روش های لیفت بینی استخوانی کدام اند

جراحی ترمیمی بینی چه زمانی انجام می شود 656645454

برای اینکه بدانیم روش های لیفت بینی استخوانی کدامند، بهتر است کمی راجب به بینی استخوانی اطلاعاتی داشته باشیم. در این صورت متوجه می شویم که لیفت بینی چه تاثیری بر روی چه ناحیه ای از بینی استخوانی دارد. پوست بینی نقش بسیار مهمی در  انواع روش های زیبایی بینی دارد. این روش ها چه جراحی و چه به صورت غیر جراحی تحت تاثیر نازکی و یا ضخامت پوست قرار خواهند گرفت. بینی های استخوانی، پوست نازک تری نسبت به بینی های گوشتی دارند . در مقابل استخوان و غضروف در این بینی ها حجم بیشتری را به خود اختصاص می دهند. به همین دلیل عموما بینی های استخوانی نتیجه بهتری را در این روش ها کسب خواهند نمود. در این مقاله می خواهیم به روش های لیفت بینی استخوانی اشاره نموده و در مورد هر یک از این روش ها توضیحات کاملی را ارائه دهیم.

 

روش های لیفت بینی استخوانی

امروز ه با پیشرفت تکنولوژی دیگر برای تمامی مشکلات بینی نیاز به رینوپلاستی یا جراحی بینی نمی باشد. می توان از دیگر روش های غیر جراحی برای برخی از مشکلات جزئی بینی کمک گرفت. در عین حال رینوپلاستی نیز می تواند برای بسیاری از عارضه ها کاربرد زیادی دارد. همه این روش ها مزایا و معایبی دارند که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد. آگاهی از این موارد می تواند در انتخاب بهترین روش لیفت بینی استخوانی به فرد کمک شایانی نماید. پس برای کسب این اطلاعات تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

روش های لیفت بینی استخوانی 4776854456لیفت بینی استخوانی با نخ

در پاسخ به این پرسش که روش های لیفت بینی استخوانی کدام اند؟ می توان به لیفت بینی با نخ اشاره کرد. حال ببینیم این روش چگونه انجام می شود و چه مزایا و معایبی دارد:

نحوه انجام لیفت بینی با نخ

از لیفت بینی استخوانی با نخ برای اصلاح حالت بینی، شکل و تغییر ارتفاع آن استفاده می شود. در این روش ابتدا باید ناحیه مورد نظر را بی حس نمود. سپس پزشک محل هایی که باید سوراخ شوند را مشخص می نماید. سپس در این نواحی سوراخ های کوچکی ایجاد نموده و نخ ها از داخل این سوراخ ها رد می شوند. پزشک با فشار بسیار کمی این نخ ها را به سمتی که مدنظر است، کشیده و به این ترتیب بافت زیرین و پوست به سمت دلخواه کشیده می شود. نخی که در این موارد استفاده می شود باید با دقت انتخاب شوند. عموما جنس نخ ها از پلی اکسانون و بسیار نازک است. ضخامت نخ در نتیجه لیفتینگ تاثیر زیادی دارد. این نحوه درمان نیاز به 4 تا 8 نخ در هر جلسه دارد. تعداد نخ های مورد نیاز را نیز پزشک با توجه به پارامترهای موردنظر تعیین می نماید.

 تاثیر نخ در لیفتینگ بینی استخوانی

در لیفت بینی استخوانی با نخ باید از نخ های باکیفیت و تعداد مناسب استفاده شود. این نخ ها از جنس پلی دی اکسانون بوده و باعث تحریک و تولید کلاژن در پوست می شوند. با گذشت زمان و جذب این نخ ها، کلاژن بیشتری تولید شده و در نتیجه به مرور زمان پوست حالت طبیعی خود را بدست می آورد. معمولا تعداد این نخ را پزشک تعیین می کند. ضخامت نخ ها نیز مهم است. در صورتی که نخ نازک باشد، نمی تواند تاثیر خوبی در لیفت دادن بینی استخوانی داشته باشد. در صورت داشتن ضخامت نیز شکل غیر طبیعی به زیر پوست داده و محل قرار گرفتن نخ ها مشخص خواهد شد که ظاهر نامناسبی دارد.

مزایای استفاده از لیفت بینی با نخ

این روش مزایای زیادی دارد که در این قسمت اشاره می کنیم:

  • از آن جایی که لیفت با نخ یکی روش تهاجمی به شمار نمی رود، عوارض کمتری را به دنبال دارد.
  • حالت طبیعی پوست و بینی حفظ شده و کمی اصلاحات که قابل توجه و رویت نیست، بر روی بینی انجام می شود.
  • در اکثر مواقع می توان قوز بینی را با این روش از بین برد.
  • برای بالاکشیدن نوک بینی روش مناسبی بوده و نیاز نیست مجددا تزریق انجام شود.
  • برای کوچک کردن پره های بینی نیز روش مناسبی می باشد.

آشنایی با معایب لیفت بینی با نخ

این روش دائمی نیست و نیاز دارد در فواصل زمانی متفاوت تمدید و تکرار شود.

مهارت و تخصص پزشک در انجام این روش تاثیر زیادی در نتیجه دارد. زمانی که پزشک به درستی نتواند نخ ها را در محل مناسب قرار دهد، ظاهر بینی شکل خود را از دست داده و انحرافاتی در روی بینی ایجاد می شود.

در صورتی که نخ کیفیت لازم را نداشته باشد، جای اسکار آن باقی مانده و برای بیمار بسیار آزاردهنده خواهد بود.

عوارض لیفت بینی استخوانی با نخ

این روش کمترین عوارض را برای بیمار به دنبال دارد. نیازی به استراحت و مراقبت ندارد و یا این مراقبت ها محدود است. چون این روش به صورت سرپایی در مطب انجام می شود و هیچ گونه ماده شیمیایی وارد بدن نمی شود تاعوارضی را به جا بگذارد. ممکن است کمی تورم،  کبودی  و احساس درد به سراغ بیمار بیاید که با رعایت نکات مراقبتی و نیز انتخاب بهترین پزشک در این زمینه این موارد به سرعت از بین خواهد رفت.

لیفت بینی با تزریق ژل

برای اینکه بدانیم روش های لیفت بینی استخوانی کدام اند؟ می توانیم به تزریق ژل نیز اشاره نماییم. تزریق ژل نیز یکی از روش های محبوب برای لیفت بینی استخوانی به شمار می رود. در این روش نیاز است ژل را با مواد بی حس کننده مانند لیدوکائین ترکیب و برای تزریق استفاده نمود. یا می توان  لیدوکایین را برای کاهش درد در ناحیه تزریق استفاده نمود. سپس محل هایی که نیاز است تزریق انجام شود مشخص و پزشک مواد ژل را از طریق سوزن های باریک وارد زیر پوست می نماید. این روش نیاز به زمان زیادی ندارد و در عرض کمتر از نیم ساعت قابل انجام است. مهم ترین نکته انتخاب برند ژل مصرفی است. در صورتی که از مرغوب ترین و با کیفیت ترین ژل استفاده شود، هم ماندگاری آن افزایش می یابد و هم نتیجه نزریق بسیار طبیعی است.

مزایای تزریق ژل برای لیفتینگ بینی استخوانی

این روش نیز چون یک روش غیر جراحی است بنابراین مزایای زیادی دارد:

از جمله مزایای این روش می توان به عدم نیاز به بیهوشی و دوران نقاهت طولاین آن اشاره نمود. بیمار می تواند بعد از تزریق به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد. هر چند مراقبت هایی نیز نیاز است انجام گیرد.

این روش برای بینی هایی که دارای انحنا هستند و یا بینی های عقابی مناسب است.

برای افرادی که دارای پیش آمدگی در ناحیه نوک بینی می باشند، این روش مناسب می باشد. زیرا نوک بینی را به سمت بالا کشیده و از افتادگی و جلو آمدن آن جلوگیری می نماید.

روش های لیفت بینی استخوانی 215454521215معایب تزریق ژل برای لیفتینگ بینی استخوانی

یکی از عمده معایب روش های غیر جراحی را به غیر دائمی بدن آن ها می توان نسبت داد. این روش ها عموما ماندگاری کمتری نسبت به جراحی های بینی دارند. ماندگاری این روش بین 6 تا 12 ماه است و باید بعد از این مدت مجددا تمدید شود. سعی کنید جلسات درمانی را به صورت مرتب مراجعه نمایید تا اثر حالت ایجاد شده ماندگار شود. از دیگر معایب این روش می توان به نیاز به دقت زیاد در حفظ تقارن و تناسب بینی با سایر قسمت های صورت اشاره کرد. در صورتی که پزشک تبحر و تخصص لازم را نداشته باشد، بینی لیفت شده حالت طبیعی نداشته و به یک سمت تمایل بیشتری دارد. یا اینکه بینی بسیار بزرگتر از حالت قبل می شود که با سایر قسمت های صورت همخوانی ندارد.

 

عوارض تزریق ژل

عموما این روش ها چون غیر جراحی و غیر تهاجمی می باشد، عارضه چندانی را به دنبال ندارد. از جمله عوارض آن می توان به تورم و کودی در ناحیه تزریق و یا عفونت اشاره نمود. ممکن است کمی درد هم به سراغ بیمار بیاید که با مصرف داروهای مسکن و آنتی بیوتیک می توان از بروز  درد و عفونت پیشگیری نمود. احتمال خونریزی بسیار کمی در ناحیه بینی نیز وجود دارد که موقت بوده و برطرف می شود.

رینوپلاستی روش جراحی برای لیفت بینی استخوانی

تا این قسمت در خصوص روش های غیر جراحی برای لیفت بینی صحبت کردیم. رینوپلاستی و جراحی بینی نیز یکی از روش های دیگر برای لیفتینگ به شمار می رود. هرچند این روش چون باید به صورت جراحی انجام شود، نیاز به تحقیق و نظر پزشک دارد. عوارض این نوع جراحی های بالا بوده و عموما برای مشکلات و نواقصی که با روش های غیر جراحی نمی توان برطرف نمود، از این روش استفاده می شود. در این روش فرد تحت بیهوشی کامل قرار گرفته و ممکن است چندین ساعت طول بکشد. مراقبت های بعد از جراحی بینی باید به صورت کامل انجام شود تا عوارض آن کمتر باشد.

کلام آخر

در پاسخ به این سوال که روش های لیفت بینی استخوانی کدام اند؟ می توان گفت روش های غیر جراحی اعم از لیفت با نخ و یا تزریق ژل و جراحی یا رینوپلاستی از جمله این روش ها می باشند. روش های غیر جراحی به دلیل عوارض کمتر و هزینه پایین تر عموما محبوبیت بیشتری دارند. در عیم حال رینوپلاستی نیز به دلیل ماندگاری دائمی و انجام اصلاحات دقیق تر و رفع مشکلات دیگر مانند پولیپ بینی، شکستگی و … کاربرد زیادی دارد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)