لیفت صورت با نخ

مشکلاتی مانند لک صورت، افتادگی پوست، غبغب و خطوط روی صورت را می توان با استفاده از تکنیک لیفت صورت با نخ می توان برطرف نمود. این مشکلات از عوارض بالا رفتن سن و گذشت عمر است. لیفت صورت با نخ یک روش ایمن و کم تهاجم برای از بین بردن عیوب روی صورت و جوانسازی پوست است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. لیفت صورت با استفاده از نخ سیلوئت یکی از بهترین روش ها برای این کار است. با این تکینیک هیچ رد زخم یا اسکار روی صورت باقی نمی ماند و در تمامی نواحی صورت  مانند ابروها، خط فک، گونه ها و قسمت میانی صورت و گردن قابل انجام است. در این مقاله می خواهیم به صورت کامل این روش را توضیح داده و در خصوص مزایای این روش، سن مناسب برای انجام این تکنیک، نحوه انجام لیفت صورت با نخ و … توضیحات مفصلی داده شود.

لیفت صورت با نخ 1231535145320نحوه انجام لیفت صورت با نخ

با افزایش سن و بالا رفتن طول عمر فرد، پوست حالت کشسانی و استحکام خود را از دست می دهد و به علت تاثیر نیروی جاذبه زمین به سمت پایین کشیده می شود. علت این امر کاهش کلاژن و الاستین که پروتئین های مهم و حیاتی پوست هستند، می باشد. این پروتئین ها به مرور زمان شروع به تجزیه شدن نموده و تحلیل می روند. بنابراین پوست حالت کشیدگی خود را از دست داده و شروع به شل شدن و بروز چین و چروک و خطوطی در قسمت های مختلف آن می شود. برخی افراد در صدد کاهش اثرات افزایش سن و بروز آثار پیری بر روی پوست خود هستند. در کنار روش هایی مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل ، گونه گذاری و … می توان گفت لیفت صورت با نخ یکی دیگر از روش های کاربردی برای این رفع این مشکل می باشد.

برای انجام این کار ابتدا پزشک با استفاده از مواد بی حسی، ناحیه های موردنظر صورت یا گردن را بی حس می نماید تا بیمار دردی را حس نکند. سپس نواحی خاصی که نیاز به لیفتینگ دارند، مشخص شده و سوراخ های بسیار ریزی در این مناطق ایجاد می شود. نخ لیفت بوسیله سوزن های باریک و کوچکی وارد بافت زیرین پوست شده و مانند قلاب به بافت پوست گیر می کند. وقتی که نخ لیفت در جای خود قرار گرفت، پزشک به آرامی بافت پوست را به جهتی که باید کشیده شود، فشار می دهد. با این کار پوست به سمت مورد نظر کشیده می شود و نتیجه مورد نظر به دست می آید.  این روش در مدت 30 دقیقه قابل انجام است و طول عمری بین 12 تا 18 ماه را خواهد داشت. بعد از لیفتینگ نیازی به استراحت نخواهید داشت و می توانید به امور روزمره خود بپردازید.

کاندیداهای مناسب برای لیفت صورت با نخ

چین و چروک و افتادگی پوست می تواند در نتیجه فشارهای و استرس های عصبی، سبک نوین زندگی، شیوه تغذیه و نوع آن، عواملی مانند مصرف الکل و سیگار، عوامل وراثتی و … ایجاد شود. در زندگی مدرن امروزه این مسایل جزو زندگی افراد شده است و در کنار هم یا به تنهایی می تواند جذابیت و شفافیت پوست افراد را از بین ببرد. یکی از روش ها برای بازگرداندن زیبایی و جوانی به پوست ، لیفت صورت با نخ می باشد که همانطور که گفته شد نیازی به جراحی نداشته و برای بسیاری از افراد قبال انجام می باشد. در این قسمت می خواهیم کاندیداهای مناسب برای این روش را معرفی کنیم:

  • افرادی که چین و چروک های عمیق در صورت خود دارند. معمولا این چین و چروک ها از قسمت بینی تا گوشه دهان ادامه پیدا می کنند.
  • افرادی که دارای پوست شل و آویزان هستند.
  • افرادی که در ناحیه گردن و غبغب دارای چین و چروک های زیادی هستند.

لیفت صورت با نخ 56845425900

سن مناسب برای انجام جراحی کشیدن صورت با نخ

با گذشت سن و عموما در میانسالی و سنین بین 30 تا 50 سالگی زمانی است که فرد احساس می کند نیاز دارد تا کمی به پوست خود برسد. معمولا در سنین پایین تر کمتر به این مشکل دچار یا می پردازند. یکی از روش های زیبایی پوست صورت را می توان جراحی کشیدن پوست صورت با نخ نام برد. حتی برای افراد با سنین بالاتر نیز این روش می تواند ایمن و کم تهاجم باشد. و توصیه می شود بجای جراحی های سنگین از این روش استفاده نمایند. زیرا عوارض این روش بسیار محدود بوده و نیازی به مراقبت های خاصی نیز ندارد.

مراقبت های لازم قبل از لیفت صورت با نخ

مهم ترین و اصلی ترین اقدام انتخاب پزشک حرفه ای و متخصص در این حوزه می باشد. اینکه پزشک به صورت تخصصی و با مهارت این اقدام را انجام دهد ، می تواند بهترین نتیجه را با کمترین عوارض به دنبال داشته باشد. در جلسه معاینه تمامی سوالات و نیز توقعات خود را از پزشک پرسیده و اطلاعات لازم را بگیرید. نیاز است پزشک در جریان پرونده پزشکی و داروهایی که مصرف می نمایید قرار گیرد. ممکن است داروهایی را تعدیل یا قطع نمایید. داروهایی مانند ایبوپروفن، آسپرین و سایر داروهای انعقاد کننده خون باید قطع شود ، زیرا باعث افزایش کبودی و تورم در پوست صورت می شود. بهتر است نوع تغذیه نیز از پزشک سوال شود. مصرف دخانیات و نیکوتین نیز باید قطع شود. دخانیات علی الخصوص سیگار می توان روند بهبودی را به تعویق بیاندازد. هر چند این روش نیازی به استراحت بعد از آن ندارد، ولی مراقبت های بعد و قبل از جراحی می تواند در کاهش عوارض و سرعت بهبود تاثیر زیادی داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی کشیدن پوست صورت با نخ

همانطور که توضیح داده شد، می توانید بعد از 24 ساعت به فعالیت های روزمره خود بپردازید.استفاده از کمپرس های یخ یا گرم به صورت مستقیم بر روی صورت نباید قرار داده شود. زیرا بافت زیر پوست را تحت تاثیر قرار خواهد داد. تمیرینات سنگین ورزشی و هر نوع حرکتی که باعث شود گردش خون زیاد شود، انجام ندهید و سه هفته به تعویق بیاندازید. همچنان باید مصرف دخانیات را محدود نمایید ، زیرا خون رسانی به بافت های صورت را کاهش می دهد.

کلام آخر

لیفت صورت با نخ یکی از روش های نوین برای بازگرداندن جوانی و شادابی به پوست صورت و گردن می باشد. این روش بسیار ایمن بوده و برای بیشتر افراد کاربرد دارد. عوارض این درمان محدود است و نیاز به مراقبت خاصی نیز نداشته و می توانید در عرض یک روز به فعالیت های روزمره خود بپردازید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)