تزریق ژل به بینی

لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود 13211232

یکی از روش های ترمیم بینی که امروزه طرفداران زیادی دارد، روش تزریق ژل به بینی است. این روش به جراحی بینی نیازی ندارد و دردی هم برای بیماران به وجود نمی آورد. با این تزریق می توان ایرادات بینی را اصلاح کرده و فرم زیبایی به بینی بخشید. این امر در زیبایی صورت نقش بسزایی داشته و می تواند چهره ای جذاب برای افراد به ارمغان آورد. با استفاده از این روش و تزریق اسید هیالورونیک، عدم تقارن در بینی و ایرادات حاصل از ضربه و جراحی یا گودی بینی نیز قابل رفع می باشند. اگر قصد تزریق فیلر به بینی دارید، می توانید با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی به دست آورده و با آگاهی کامل، دست به تزریق بزنید.

تزریق ژل به بینی 789301001115421

تزریق ژل به بینی برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق ژل به بینی نسبت به جراحی و یا روش های دیگر، دارای هزینه کمتری است و عوارض آن چنانی ندارد. از این رو مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد. معمولاً افراد زیادی هستند که به دنبال بهترین روش جراحی بینی بوده و دوست دارند بعد از جراحی، خود را با بینی خوش فرمی مشاهده کنند. به این افراد توصیه می شود قبل از گشتن به دنبال چنین روشی، تزریق ژل به بینی را نیز مورد بررسی قرار دهند. شاید با استفاده از این روش بتوانند به راحت ترین شکل ممکن، فرم بینی خود را اصلاح کنند؛ اما آن چه اهمیت دارد این است که این نوع درمان، برای تمامی افراد مناسب نیست. افرادی که می توانند از این روش استفاده کنند به شرح زیر می باشند:

افرادی با بینی نوک افتاده

ممکن است بینی افراد تحت تأثیر عواملی چون عوامل ژنتیکی، آسیب دیدگی در ناحیه بینی، پیری و یا جراحی بینی، دچار نوک افتادگی بینی شوند. از آن جایی که این موضوع بر زیبایی ظاهری آنها تأثیر منفی دارد آنها درصدد یافتن روشی برای درمان این معضل هستند. تزریق ژل به بینی می تواند بهترین روش برای درمان این بینی ها باشد.

افرادی با بینی نامتقارن

شکل نامتقارن بینی و یا عدم تقارن در سوراخ های بینی، یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است در افرادی زیادی دیده شود. امروزه با استفاده از تزریق فیلر به بینی، این مشکلات به راحتی و در مدت زمان کمی برطرف می شوند.

افرادی با بینی دارای گودی

توجه به زیبایی سبب شده تا در سال های اخیر افراد زیادی به انواع عمل های زیبایی بینی دست بزنند. یکی از مواردی که با جراحی، درمان می گردد گودی بینی است. این در حالی است تزریق ژل به گودی بینی نیز می تواند یکی از گزینه های درمان باشد. این روش در مقایسه با جراحی دارای هزینه و عوارض کمتری است و در مدت زمان کمی، اثرات آن را می توان دید.

افرادی با بینی پهن

دسته ای دیگر از افرادی که برای درمان تزریق ژل به بینی می توانند اقدام کنند افرادی با بینی پهن می باشند. این افراد معمولاً دارای بینی با ظاهر کوبیده هستند که باعث شده تا صورت آنها از زیبایی مناسبی برخوردار نباشد. این افراد با تزریق ژل، دیگر نیازی به جراحی بینی نداشته و می توانند فرم بینی خود را به بهترین شکل ممکن تغییر دهند.

افرادی با فرورفتگی بر روی پره های بینی

ممکن است بینی افراد به صورت ذاتی دارای فرورفتگی هایی بر روی پره ها باشد و یا این فرورفتگی ها با انجام جراحی بینی به وجود آمده باشند. به هر حال این فرورفتگی ها باعث می شود تا بینی،  ظاهری نامناسب داشته باشد. تزریق ژل به بینی می تواند در پر کردن این فرورفتگی ها مؤثر واقع شده و فرم بینی این افراد اصلاح شود.

تزریق ژل به بینی 548546543210000افرادی با برآمدگی روی پره های بینی

وجود برآمدگی بر روی پره های بینی همانند وجود فرورفتگی ها، فرم ایده آل بینی را از بین می برد. با تزریق ژل می توان این برآمدگی ها را از بین برد. بنابراین افرادی با برآمدگی بر روی پره های بینی، برای تزریق ژل به بینی مستعد می باشند.

نحوه تزریق ژل به بینی

تزریق ژل به بینی که جایگزینی مناسب برای درمان های دیگر نظیر بهترین روش برای جراحی بینی می باشند دارای مراحل مختلفی است. در طول این مراحل، بیمار باید مورد معاینه قرار گرفته و ایراد بینی وی به صورت کامل شناسایی شود. سپس نسبت به تزریق ژل یا انجام روش های درمانی دیگر تصمیم گرفته می شود. مراحل تزریق ژل به گودی بینی و یا رفع ایرادات دیگر، عبارتند از:

 • گرفتن عکس: قبل از آن که پزشک نسبت به تزریق ژل به بینی اقدام کند، از بینی فرد عکس هایی تهیه می شود. با توجه به این تصاویر، پزشک ایرادات موجود در بینی را شناسایی می کند.
 • استفاده از بی حس کننده موضعی: در تزریق ژل بر خلاف جراحی بینی، به بی حسی موضعی نیاز است. زیرا در این روش، اسید هیالورونیک باید با استفاده از سرنگ هایی مخصوص، به بینی تزریق شده و عمق آن کمتر از 02/0 باشد.
 • تزریق ژل: بعد از این که محل مورد نظر، بی حس شد پزشک اقدام به تزریق اسید هیالورونیک می کند.
 • قالب ریزی: بعد از تزریق، حال نوبت قالب ریزی بینی می باشد. این کار باید به صورت صحیح انجام شود. اهمیت این مرحله از تزریق ژل به بینی، بسیاز زیاد است؛ زیرا فرم نهایی بینی بر اساس این قالب ریزی تعیین شده و اصلاح می شود.

مزایای تزریق ژل به بینی

امروزه افراد قبل از این که نسبت به انجام یک درمان خاص، اقدام کنند درباره آن تحقیق می نمایند. از این رو با توجه به مزایا و معایبی که هر کدام از درمان ها دارند، یکی از آنها را انتخاب می کنند. تزریق ژل به گودی بینی یا رفع عدم تقارن بینی با استفاده از این روش نیز دارای مزایای زیادی می باشد. همین ویژگی ها سبب شده تا این روش به یکی از محبوب ترین روش های درمان ایرادات ظاهری بینی تبدیل شده و جایگزین ایده آلی برای جراحی بینی باشد. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم درد در طول درمان

این روش درمان بدون نیاز به بریدگی انجام می شود و خونریزی ندارد. به همین دلیل نیز بیمار درد را احساس نخواهد کرد.

 • عوارض جانبی ناچیز

در این روش، از بی حسی موضعی استفاده می شود. این موضوع سبب می شود تا عوارض بعد از بیهوشی وجود نداشته باشد. عوارض این نوع درمان، تنها به قرمزی و کبودی جزئی ختم می شود.

 • دوره نقاهت کم

تزریق فیلر به بینی به صورت سرپایی انجام می شود. به همین دلیل نیز دوره نقاهت بیمار کم بوده و به مراقبت های خاصی نیاز ندارد.

 • عدم بروز مشکل در تنفس

با استفاده از این روش درمان، چسبندگی میان سطوح مخاطی از بین خواهد رفت. به این ترتیب بیمار برای تنفس نیز مشکلی نخواهد داشت.

 • بروز تأثیر در کوتاه ترین زمان

در جراحی بینی به چندین ماه زمان نیاز است تا فرم بینی به حالت اصلاح شده درآید؛ اما در این روش، فرم بینی دقیقاً بعد از آن که ژل تزریق شد تغییر کرده و این تغییرات به وضوح قابل مشاهده هستند.

 • امکان اصلاح دوباره

چنانچه بعد از درمان، به هر دلیلی فرم بینی تغییر یافت می توان دوباره آن را با تزریق ژل، اصلاح نمود.

نکات مهم در تزریق ژل به بینی

در استفاده از روش تزریق ژل به گودی بینی، نکاتی مهم و همچنین محدودیت هایی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. این نکات به شرح زیر می باشند:

 • عدم استفاده از این روش برای زنان باردار و شیرده.
 • عدم تزریق ژل به بینی در افرادی که به بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند.
 • عدم استفاده از این درمان برای افرادی که زیر 18 سال سن دارند.

اقدامات لازم قبل از تزریق ژل به بینی

اگر تا این قسمت از مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید حتماً متوجه شده اید که این درمان می تواند از بهترین روش جراحی بینی نیز مؤثرتر بوده و عوارض کمتری داشته باشد. چنانچه تصمیم گرفته اید برای اصلاح فرم بینی خود از این روش استفاده کنید باید یک سری اقدامات را قبل از آن، انجام دهید. به عنوان مثال باید از یک هفته قبل، از مصرف الکل و دخانیات خودداری نمایید. همچنین در روزی که برای تزریق ژل به مطب مراجعه می کنید باید صورت خود را تمیز کرده و از مواد آرایشی استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به بینی

حال که تزریق ژل به بینی را با موفقیت انجام دادید باید برای حفظ سلامتی خود و بالا بردن تأثیرات تزریق، مواردی را رعایت نمایید. مثلاً این که تا یک هفته بعد از تزریق، از الکل و سیگار استفاده نکنید یا این که تا یک هفته، از رفتن به سونا، حمام داغ و … خودداری کنید. در ضمن می توانید برای بهبود ورم بینی از موادی که ماده بروملین دارند استفاده نمایید. حتماً از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید. چنانچه اهل ورزش کردن باشید باید تا یک هفته بعد از تزریق ژل به گودی بینی از انجام ورزش های سنگین پرهیز نمایید. مصرف به موقع داروهایی که پزشک تجویز کرده است نیز در بهبود کبودی و قرمزی بینی، کمک زیادی خواهد کرد. سعی کنید به هنگام خوابیدن، سر خود را تا زاویه سی درجه، از بدن خود بالاتر نگه دارید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)