آیا تزریق چربی دائمی است

آیا تزریق چربی دائمی است 25403598752001210

ماندگاری روش های زیبایی برای همه افرادی که به دنبال این موضوع می باشند، می تواند حائز اهمیت باشد. در خصوص تزریق چربی نیز به این صورت است. اینکه آیا تزریق چربی دائمی است یا چه مدت می توان از مزیت آن بهره برد، سوال بسیار از کاربران می باشد. در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. البته ابتدا بهتر است بگوییم که این روش با وجود ماندگاری زیاد، یک روش دائمی نمی باشد. زیرا مواد اولیه برای این کار از چربی بدن خود انسان است. چربی بدن در طول مدت و یا تحت شرایطی می تواند دچار تحلیل شود. بنابراین نمی توان امیدوار بود که چربی در مناطقی که مدنظر شخص و پزشک می باشد، دائمی بوده و تحت هیچ شرایطی از بین نرفته و جذب نشود. ولی می تواند گفت با استفاده از روش هایی می توان طول عمر آن را افزایش داد.

آیا تزریق چربی دائمی است 212469765620014موارد کاربرد تزریق چربی

ابتدا می خواهیم بدانیم تزریق چربی برای چه افرادی و چه نواحی کاربرد داشته و می توان استفاده نمود. با گذشت زمان و افزایش عمر، چربی قسمت هایی از صورت و بدن به تدریج جذب شده و پوست در برخی مناطق حالت افتادگی و شل بودن دارد. در برخی مناطق مانند لب ها نیز ، جذب چربی سبب باریک شدن لب خواهد شد. بنابراین می توان در مناطقی که از صورت که حجم از دست رفته باعث افتادگی پوست شده و زیبایی صورت و بدن را از بین می برد، از این روش استفاده کرد. مانند خط خنده، خط اخم، تورفتگی گونه ها، خطوطی که از بینی به سمت دهان کشیده می شود، خطوطی که از گوشه دهان به سمت چانه کشیده می شوند و نیز گودی زیر چشم موارد کاربرد این روش است. افرادی هم که این مشکلات را دارند، کاندیداهای مناسب برای استفاده از تزریق چربی می باشند.

اقدامات لازم قبل از تزریق چربی

یکی از مهم ترین موارد که باید اشاره کنیم اقدامات لازم قبل از تزریق چربی است. اینکه آیا تزریق چربی دائمی است؟ پاسخ دادیم که این روش دائمی نیست ولی با اقداماتی می توان ماندگاری این روش را افزایش داد.

انتخاب پزشک

یکی از مهم ترین اقدامات،  انتخاب پزشک متخصص در این زمینه می باشد. تزریق چربی معمولا در دو طرف بدن و صورت انجام می شود. قرینه سازی این دو طرف جزو یکی از شاخص ترین مهارت های پزشک به شمار می رود. اینکه پزشک بداند از کدام منطقه بدن باید چربی برداشت شود، نیز اهمیت زیادی در ماندگاری روش تزریق چربی دارد. زیرا چربی هر چه دوام بیشتری در مقابل گرما  و یا تاثیرات دیگر داشته باشد، ماندگاری آن نیز بالاتر خواهد رفت. بدون تبحر و تخصص پزشک در نحوه تزریق و نیز حتی میزان تزریق تا حالت طبیعی صورت و بدن حفظ شود، نمی توان انتظار بهترین نتیجه ممکن را داشت. همچنین توصیه می شود پزشک را در جریان پرونده پزشکی خود قرار دهید. اینکه به چه داروهایی حساسیت دارید، چه داروهایی مصرف می کنید و یا چه بیماری هایی را داری و در حال درمان هستید.

موارد منع مصرف دارو

یکی از مواردی که باید رعایت شود، عدم استفاده از داروهای انعقاد کننده خون می باشد. داروهایی مانند آسپرین، وارفارین، ایبوپروفن و … می تواند خون را رقیق نموده و احتمال خونریزی را افزایش دهند.

مراحل تزریق چربی

تزریق چربی به صورت و بدن در سه مرحله مختلف انجام می شود. در این قسمت می خواهیم با این مراحل آشنا شده و اهمیت هر یک را از افزایش ماندگاری این روش توضیح دهیم.

مرحله اول: برداشت چربی

برای تزریق چربی همانطور که گفتیم از چربی بدن خود فرد استفاده می شود. مهم ترین نکته در این مرحله برای افزایش طول عمر این روش، نهایت دقت و تخصص در برداشت چربی بدون آسیب رسیدن به سلول های چربی است. با یان کار می توان عمر این سلول ها را بیشتر کرد. باید خاط نشان کنیم که این ماده را نیم توان از همه مناطق بدن استخراج کرد. باید مناطقی را در نظر گرفت که در مقابل مسایلی مانند رژیم و یا ورزش مقاومت زیادی دارند. زیرا هدف عدم جذب و تحلیل آن است. این مناطق شامل شکم، پهلو و باسن می باشد. زیرا هم چربی بیشتری دارند و هم چربی در این نواحی مقاومت زیادی در برابر آب شدن از خود نشان می دهد. البته باد گفت که برداشت چربی باعث لاغر به نظر رسیدن و تورفتگی در این مناطق نمی شود. زیرا حجم برداشتی بسیار پایین است.

مرحله دوم: خالص نمودن چربی

مقدار چربی استخراح شده دارای ناخالصی هایی مانند مواد بی حسی، آب و خون می باشد. ما نیاز به چربی خالص داریم. بنابراین باید این ناخالصی ها از چربی جدا شده و مقدار باقیمانده به بدن تزریق شود. برای خالص سازی چربی از دستگاهی به نام سانترفیوژ استفاده می شود که مواد را با سرعت بالا چرخانده و خالص می نماید.

 

آیا تزریق چربی دائمی است 5429987752105450مرحله سوم: تزریق چربی به صورت و بدن

مرحله نهایی شامل وارد کردن چربی به مناطقی که نیاز است، می باشد. برای این کار محل مورد نظر را ضدعفونی نموده و با استفاده از سرنگ های مخصوص و نازک، چربی وارد اندام مورد نظر می شود. تخصص و مهارت پزشک در این مرحله نقش زیادی دارد. اینکه میزان چربی با چه اندازه و زاویه ای وارد پوست شود، اهمیت زیادی دارد. قرینه سازی دو طرف بدن در کسب نتیجه بسیار پر اهمیت است.

اقدامات لازم بعد از تزریق چربی

می توان گفت اقدامات بعد از تزریق چربی نیز یکی از مهم ترین مراحل برای افزایش ماندگاری و طول عمر این روش است. با اینکه پاسخ این سوال که آیا تزریق چربی دائمی است؟ جواب منفی داده شد، ولی با مراقبت های بعد از تزریق هم می توان طول عمر آن را افزایش داد و هم نتیجه دلخواه را بدست آورد. در این قسمت می خواهیم این اقدامات را توضیح دهیم تا با رعایت آن ها، عوارض این روش را به حداقل ممکن کاهش دهید:

مصرف دارو

در این روش دو قسمت از بدن مد نظر قرار می گیرد. محلی که چربی استخراح شده و محلی که چربی تزریق شده است. برای محل استخراج چربی از یک برش کوچک استفاده می شود. برای کاهش درد می توان از مسکن و برای کاهش عفونت از آنتی بیوتیک به صورت منظم باید استفاده شود. در صورتی که محل تزریق و یا محل برداشت چربی دچار تورم و کبودی شود، بهتر است از کمپرس سرد به مدت دو روز استفاده نمایید. برای بازگرداندن گردش خون به محل، باید بعد از این مدت از کمپرس گرم استفاده شود.

عدم اعمال فشار به محل تزریق

نباید محل تزریق را به مدت 2 تا 3 روز ماساژ داده یا بمالید. به هیچ عنوان نباید فشاری وارد شود. هر گونه تغییر می تواند باعث عدم توازن و قرینگی در دو طرف صورت و بدن شود.

فعالیت های بدنی

بایستی تا مدنتی از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و نیز جابجایی وسایل سنگین خودداری نمایید. هر گونه فعالیت زیاد می تواند باعث تعریق و تاثیر در تحلیل چربی تزریق شده گردد.

قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب

همانطور که گفته شد تعریق می تواند تاثیر منفی در چربی تزریق شده و ماندگاری آن داشته باشد. بنابراین بایستی تا مدتی از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری نمایید. در صورت اجبار به حضور ، نیاز است از کرم های ضد آفتاب قوی در صورت و گذاشتن کلاه و عینک آفتابی استفاده شود.

مزایای تزریق چربی

این روش با وجود دائمی نبودن، دارای مزایای زیادی می باشد که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم:

  • از بین بردن چین و چروک صورت
  • رفع کبودی و چروک اطراف چشم
  • برجسته نمودن گونه
  • زیبا تر نمودن و پر کردن چانه
  • حجم دادن به مناطقی مانند لب، باسن و سینه
  • جوانسازی پوست دست
  • رفع خطوط خنده، اخم و پیشانی و همچنین خطوط اطراف لب
  • برداشت چربی از بدن خود فرد و عدم واکنش بدن به این ماده

هزینه تزریق چربی

همانطور که تا این قسمت توضیح دادیم در پاسخ به این پرسش که آیا تزریق چربی دائمی است؟ باید گفت این روش با وجود دائمی نبودن می تواند ماندگاری بالاتر از یک سال را داشته باشد. می خواهیم در این قسمت توضیح دهیم که برای این مدت ماندگاری و نیز مزایای این روش که برشمردیم، چه میزان هزینه باید پرداخت شود. باید گفت نمی توان مقدار ثابتی را برای این روش مشخص کرد. هزینه آن بستگی به مواردی مانند وسعت محل تزریق، دستمزد پزشک، کلینیک یا مرکزی که برای تزریق برای انتخاب نموده اید و اقداماتی که انجام شده است، بستگی دارد. نکته ای که باید دقت شود این است که به علت هزینه پرداخت هزینه پایین تر، سلامتی و زیبایی خود را به خطر نیاندازید و سعی کنید بهترین ها را برای این کار انتخاب نمایید.

کلام آخر

در پایان می توان گفت که پاسخ این سوال که آیا تزریق چربی دائمی است؟ منفی می باشد. این روش نیاز به ترمیم و مراحعه مجدد به پزشک دارد. ولی مزیت ویژه این روش نسبت به روش هایی مانند تزریق بوتاکس و یا ژل، ماندگاری بالای آن است. با انجام مراقبت های بعد و قبل از تزریق و نیز  انتخاب بهترین پزشک و مرکز انجام این روش، می توان از بهترین کیفیت خدمات بهره برد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)