تزریق ژل برای خط خنده

تزریق ژل برای خط خنده 2125337478594520

تزریق ژل برای خط خنده یکی دیگر از روش های از بین بردن چین و چروک اطراف لب ها و بینی است. خط خنده رابطه مستقیمی با افزایش سن فرد دارد. به مرور زمان و افزایش سن، این خطوط پدیدار شده و عمق آن ها افزایش می یابد. کاهش کلاژن می تواند عامل بوجود آمدن این خطوط باشد. تزریق ژل در کنار سایر درمان ها مانند تزریق چربی یا بوتاکس می تواند این عارضه را محو تر نموده و جوانی را به چهره بازگرداند. این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به جراحی ندارد. به همین دلیل عوارض و ریسک  کمتری را نیز به دنبال خواهد داشت. مهم ترین نکته انتخاب پزشک معتبر و متبحر در این حوزه است. اینکه چه میزان ژل و چگونه در نواحی اطراف لب و بینی تزریق شود، نیاز به تخصص دارد.

تزریق ژل برای خط خنده 5454541512120نحوه تزریق ژل برای خط خنده

امروزه از ژل های متفاوت با مواد تشکیل دهنده متنوع برای از بین بردن پین و چروک ها و خطوط صورت و بدن استفاده می شود. شایع ترین نوع ژل ، از هیالورونیک اسید ساخته شده است که از طریق حجیم نمودن حجم پوست، خطوط صورت را ناپدید می نماید. این ژل با جذب آب به محل تزریق، غیر از حجم دهندگی حالت مرطوب کنندگی نیز خواهد داشت. زیرا خشکی پوست خود می تواند باعث تشکیل یا تشدید خطوط صورت شود. ژل مورد نظر بعد از تزریق باعث تحریک بدن برای ساخت هیالورونیک اسید شده که این ماده خود باعث افزایش ترشح کلاژن و الاستین می شود. کلاژن و الاستین باعث می شود تا حالت کشسانی پوست بالاتر رود. برای تزریق ژل به خط خنده نیاز است ابتدا محل تزریق بی حس شده و استریل گردد. هر چند این روش دردناک نیست ولی برای اطمینان سعی می شود تا محل بی حس شود. سپس دوز مناسب از ژل با استفاده از سوزن های مخصوصی به زیر پوست تزریق می شود. این میزان تزریق بستگی به تعداد خطوط و عمق آن ها دارد. البته در ابتدا از دوزهای پایین تر استفاده می شود تا در صورت نیاز مقدار دارو را بیشتر نمایند.

ماندگاری تزریق ژل برای خط خنده

ژل تزریقی برای از بین بردن خط خنده و سایر خطوط صورت می تواند 6 ماه تا 2 سال دوام داشته باشد. البته این مدت به عوامل زیادی نیز بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به نوع ژل تزریقی و محلی از صورت یا بدن که مورد تزریق قرار گرفته است اشاره کرد. در صورتی که نوع مواد ژل از بهترین برند انتخاب شده باشد، ماندگاری بیشتری را نیز خواهد داشت. همچنین محل تزریق ژل نیز در این مورد مهم است. در برخی مناطق صورت معمولا تحرک زیاد بوده و امکان جذب ژل بالاتر است. مانند قسمت لب و اطراف چشم که فعالیت بیشتری دارند.

نحوه افزایش ماندگاری ژل برای خط خنده

با انجام روش های مختلف می توان ماندگاری تزریق ژل را افزایش داد. از جمله این روش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محافظت در برابر نور خورشید با استفاده از ضدآفتاب قوی و کلاه لبه دار برای مراقبت از تابش مستقیم نور خورشید
  • مرطوب نگهداشتن پوست برای اینکه آب کافی به صورت برسد. اسید هیالورونیک با جذب آب می تواند پوست را شاداب و بدون چین و چروک نماید.
  • استرس و عدم تبعیت از رژیم غذایی صحیح و اصولی می تواند تاثیر زیادی در ایجاد چین و چروک داشته باشد. بهتر است سعی کنید برای ماندگاری ژل از استرس دوری کرده و کمتر از غذاهای فرآوری شده، فست فود و شیرینی جات استفاده نمایید. زیرا این مواد غذایی غیر از تاثیر بد در وضعیت کلی سلامت، می تواند التهاب پوست را نیز به همراه داشته باشد.
آشنایی با مزایا و معایب تزریق ژل برای خط خنده

در این قسمت می خواهیم مزایایی که فرد را راغب به انجام این عمل نماید و اینکه چه معایبی خواهد داشت توضیح دهیم. پس در صورتی که می خواهید این روش را امتحان نمایید بهتر است آشنایی کافی با این موارد داشته باشید:

  • این روش نیاز به بیهوشی ندارد. چون قرار نیست برشی یا جراحی بر روی صورت انجام شود. بنابراین برای افرادی که ترس از بیهوشی و جراحی دارند، مناسب است.
  • نتیجه عمل را بلافاصله بعد از تزریق می توان دید. بنابراین نیاز به دوره بازیابی یا ریکاوری ندارد.
  • چون در این روش نیازی به غیرفعال نمودن عضله یا عصب نداریم، حالت صورت بسیار طبیعی بوده و این می تواند مزیت مهمی به شمار رود.
  • در صورتی که فرد از نتیجه عمل راضی نباشد یا نیاز به تزریق بیشتری داشته باشد، می توان اصلاحات لازم را انجام داد.
  • یکی از معایب این روش را می توان ماندگاری آن دانست. این روش دائمی نبوده و به وصورت موقت می تواند فرد را از چین و چروک خط خنده خلاص نماید.

تزریق ژل برای خط خنده 4521000366988مراقبت های بعد از تزریق ژل

برای اینکه بهترین نتیجه را از عمل بدست آوریم، بهتر است مراقبت های لازم را انجام دهیم. در این قسمت با اهم این مراقبت ها آشنا می شویم:

خوردن آب زیاد یکی از مراقبت های لازم بعد از تزریق ژل است. ژل که از اسید هیالورونیک تشکیل شده است، با جذب آب بدن شادابی و جوانی را به پوست باز می گرداند.

بهتر است از دستکاری و فشار دادن ناحیه تزریق به شدت خودداری نمایید. این مورد می تواند باعث جابجا شدن مواد ژل به سایر قسمت ها شود. در صورتی که پزشک تشخیص دهد می تواند کمی ماساژ آرام یا حالت های بعد از تزریق را انجام دهید.

از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید. زیرا تعریق بدن و صورت می تواند باعث کاهش آب در این منطقه و عوارض بعدی گردد.

از رفتن به سونا، جکوزی یا حمام آب داغ بپرهیزید. گرما یکی از مواردی است که برای ژل نقش مخربی خواهد داشت.

کلام آخر

یکی از مناطقی که در روی صورت می تواند افزایش سن را نشان دهد، عمیق شدن خط خنده است. یکی از راه های ایمن و موثر برای از بین بردن چین و چروک و خط خنده، تزریق ژل می باشد. تزریق ژل برای خط خنده نیاز به مراقبت خاصی ندارد و دوره ریکاوری نیز نخواهد داشت. نتیجه عمل بلافاصله بعد از تزریق نمایان است و فرد نیاز به استراحت و تعطیلی فعالیت های روزمره ندارد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)