تزریق بوتاکس زیر بغل

تزریق بوتاکس زیر بغل 465465856856

یکی از کاربردهای بوتاکس را می توان تزریق بوتاکس برای زیر بغل به شمار آورد. یکی از مشکلاتی که در ناحیه زیر بغل ممکن است پیش آید، تعریق زیاد این ناحیه است. هایپرهیدروزیس یکی از بیماری های مربوط به این ناحیه می باشد که در اثر عرق کردن زیاد ایجاد می شود. افرادی که این بیماری را دارند بدن آن ها بدون هیچ دلیل مشخصی مانند ورزش کردن یا فعالیت های فیزیکی، میزان زیادی از عرق را تولید می کند. این مشکل می تواند برای بیمار آزاردهنده باشد و به دنبال راهی برای درمان آن باشد. یکی از این راه ها تزریق بوتاکس زیر بغل می باشد که یک روش بی خطر و موثر است. تزریق بوتاکس توسط پزشک در این ناحیه باعث مسدود شدن سیگنال های عصبی که از غدد تعریقی ارسال می گردد، خواهد شد. به این ترتیب میزان عرق تولیدی، کم و مشکل برطرف می گردد.

تزریق بوتاکس زیر بغل 5413512120آشنایی با علل تعریق شدید

تعریق شدید می تواند علل مختلفی داشته باشد. البته در برخی موارد نیز بدون دلیل پزشکی، بدن عرق زیادی تولید می کند. علت این امر فعال شدن عصب های تحریک کننده غدد تعریقی و ترشح میزان زیاد عرق در زمان های غیر معمول می باشد. این نوع تعریق ها می تواند در برخی موارد نیز عامل ژنتیکی و وراثتی داشته باشد. در بسیاری از موارد نیز تعریق شدید دلایل پزشکی دارد مانند بیماری هایی که باعث می شود غدد تعریقی، فعالیت زیادی از خود نشان دهند. به تعدادی از این بیماری ها که باعث بروز این عارضه می شوند، اشاره می کنیم:

  • دیابت و بالا بودن قند خون
  • اندوکاردیت
  • اختلالات عصبی مانند استرس، اضطراب و …
  • بالارفتن دمای بدن بدون دلیل مشخص
  • فتق هیاتال
  • ایدز
  • تیروئید پرکار
  • لوسمی
  • چاقی
  • مالاریا

شرایط لازم برای تزریق بوتاکس زیر بغل برای تزریق بوتاکس زیر بغل، نیاز است بیمار شرایط خاصی را داشته باشد. این روش آخرین مرحله درمان بوده و بایستی بیمار درمان های دیگر را انجام داده باشد و در صورت عدم نتیجه این روش را انتخاب نماید. استفاده از لباس های ضد تعریق و یا مصرف داروهای تجویزی برای کاهش میزان عرق بدن از جمله روش های غیر تهاجمی برای رفع این مشکل می باشد. زمانی که بیمار با این درمان ها به نتیجه نرسید، پزشک تزریق بوتاکس را پیشنهاد خواهد کرد که آن هم روش ایمن و کم خطری به شمار می رود. شرایط سنی که برای این نوع درمان در نظرگرفته می شود ، بالای 18 سال می باشد. البته پزشک قبل از درمان، پرونده پزشکی فرد را مورد بررسی قرار خواهد داد و در صورت مثبت بودن همه شرایط این روش را امتحان می نماید.

مزایای تزریق بوتاکس زیر بغل

این روش درمانی جزو ایمن ترین و موثر ترین روش ها برای کاهش میزان تعریق زیر بغل، کف دست و … محسوب می شود. تزریق بوتاکس کاملا بی خطر بوده و عارضه ای را برای بیمار به دنبال نخواهد داشت. هر چند نیاز به مراقبت هایی هم خواهد بود. ولی نکته مهم این است که در صورت انتخاب بهترین پزشک و بهترین برند بوتاکس می توان به کسب بهترین نتیجه ممکن امیدوار بود. برای انجام این تکنیک، نیازی به بستری شدن در کلینیک یا مطب نمی باشد و فرد بلافاصله می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرد. هرچند در صورت لزوم پزشک نکات مراقبتی را نیز به بیمار توضیح می دهد که بایستی از طرف بیمار رعایت گردد.

تزریق بوتاکس زیر بغل 15323563068455آشنایی با نحوه تزریق بوتاکس زیر بغل

برای تزریق بوتاکس نیاز است از داروی بی حسی موضعی استفاده شود تا بیمار دردی را در حین تزریق احساس نکند. ابتدا پزشک میزان دوز داروی تزریقی را مشخص می نماید . این میزان بستگی به شرایط بیمار دارد و می تواند متغیر باشد. سپس محل تزریق ضدعفونی شده و دارو از طریق سوزن های باریکی به نزدیکی غدد تعریقی و مناطقی که پزشک تعیین نموده است، تزریق می شود. معمولا این درمان بین 10 تا 30 دقیقه به طول می انجامد. این مدت زمان به وسعت محلی که قرار است تزریق انجام شود بستگی دارد. برای انجام این درمان نیازی به بستری شدن نیست و بیمار می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد. معمولا پس از گذشت چند روز، بیمار متوجه بهبودی خود خواهد شد. ولی برای رسیدن به نتیجه موثر ، نیاز است یک یا دو هفته صبر نمایید.

برای کاهش درد در هنگام تزریق یا جلوگیری از سوزن سوزن شدن پوست می توانید یک ساعت قبل از تزریق از مسکن هایی مانند استامینوفن کمک بگیرید. این روش دائمی نبوده و نیاز به تمدید خواهد داشت. فاصله زمانی بین هر دو تزریق بین 4 تا 6 ماه بوده که این مدت، به نظر پزشک و عمق مشکل بستگی دارد. بعد از گذشت یک سال معمولا دوره ها طولانی تر می شود.

آشنایی با عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل هر چند که تزریق بوتاکس یک روش ایمن و کم خطر به شمار می رود، ولی برخی عوارض نیز ممکن است بعد از این درمان بروز نماید. در صورتی که در انتخاب پزشک و نوع مواد بوتاکس دقت نمایید ، کمتر دچار این عوارض خواهید شد. توصیه می کنیم در انتخاب نوع بوتاکس ، بهترین برند بوتاکس را انتخاب نمایید. همچنین در انتخاب پزشک نهایت دقت را به خرج دهید تا مشکلاتی مانند گسترش بوتاکس به سایر قسمت ها، عدم رعایت دوز و زاویه تزریق و … پیش نیاید. برخی از عوارض تزریق بوتاکس زیر بغل عبارتند از : ضعف عضلانی و احساس خستگی بدون دلیل، بروز واکنش های آلرژیک مانند خارش، تاول های خارشی و بثورات پوستی، تداخل دارویی، سردرد و درد در ناحیه گردن و …

 هزینه تزریق بوتاکس زیر بغل

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش آید، هزینه این نوع روش درمانی می باشد. باید گفت هزینه تزریق بوتاکس به دستمزد پزشک، نوع مواد بکار رفته که تا چه میزان از مواد مرغوب و با کیفیت استفاده شده است و هزینه داروها بستگی دارد.

کلام آخر

تزریق بوتاکس زیر بغل، آخرین مرحله درمانی برای افرادی می باشد که بدن آن ها دچار تعریق زیاد شده و به هیچ روش درمانی دیگری جواب نداده است. این روش جزو ایمن ترین و کم عارضه ترین روش ها به شمار می رود. ولی توصیه می کنیم در انتخاب پزشک و برند بوتاکس تزریقی نهایت دقت را به خرج داده و از بهترین نوع آن استفاده کنید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)