تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو

تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو 554200023132

تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو یک روش برای از بین بردن چین و چروک های ابرو است. با اینکار عضلات زیرین پوست غیر فعال شده و همین موضوع می تواند به مرور زمان باعث صاف شدن ابرو و از بین رفتن چین و چروک شود. این فرآیند باعث می شود عضلات بین ابروها و خطوط افقی پیشانی آرام گرفته و در نهایت ابروها به سمت بالا کشیده می شوند. اگر تمایل دارید که قسمت های انتهایی ابروها نیز به سمت بالا کشیده شوند، می توانید از تزریق های اضافی استفاده کرده و عضلات این قسمت را نیز بالا بکشید. نکته مهم در این خصوص میزان موفقیت مورد انتظار است. سن،  میزان عضلات پیشانی حامی عضلات آرام کننده و عمق مشکل و چروک می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد. این روش غیر تهاجمی بوده و بدون جراحی می توان لیفت ابرو را انجام داد.

تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو 231210000کاندیداهای مناسب برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

اولین و مهم ترین اقدام، انتخاب بهترین پزشک در این حوزه می باشد. بایستی قبل از هر کاری با پزشک خود مشورت نمایید تا ببینید می توانید کاندید مناسبی برای این روش باشید یا خیر. بوتاکس برای همه افرادی که دچار چین و چروک و نیز خطوط اخم متوسط به بالا می باشند، گزینه مناسبی است. ولی نیاز است پزشک در جریان پرونده پزشکی بیمار قرار گیرد. در صورتی که فرد باردار باشد و یا در دوران شیردهی قرار دارد، این تزریق برای او مناسب نمی باشد ماده توکسین که در بوتاکس استفاده می شود، باعث آسیب به جنین و نوزاد خواهد شد.. بنابراین پزشک را در جریان آخرین وضعیت خود قرار دهید. همچنین سن نیز در این نوع درمان باید لحاظ شود. افراد زیر 18 سال جهت تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو مناسب نمی باشند.

نحوه تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو

ابتدا باید توضیح دهیم بوتاکس نوعی سم بوتولینوم بوده که می تواند مانع انتقال سیگنال از پایانه های عصبی به عضلات محل تزریق گردد. به این ترتیب انقباض عضلات انجام نشده و به مرور زمان ، پوست صاف و شاداب می شود. برای تزریق بوتاکس از بیمار می خواهد تا حرکات صورت مانند اخم کردن و نیز حالت تعجب برای تشخیص اینکه در کدام نقاط باید تزریق شود، انجام دهد.

این چروک ها در بالای پیشانی، بین ابروها و ناحیه بالای ابروها قابل مشاهده می باشد. بعد از اینکه نقاط مورد نظر مشخص شدند، دوز مورد نیاز با استفاده از سوزن های باریک و نازکی به زیر پوست پیشانی تزریق می شود. دوز مورد نیاز و زاویه ای که تزریق می شود، در نتیجه می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. این درمان بین 20 تا 30 دقیقه ممکن است به طول انجامد. می توانید برای جلوگیری از احساس درد، قبل از تزریق از مواد بی حس کننده استفاده کرده و  در ناحیه مورد نظر بی حسی موضعی داشته باشید. هرچند این روش دردناک نبوده و تنها احساسی که خواهید کرد در زمان وارد کردن سوزن است که قابل تحمل می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس یا هر نوع جراحی های زیبایی می تواند نتیجه مستقیمی در فرآیند درمان داشته باشد. بعد از تزریق بوتاکس لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • از استحمام کردن با آب گرم جدا بپرهیزید. آب داغ و گرم می تواند مواد بوتاکس را به قسمت های دیگر صورت برده و از آنجایی که این ناحیه به چشم که عضو حساسی است ، نزدیک می باشد ممکن است خطرآفرین باشد.
  • از لمس کردن و ماساژ دادن محل تزریق اجتناب کنید. اینکار نیز می تواند مواد را در قسمت های دیگر پخش نموده و نتیجه عمل ، قابل قبول نخواهد بود.
  • بعد از تزریق بوتاکس نیاز است برای ترمیم محل به پزشک مراجعه نمایید. در این صورت قسمت هایی که رضایت ندارید می توان اصلاح نمود.
  • از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز نمایید. زیرا احتمال کبودی را بالا می برد.
  • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی نیز باید دوری کنید. حداقل در چند روز اول بعد از درمان، فعالیت های سبک و روزمره خود را انجام دهید. تعرق در ناحیه پیشانی می تواند باعث از بین رفتن نتیجه درمان شود.
  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شدت پرهیز نمایید. در صورت اجبار، استفاده از ضد آفتاب و نیز کلاه نباید فراموش شود.
  • از انجام سایر عمل های زیبایی مانند میکرودرم یا سایر لایه برداری های شیمیایی بپرهیزید.
تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو 65456266230عوارض بعد از تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو به خودی خود خطری برای بیمار نخواهد داشت. عوارض بعد از تزریق این ماده نیز بسیار خفیف بوده  و به ندرت اتفاق می افتد. تنها مشکلی که ممکن است پیش آید، در خصوص حرکت مواد به قسمت های دیگر صورت است. در صورتی که مراقبت های بعد از تزریق را جدی بگیرید، احتمال وقوع این پیشامد نیز وجود ندارد. اگر این موارد برایتان پیش آمد، نیاز است سریعا به پزشک اطلاع دهید:

  • اختلال در بینایی
  • حساسیت های شدید مانند تورم و تنگی نفس
  • ضعف عضلانی در ناحیه چشم

همانطور که گفته شد احتمال وقوع این عوارض بسیار ناچیز می باشد. یکی از مواردی که باید دقت شود، انتخاب پزشک می باشد. در صورتی که به پزشک متبحر و متخصص در این حوزه مراجعه نمایید، با کمترین عوارض به بهترین نتیجه ممکن خواهید رسید.

هزینه تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

هزینه تزریق بوتاکس به قسمت های مختلف صورت به عواملی مانند مساحت ناحیه ای که باید تزریق انجام شود، میزان و دوز داروی مصرفی و نیز نوع دارویی که مورد استفاده قرار می گیرد بستگی دارد. معمولا ناحیه پیشانی وسعت بیشتری نسبت به سایر قسمت های صورت دارد. بنابراین نیاز به دوز بیشتری بوده و به همین دلیل ممکن است هزینه بیشتری را پرداخت نمایید. این تزریق هم در بین ابروها و هم در بالای پیشانی انجام خواهد گرفت.

کلام آخر

تزریق بوتاکس برای بالابردن ابرو یکی از روش های معمول برای جوانسازی و از بین بردن چین و چروک و خطوط روی پیشانی است. با این تزریق می توان خطوط اخم و خطوط افقی پیشانی را از بین برد. با فلج کردن عضلات این ناحیه به مرور زمان چهره باز تر و شاداب تر می شود.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)