تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب 455452032352

یکی از راه های برجسته کردن لب، تزریق چربی به لب است. امروزه داشتن لب های حجیم و برجسته طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. روش های مختلفی نیز برای این منظور وجود دارند اعم از تزریق چربی، تزریق ژل و …. ولی طبیعی ترین حالت تزریق چربی به لب می باشد. زیرا این چربی از چربی های بدن خود بیمار برداشت شده و جایگزین حجم از دست رفته لب می گردد. بنابراین احتمال واکنش بدن به آن کمتر است. در عین حال که این روش یک راه برای برجسته کردن لب با چربی است، می تواند در کاهش چین و چروک اطراف لب و دهان نیز تاثیر بگذارد. بخصوص چروک های ریز بالای لب که با این اضافه نمودن حجم لب برطرف می گردد. علل مختلفی باعث نازک شدن لب و از دست رفتن حجم بدن می گردد. یکی از این علل افزایش سن است.

تزریق چربی به لب 685895623054545کاندیداهای مناسب برای تزریق چربی به لب

افرادی که مشخصات و شرایط پایین را داشته باشند، می توانند کاندید مناسبی برای تزریق چربی به لب باشند:

  • افرادی که به علت افزایش سن، برجستگی و حجم لب خود را از دست داده اند.
  • افرادی که لب های نامتقارن دارند.
  • افرادی که به علت باریک بودن لب دچار چین و چروک های ریز در اطراف لب خود شده اند.
  • افرادی که در سلامت عمومی قرار دارند و درگیر بیماری خاصی نمی باشند.
  • افراد غیر سیگاری

آشنایی با نحوه تزریق چربی به لب

تزریق چربی به لب با هدف افزایش برجستگی و زیبایی لب ها، در سه مرحله قابل انجام است که در این قسمت به بررسی تک تک این مراحل می پردازیم:

استخراج چربی از بدن

همانطور که گفتیم چربی مورد نیاز برای تزریق، از بدن خود بیمار استخراج می شود. معمولا این چربی را از قسمت هایی از بدن که در برابر آب شدن و جذب مقاومت زیادی دارند، استخراج می کنند. این نواحی می تواند چربی های شکم، پهلو و یا باسن باشند. برای برداشت چربی نیاز است از سوزن های بسیار باریکی استفاده شود. در این مرحله باید نهایت دقت صورت گیرد تا به بافت چربی ها آسیبی نرسد. اینکه چه مقدار چربی برداشت شود بستگی به نظر پزشک و میزانی دارد که مورد نیاز است. معمولا برای لب، چون قسمت کوچکی از بدن را شامل می شود، چربی کمتری نیز مورد نیاز است.

آماده نمودن چربی

مرحله دوم مربوط به آماده سازی چربی برای تزریق است. طبیعتا نمی توان چربی که دارای ناخالصی می باشد، به لب تزریق نمود. نیاز است ناخالصی ها که شامل خون و مایعات است، از آن گرفته شود. برای اینکار از دستگاه سانترفیوژ استفاده می شود. چربی های جمع آوری شده در این دستگاه قرار داده می شود. سرعت بالای دستگاه باعث پاکسازی و خالص نمودن چربی ها می گردد. به این ترتیب سلول های چربی خالص بدست آمده آماده تزریق می گردد.

تزریق چربی به لب

بعد از اینکه چربی آماده شد، مرحله بعد تزریق چربی به لب می باشد. در این مرحله ابتدا لب را با مواد بی حسی، بی حس نموده و قسمت هایی را که نیاز است برجسته و حجیم شود، مشخص می نمایند. چربی به وسیله سوزن های باریکی در زیر پوست و محل های مشخص شده تزریق می شود. میزان تزریق بستگی به میزان برجستگی مورد انتظار بیمار و صلاحدید پزشک دارد.

 مزایای تزریق چربی به لب

در کنار سایر روش های برجسته نمودن لب، تزریق چربی دارای مزایای زیادی می باشد. از جمله مهم ترین مزایا این روش ، استفاده از چربی خود بدن فرد برای تزریق به لب است. چون چربی از بافت های بدن تهیه و استخراج می شود، زنده بوده و در صورت تزرق به لب یا هر یک از قسمت های بدن، به سرعت با آن قسمت همبند می شود. بدن فرد در این حالت هیچگونه واکنش آلرژیک نشان نخواهد داد. مزیت بعدی این است که در این روش هر میزان چربی که نیاز باشد، می توان استخراج کرد و محدودیتی وجود ندارد. همچنین این روش طبیعی تر از روش های دیگر است. زیرا در صورت لمس، هیچگونه ماده خارجی احساس نمی شود. ماندگاری این روش بیش از سه سال است و به همین دلیل می توان گفت این روش مناسب و مفید فایده ای برای برجسته نمودن لب با چربی است.

تزریق چربی به لب 15321210065565

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی برای لب

در این قسمت می خواهیم مراقبت های لازم برای قبل و بعد از تزریق چربی به لب را توضیح دهیم. با رعایت این موارد هم نتیجه دلخواه بدست خواهد آمد و هم عوارض بعد از درمان کاهش پیدا خواهد کرد. قبل از هر نوع روش زیبایی نیاز است پزشک از سلامت عمومی بیمار آگاه شود. به همین دلیل معمولا آزمایشاتی تجویز می شود تا اطمینان لازم حاصل شود. نیاز است دو هفته قبل و بعد از تزریق از کشیدن سیگار و مصرف دخانیات پرهیز نمایید. همچنین لازم است از مصرف مشروبات الکلی نیز به شدت پرهیز شود. این مواد می تواند باعث افزایش کبودی در محل تزریق می شود. محل تزریق را به هیچ عنوان نباید مالش داد ، زیرا باعث حرکت چربی به قسمت های دیگر می شود. از قرار گرفتن در محیط های گرم یا حمام گرم خودداری نمایید. زیرا ممکن است چربی جذب شود. بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید نیز اجتناب کنید. مصرف داروهای انعقاد خون مانند آسپرین و … را به مدت دو هفته قبل و بعد از تزریق متوقف کنید. از انجام فعالیت های سنگین ورزشی که باعث آمدن فشار به محل تزریق و افزایش گردش خون می شود پرهیز نمایید. افزایش گردش خون می تواند میزان کبودی را در محل تزریق افزایش دهد. برای ضدعفونی نمودن محل تزریق از محلول پراکسید هیدوژن می توانید استفاده کنید.

کلام آخر

تزریق چربی برای لب یکی از ایمن ترین و طبیعی ترین روش ها برای حجم دادن و برجسته نمودن لب می باشد. برجسته کردن لب با چربی با استفاده از چربی خود بدن فرد انجام شده و کمترین عوارض را به دنبال دارد. همچنین برای کسب بهترین نتیجه بهتر است به بهترین پزشک برای تزریق چربی مراجعه نمایید تا بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)