زاویه سازی صورت گرد

زاویه سازی صورت گرد 122120203589753210

یکی از عمل های زیبایی که امروزه طرفداران زیادی دارد، زاویه سازی صورت گرد می باشد. زاویه سازی صورت معمولا در ناحیه چانه و فک صورت می گیرد. این عمل برای حالت دادن به چانه و صورت فرد انجام می گیرد. بعد از آن حالت چهره به صورت وی انگلیسی در می آید که زیبایی بیشتری برای صورت های گرد به همراه دارد. معمولا درزاویه سازی صورت گرد، چانه ، استخوان فک و خطوط فک و بینی مدنظر قرار می گیرند. در این روش سعی می شود غبغب از بین رفته و در سایر نقاط نیز تناسب بیشتری بر قرار شود. این کار با برجسته نمودن برخی قسمت ها ایجاد می شود. استخوان فک کوچک تر می شود و در مقابل چانه و گونه برجسته می گردد. اینکه این حالت برای چه افرادی مناسب است، انواع روش های زاویه سازی و مراقبت های قبل و بعد از ان موضوع این مقاله می باشد.

زاویه سازی صورت گرد 46544286چه افرادی برای زاویه سازی صورت گرد مناسب می باشند

 • این عمل می تواند برای برخی از افراد مناسب باشد و تاثیر خوبی نیز روی افراد دیگر نخواهد داشت. در این قسمت می خواهیم افراد ی که کاندیدای مناسب برای این نوع عمل باشند، معرفی نماییم:
 • افرادی که حالت فک بسیار عریض بوده و پهنای زیادی دارد.
 • افرادی که فک مربعی شکل دارند که با اعضای صورت متناسب نمی باشد.
 • افرادی که چانه دایره ای شکل داشته و ظرافت خاصی در چهره ایجاد نمی کند.
 • افرادی که گونه های توپر و درشتی دارند ولی این گونه ها با سایر قسمت ها تناسب ندارد.
 • نبود خط فک می تواند یکی از مشکلاتی باشد که با زاویه سازی صورت برطرف شود.
 • افرادی که گونه های لاغر و استخوانی دارند.

آشنایی با انواع روش های زاویه سازی صورت های گرد

برای زاویه سازی روش های مختلفی را می توان بکار برد. اینکه کدام روش برای فرد با توجه به پارامترهای مورد نظر مناسب است، توسط پزشک تشخیص داده می شود. پزشک با توجه به وضعیت گونه ها، چانه و فک بیمار می تواند بهترین روش زاویه سازی را پیشنهاد و پیاده سازد. در این قسمت می خواهیم هر کدام از این روش ها را توضیح داده تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید.

 تزریق ژل برای زاویه سازی صورت گرد

یکی از روش های غیر جراحی برای زاویه دار نمودن صورت، تزریق ژل است. تزریق ژل به صورت برای زاویه دادن  مانند سایر موارد از طریق سوزن های مخصوص انجام می شود. ابتدا باید تشخیص داد که در کدام قسمت و چه میزان ژل مورد نیاز است. برای زاویه سازی فک صورت و سایر قسمت ها، تزریق ژل یک روش ایمن بوده و می تواند از 6 تا 36 ماه ماندگاری داشته باشد. البته این میزان بستگی به نوع زل استفاده شده و تخصص پزشک نیز دارد. اگر از بهترین برند های ژل استفاده کنید، به قطع یقین طول عمر این روش را بالاتر خواهید برد. در حال حاضر بهترین نوع ژل از اسید هیالورونیک ساخته شده که با بدن بیمار سازگاری کامل دارد و در نتیجه عوارض آن کمتر است. مهم ترین عیب این روش را می توان به عفونت، کبودی و تورم بعد از عمل نسبت داد. همچنین تخصص پزشک در قرینه سازی دو طرف صورت نقش بسیار مهمی در نتیجه دارد.

زاویه سازی صورت گرد 546456531421000زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق چربی

این روش نیز مانند تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می شود و ایمن است. در این روش از چربی بدن فرد برای پر کردن محل هایی که نیاز است استفاده می شود. این نوع درمان دارای عوارض کمتری است زیرا چربی از بدن خود فرد برداشت شده و بنابراین واکنش بدن به این روش بسیار کم است. همچنین تزریق چربی می تواند سالها ماندگاری داشته باشد.

زاویه دادن به صورت با استفاده از نخ

در این روش تنها ماده ای که وارد پوست می شود، نخ های قابل جذب هستند. بنابراین این روش طرفداران بیشتری دارد. در این روش ایتدا سوراخ های بسیار کوچکی برای قلاب کردن نخ، بر روی پوست و در محل های تعیین شده ایجاد می شود. سپس با استفاده از فشار دادن به نخ، قسمت هایی که نیاز است به سمت مورد نظر کشیده می شوند. همچنین از مزایای این روش برطرف نمودن چین و چروک و جوانسازی پوست نیز می باشد. اینن تکنیک عارضه خاصی نداشته و یکی از ایمن ترین روش ها محسوب می شود.

تزریق بوتاکس برای زاویه سازی صورت

این روش نیز بدون انجام جراحی می باشد. برای افرادی که می خواهند به چانه حالت داده و قسمت های پایین صورت را کشیده تر نمایند، مناسب تر است. معمولا در قسمت چانه بوتاکس تزریق می شود و می تواند حالت مربعی چانه را کوچک تر نماید.

زاویه سازی صورت با انجام عمل جراحی

یکی از روش های ماندگار برای زاویه دادن به صورت های گرد، جراحی می باشد. در این روش که تحت بیهوشی کامل انجام می شود، جراح قسمت هایی از فک را که نیاز است کوچک تر شود، با استفاده از ابزار مخصوص برش داده و حالت مورد نظر را به صورت می دهد. این روش تهاجمی بوده و عوارضی را به همراه دارد. بهتر است در انتخاب جراح دقت و تحقیق زیادی انجام شود. چون این روش بدون بازگشت بوده و عدم تخصص جراح ، می تواند پیامدهای غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد.

مراقبت های لازم بعد از زاویه سازی صورت گرد

برای کسب بهترین نتیجه ممکن نیاز است دستورات پزشک و جراح به دقت رعایت شود. در این قسمت به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

 • عدم جویدن و خوردن مواد غذایی سفت به مدت یک هفته
 • عدم آرایش کردن صورت به مدت 4 ساعت
 • جلوگیری از آمدن فشار به ناحیه جراحی
 • عدم انجام ورزش های سنگین و فعالیت های بدنی سخت
 • خودداری از رفتن به مکان های گرم مانند سونا و حمام آب گرم

کلام آخر

زاویه سازی صورت گرد یکی از روش های نوین و پیشرفته برای رفع عیوب ظاهری صورت می باشد. بیشترین تغییر در ناحیه پایین صورت انجام می گیرد. معمولا گونه و چانه برجسته می شود و فک کوچک تر می گردد. صورت فرد حالت وی انگلیسی پیدا می کند که تاثیر زیادی در جذابیت و زیبایی چهره خواهد داشت.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)