاد نماید. روز قبل از جراحی نیاز است دوش بگیرید، چون بعد از جراحی زیبایی گوش شکسته امکان استحمام وجود ندارد. در روز عمل لباس های گشاد و دگمه دار بپوشید تا بعد از جراحی به راحتی بتوانید لباش خود را عوض نمایید.

روند جراحی زیبایی روی گوش شکسته

این جراحی تحت بی حسی موضعی قابل انجام است . در برخی موارد که نیاز باشد بیمار را تحت بیهوشی عمومی برده و عمل می نمایند. در کودکان کم سن و افرادی که از این گونه جراحی ها ترس و استرس دارند، معمولا بیهوشی عمومی بهترین راه است. جراحی زیبایی روی گوش شکسته، جراحی سنگینی نبوده و ممکن است یک تا دو ساعت طول بکشد. این مدت بستگی به عمق مشکل و نحوه شکستگی دارد.  برای جراحی نیاز است برشی در ناحیه موردنظر داده شده تا به غضروف دسترسی پیدا شود. سپس در صورت نیاز غضروف ها به محل مناسب خود برگردانده شده و در صورتی که نیاز باشد پیوند گوش انجام می شود. سپس بعد از اعمال تغییرات لازم، محل برش بخیه زده می شود.

مهارت و تجربه جراح می تواند در تعیین نتیجه جراحی تاثیر بسزایی داشته باشد. مراجعه به بهترین جراح زیبایی گوش می تواند در این راه کمک نموده و از عوارض بعد از جراحی بکاهد.

جراحی زیبایی روی گوش شکسته 41964949494اقدامات بعد از جراحی زیبایی گوش شکسته

بعد از جراحی نیز لازم است اقداماتی انجام شود تا عوارض کمتری را به دنبال داشته باشد. از جمله این مراقبت ها عدم مصرف داروهایی است که انعقاد خون را انجام می دهند. همچنین باید داروهایی که تجویز شده به صورت مرتب و منظم مصرف شود. نیاز است به مدت یک هفته از انجام فعالیت های بدنی زیاد و ورزش های سنگین خودداری شود. در هنگام استراحت نباید گوش به سمت پایین و زیر صورت قرار گیرد. این کار باعث اعمال فشار به گوش جراحی شده می گردد. همچنین باید پانسمانی که بر روی گوش قرار داده می شود را تا زمانی که جراح اجازه نداده است، برندارید.

عوارض جراحی گوش شکسته

همانطور که گفته شد جراحی زیبایی روی گوش شکسته جزو عمل های سنگین نمی باشد. پس عوارض زیادی نیز در پی نخواهد داشت. عوارضی مانند درد، تورم، کبودی و یا احساس سوزن سوزن شدن در محل جراحی رایج ترین این عوارض بوده که با مصرف دارو و یا به مرور زمان برطرف خواهد شد.

کلام آخر:

چراحی زیبایی روی گوش شکسته از جمله موارد شایع جراحی ها در ناحیه گوش نمی باشد. این مشکل معمولا در مورد افرادی که در اثر سانحه و یا در حین انجام ورزش های سنگین بذنی مانند ورزش های رزمی، کشتی و ..پیش می آید. این جراحی سنگین نبوده و ریسک بالایی ندارد. به همان روشی که سایر عیوب گوش مانند عدم تقارن و … درمان می شود، قابل رفع شدن است.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)