روش های لیفت صورت بدون جراحی

روش های لیفت صورت بدون جراحی 215456475864

برای جوانسازی و لیفت پوست صورت روش های لیفت صورت بدون جراحی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. در این روش ها نیازی نیست که فرد پوست خود را به تیغ جراحی سپرده و عوارض ناشی از آن را تحمل نماید. می تواند با استفاده از این روش ها به راحتی و درکمترین زمان، شادابی و زیبایی را به چهره خود بازگرداند. روش های جراحی، تهاجمی بوده و ممکن است برای افرادی با سنین بالاتر مناسب نباشد. زیرا ممکن است ناچار به اشتفاده از مواد بیهوشی شوید که برای این افراد مناسب نیست. یکی از مهمترین مزایای روش های لیفت صورت بدون جراحی، سرعت عمل و ایمن بودن این روش ها است هر چند نتایج آن ها ممکن است دائمی نباشد و نیاز به تمدید داشته باشید، ولی بی خطر بودن آن ها می توانند ضمانت مناسبی باشد. در این مقاله با انواع این تکنیک ها آشنا خواهیم شد.

کاندیداهای مناسب برای لیفت صورت

لیفت صورت نیز مانند سایر روش های زیبایی برای همه افراد مناسب نمی باشد. این روش  برای افرادی با مشخصات زیر قابل انجام است:

  • شل و آویزان بودن پوست گونه ها
  • چروک های عمیق در زیر چشم
  • چروک های عمیق و خطوط زیاد در ماحیه خط خنده
  • داشتن غبغب و پوست شل و آویزان در زیر چانه
  • چروک های ریز و عمیق در بالای لب
روش های لیفت صورت بدون جراحی 215456475864
S

آشنایی با روش های لیفت صورت بدون جراحی

در این قسمت می خواهیم به روش های مختلف لیفت صورت بدون انجام عمل جراحی اشاره نماییم. از جمله این روش ها تزریق بوتاکس،  تزریق ژل، تزریق چربی، هایفوتراپی و لیفتینگ پوست با استفاده از نخ شاره نماییم. این روش ها در بازگرداندن حجم از دست رفته صورت و شادابی پوست تاثیر فراوانی داشته باشند.

تزریق بوتاکس

بوتاکس از یک نوع سم بنام بوتولونیوم ساخته شده است که استفاده از آن در دوز مناسب می تواند باعث باز کردن چروک های صورت شود. این نوع سم می تواند عصب ها را تعدیل نموده و موقتا فلج نماید. با این روش عضلات انقباض نخواهند داشت و حرکات صورت باعث ایجاد چروک در آن ها نخواهد شد. بوتاکس برای عضلات فعال و پویا کاربرد دارد. خطوطی مانند خط اخم، خط خنده و خطوط افقی پیشانی، خطوط پاکلاغی زیر چشم و … با این روش به مرور زمان از بین می روند. تزریق بوتاکس به این صورت انجام می گردد که ابتدا پزشک نواحی مورد نظر را شناسایی می نماید. سپس دوز مناسب از این مواد را برای تزریق آماده می نماید. محل مورد نظر ضدعفونی و مواد بوتاکس با استفاده از سورن های باریک و نازک به زیر پوست صورت تزریق می شوند.

این مواد بین 4 تا 6 ماه ماندگاری داشته و هیچ عارضه جانبی خاصی برای آن گزارش نشده است. تنها عوارض احتمالی قرمزی محل تزریق و وجود مقداری تورم است که به مرور زمان رفع می گردد. بعد از 3 تا 7 روز می توان نتایج این روش را مشاهده نمود.

تزریق ژل برای لیفت صورت

یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی و ایمن برای لیفت صورت، تزریق ژل می باشد. ژل از ماده ای بنام اسید هیالورونیک تشکیل شده است که امروزه استقبال زیادی از این روش می شود. این نوع تزریق کمی تواند مشکلاتی مانند کم شدن یا بودن حجم لب، حجم چانه و گونه و نیز خطوطی که از بینی به دهان وصل می شود و یا از گوشه دهان به سمت چانه پایین می آید را برطرف نماید. در این روش نیز دوز مناسب توسط پزشک مشخص شده و تزریق می شود. نیاز است محل تزریق ضدعفونی شود تا عارضه ای محل را تهدید ننماید. سپس مواد ژل از طریق سوزن های مخصوص به زیر پوست وارد می شود. زاویه تزریق و نوع مواد ژل نقش مهمی در نتیجه خواهد داشت. استفاده از برندهای معتبر و انتخاب بهترنی پزشک در این زمینه می تواند نتیجه بهتری را عاید فرد نماید.

این روش نیز ماندگار نبوده و بین 6 تا 9 ماه دوام دارند. ولی نتایج عمل را به سرعت می توان در عرض همان روز های اول مشاهده نمود و لذت برد.

تزریق چربی

یکی دیگر از روش های لیفت صورت بدون جراحی، تزریق چربی می باشد. تفاوت این روش با سایر روش ها این است که مواد لازم برای تزریق از بدن خود فرد استخراج می شود. به نحوی که چربی مورد نیاز از محل هایی مانند شکم و باسن که مقاومت بیشتری در مقابل جذب شدن دارند، استخراج و مورد استفاده قرار می گیرد. با این روش می توان ترمیم خط لبخند، چروک های گوشه‌ دهان، سیاهی زیر چشم و لب‌ها، زخم‌های ناشی از جوش صورت، تورفتگی گونه‌ها و هر ناحیه‌ی فرورفته‌ در صورت را انجام داد. به این طریق که ابتدا از محل مورد نظر برداشت و به ناحیه ای که نیاز است تزریق نمود. تبحر و تخصص پزشک در انجام تزریق از اهمیت زیادی برخوردار است . اینکه تقارن در دو طرف صورت حفظ شود و مقدار تزریق به حدی باشد که حالت غیر طبیعی به صورت ندهد باید ملاحظه شود.

هایفوتراپی

این روش نیز یکی از روش های مدرن برای لیفت پوست صورت می باشد. در این روش ابتدا پوست صورت را به وسیله مواد و ژل مخصوص ضدعفونی نموده و سپس با استفاده از این دستگاه ، امواج اولتراسوند بر روی محل مورد نظر به مدت 60 تا 90 دقیقه تابانده می شود. ممکن است فرد احساس سوزش و گرما نماید که موقتی بوده و طبیعی می باشد. هرچند ممکن است در پوست های حساس تر و یا در نواحی که پوت ظریف تری دارند ، این احساس بیشتر باشد ولی می توان با استفاده از مصرف مسکن ها، این حالت را تعدیل نمود. بعد از انجام این روش نیاز به استراحت و دوره ریکاوری نمی باشد و می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید. برای قرمزی و التهاب پوست نیز نگران نباشید. زیرا موقتی بوده و از بین خواهد رفت.

روش های لیفت صورت بدون جراحی 2157865621212لیفت صورت با نخ

یکی دیگر از روش های لیفت صورت بدون عمل جراحی، لیفتینگ با نخ می باشد.  در این روش نیاز است پوست صورت را بی حس نماییم تا فرد دردی را احساس ننماید. سپس نیاز است محل هایی که نیاز به لیفتینگ دارد را مشخص و سوراخ های کوچکی را ایجاد نماییم. نخ لیفت را به استفاده از سوزن های باریک وارد بافت زیر پوست کرده و مانند قلاب به بافت گیر می دهند. زمانی که کاملا این کار انجام گرفت و همه مناطق مورد نیاز پوشش داده شد، پزشک به آرامی بافت پوست را با استفاده از این نخ ها به سمتی که مورد نظر است، کشیده و به این ترتیب پوست صاف می شود. این کار نیاز به نیم ساعت زمان دارد و ماندگاری آن بین 12تا 18 ماه می باشد. بعد از انجام این کار نیاز به استراحت نمی باشد و می توانید فعالیت های خود را از سر بگیرید.

مزایای استفاده از روش های لیفت صورت بدون جراحی

روش های لیفت صورت بدون جراحی می تواند مزایای زیادی را نسبت به جراحی لیفتینگ صورت داشته باشد. هر چند نمی توان گفت این روش ها معایبی نخواهند داشت. در این قسمت به عمده مزایای استفاده از این روش ها اشاره خواهیم کرد:

نتایج کسب شده

این روش ها مانند روش های جراحی، نتایج مشابهی را به همراه خواهند داشت. اینکه هدف جوانسازی پوست می باشد، می توانیم با استفاده از تکنیک ها به آن برسیم.

هزینه درمان

این روش ها چون تحت عمل جراحی نبوده و نیازی به صرف هزینه بابت اینگونه اقدامات نمی باشد. هزینه این روش ها بسیار پایین تر از روش های لیفتینگ با جراحی می باشد.

مدت زمان کمتر برای درمان

روش های لیفت صورا بدون عمل جراحی برای انجام نیاز به زمان کمتری دارند. این روش ها در حداقل زمان می توانند زیبایی و شادابی را به پوست بازگردانند.

ایمن بودن

روش های لیفت بدون جراحی چون تهاجمی نمی باشد، بنابراین روش های امن و بی خطری محسوب می شوند. در انجام آن ها نیاز به برش و بخیه زدن نخواهیم داشت، بنابراین به پوست آسیبی وارد نمی شود.

عوارض کمتر

روش های لیفت صورت بدون عمل جراحی دارای حداقل عوارض می باشند. تنها عوارضی که ممکن است برای بیمار پدید آید، التهاب و تورم در محل هایی است که تزریق انجام می شود. این موارد نیز با گذشت چند ساعت از بین رفته و حالت عادی پوست باز می گردد. می توانید قبل از شروع درمان از مسکن نیز استفاده نمایید تا کوچکترین دردی را احساس نکنید. این درمان ها نیاز به استراحت و دوره نقاهت ندارند. بعد از تزریق یا لیفتینگ می توانید به فعالیت های روزمره خود بازگردید.

کلام آخر

برای لیفتینگ و کشیدن پوست صورت می توان از روش های جراحی و بدون جراحی استفاده کرد. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند. روش های کشیدن پوست بدون عمل جراحی برای افرادی که می خواهند با کمترین تهاجمی پوست خود را شاداب و جوان نمایند، روش مناسب تری می باشد. در این روش ها بدون استفاده از تیغ جراحی، می توان همان نتایجی را بدست آورد که از روش های با جراحی انتظار می رود. عوارض این گونه روش ها بسیار ناچیز بوده و هزینه کمتری را نیز برای بیمار به همراه خواهد داشت.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)