بهترین روش برای برجسته کردن گونه

بهترین روش برای برجسته کردن گونه 215748

یکی از روش هایی که برای زیبایی می توان انجام داد، کاشت گونه است. در این مقاله می خواهیم بهترین روش برای برجسته کردن گونه را توضیح دهیم. کاشت گونه در بین خانم ها با استقبال بیشتری مواجه شده است و شایع تر است. برجسته کردن گونه به روش های مختلف انجام می شود. روش های جراحی و غیر جراحی برای اینکار پیشنهاد می گردد. روش های غیر جراحی مانند تزریق ژل به گونه، تزریق چربی به گونه و روش جراحی مانند پروتز گونه می باشد.  ولی سوالی که مطرح می شود این است که بهترین روش برای برجسته کردن گونه در بین این روش ها کدام است؟ مزایا و معایب هر کدام از روش ها چیست؟ و نیز کدام روش عوارض کمتری را به دنبال خواهد داشت؟ بنابراین بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه نموده و سپس در مورد روشی که می خواهید برای برجسته کردن گونه استفاده کنید، انتخاب نمایید.

بهترین روش برای برجسته کردن گونه 1248

انواع روش های برجسته کردن گونه

همانطور که توضیح داده شد هم می توان با روش های جراحی و هم رو ش های غیرجراحی گونه را برجسته و جذاب نمود. برجسته بودن گونه باعث بانشاط تر و جوان تر نشان دادن چهره می شود. به همین دلیل است که افرادی که به سمت میانسالی پیش می روند، استقبال بیشتری از این روش ها می کنند. در این قسمت می خواهیم انواع روش ها را توضیح و در خصوص مزایا و معایب هر کدام توضیح دهیم. سپس نتیجه گیری خواهیم کرد که بهترین روش برای برجسته کردن گونه کدام است.

.

برجسته کردن گونه با تزریق چربی

در این روش برای برجسته کردن گونه از چربی استفاده می شود. این چربی می تواند از راه های مختلف تامین شود. یکی از راه ها استفاده از چربی بدن خود فرد است. این چربی از قسمت هایی از بدن بیمار مانند شکم، باسن و ران استخراج می شود. چون این قسمت ها در برابر ورزش و رژیم مقاومت زیادتری نشان می دهند. به همین دلیل در روی گونه نیز به سرعت جذب و آب نمی شود. سپس  چربی استخراج شده را بوسیله دستگاه سانترفیوژ خالص نموده و آماده تزریق می نمایند. محلی که باید تزریق شود را نیز بی حس می نمایند و سپس با استفاده از سوزن های باریکی به زیر پوست تزریق می کنند. مزایای این روش را می توان به این نسبت داد که یک روش غیر جراحی است و نیازی نیست که بیمار بیهوش شده و به اتاق عمل برود. همچنین دارای کمترین عارضه بوده و ماندگاری قابل قبولی نیز خواهد داشت. برای این روش نیازی نیست هزینه زیادی را پرداخت نمایید. از معایب این روش به این نکته اشاره کرد که دائمی نبوده و نیاز به تمدید دارد. در صورتی که توسط پزشک معتبر و متخصص انجام نشود، احتمال جابجایی و نتیجه نامطلوب آن نیز است.

 

 

برجسته نمودن گونه با تزریق ژل

در تزریق ژل از موادیی شیمیایی برای برجسته نمودن گونه استفاده می شود. کیفیت موادی که برای تزریق ژل به گونه استفاده می شود، در نتیجه تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. این روش در مقایسه با تزریق چربی دارای عوارض بیشتری می باشد. زیرا از یک ماده شیمیایی استفاده می شود و احتمال عفونت، واکنش بدن، افتادگی صورت و … وجود دارد. ولی انتخاب بهترین پزشک در این زمینه می تواند مثمر ثمر واقع شود. هزینه این روش در مقایسه با تزریق چربی کمتر است. در تزریق چربی نیاز است از یک قسمت بدن چربی برداشت و به قسمت دیگر تزریق شود. در تزریق ژل مواد آماده وارد بدن شده و گونه ها را برجسته می نماید. از معایب این روش نیز می توان به دائمی نبودن آن اشاره نمود.

بهترین روش برای برجسته کردن گونه 25490.برجسته نمودن گونه با قرار دادن پروتز

این روش نیز یک روش جراحی بوده و نیاز به اتاق عمل نمی باشد. در این روش شکاف های کوچکی در داخل دهان و یا روی گوه و زیر پلک داده می شود. سپس پروتز از این راه وارد صورت شده و در زیر گونه قرار می گیرد. شکاف ها را بخیه زده که بعد از 10 روز یا جذب می شوند و یا کشده خواهند شد. از آنجایی که این عمل تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد، عوارض بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی دارد. از محاسن این روش می توان به ماندگاری بالای آن اشاره نمود. در صورتی که نوع بهتر و مرغوب تری از پروتز روی گونه قرار گیرد، به خوبی با بدن سازگار شده و لبه تیزی نخواهد داشت. بنابراین در این روش باید به بهترین متخصصان در این حوزه مراجعه نمایید تا هم از عوارض بعد از جراحی کاسته شود، هم مواد مرغوب تر و با کیفیت تر و به بهترین روش در گونه قرار می گیرد.

جراحی استخوان برای برجسته کردن گونه

یکی از روش های دائمی برای کاشت گونه را می توان جراحی استخوان به شمار آورد. در جراحی استخوان که تحت بیهوشی و در اتاق عمل انجام می شود، استخوان گونه را جراحی و به سمت جلو می آوردند. این روش بیشتر برای افرادی که در سانحه یا تصادف دچار شکستگی هایی در ناحیه گونه و فک بالا یا فک پایین دارند، مناسب است. در این جراحی استخوان های میانی و پایه های گونه برش داده شده و به سمت جلو کشیده می شود. مدت زمان انجام جراحی به عمق مشکل، وضعیت کلی بیمار و … بستگی خواهد داشت. از مزایای این روش به دائمی بوده و عدم نیاز به ترمیم می توان اشاره کرد. ولی چون یک روش جراحی است، می توان انتظار عوارض بیشتری را نسبت به روش های غیر جراحی داشت.

کلام آخر:

در این مقاله چند روش جراحی و غیر جراحی را برای برجسته نمودن گونه توضیح دادیم. هر کدام از روش ها معایب و محاسنی را به همراه خواهند داشت . در روش های غیرجراحی مانند تزریق چربی و یا تزریق ژل می توان به محاسنی مانند کم عارضه بودن و کوتاه بودن دوره نقاهت اشاره نمود. ولی این روش ها غیر دائمی بوده و نیاز به تمدید دارند. اینکه سوزن در هر بار وارد پوست می شود، می توان احتمال عفونت، هماتوم و … را در این روش ها بالا دانست. از مزایای روش های جراحی مانند قرار دادن پروتز و جراحی استخوان می توان به ماندگاری بالای آن ها اشاره نمود. چون یک بار انجاممی گیرد بنابراین عوارض کمتری در این خصوص می توانند داشته باشند. ولی به علت جراحی بودن این روش ها مدت زمان بهبودی طولانی تر و نیاز به مراقبت بیشتری است.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)