تزریق ژل به ابرو

تزریق ژل به ابرو 5985420054541

یکی از مشکلاتی که با افزایش سن بوجود می آید، افتادگی ابرو است. امروزه روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد که یکی از آن ها تزریق ژل به ابرو است. با افزایش طول عمر فرد به تدریج چربی های نقاط مختلف بدن شروع به تحلیل رفتن خواهد کرد. از جمله این مناطق چهره و صورت فرد است. افتادگی ابرو و گونه از جمله این عوارض می باشد. این حالت باعث می شود چهره فرد حالت تکیده و چروکیده شده و ابروها به سمت پایین کشیده شوند. افتادگی ابرو میدان دید فرد را نیز کاهش می دهد. به همین دلیل نیاز است با کشیدن ابرو به سمت بالا این مشکل را برطرف و جوانی را به صورت بازگردانیم. در کنار سایر روش ها تزریق ژل یکی از ایمن ترین و مطمئن ترین روش ها برای بالا بردن ابرو به شمار می رود.

تزریق ژل به ابرو 214565212152120بالابردن ابرو با استفاده از تزریق ژل

یکی از روش ها بالا بردن ابرو را می توان تزریق ژل به ابرو دانست. با افزایش سن به تدریج حالت کشسانی و الاستیک پوست از بین رفته و کلاژن کمتری تشکیل می شود. این امر باعث ایجاد چین و چروک بین ابروها و تشکیل خط اخم می شود. همچنین کمبود چربی باعث افتادگی ابرو بر روی چشم خواهد شد. هر چه فرد عمر بیشتری داشته باشد ، این چین و چروک و خطوط عمیق تر می شود. تزریق ژل می تواند راه مطمئنی برای پوشش دادن این مشکل باشد. در این روش ژل به بین ابروها و روی چشم تزریق می شود و به این ترتیب ابرو به سمت بالا لیفت و کشیده می شود. ماندگاری این روش بین 6 تا یکسال می باشد. مهم ترین نکته انتخاب پزشک و نیز انتخاب برند تزریقی ژل است. در صورتی که بهترین انتخاب ها صورت گیرد، می توان گفت نتیجه بهتر و ماندگار تر می شود.

نحوه تزریق ژل به ابرو

در این قسمت می خواهیم با نحوه انجام این روش آشنا شویم. معمولا برای تزریق ژل یا فیلرها از درجه خفیف یا متوسط دوز استفاده می شود. این مقدار بین نیم میلی لیتر تا یک میلی لیتر در نظر گرفته می شود. بهتر است از مقادیر پایین ژل استفاده شود و سپس مقدار را به تدریج افزایش داد. این مقدار تا زمانی که نتیجه دلخواه به دست آید می تواند ادامه داشته باشد. چون این روش به سرعت نتایج را مشخص می کند، پزشک می تواند بنا به نیاز مقدار را تغییر دهد. سپس محل مورد نظر ضدعفونی شده و ژل از طریق سوزن های باریک و ظریف به زیر پوست تزریق می شود. اینکه میزان و زاویه تزریق چه اندازه ای باشد، توسط پزشک تعیین می گردد. ممکن است در ابتدا مقداری کبودی و تورم در محل تزریق مشاهده شود که به مرور زمان برطرف خواهد شد.

 عوارض تزریق ژل به ابرو

تزریق ژل جزو روش های ایمن و بی خطر محسوب می شود. اما ممکن است با توجه به وضعیت بدنی فرد عوارضی را به همراه داشته باشد. هرچند این عوارض کوتاه مدت و زودگذرند، ولی بهتر است آشنایی در این خصوص داشته باشید. در صورتی که این علایم استمرار داشتند یا شدید تر شدند، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید:

  • احتمال اینکه در دو طرف صورت عدم تقارن وجود داشته باشد.
  • احتمال خارش و بروز بثورات پوستی
  • احتمال زخم و عفونت در محلی که تزریق انجام شده است.
  • احساس برآمدگی و برجسته شدن ماده تزریق شده در زیر پوست
  • مشکلاتی در بینایی و احتمال تاری دید
تزریق ژل به ابرو 2154856451210هزینه تزریق ژل به ابرو

هزینه این نوع عمل های زیبایی عموما به دستمزد پزشک، مرکزیا کلینیکی که مراجعه می شود، نوع مواد استفاده شده و میزان مواد بکار رفته بستگی دارد. در صورتی که به کلینیک های معتبر و شناخته شده در این زمینه مراجعه نمایید ، ممکن است هزینه بیشتری را پرداخت نمایید ولی در مقابل از نحوه خدمات پزشکی و مواد استفاده شده در این مراکز مطمئن هستید. امروزه انواع تقلبی از ژل های معتبر نیز در بازار وجود دارد که شاید تشخیص آن ها از نوع اصلی کمی سخت باشد. به همین دلیل به مراکزی مراجعه کنید که معتبر بوده و میزان رضایت از عملکرد ان ها بالا است. دستمزد پزشک معمولا بنا به معروفیت یا سابقه و تخصص پزشک مربوطه متغیر باشد. در هر حال اگر برای تزریق ژل به مطب پزشک مراجعه می کنید، در خصوص مواد استفاده شده و میزان تبحر پزشک اطلاعات کافی داشته باشید.

مزایای استفاده از تزریق ژل به ابرو

روش هایی مانند تزریق ژل در مقابل روش های جراحی دیگر،  مزایای زیادی را برای افراد به همراه دارد. از جمله مزایای این روش ها عدم نیاز به دوران ریکاوری و استراحت در منزل است. این عمل ها تحت بی حسی موضعی انجام شده و به مواد بیهوشی نیازی نیست. بنابراین بیمار مجبور به تحمل عوارض مواد بیهوشی نخواهد بود. هر چند این روش ماندگاری زیادی ندارد و دائمی نیست، ولی با تمدید مرتب آن می توان تا مدت زیادی چهره را جوان و شاداب نگهداشت. میزان درد در این روش بسیار پایین است و با مصرف داروهای معمولی می توان آن را مهار نمود. این روش نسبت به روش های جراحی، هزینه کمتر و سرعت عمل بیشتری در درمان دارد. در این روش چهره حالت طبیعی خود را حفظ می کند و حالت مصنوعی مانند تزریق بوتاکس نخواهد داشت.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به ابرو

همانطور که گفته شد نیازی به مراقبت های خاصی در این روش های زیبایی نمی باشد. در عین حال برای کسب نتیجه مطلوب بهتر است این توصیه ها را جدی گرفته و عمل نمایید:

  • از انجام ورزش و فعالیت های سنگین و یا برداشتن اجسام سنگین از روی زمین باید خودداری نمایید.
  • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید پرهیز نموده و در صورتی که مجبور به این کار هستید، از کلاه، عینک آفتابی و ضد افتاب استفاده نمایید.
  • سعی کنید آب زیادی در طول روز مصرف کنید. آب باعث جذب بهتر ژل خواهد شد.
  • مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی را به تعویق بیاندازید و کنترل کنید.
  • حداقل دو هفته از مسافرت های هوایی به علت نوسان فشار هوا خودداری نمایید.

کلام آخر

تزریق ژل به ابرو یکی از روش های زیبایی و موقت در عین حال ایمن و کم هزینه برای جوانسازی چهره و بالا بردن ابرو به سمت بالا و به عبارتی لیفت ابرو می باشد. این روش مزایای زیادی دارد و در عین حال عوارض کمی را به دنبال خواهد داشت. مهم ترین نکته استفاده از بهترین برند ژل ها موجود در کنار مراجعه به بهترین پزشک برای تزریق ژل می باشد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)