چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود

چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود 68748967456

یکی از روش های جوانسازی و از بین بردن چین و چروک روی صورت و بدن، تزریق چربی می باشد. ولی اینکه چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود؟ موضوع این مقاله می باشد. در تزریق چربی به پوست بر عکس سایر روش ها مانند تزریق ژل یا بوتاکس، می توان از چربی خود بدن این ماده را تهیه و وارد قسمت دیگر بدن نمود. به این صورت که از قسمتی از بدن به قسمت دیگر چربی انتقال می یابد. این روش جوانسازی دائمی نبوده و به مرور زمان چربی تزریق شده جذب بدن می شود. بنابراین نیاز به این دارد که مجددا ترمیم شده و تزریق شود. البته این روش به دلیل احتمال کم بروز حساسیت و طبیعی بودن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا بقیه روش ها از مواد مصنوعی یا فرآورده هایی استفاده می شود که می تواند برای بدن مضر باشد.

چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود 65846320512بهترین محل تامین چربی برای تزریق به پوست

برای تامین چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می شود. این حالت بهترین و اولین انتخاب پزشک خواهد بود. زیرا بدن حساسیت کمی به آن نشان خواهد داد و به سرعت چربی تزریق شده با سایر چربی ها همبند می شود. این چربی را معمولا از محلی برمی دارند که مقاومت بیشتری دارد. بهترین مکان برای برداشت چربی، ران، باسن و شکم است. همانطور که متوجه شده اید این سه ناحیه بیشترین مقاومت را در برابر آب شدن و تجزیه شدن دارند. این نواحی در برابر رژیم های غذایی و نیز ورزش قویتر عمل کرده و به کندی تجزیه و آب می شوند. برای تزریق به ناحیه صورت یا بدن نیز به این نوع چربی سفت و غیر قابل تجزیه نیاز داریم. بنابراین پزشک می تواند از این نواحی بدن چربی را برداشته و به پوست تزریق نماید. این مناطق توده های چربی بزرگتر یدارند و در برابر صورت که حجم کوچکی از چربی را تولید می کند، گزینه مناسبی است.

میزان چربی استخراجی را نیز بر اساس اینکه به کدام مناطق و چه میزان نیاز است، تعیین می کنند. اینکه فقط به قسمت هایی از صورت این چربی تزریق شود یا در قسمت های دیگر بدن نیز مورد نیاز استف پزشک میزان چربی را استخراج می نماید.

تزریق چربی می تواند کاربردهای زیر را داشته باشد:

  • برای از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت مانند خط اخم، خط خنده، اطراف چشم و پلک
  • برای برجسته نمودن اجزای صورت مانند گونه، چانه و در مواردی برای لب بیمار
  • پر کردن برخی از ناهمگونی ها و ناهمواری ها در صورت و بدن و بهبود ظاهر این مناطق
  • برجسته سازی باسن و سینه
  • برای پشت دست افرادی که دست ها لاغر و چروک دارند و جوانسازی آن ها
  • درمان نواقص مادرزادی مانند آتروفی همی فاسیال

چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود 65415135520.3نحوه تزریق چربی به پوست

نحوه تزریق چربی به پوست به این گونه است که ابتدا باید چربی مورد نیاز آماده شود. برای تامین چربی همانطور که گفته شد، مناطقی از بدن مانند شکم، باسن، قسمت داخلی ران ها و پهلوها بهترین گزینه و محل می باشد. این مناطق در برابر ورزش و رژیم سختی و مقاومت زیادی نشان می دهند. بنابراین مناسب تر می باشند و دیر تر جذب می شوند. برای اینکار محلی که قرار است چربی برداشته شود، باید استریل شود. این محل را پزشک با نظر بیمار تعیین می کند. برای اینکه بیمار دردی را در زمان برش احساس نکند، محل را با بی حسی موضعی بی حس می نمایند. برای اینکه به چربی دسترسی پیدا شود، معمولا یک یا دو برش کوچک بر روی پوست ایجاد می کنند. سپس با استفاده از دستگاه مکنده که لیپوساکشن نام دارد، مقداری از چربی را که مورد نیاز است از بدن خارج می کنند.

این مقدار چربی را پزشک تشخیص می دهد. برای اینکه چربی قابل استفاده باشد و بتوان آن را به قسمت های دیگر بدن تزریق کرد، نیاز است خالص باشد. برای اینکار ناخالصی را با استفاده از دستگاه سانترفیوژ از چربی جدا می نمایند. این ناخالصی ها مقداری خون و ماده بی حس کننده است. دستگاه سانترفیوز با چرخیدن مداوم این ناخالصی ها را جدا و چربی خالص را تحویل می دهد. اینک چربی آماده تزریق می باشد. این روش بهترین روش تهیه چربی می باشد.  برای تزریق چربی باید محلی که قرار است چربی را دریافت نماید، استریل شود. سپس پزشک با استفاده از سرنگ های مخصوصی که مناسب این نوع جراحی است، چربی خالص را وارد پوست می نماید. مهم ترین نکته میزان دوز چربی تزریق شده و نیز زاویه تزریق است. انتخاب بهترین پزشک تزریق چربی به پوست می تواند مهم ترین انتخاب باشد.

عوارضی که ممکن است در جریان تامین و تزریق چربی به پوست ایجاد می شود

این نوع روش تامین و تزریق چربی، بهترین روش تهیه چربی است. زیرا در این روش از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود. چربی یک سلول زنده است، بنابراین در صورتی که از یک قسمت بدن وارد قسمت دیگر شود، نمی تواند خطری از لحاظ آلرژی و حساسیت داشته باشد. مهم ترین نکته مراقبت از عفونی نشدن محل تامین چربی و محل تزریق است. در صورتی که شرایط استریل و استفاده از ابزار یک بار مصرف رعایت شود، هیچگونه خطری بیمار را تهدید نمی کند. زیرا این روش یک روش ایمن، ماندگاری بالا و تحمل پذیر است که نتیجه جراحی نیز بسیار طبیعی می باشد. استفاده از دستگاه هایی مانند لیپوساکشن و سانترفیوژ می تواند به دلیل عدم تماس جریان هوا،  ریسک ابتلا به عفونت را به شدت کاهش دهد. در خصوص محل برش برای استخراج چربی نیز معمولا از یک یا دو بخیه استفاده می شود که نیاز است مراقبت های لازم برای جلوگیری از عفونی شدن محل انجام گیرد.

کلام آخر

با توجه به توضیحات بالا نتیجه می گیریم که در پاسخ به این پرسش که چربی تزریق شده به پوست از کجا تامین می شود؟ باید پاسخ داد این چربی از محل هایی از بدن بیمار مانند شکم، باسن، ناحیه داخلی ران ها و پهلوها استخراج می شود. زیرا این مناطق در برابر تجزیه شدن و شکستن مقاومت زیادی از خود نشان می دهند و می توانند بهترین گزینه برای این نوع درمان به شمار روند.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)