جراحی زیبایی استخوان گونه

جراحی زیبایی استخوان گونه 54532302052965

یکی از جراحی های زیبایی که می تواند تاثیر زیادی در جوانی و جذابیت چهره داشه باشد، جراحی زیبایی استخوان گونه است. گونه در بخش میانی صورت قرار گرفته و شامل استخوان فک بالایی یا ماکزیلا، بخشی از استخوان فک پایینی و استخوان های گونه در قسمت خارجی فوقانی است. این قسمت از چربی ها و نسوج هم بند پوشیده شده است که باعث می شود پوست حالت کشیده و زیبایی به خود بگیرد. با گذشت سن و از دست رفتن حالت کشسانی پوست صورت ، به تدریج چربی های گونه نیز جذب می شوند و حالت برجستگی گونه به مرور کاهش می یابد. البته باید اشاره کنیم که در برخی افراد ژنتیکی ، گونه ها حالت برجسته ندارند. برای جلوگیری از این امر یا به نوعی به تعویق انداختن روند پیری ، می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که یکی از بهترین روش ها، جراحی زیبایی استخوان گونه است.

جراحی زیبایی استخوان گونه 8545641521251

افراد مناسب برای جراحی  زیبایی استخوان گونه

در این قسمت می خواهیم بدانیم این جراحی زیبایی برای چه افرادی مناسب می باشد:

افراد میانسالی که در دوران جوانی دارای گونه های پر و برجسته ای بوده اند. گذشت سن در این افراد با تحلیل استخوان گونه و کاهش میزان کلاژن سازی پوست همراه بوده که باعث تحلیل رفتن چربی زیر گونه ها خواهد شد. نیروی جاذبه زمین و تابش نور آفتاب است که اثرات بالا رفتن سن را بیشتر نشان می دهد. به این ترتیب چربی صورت از ناحیه آناتومیکی خود به سمت داخل و پایین حرکت می کند و این باعث می شود زیر چشم ها گود شود، گونه ها تخت و چین و چروک در اطراف بینی و چشم عمیق شود. به مرور زمان این علایم عمیق تر و بیشتر می شود و در نهایت زیبایی و شادابی چهره فرد را تحت تاثیر قرار داده و از بین می برد.

گروه دوم افراد جوانی می باشند که با این مشکل به دنیا آمده و بزرگ شده اند. در این افراد استخوان گونه ضعیف بوده و در بخش میانی صورت نوعی ناهماهنگی دیده می شود. در کنار این دو گروه افرادی هم هستند که می توان گفت کاندیدای مناسبی می باشند.

  • افرادی که صورت های گرد و نامتناسبی دارند
  • افرادی با صورت های مربعی شکل و فک پایین بزرگ که با گونه گذاری می توان این حجم را کم نمود
  • افرادی با صورت های صاف و تخت
  • افرادی که چانه و گونه بسیار کوچکی دارند
  • افرادی که به دلیل سانحه یا تصادف دچار شکستگی در یک یا دو طرف صورت شده و گونه های خود را از دست داده اند.
  • افرادی که به صورت مادرزادی با این شکل بدنیا آمده اند.

انواع روش های برجسته کردن گونه

برای برجسته کردن گونه روش های مختلفی وجود دادر که تعدادی از این روش ها جراحی و تعدادی بدون انجام عمل جراحی می باشد. در این قسمت می خواهیم این روش ها را توضیح داده و مزایا و معایب هر کدام را بیان کنیم:

 

تزریق چربی برای برجسته کردن گونه

در این روش که با تزریق چربی انجام می شود، از چربی بدن خود فرد استفاده می گردد. بدین صورت که چربی را از قسمت هایی از بدن که مقاومت بیشتری در برابر آب شدن دارند مانند شکم، پهلو و باسن بوسیله لیپوساکشن خارج می کنند. سپس بوسیله دستگاه سانترفیوژ ناخالصی ها را جدا نموده و سپس بوسیله سوزن های مخصوصی در زیر پوست گونه تزریق می نمایند. این روش به دلیل استفاده از چربی خود بدن بیمار روش کم عارضه و ایمن است. چون بدن واکنش های آلرژیک زیادی در برابر آن از خود نشان نمی دهد. از طرفی بدلیل اینکه بیمار دو بار درگیر می شود، یکی در زمان برداشت چربی و دیگری در زمان تزریق چربی به پوست صورت، می تواند آزاردهنده باشد. اینکه این روش دائمی نبوده و نیاز به تمدید دارد نیز از معایب این روش است.

جراحی زیبایی استخوان گونه 5645210878452

تزریق ژل برای برجسته نمودن گونه ها

در این روش از مواد شیمیایی برای برجسته کردن گونه استفاده می شود. کیفیت این مواد می تواند با هم متفاوت باشد، به همین دلیل در انتخاب مواد بایستی دقت زیادی انجام گیرد. در این روش به علت وارد کردن مواد شیمیایی به بدن ، احتمال عفونت و واکنش آلرژیک وجود دارد. این روش نیز دائمی نبوده و نیاز است در طول مدت مشخصی تمدید شود.

پروتز

این روش به صورت جراحی بوده و نیاز است که در اتاق عمل انجام شود. در این روش شکاف های باریکی در داخل دهان و محل قرار گرفتن گونه ایجاد می شود. سپس پروتز از این طریق در زیر گونه تعبیه می شود. شکاف را بخیه می زنند و جراحی به اتمام می رسد. عوارض این روش نسبت به دو روش بالایی بیشتر است. چون از مواد بیهوشی استفاده شده و ممکن است بعد از جراحی بیمار دچار عارضه های بیهوشی گردد. مواد پروتز نیز می توانند متفاوت باشند. بنابراین در انتخاب نوع آن نیاز است دقت زیادی را به خرج داده و از بهترین کیفیت استفاده نمایید.

جراحی استخوان

این روش بر خلاف سایر روش ها، دائمی بوده و تحت بیهوشی و در اتاق عمل انجام می شود. در این روش استخوان گونه تحت جراحی قرار می گیرد و به سمت جلو کشیده می شود. برای این کار استخوان های میانی صورت و پایه های گونه برش داده می شود و به سمت جلوتر کشیده می شوند. این روش نیز مزایا و معایبی دارد. از جمله مزایای آن می توان به دائمی بودن این روش اشاره کرد. از جمله معایب این روش نیز عارضه هایی است که در اثر جراحی و بیهوشی به سراغ بیمار می آید. هر چند این عوارض کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت چند روز برطرف می گردد. برای نتیجه گیری بهتر نیاز است از بهترین متخصصان جراحی در این زمینه بهره بگیرید. زیرا این جراحی در ناحیه حساس چشم صورت می گیرد و وسواس بیشتری باید به خرج دهید.

کلام آخر

جراحی زیبایی استخوان گونه یکی از روش های برجسته کردن گونه است. این روش دارای مزایا و معایبی می باشد. مهم ترین نکته انتخاب بهترین جراح زیبایی گونه است. زیرا به این طریق می توان مطمئن بود که نتیجه جراحی به بهترین شکل و طبیعی ترین حالت خواهد بود و نیز از عوارض جراحی کاسته می شود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)