لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود

لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود 13211232

لیفت بینی با روش های غیر جراحی از جمله تزریق ژل امروزه طرفداران زیادی دارد. ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود؟ لیفت بینی با ژل برای تغییرات جزئی که بایستی در شکل و فرم و محل قرار گرفتن بینی ایجاد شود، روش مناسبی می باشد. در این روش ها بدون اینکه تهاجمی روی بینی انجام شود و برشی داده شود، بینی حالت مورد نظر را به خود می گیرد. در این روش ژل مورد نظر از طریق سوزن های باریک وارد پوست می شوند. اینکه به کدام قسمت چه دوز ژل باید تزریق شود تا حالت و فرم بگیرد در تخصص پزشک می باشد. به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب پزشک دقت کافی را داشته باشید. زیرا برای کسب بهترین نتیجه بایستی دز و زاویه تزریق رعایت شود و از بهترین و مرغوب ترین مواد استفاده شود.

با لیفت بینی چه اصلاحاتی را می توان انجام داد

می خواهیم بدانیم اصلاحات بینی وسیله  لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود؟ اینکه این روش چه کاربردی دارد و چه نوع تغییراتی را می توان با این روش بر روی بینی اعمال نمود. این روش بر خلاف لیفت صورت که صرفا برای جوانسازی انجام می شود، می تواند باعث رفع مشکلاتی نیز در ظاهر بینی شود. در این قسمت به این مشکلات خواهیم پرداخت:

افتادگی نوک بینی

با استفاده از تزریق ژل می توان افتادگی بینی را تا حدود زیادی اصلاح نمود. افتادگی نوک بینی به این معنی است که این ناحیه حالت افتاده و خمیده دارد و در هنگام لبخند زدن این حالت بیشتر دیده می شود. زیرا بینی بر روی دهان سایه می اندازد. با استفاده از تزریق ژل می توان نوک بینی را به سمت بالا تمایل داد و تناسب بیشتر و زاویه بهتری  را با دهان و لب ها ایجاد کرد.

 حجم دادن به پل بینی

پل بینی یکی از نقاط بینی است که تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. همچنین بایستی وزن زیادی را نیز متحمل شود. زمانی که حجم پل بینی کافی نباشد، مشکلاتی برای فرد پیش می آید. می توان با لیفتینگ بینی با استفاده از ژل این مساله را تا حدود زیادی برطرف نمود. البته حجم دادن به پل بینی را می توان با جراحی و اضافه کردن غضروف نیز انجام داد. ولی برای افرادی که می خواهند از روش های غیر تهاجمی استفاده کنند، تزریق ژل یکی از بهترین راهکارها می باشد. البته باید این نکته را خاطر نشان کنیم که تزریق ژل به پل بینی باید به تدریج و در چند مرحله انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. در کل لیفت بینی با استفاده از ژل برای تغییرات جزئی و نه کلی بینی قابل انجام است. در این روش می توان اجزای بینی را اصلاح نمود و در نهایت این تغییرات روی کل بینی تاثیر خواهد گذاشت.

لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود 13211232

نحوه لیفت بینی با ژل

اینکه لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود نیاز به آشنایی با مراحل انجام این روش دارد. مراحل انجام این روش به صورت زیر است:

انتخاب پزشک

چون این روش غیر تهاجمی است و بدون جراحی انجام می شود، انتخاب پزشک اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه تقارن و تناسب را در لیفت بینی رعایت نماید یا اینکه با کمترین عوارض لیفت بینی انجام شود در تخصص پزشک می باشد. هر چقدر پزشک تبحر و مهارت بیشتری در تزریق ژل داشته باشد، نتیجه کار نیز بهترین حالت را خواهد داشت. در انتخاب پزشک باید بیشترین دقت شود زیرا ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد که غیر قابل جبران است.

انتخاب نوع ژل

یکی از نکات مهم دیگر که برای کاهش عوارض و نیز افزایش ماندگاری مدنظر قرار می گیرد، انتخاب نوع ژل است. ژل مصرفی را سعی کنید از بهترین نوع و برند انتخاب نمایید. مرغوبیت و کیفیت بالای ژل می تواند حالت بینی را طبیعی تر نموده و در زیبایی آن تاثیر زیادی دارد. بایستی در انتخاب نوع ژل با پزشک خود مشورت نموده و ژلی را انتخاب کنید که کاربردی برای این مورد داشته باشد.

نحوه تزریق ژل

حال که با اهمیت نوع ژل و انتخاب پزشک آشنا شدیم می خواهیم بدانیم که لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود؟ برای این کار ابتدا ناحیه ای که قرار است تزریق انجام شود که یا نوک بینی و یا پل بینی و … می باشد ضد عفونی و بی حس می شود. سپس مقدار دوز مصرفی از طریق سوزن های باریک و ظریف وارد پوست می شود. در این مرحله زاویه تزریق ژل نیز مهم است تا نتیجه طبیعی تر شود. بعد از اینکه ژل در نقاط مختلف بینی وارد پوست شد کار به اتمام می رسد. این پروسه کوتاه مدت بوده و چند دقیقه بیشتر طول نخواهد کشید. بعد از اتمام تزریق می توانید به فعالیت های روزمره خود پرداخته و نیازی به استراحت نمی باشد. هر چند مراقبت های بعد از تزریق را باید جدی گرفت . ممکن است کمی تورم و قرمزی در محل تزریق نیز دیده شود که به مرور زمان از بین خواهد رفت.

لیفت بینی با ژل برای چه افرادی مناسب نمی باشد

هرچند لیفت بینی با ژب یک روش ایمن و بی خطر است، ولی وارد شدن مواد شیمیایی به بدن ممکن است برای بسیاری از افراد مناسب نباشد. بنابراین در جلسه مشاوره توصیه می شود در خصوص وضعیت سلامتی و نیز بیماری هایی که دارید و یا داروهایی که مصرف می کنید، اطلاعات کاملی را در اختیار پزشک قرار دهید. در این قسمت افرادی که مجاز به انجام این روش نیستند را معرفی می کنیم:

خانم های باردار و شیرده

خانم های باردار و شیرده نباید از تزریق ژل استفاده کنند. هر چند تاکنون مدارکی دال بر خطر برای جنین و مادر ارائه نشده است، ولی توصیه می شود محض احتیاط و مراقبت از سلامتی جنین از انجام این کار پیشگیری نمایند.

محدودیت سنی

این روش برای افراد بالای 18 سال توصیه می شود. زیرا باید فرد تکامل جسمانی خود را طی کرده باشد و وضعیت نهایی چهره مشخص شود. ممکن است تغییراتی در صورت فرد اعمال شود که مانع رشد و یا عوارض دیگری برای شخص گردد.

افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف

افرادی که دچار ضعف ایمنی هستند نیز بایستی از انجام این روش صرفنظر نمایند. بیماری هایی مانند دیابت کنترل نشده ، بیمایری های خود ایمنی و …

لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود 2222221ماندگاری تزریق ژل به بینی

غیر از اینکه بدانیم لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود؟ بهتر است روش های ماندگار کردن تزریق ژل را نیز توضیح دهیم . مطمئنا افرادی که برای لیفت بینی از روش تزریق ژل استفاده می کنند، ماندگاری این روش نیز مهم خواهد بود. باید گفت با رعایت و کنترل موارد زیر می توان اثر این روش را ماندگارتر کرد و نیز سرعت تحلیل و تجزیه آن را نیز کند نمود. این عوامل عبارتند از :

  • جنس ژل مصرفی که بهتر است از مرغوب ترین و باکیفیت ترین مواد انتخاب شود.
  • برند ژل که توصیه می شود از معروف ترین برندها استفاده شود. همچنین لازم است نوع مصرف هر برند ژل نیز قبل از تزریق مورد بررسی قرار گیرد.
  • سرعت متابولیسم بدن هر فرد که متغیر بوده و هر چه این سرعت پایین تر باشد، طول عمر این روش بیشتر خواهد بود.

آشنایی با مراقبت های بعد از تزریق ژل

یکی از نکات مهم در تزریق ژل بینی، رعایت مراقبت های بعد از آن است. با این مراقبت ها هم نتیجه مطلوب بدست خواهد آمد و هم عوارض این نوع درمان کمتر خواهد شد. پس با این مراقبت ها آشنا می شویم:

فعالیت های بدنی

بعد از تزریق ژل بینی برای لیفتینگ بهتر است فعالیت هایی که باعث تعریق بدن می شود، حذف شود. زیرا ممکن است تاثیر ژل مصرفی را کاهش داده و یا مواد به قسمت های دیگر جابجا شوند. توصیه می شود از انجام فعالیت های شدید بدنی، رفتن به استخر و سونا، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و … خودداری نمایید. در بسیاری از موارد این فعالیت ها عوارضی مانند خونریزی در محل تزریق را افزایش خواهد داد، زیرا گردش خون فرد بیشتر می شود.

نحوه تغذیه

سعی کنید برای افزایش ماندگاری و حفظ نتیجه، از مصرف زیاد مواد  غذایی و تنقلات خودداری نمایید. مصرف غذاهای سخت که نیاز به جویدن زیاد دارند، برای لیفت بینی با ژل در روزهای اول تزریق مضر می باشد.

عدم لمس و ماساژ دادن محل تزریق

به هیچ عنوان محل تزریق زل را ماساژ و یا نخارانید. این کار باعث جابجایی ژل به قسمت های دیگر می شود. در صورت وجود قرمزی و تورم نگران نباشید. زیرا در عرض مدت کوتاهی از بین خواهد رفت. می توانید برای از بین بردن تورم از کمپرس یخ استفاده نمایید. بعد از دو روز از کمپرس گرم برای افزایش گردش خون باید استفاده شود.

 مصرف دارو

این روش بسیار ایمن و بدون درد است. در صورت احساس درد مختصر می توانید از داروهای ساده ای مانند استامینوفن کمک بگیرید. ممکن است پزشک برای جلوگیری از عفونت نیز داروهای آنتی بیوتیک تجویز نماید که باید به صورت منظم مصرف شود.

کلام آخر

در این مقاله توضیح داده شد که لیفت بینی با ژل چگونه انجام می شود؟ این روش بسیار ایمن و کم خطر بوده و عوارض بسیار ناچیزی نیز به دنبال دارد. مهم ترین نکته ماندگارتر کردن این روش است که توضیحات مفصلی در این باره داده شد. همچنین انتخاب پزشک برای کسب بهترین نتیجه با کمترین عوارض یکی از نکات مهم استفاده از روش های غیر جراحی برای لیفت بینی می باشد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)