بهترین مارک بوتاکس چیست؟

بهترین مارک بوتاکس چیست؟ 325464354622

یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد انجام بوتاکس را دارند این است که بهترین مارک بوتاکس چیست؟ بوتاکس از نوعی سم به نام بوتولنیوم تشکیل شده ایت که با تزریق در محل باعث فلج شدن و غیر فعال شدن عضله و اعصاب می شود. کاربرد این روش در از بین بردن چین و چروک های صورت و خطوطی است که به تدریج بر روی صورت شکل گرفته اند. با توجه به نیاز و تمایل امروز بشر به جوانسازی چهره و مقابله با روند پیری صورت، امروزه برندها و شرکت های مختلفی هستند که دست به تولید این ماده می زنند. تشخیص اینکه کدام مارک و برند بهتر است و در کل بهترین مارک بوتاکس چیست می تواند کار سخت و پر دغدغه ای به شمار آید. هر کدام از این مارک ها مزیت و عوارضی دارد که باعث می شود انتخاب سخت تر شود.

بهترین مارک بوتاکس چیست؟ 548678564545221200معرفی انواع مارک های بوتاکس

در این قسمت برای اینکه کمی کار شما راحت شود و بدانید هر مارکی چه مزیت و عوارضی را به دنبال دارد، می خواهیم انواع برند های موجود را بررسی نماییم. در صورت نیاز می توانید با پزشک خود نیز در این زمینه مشورت نمایید. پزشک با بررسی دقیق تر وضعیت چین و چروک های موجود می تواند تشخیص بهتری در مورد اینکه کدام برند کاربرد بهتری دارد و یا کمک بیشتری می کند، داشته باشد. یکی از مهم ترین مسایل انتخاب پزشک متخصص و حرفه ای در این حوزه است. مهارت پزشک می تواند غیر از انجام بهترین تزریق، عوارض کمتری را برای بیمار به همراه داشته باشد.

بوتاکس مارک دیسپورت

این نوع بوتاکس محصول کشور انگلستان می باشد. کاربرد این روش در از بین بردن چین و چروک های و خطوط ظریف صورت است. وجه تمایز این مارک با سایر انواع در این است که از نوروتوکسینی تشکیل شده که باعث جذب مولکول های پروتئینی می شود. بنابراین با این کار پیام های مغز به ناحیه تزریق را مسدود و به این صورت عضله و اعصاب را غیر فعال می نماید. بی حرکت بودن عضله باعث می شود که به مرور زمان حرکت در آن ناحیه کمتر شده و چین و چروک کاهش یابد. از طرف دیگر تزریق این ماده در داخل پوست عمیق تر باید صورت گیرد. این کار باعث می شود تا بیشتر در زیر پوست پخش شده و نتیجه تزریق بسیار طبیعی تر باشد. طبیعی بودن صورت در این نوع تزریق بسیار در زیبایی اهمیت دارد. فرد بدون نگرانی از توجه افراد می تواند این تزریق را انجام و پوستی یکنواخت و جوان داشته باشد. این مارک به عنوان یکی از بهترین مارک های موجود در بازار شناخته شده است.

مارک نورونوکس  Neuronox

این مارک محصول کشور کره می باشد. نحوه انجام این تزریق نیز معمولی است و همان کاربرد بوتاکس را دارد. به عبارتی با بی حرکت نمودن عضله و اعصاب محل تزریق باعث باز شدن چین و چروک و خطوط صورت می شود. بهد از یک تا 3 روز می توانید متوجه شوید که پوستتان تغییر کرده است. ماندگاری این روش نیز بین 3 تا 6 ماه بسته به مراقبت های فرد و تخصص پزشک معالج دارد. باید گفت این روش عوارضی را نیز ممکن است به همراه داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به ضعف عضلانی، کبودی محل تزریق، سردرد و حالت تهوع اشاره نمود. با این وجود انتخاب بهترین پزشک می تواند هم از عوارض جلوگیری نماید و هم اینکه در زمان بروز آن ها، راه حل سریع و مناسب را ارائه نماید. با این حال این مارک نیز جزو مارک های معتبر بوده و نتایج خوبی را به دنبال داشته است.

کنیتوکس Canitox

این مارک محصول کشور چین می باشد. این مارک برای برطرف کردن چروک های صورت مانند چین و چروک دور چشم، خط اخم، چروک پیشانی و خط خنده مورد استفاده قرار می گیرد. مارک کنیتوکس را ممکن است با نام هایی از جمله درماتوس، لینوریز و ریفاین نیز شنیده باشید. همه این اسم ها همان مارک کنیتوکس چینی هستند. یکی از نکات مهم در مورد این برند

نگهداری آن در دمای منفی چهار درجه سانتی گراد است. در انتخاب این مارک بهتر است با پزشک خود مشورت نمایید و در صورت صلاحدید از آن استفاده نمایید. با اینکه تزریق بوتاکس مزایای زیادی را برای فرد به دنبال دارد، ولی عوارض این روش نیز می تواند مهم باشد. پس ترجیحا در مورد انتخاب انواع برندها ابتدا تحقیقات لازم در مورد تشخیص اصل و تقلبی بودن محصول را انجام و بنا به نیاز از مارک معتبر استفاده نمایید.

مسپورت   Masport

این مارک محصول داخلی می باشد و در داخل کشور تولید می شود. این مارک از توکسین خالص شده، کلستریدیوم بوتولینوم تیپ آ، کمپلکس با هماگلوتینین تشکیل شده است. مورد مصرف بیشتر مسپورت مربوط به خطوط اخم می باشد. با تزریق این ماده در بین دو ابرو می توان در مدت زمان کوتاهی خط اخم را برطرف و بین 3 تا 6 ماه از مزیت آن استفاده نمود. این ماده هم باید در دمای مشخصی بین 2 تا 8 درجه سانتی گراد نگهداری شود. در غیر این صورت نمی توان به مواد آن اعتماد نمود. درجه حرارت نگهداری این مواد تاثیر بسیار زیادی در کیفیت محصول خواهد داشت. در صورتی که رعایت نشود و در داخل پوست تزریق شود، ممکن است عوارض بسیار شدیدی را به دنبال داشته باشد. بخصوص چون با پوست و بخصوص در نزدیکی چشم تزریق می شود، باید دقت و حساسیت بیشتری را به خرج داد.

بهترین مارک بوتاکس چیست؟ 2012346541245456100

زئومین XEOMIN

مارک زئومین نیز مانند سایر برندهای بوتاکس،ب رطرف کننده چین و چروک های پوست است. این مارک نیز با تزریق در محل و ناحیه مورد نظر می توان در عرض یک هفته تغییرات قابل توجهی را در صورت ایجاد نماید. باز شدن چین و چروک ها و خطوطی که چهره را خسته و پیر تر نشان می دهد از فواید استفاده از این روش است. بی حرکت شدن و ثبات عضله ها و اعصاب در محل تزریق می تواند باعث باز شدن این خطوط شود. مهم ترین مزیت این روش عدم نیاز به نگهداری در دمای مشخص و معینی است. به همین دلیل بیشتر پزشکان این مارک را به این دلیل ممکن است ترجیح دهند. زیرا نیازی به نگرانی از روش نگهداری آن و احتمال از بین رفتن محصول وجود ندارد. این مزیت باعث شده که پخش آن راحت تر صورت گیرد. ماندگاری این محصول نیز بین 3 تا 6 ماه می باشد و چون ماده افزودنی در آن بکار نرفته است، تاثیر گذاری بوتاکس را خواهد داشت. نکته دیگر که باید رعایت شود این است که نباید به گونه ای تزریق شود که در بدن پخش شود، به عبارتی نباید عمیق تزریق شود. زیرا عوارضی مانند تنگی نفس و تورم مجاری تنفسی را ممکن است به دنبال داشته باشد.

روش تشخیص بوتاکس اصلی و تقلبی

همواره در کنار محصولات اصلی، محصولات تقلبی نیز در بازار عرضه می شود. در مورد مسایلی که با پوست و سلامتی افراد ارتباط دارد، بهتر است در خصوص اصلی و تقلبی بودن محصولات زیبایی و آرایشی دقت زیادی شود. بوتاکس نیز جزو این موارد است که چون در داخل پوست تزریق می شود، عوارض محصولات تقلبی خیلی تاثیر بیشتری دارد. بخصوص ناحیه هایی مانند اطراف چشم و نواحی حساس که این عوارض می تواند غیر قابل جبران باشد. بنابراین توصیه اکید می شود در تشخیص مواد بوتاکس اصلی و تقلبی مهارت کسب نمایید.

قیمت مارک بوتاکس

اولین نکته ای که باید در این مورد که بهترین مارک بوتاکس چیست دقت کنیم، قیمت آن محصول است. محصولات تقلب معمولا قیمت های بسیار پایین تری از انواع اصل دارند. بنابراین بهتر است در مورد محصول اصلی تحقیق نمایید و قیمت آن را داشته باشید تا با مقایسه قیمت ها پی به اصل و تقلبی بودن محصول ببرید.

انتخاب کلینیک

یکی دیگر از بهترین راه ها، مراجعه به پزشکان و کلینیک هایی است که معروفیت و شهرت بیشتری دارند. در این مراکز به هیچ عنوان از مواد تقلبی استفاده نمی شود. در مورد پزشک و کلینیک می توانید تحقیقات لازم را انجام دهید. می توانید به میزان رضایت مراجعین و یا افرادی که قبلا از خدمات این مراکز استفاده نموده اند، سوال نمایید. همچنین از طریق سایت این کلینیک ها و نظرات کاربران نیز می توان تا حدودی اطلاعات لازم را کسب نمود. به هیچ عنوان به علت پرداخت هزینه پایین تر، سلامتی خود را به خطر نیاندازید.

عوارض تزریق بوتاکس های تقلبی

تزریق بوتاکس اصلی و مورد تایید، عوارض زیادی را به دنبال نخواهد داشت. برخی عوارض معمول مانند کبودی و یا تورم در محل تزریق با گذشت مدت زمان کوتاه از بین می رود. ولی عوارض بوتاکس های تقلبی می تواند بسیار فراتر از این موارد باشد. از جمله این عوارض می توان به آسیب رساندن دائمی به اعصاب محل تزریق، فلج جزئی در محلی که تزریق صورت گرفته، تورم و کبودی بیش از حد که با گذشت زمان از بین نرود، احتمال بالای واکنش های آلرژیک و در مورد ناحیه چشم احتمال انحراف چشم و دوبینی و افتادگی پلک و ابرو از جمله این عوارض می باشد.

کلام آخر

در مورد اینکه بهترین مارک بوتاکس چیست؟ بهتر است ابتدا بدانید به کدام قسمت صورت می خواهید تزریق انجام دهید و چه میزان می خواهید هزینه نمایید. مارک های مختلف بوتاکس را معرفی نمودیم که تعدادی خارجی و تعدادی نیز تولید داخلی بودند. با توجه به عوارض بالای محصولات تقلبی بهتر است به مراکز و پزشکان معتبر مراجعه نمایید و سعی کنید تا امکان دارد از بهترین نوع مارک بوتاکس استفاده نمایید تا هم عوارض را کاهش دهید و هم طبیعی بودن صورت و ماندگاری بالای محصول را داشته باشید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)