تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود؟

تزریق چربی به ساق پا 14887775202002

تزریق چربی یکی از روش های ایمن برای فرم دهی به بدن از جمله ساق پا می باشد. البته باید بدانیم تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود؟ آیا تنها خوش تراش نمودن و فرم دهی این ناحیه مدنظر است یا می تواند برای سایر اهداف نیز صورت گیرد. با افزایش سن و تحلیل رفتن چربی بدن در قسمت های مختلف از جمله در ناحیه پا، باعث می شود که این مناطق حالت شلی به خود بگیرند. برای کاهش این عوارض می توان از روش های مختلفی مانند روش های جراحی و غیر جراحی استفاده نمود. روش های غیر جراحی به دلیل عوارض کمتر و مزایای دیگری که دارند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. تزرق چربی یکی از انواع روش های غیر جراحی می باشد که باعث زیبا تر نمودن و فرم دهی زیبای پا می گردد.

تزریق چربی به ساق پا 14887775202002نحوه تزریق چربی به ساق پا

در پاسخ به این پرسش که تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود؟ می توان گفت یکی از این اهداف چاق نمودن و فرم دهی درست برای افزایش جذابیت و جلوگیری از شل شدن پوست می باشد. تزریق چربی به این صورت انجام می شود که از بدن خود فرد، به میزانی که لازم داریم چربی را برداشته و در محل مورد نظر تزریق می نماییم. این چربی از نواحی مانند شکم و پهلو و یا باسن فرد برداشته می شود و در ساق پا وارد می شود. مراحل انجام این روش به شرح زیر است:

برداشت چربی

در این مرحله محلی از بدن که معمولا در برابر جذب شدن مقاومت زیادی دارد مانند شکم، باسن و پهلو ضدعفونی و بی حس می نمایند. چربی با استفاده از ابزارهای مخصوص مانند لیپوساکشن از این قسمت برداشت شده و سپس بخیه زده می شود. باید مراقب بود تا به بافت های زیرین پوست آسیبی نرسد. این در تخصص پزشک می باشد که تا چه میزان در این روش حرفه ای است.

خالص سازی چربی

چربی خارج شده دارای ناخالصی هایی مانند آب، ماده بی حسی و خون است که به وسیله دستگاه سانترفیوژ جداسازی می نمایند. چربی آماده شده خالص و آماده تزریق است.

تزریق چربی

محلی که قرار است تزریق در آن قیمت انجام شود که پشت ساق پا در این مورد مدنظر است، ابتدا ضدعفونی می شود تا از عوارضی مانند عفونت و … پیشگیری شود. سپس با استفاده از سوزن های بلند و باریک این چربی در داخل پوست تزریق می شود. احتمال سفت شدن پشت ساق پا و درد در این ناحیه تا حدودی وجود خواهد داشت. ولی فرد بعد از 3 تا 7 روز می تواند به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. افرادی که رزش های سنگین انجام می دهند یا ورزش هایی که با این قسمت پا در ارتباط است، باید مدت بیشتری را استراحت نمایند. تشخیص این مورد که چه زمان می توان به این فعالیت ها ادامه داد، در تخصص پزشک می باشد.

مزایای تزریق چربی به ساق پا

جدا از اینکه تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود، باید گفت این روش مزایای زیادی برای فرد به همراه دارد. در این قسمت می خواهیم به این مزایا اشاره نماییم.

هزینه کمتر

در این روش بر خلاف سایر روش ها که از مواد سنتزی استفاده می شود، چربی بدن خود فرد ماده اولیه این عمل است. بنابراین هزینه این روش به مراتب خیلی کمتر از سایر روش هایی است که در آن از ژل یا مواد دیگر و یا جراحی  برای خوش فرم نمودن ساق پا استفاده می شود.

بالا بردن کیفیت پوست

در این روش علاوه بر اینکه ساق پا برجسته و چربی از دست رفته جبران می شود، بافت و کیفیت پوست این ناحیه نیز بهبود پیدا می کند.

جوانسازی پوست

در این روش علاوه بر خوش فرم نمودن ناحیه پا، پوست این ناحیه به اندازه 5 تا 10 سال جوان ترخواهد شد.

طبیعی بودن نتایج

یکی از مهم ترین مزایای این روش مربوط به طبیعی بودن درمان است. با تزریق چربی، چون با بافت های همبند ناحیه پیوندمی خورد و جزیی از محل تزریق می شود، نتیجه حاصله بسیار طبیعی است. روش هایی مانند تزریق ژل ممکن است در صورت لمس و تماس متوجه وجود موادی در زیر پوست شد. ولی در این روش این مشکل برطرف شده و چربی تزریق شده بسیار طبیعی نشان داده می شود.

دوران نقاهت کوتاه

در تزریق چربی به ساق پا نیازی نیست فرد در کلینیک یا بیمارستان بستری شود. می تواند به منزل برگشته و فقط به مدت چند روز استراحت نماید. علت این امر نیز محل تزریق است که با انجام فعالیت ارتباط دارد. با اینکه در محل های دیگر مانند صورت نیازی به این مدت استراحت  نیز نمی باشد.

عدم نیاز به بیهوشی

این روش بسیار ایمن و بی خطر برای فرم دهی و زیبا نمودن ساق پا است. بنابراین نیازی به بیهوش نمودن فرد نمی باشد. تنها نیاز است محل برداشت چربی و محل تزریق بی حسی موضعی شوند.

تزریق چربی به ساق پا 2125456456012120اقدامات لازم قبل از تزریق چربی به ساق پا

همانطور که گفتیم در پاسخ به این سوال که تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود؟ بیشترین هدف این روش مربوط به خوش فرم نمودن و زیبا سازی ساق پا می باشد. این مورد در خانم ها بیشتر مورد اهمیت است و توجه بیشتری به آن می شود. تحلیل چربی در ساق پا یکی از نشانه های بالا رفتن سن است که ممکن است برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد. ولی نکته ای که باید توجه شود، توقعات واقع بینانه باید در این نوع درمان داشته باشیم. مراجعه به بهترین متخصص در زمینه تزریق چربی می تواند اولین و مهم ترین اقدام قبل از تزریق چربی به ساق پا باشد. اقدامات بعدی به شرح زیر است:

  • انجام آزمایش های قبل از تزریق چربی و همراه داشتن در روز تزریق. زیرا باید پزشک مطمئن شود که بیمار در سلامت کامل است و مشکلی از نظر بیماری های زمینه ای که برای این نوع درمان مهم هستند، نمی باشد.
  • اطلاع دادن به پزشک در خصوص داروهایی که مصرف می شود تا در صورت نیاز قطع و یا کنترل شوند.
  • ترک مصرف دخانیات به مدت دو هفته قبل از تزریق برای سرعت بخشیدن به روند التیام و کوتاه شدن دوران بهبودی
  • عدم مصرف داروهای انعقاد دهنده خون مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی که با هدف کاهش خطر خونریزی انجام خواهد گرفت.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به ساق پا

مراقبت های قبل از تزریق برای همه افراد یکسان است. نکته مهم مراقبت های بعد از تزریق است. محل تزریق در این مقاله مربوط به ناحیه پا می باشد که برای هر گونه فعالیتی نیاز داریم از این عضو استفاده نماییم. بنابراین بهتر است در خصوص مراقبت های بعد از تزریق چربی در این مورد توجه بیشتری شود و استراحت بیشتری در منزل صورت گیرد. در روزهای اول به دلیل تزریق چربی ممکن است محل کمی ورم داشته و بزرگتر به نظر بیاید. نگران این موضوع نباشید، چون به مرور جذب شده و حالت طبیعی بازخواهد گشت. باید مصرف داروها را نیز همچنان مانند گذشته قطع یا مصرف نمایید. بهتر است تا مدتی دخانیات را مصرف ننموده و یا تعدیل کنید تا بهترین نتیجه به دست آید. داروهایی برای جلوگیری از عفونت در محل برداشت چربی تجویز می شود که باید به موقع مصرف نمایید. در صورت نیاز هم می توانید از مسکن هایی مانند آستامینوفن برای توقف درد استفاده نمایید.

عوارض تزریق چربی به ساق پا

آشنایی با عوارض تزریق چربی به ساق پا ارتباط مستقیم با این نکته دارد که تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود؟ باید بررسی نمود که این عوارض با اهدافی که دنبال می شود، تناسب دارد. در این قسمت عوارض این عمل زیبایی را توضیح خواهیم داد:

  • احتمال عفونت در محل برداشت چربی و یا در محل تزریق
  • تشکیل کیست های چربی در محل برداشت چربی به دلیل عدم تخصص پزشک در نحوه برداشت چربی
  • احتمال خونریزی در محل برداشت چربی که معمولا به سرعت قطع می شود
  • تشکیل سروما یا کیسه های مملو از مایع شفاف
  • کبودی محل و تغییر دائمی رنگ پوست در اثر کبودی و قرمزی محل
  • تورم که معمولا بعد از جذب چربی به مرور کاهش می یابد

هزینه تزریق چربی به ساق پا

هزینه این عمل زیبایی به عواملی بستگی دارد که در این قسمت اشاره می نماییم. در این مورد نیز بهتر است ابتدا با خود نتیجه بگیرید که تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود و این اهداف ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر. دستمزد پزشک و کلینیکی که برای عمل به آن جا مراجعه می شود در تخمین هزینه موثر است. دستمزد پزشکان متبحر و معروف کمی بیشتر از سایر پزشکان است. ممکن است نیاز به درمان های دیگری نیز در حین تزریق پیش آید که غیر قابل پیش بینی بوده و به درمان بستگی دارد.

کلام آخر

اینکه تزریق چربی به ساق پا با چه اهدافی انجام می شود، بیشترین مورد برای خوش فرم نمودن و برگرداندن زیبایی ساق پا می باشد. تزریق چربی و جبران چربی های تحلیل رفته در این قسمت می تواند باعث جلوگیری از روند پیری در این ناحیه شده و در جوانسازی پوست نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)