لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ 1535452320101110

 

لیفت بینی با نخ یکی از روش های مدرن و پیشرفته برای اصلاح حالت ، شکل و اندازه بینی است. در گذشته تنها راه برای زیبایی بینی، جراحی بینی و عمل رینوپلاستی بود. بعد از آن با تزریق بوتاکس یا ژل امکان اصلاح بینی وجود داشت. ولی گزینه سوم که امروزه استقبال زیادی نیز از آن شده است، لیفت بینی با نخ است. روش جراحی بینی یک روش تهاجمی بوده و دوران نقاهت طولانی دارد. ممکن است نتیجه دلخواه نیز بدست نیاید. هزینه های بالا در کنار ریسک های این جراحی و عوارض این روش می تواند از نقاط ضعف آن به شمار رود. برای تزریق ژل و بوتاکس نیز نیاز است مراقبت هایی انجام شود. ایجاد تقارن و تناسب و … در این نوع روش ها مطرح می شود. در صورتی که لیفت بینی با نخ یک روش کم تهاجم ولی با نتیجه بهتر خواهد بود.

لیفت بینی با نخ 2154986320نحوه انجام لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ برای اصلاح و تغییر شکل، ارتفاع و حالت بینی انجام می شود. نخی که برای این روش مورد استفاده قرار می گرد، بسیار نازک و در حدود 0.12 میلی متر می باشد. جنس این نخ از پلی اکسانون بوده و در موارد زیادی برای بخیه زدن استفاده می شود. این نخ ها جذب شونده بوده و سس تا دوازده ماه طول می کشد تا در بدن جذب شوند. بنابراین ماندگاری این روش بین 6 تا 12 ماه است. استفاده از این روش بی خطر بوده و می توان با وارد کردن این نخ ها به بینی، ارتفاع و شکل آن را تغییر داد و فرم دلخواه را بدست آورد. نحوه انجام لیفت بینی با نخ به این شکل است که ابتدا محل درمان باید تمیز و ضدعفونی گردد. سپس با استفاده از بی حسی موضعی محل را بی حس می نمایند.

محل هایی که نیاز است بی حس شوند عبارت است از امتداد بینی، پل و نوک بینی. سپس پزشک نخ هایی را به صورت تک تک با استفاده از یک سوزن کوچک در قسمت نوک بینی وارد می کند. و نخ ها را به صورت افقی می کشد. تا زمانی که فرم دلخواه بدست آید. در هر جلسه به 4 تا 8 نخ نیاز است. در مواردی بنا به تشخیص پزشک می توان از تعداد نخ بیشتری نیز استفاده کرد. پزشک بیشتر در مناطقی که بافت نرمدارند این روش را پیاده می نماید.

مزایای لیفت بینی با نخ

در این قسمت می خواهیم با مزایای این روش آشنا شویم:

این روش غیر جراحی بوده و بنابراین ایمن تر است. می توان گفت مزایای دو روش رینوپلاستی و تزریق ژل یا بوتاکس را با هم دارد. هم فرم بینی اصلاح می شود و هم اینکه روش کم تهاجمی می باشد.

ظاهر بینی در این روش اصلاح می شود و کشیدگی و فرم بینی بهتر خواهد شد. می تواند انحنای لازم را به بینی بدهد.

یکی از مزایای این روش دوران کوتاه بهبودی و نقاهت درمان استو برای انجام این روش نیازی به استراحت مطلق یا مراقبت های خاصی نمی باشد. بلافاصله بعد از لیفت می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید. ممکن است کمی تورم بینی آزار دهنده باشد که به مرور رفع می گردد.

نتیجه این درمان بسیار طبیعی به نظر می رسد. از آن حا که نخ ها نیز بعد از نهایتا یکسال جذب می شود، نتایج ماندگاری بر روی بینی خواهد داشت زیرا کلاژن پوست را تحریک نموده و پوست را سفت تر می نماید.

این تکنیک دردی را به همراه ندارد چه در عین درمان و چه بعد از انجام روش و نیم ساعت مدت زمانی است که برای اینکار لازم است.

در این روش ماده ای به بینی اضافه نمی شود مانند تزریق ژل و … بنابراین حجم بینی افزوده نخواهد شد .تنها اصلاحاتی که لازم است بر روی فرم و حالت بینی ایجاد شود، تامین می گردد. همچنین امکان این که نخ ها حرکت کنند نیز وجود ندارد. با فشار دادن محل، نخ ها ثابت هستند و نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

با توجه به میزان بالای رضایت مندی بیماران، می تواننتیجه گرفت این روش می تواند برای افرادی که از روش هایی مانند تزریق فیلر ناراضی بوده اند و نمی خواهند رینوپلاستی نیز انجام دهند، بسیار مفید و کاربردی است.

لیفت بینی با نخ 125488520ماندگاری لیفت بینی بدون جراحی

یکی از عوارض این درمان، تورم بینی می باشد که ممکن است یک هفته طول بکشد. بعد از این مدت بیمار می تواند از ظاهر جدید خود لذت ببرد. شکل و فرم بینی و کشیدگی آن بعد از این مدت نشان داده می شود. ماندگاری این روش 1 تا نهایتا 2 سال خواهد بود. ولی مهم ترین مزیت این روش این است که بافت و پوست بینی را مجبور به کلاژن سازی و تولید بافت همبند خواهد نمود. بنابراین بعد از بین رفتن نخ ها نیز پوست خودبخود این کلاژن را تولید می نماید. این کار باعث می ود تا اثرات درمان تا مدت ها باقی بماند. در صورتی که جلسات ادامه داشته باشد، می توان گفت نتایج ماندگار و دائمی می شود.

عوارض لیفت بینی بدون جراحی و با استفاده از نخ

این روش همانطور که گفتیم دارای کمترین عوارض است. زیرا ماده شیمیایی وارد بدن نمی شود که نگران واکنش بدن نسبت به آن شویم. یکی از عوارض نادر این روش، عفونت می باشد که آن هم با مصرف آنتی بیوتیک ها و ضدعفونی و استریل پوست قبل از وارد کردن نخ می توان از بین برد. مهم ترین موضوعی که باید دقت شود و مورد توجه قرار گیرد، انتخاب پزشک می باشد. در صورتی که بهترین جراح بینی را در این مورد انتخاب نمایید، نگرانی از نتایج حاصله در این مورد به حداقل می رسد. تخصص و تبحر جراح می تواند هم در نتیجه درمان تاثیر گذار باشد و هم عوارض را کاهش دهد. نتیجه این روش و اینکه با چه تعداد نخ و به چه شکل می توان فرم دلخواه را بدست آورد، تنها به انتخاب بهترین جراح بینی بستگی دارد.

کلام آخر

لیفت بینی با نخ یکی از روش های پیشرفته و امروزی برای اصلاح شکل، ظاهر و فرم بینی است. در این روش می توان بدون جراحی و با کمترین عوارض، به بهترین نتیجه ممکن رسید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)