ماندگاری جراحی افتادگی پلک چه میزان است

ماندگاری جراحی افتادگی پلک چه میزان است 54564654658586

جراحی افتادگی پلک یکی از روش های زیباسازی بوده که تاثیر بسیار زیادی در چهره افراد خواهد داشت. ولی افرادی که این روش را انجام می دهند می خواهند بدانند که ماندگاری جراحی افتادگی پلک چه میزان است؟ آیا این روش نیز نیاز به تمدید چند ماهه دارد یا اینکه دائمی می باشد؟ ما در این مقاله می خواهیم در خصوص میزان ماندگاری جراحی افتادگی پلک، نحوه انجام این روش، افرادی که کاندید مناسبی برای آن هستند، مراقبت هایی که نیاز است انجام شود تا ماندگاری جراحی افتادگی پلک به حداکثر مدت زمان خود برسد و … مطالبی را توضیح خواهیم داد. پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید جراحی افتادگی پلک را انجام دهید، می تواندی با مطالعه این مقاله به پاسخ همه پرسش های خود برسید.

ماندگاری جراحی افتادگی پلک چه میزان است 4168544200

هدف از انجام جراحی افتادگی پلک و میزان ماندگاری آن

بلفارپلاستی فوقانی یا جراحی افتادگی پلک می تواند در بهبودی انحنای طبیعی چشم بیمار، نازک کردن خط پلک بالایی و برطرف نمودن برآمدگی ها و پف کردگی هایی که در اثر تجمع چربی ایجاد شده است، کاربرد زیادی خواهد داشت. در این روش کمک می شود به صورت طبیعی ، پف کردگی و افتادگی پلک بالا برطرف شده و ظاهر زیبایی را به چشم بدهد. افتادگی پلک می تواند غیر از نازیبایی، باعث کم شدن محدوده طبیعی دید افراد نیز بشود. محدودیت هایی را در مطالعه و فعالیت های روزمره مانند رانندگی و … ایجاد می کند.  این مشکل ممکن است به صورت ژنتیکی در افراد وجود داشته باشد. البته علت بیشتر موارد افزایش سن فرد و تجمع چربی در بالای چشم است که باعث افتادگی پلک بالایی می شود. بنابراین در این روش نیاز است این چربی های اضافی از روی پلک برطرف شده و برداشته شود. تا بیمار به راحتی بتواند میدان دید وسیع تری داشته باشد. همچنین علائم افزایش سن نیز از چهره فرد زدوده گردد. خوشبختانه باید گفت این روش یک روش ماندگار و دائمی می باشد. به همین دلیل استقبال زیادی از این تکنیک شده و طرفداران زیادی نیز دارد. هر چند برای انجام آن نیاز به جراحی داشته و یک روش تهاجمی به شمار می رود، ولی اینکه بیمار تا چند سال آینده می تواند غیر از چهره زیبا و جوان، در انجام فعالیت های خود مشکلی نداشته باشد، ارزش این جراحی و عوارض محدود آن را خواهد داشت. نکته مهم مراقبت از افتادگی پلک می باشد و نیاز است مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی به صورت منظم و دقیق انجام شود تا طول عمر جراحی افتادگی پلک به بیشترین حد و در نهایت تا پایان عمر فرد افزایش یابد.

 

کاندیداهای مناسب برای جراحی افتادگی پلک

یکی از سوالاتی که برایافراد پیش می آید این است که آیا کاندید مناسبی برای جراحی افتاگی پلک هستند یا خیر؟ می توانند این افراد نیز با این مشکل ، بلفاروپلاستی را انجام دهند؟ در این قسمت می خواهیم این مورد را بیشتر بررسی نموده و پاسخ این افراد نیز داده شود.یکی از نکات مهم،  وضعیت سلامتی جسمانی بیمار است که باید در شرایط سالمی قرار داشته باشد. زیرا این جراحی در مواردی نیاز به بیهوشی دارد و بیمار باید شرایط بیهوش شدن را داشته باشد.  نکته دیگر این است که فرد نباید بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید یا گریوز داشته باشند، در صورت این جراحی باید بررسی های بیشتر پزشکی روی این افراد انجام شود. نکته دیگر این است که بیمار نباید دچار سندرم چشم خشک یا ناکافی بودن چشم باشد. برای افرادی که دچار نارسایی های قلبی یا آب سیاه چشم هستند، این جراحی انجام نمی شود.

اقدامات قبل از جراحی افتادگی پلک

مهم ترین و ابتدایی ترین کاری که بیمار باید انجام دهد، انتخاب بهترین جراح افتادگی پلک می باشد. اهمیت این موضوع بسیار زیاد است، دلیل اول آن این است که چشم چون یک بافت بسیار نازک و ظریف دارد، هر گونه جراحی در این ناحیه نیز باید به دقت و ظرافت کامل انجام گیرد. نکته دوم این است که با این انتخاب عوارض بعد از جراحی به شدت کاسته می شود . بیمار به سرعت می تواند دوره بهبود را پشت سر بگذارد. برای انجام این جراحی در مرحله اول که مشاوره و معاینه است، تمامی پارامترها بررسی خواهد شد. در صورتی که فرد کاندید این جراحی شناخته شد، نیاز است آزمایشاتی را قبل از جراحی انجام دهد. باید مصرف دخانیات و مشوربات الکلی را از دو هفته قبل از جراحی متوقف نماید. داروهایی که در حال مصرف می باشد، باید با صلاحدید پزشک ادامه یا متوقف نماید. بعد از جراحی و در روز جراحی نیاز است همراهی داشته باشید، چون ممکن است به دلیل پانسمان و نیز جراحی که انجام شده، قادر به انجام امور روزمره خود نباشید. با انجام این اقدامات می توان گفت فرد اماده انجام جراحی افتادگی پلک خواهد بود و تا پایان عمر از مزایای آن بهره خواهد گرفت.

ماندگاری جراحی افتادگی پلک چه میزان است 46540030020010نحوه انجام جراحی افتادگی پلک

این جراحی بنا به عمق مشکل و پیچیدگی آن می تواند از یک تا سه ساعت زمان نیاز داشته باشد. برای انجام این جراحی ابتدا فرد بیهوش می شود. سپس خط برشی در انتهای خطوط طبیعی و چین و چروک های پلک ایجاد می شود. جراح با استفاده از ابزار مخصوص عضلات، چین و چروک ها و پوست اضافی را جدا نموده و برش می زند. بنابراین زیر پوست خالی می شود. سپس به وسیله بخیه های کوچک و ظریف و در مواردی با نوارهای جراحی، محل برش داده شده بخیه زده می شود. این بخیه ها بسیار ظریف هستند و قابل مشاهده نخواهند بود. دقت و ظرافت کار جراح در این زمینه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. زیرا این قسمت از صورت نقش مهمی در زیبایی چهره افراد دارد.

اقدامات بعد از جراحی پلک بالا

برای نتیجه گیری بهتر باید مراقبت های بعد از جراحی را نیز جدی بگیرید. این مراقبت ها نقش مهمی در ماندگاری جراحی افتادگی پلک بالا خواهد داشت. از اهم این مراقبت ها می توان به این موارد اشاره نمود:

  • جلوگیری از عفونت محل زخم و استریل مداوم آن
  • بالا تر نگهداشتن سر نسبت به بدن در زمان استراحت
  • استفاده از داروهای تجویزی مانند مسکن و آنتی بیوتیک برای جلوگیری از درد و عفونت و نیز پمادها ی تجویزی
  • جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب
  • عدم انجام فعالیت های ورزشی و رفتن به سونا و استخر
  • استفاده از عینک بجای لنزهای تماسی
  • عدم اعمال فشار به ناحیه جراحی و مالش دادن آن قسمت

کلام آخر

جراحی افتادگی پلک بالا یا بلفاروپلاستی فوقانی یکی از روش های ماندگار و دائمی برای برطرف نمودن چربی ها و پوست اضافی بالای چشم است. در این روش به صورت سرپایی، این ناحیه مورد جراحی قرار گرفته و پوست اضافی و چربی های تجمع یافته در آن، خارج می شود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

1/5 (1 نظر)