زاویه سازی صورت چیست

زاویه سازی صورت چیست 21526262565

یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار و محبوب ، زاویه سازی صورت است. این روش ممکن است برای بسیاری هنوز تاآشنا باشد و بخواهند بدانند که زاویه سازی صورت چیست؟ چگونه انجام می شود و یا چه افرادی می توانند این روش زیبایی را امتحان نمایند. در این مقاله می خواهیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. زاویه سازی صورت یکی از روش های جوانسازی و فرم دهی چانه در افراد می باشد. در این روش عیوب ظاهری چانه برطرف و به آن حالت مناسب داده می شود. از روش های مختلف جراحی و غیر جراحی نیز برای انجام آن استفاده می شود. اعم از تزریق ژل، تزریق بوتاکس ، جراحی چانه و …اینکه کدام روش و چه حالتی برای فرد مناسب است، به پیشنهاد پزشک و دلخواه بیمار انجام می گیرد. هر کدام از این روش ها نیز مزایا و معایبی دارند که به آنها ها نیز اشاره می کنیم .

هدف از زاویه سازی صورت چیست؟

در این قسمت می خواهیم به این موضوع بپردازیم که هدف از انجام زاویه سازی صورت چیست. اینکه در این روش چه کاری برای بیمار انجام می گیرد که آن را جذاب و محبوب کرده است. باید گفت در زاویه سازی صورت قسمت هایی را که نقشی مهم در زیبایی و جذابیت چهره دارد، برجسته نموده و در ضمن هماهنگی و تناسب بین اعضای چهره را نیز بیشتر می نمایند. به عنوان مثال زاویه فک، گونه و چانه را به گونه ای فرم می دهند تا صورت حالت وی انگلیسی به خود بگیرد. به عبارتی قسمت فک را کوچک تر و باریک تر می کنند و در مقابل گونه را برحسته می نمایند.  این روش غیر از جنبه های زیبایی، می تواند جنبه درمانی نیز داشته باشند. افرادی هستند که در اثر تصادف یا سانحه مشکلاتی در فک و چانه ایجاد شده است که با این روش ترمیم و اصلاح می گردد.

زاویه سازی صورت چیست 21526262565کاندیداهای مناسب برای زاویه سازی صورت

باید گفت این روش ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد. بنابراین بهتر است ابتدا در جلسه مشاوره و معاینه اطمینان پیدا نمایید که آیا با این تکنیک چهره زیبا و جذاب خواهد شد یا خیر. همه روش های زیبایی می توانند در کنار مزایا، عوارضی را به همراه داشته باشند که اطلاع از این موارد می تواند در انتخاب فرد تاثیر زیادی بر جای بگذارد. این افراد می توانند کاندیداهای مناسبی برای انجام زاویه سازی صورت باشند:

  • افرادی که دارای فک عریض بوده و چانه پهنی دارند.
  • افرادی که شکل فک به صورت مربعی است.
  • افرادی که چانه گردی دارند.
  • برای افرادی که خط فک بدون زاویه دارند.
  • افرادی با گونه های چاق و یا خیلی لاغر
  • برای زنانی که فک مردانه و زخمت دارند

آشنایی با انواع روش های زاویه سازی صورت

همانطور که گفتیم برای زاویه سازی صورت از روش های مختلفی استفاده می شود. برای پاسخ به این سوال که زاویه سازی صورت چیست؟ می توان با این روش ها و نحوه انجام آن ها ، اطلاعات کامل را نسبت به آن ارائه داد. برای انجام زاویه سازی صورت ابتدا باید پزشک حالت صورت، ساختار فک و چانه و نیز وضعیت گردن بیمار را بررسی نماید. بیمار را با روش های مختلف و مزایا و عوارض هر روش آشنا نموده و در نهایت با همراهی خود فرد، انتخاب لازم انجام می شود. مهم ترین مساله ، انتخاب پزشک می باشد. تخصص و مهارت پزشک در این زمینه می تواند نقش کسب نتیجه مناسب داشته باشد. اینکه بیمار توقعات خود را از انجام زاویه سازی صورت به پزشک اطلاع داده و مطمئن باشد به بهترین نتیجه ممکن خواهد رسید، باید در اولین جلسه مطرح گردد.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

تزریق ژل یک روش غیر جراحی برای زاویه سازی صورت می باشد. در این روش ابتدا پزشک مناطقی از صورت که نیاز به برجسته نمودن داشته، مشخص می نماید. قسمت هایی مانند گونه ها می توانند با این روش حالت گرفته و پر شوند. برای تزریق ژل از نوع اسید هیالورونیک استفاده می شود که سازگاری زیادی با بدن دارد. مهم ترین نکاتی که در این روش باید لحاظ شود، میزان تزریق ژل، نوع برند ژل مورد استفاده و زاویه تزریق است. توصیه می شود در انتخاب برند محصول نهایت دقت انجام شود. اطمینان از انتخاب پزشک، می تواند این نگرانی را از بیمار بگیرد. ماندگاری تزریق ژل بین 6 تا 36 ماه است. این روش عوارضی مانند عدم تقارن در دو طرف صورت، عفونت، تورم و کبودی محل تزریق ممکن است برای بیمار به همراه داشته باشدکه موقتی بوده و به مروز زمان از بین می رود.

زاویه سازی صورت با استفاده از تزریق چربی

یکی دیگر از روش های غیر تهاجمی برای فرد، تزریق چربی است. در این روش که با بی حسی موضعی قابل انجام است، چربی ها از یک قسمت بدن بیمار برداشته و به محل هایی که مدنظر پزشک است، تزریق می شود. استخراج چربی از محل هایی مانند شکم، پهلو و باسن بیمار انجام می گرد که مقاومت زیادی در برابر تحلیل شدن و جذب دارند. سپس ناخالصی ها مانند ماده بی حسی، آب و خون از چربی با استفاده از دستگاه سانترفیوژ جدا و چربی خالص می شود. این روش عارضه خاصی ندارد و چون چربی از بدن خود فرد برداشت شده، بنابراین واکنش بدن در برابر آن معمولی است. زیرا از بافت های چربی خود بدن فرد بوده و به راحتی در محل تزریق جذب می گردد. این روش نیز دائمی نمی باشد ولی ماندگاری بالا و هزینه کمتری  نسبت به ژل خواهد داشت.

زاویه سازی صورت با استفاده از نخ

یکی از مجبوب ترین روش های زاویه سازی غیر جراحی، استفاده از نخ می باشد. در این روش ابتدا نقاطی که لازم است اصلاح و حالت داده شود، مشخص می گردد. سپس سوراخ های کوچکی در بافت زیر پوست بیمار ایجاد می شود تا قلاب در این محل ها تعبیه شود. نخ با استفاده از سوزن های باریک و نازک وارد این قسمت ها شده و به قلاب وصل می گردد. سپس پزشک نخ ها را به سمتی که نیاز است کشیده شوند، فشار می دهند. پوست و بافت زیرین آن به سمت موردنظر کشیده می شود. این روش نیز غیر تهاجمی است و برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود. می توانید برای جلوگیری از درد احتمالی از مسکن هایی مانند استامینوفن قبل از انجام لیفتینگ استفاده نمایید. این روش ماندگاری بسیار بالایی دارد و نتایج حاصل از آن به سرعت قابل مشاهده است.

زاویه سازی صورت چیست 9898778545552156تزریق بوتاکس برای زاویه دادن به صورت

یکی دیگر از روش های بدون نیاز به جراحی را می توان تزریق بوتاکس به شمار آورد. در این روش در قسمت هایی از چانه برای اینکه کوچکتر شوند، از تزریق بوتاکس استفاده می شود. در تزریق بوتاکس بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. بوتاکس که نوعی سم با دوز مشخص است باعث غیر فعال شدن عضلات و اعصاب چانه شده و بنابراین هیچ حرکتی در این قسمت نخواهیم داشت که به مرور زمان باعث کوچک تر شدن آن و فرم دهی می گردد. این روش برای افرادی که قسمت چانه حالت مربعی شکل دارد و بزرگ و پهن است، بسیار مناسب می باشد. تزریق بوتاکس عارضه خاصصی را به دنبال ندارد و می تواند چندین ماه که معمولا 6 ماه است، فرد را راضی نگهدارد. بنابراین دائمی نبوده و در صورت رضایت می توان تمدید نمود. این مورد می تواند هم نکته مثبت و هم منفی داشته باشد.

جراحی برای زاویه سازی صورت

در پاسخ به این سوال که زاویه سازی صورت چیست؟ باید گفت این روش جوانسازی ممکن است تا حدی باعث زیبا تر نمودن و جذابیت چهره شود که بسیاری از افراد حاضرند برای اینکار جراحی نیز انجام دهند. این روش باید در اتاق عمل و تحت بیهوشی کامل بر روی صورت پیاده شود. جراح اندازه فک را کوچک می کند و به  آن فرم می دهد. برای اینکار لازم است قسمتی از استخوان فک با استفاده از ابزار مخصوص برش داده شود و فرم مورد نظر داده شود. همچنین ممکن است لازم باشد قسمت هایی از عضلات چانه برای حالت دادن به صورت برداشته شود که این امر طبیعی است. این روش دائمی بوده و عوارضی نیز به همراه دارد. نیاز به سپری نمودن دوران ریکاوری خواهد داشت و فرد نیم تواند سریعا به فعالیت های خود ادامه دهد.

مراقبت های لازم بعد از زاویه سازی صورت

چون جراحی تحت بیهوشی انجام می گردد می تواند عوارض ناشی از آن ، فرد را درگیر نماید. نیاز است بعد از جراحی مراقبت هایی را برای کسب بهترین نتیجه ممکن انجام دهید. در این قسمت با اهم این موارد آشنا خواهید شد:

عدم خوردن و جویدن مواد غذایی سفت

جلوگیری از هر گونه فشار به محل جراحی

عدم انجام فعالیت های سنگین و فعالیت های بدنی به مدت چند روز

عدم استفاده از حمام آبگرم، سونا و ….

کلام آخر

زاویه سازی صورت امروزه طرفداران زیادی دارد. در این مقاله سعی شد به تمامی سوالات در این زمینه که زاویه سازی صورت چیست و چگونه انجام می شود، پاسخ داده شود. مهم ترین مساله  انتخاب بهترین پزشک در این حوزه و نیز انتخاب بهترین روش برای زاویه دادن و فرم دهی صورت در کنار ایجاد تناسب بین اعضای آن است.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان

0/5 (0 نظر)