نقاط تزریق بوتاکس در صورت چگونه است

نقاط تزریق بوتاکس در صوت 5216574545

تزریق بوتاکس یکی از روش های محبوب برای جوانسازی صورت است. ولی باید بدانیم نقاط تزریق بوتاکس در صورت چگونه است. هر چند شاید تصور کنید تزریق بوتاکس برای تمامی چین و چروک ها و خطوط صورت کاربرد داشته و می توان از آن استفاده کرد. این تصور نادرست است. مناطقی از صورت هستند که برای تزریق بوتاکس ممنوع می باشد. با این حال تزریق بوتاکس برای بیشتر نقاط صورت ایمن بوده و به راحتی می توان چهره را جوان و چین و چروک آن را برطرف نمود. در این مقاله می خواهیم بدانیم که محبوب ترین نقاط در کجای صورت قرار دارند. البته این نکته را یادآوری می کنیم که تزریق بوتاکس برای نواحی از صورت استفاده می شود که عضلات فعال وپویایی دارند. چین و چروک و خطوط نیز در اثر فعالیت زیاد این عضلات ایجاد شده باشد.  پس با ما همراه باشید.

نقاط تزریق بوتاکس در صوت 5216574545مناطقی که برای تزریق بوتاکس ایمن می باشند

برای پاسخ به این پرسش که نقاط تزریق بوتاکس در صورت چگونه است؟ می خواهیم نقاطی را در صورت معرفی نماییم که می توان تزریق بوتاکس انجام داد. ابتدا صورت را به سه قسمت تقسیم می کنیم:

قسمت های بالایی صورت

  • خطوط اخم: خطوطی که بین دو ابرو قرار دارند
  • خطوط پیشانی که به صورت افقی ایجاد می شوند و خطوط تعجب نیز نامیده می شوند
  • تزریق بوتاکس در ابروها برای لیفت ابرو

میانه صورت

  • خطوط بالای بینی که با جمع کردن بینی ایجاد می شوند و خطوط بانی نام دارند.
  • چین و چروک های اطراف چشم که به چین ها پنجه کلاغی معروفند. این خطوط بسیار ریز می باشند.
  • خطوطی که در گودی زیر چشم ایجاد شده اند.

قسمت های پایین صورت

  • اطراف دهان و بالای لب
  • چین و چروک های روی چانه
  • قسمت فک و گردن

حال می خواهیم این خطوط را بررسی نموده و نقش تزریق بوتاکس را در هر یک توضیح دهیم.

تزریق بوتاکس در بین دو ابرو

خطوط اخم یا گلابلا به صورت عمودی و در بین دو ابرو ایجاد می شود. این خطوط باعث می شود تا صورت حالت اخم گرفته و ظاهری خسته و عصبی را به فرد می دهد. هر چه این مساله را نادیده بگیریم، خطوط عمیق تر شده و برای برطرف شدن آن ها نیاز به زمان و دز بالای دارو خواهیم داشت. بنابراین در ابتدای مشاهده این خطوط از بوتاکس استفاده نموده و از عمیق تر شدن آن ها جلوگیری نمایید. با تزریق بوتاکس عضلات و ماهیچه های این قسمت غیر فعال می شوند . چین و چروک صاف خواهد شد. چون ماهیچه های این قسمت بسیار فعال می باشند، ممکن است ماندگاری آن هم کمتر باشد. بنابراین  بایدبعد از 3 و نهایتا 6 ماه برای ترمیم به پزشک مراجعه نمایید. در مواردی که خطوط عمیق تر شوند، از روش های ترکیبی مانند تزریق ژل و بوتاکس نیز استفاده می شود.

تزریق بوتاکس در پیشانی

خطوط تعجب خطوطی هستند که به صورت افقی در پیشانی ایجاد می شوند. گذشت سن افراد تاثیر زیادی در عمیق تر شدن آن ها دارد. بنابراین بهتر است سریع تر اقدام به تزریق بوتاکس نمایید. تزریق بوتاکس برای این قسمت صورت که دارای ماهیچه های فعال هستند، بسیار مناسب است. چون این منطقه وسیع تر است نیاز به تزریق دوز بالای دارو خواهیم داشت. از عوامل تشدید کننده بروز این خطوط می توان به مصرف دخانیات و نیز قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اشاره کرد. هر چه سن بالاتر می رود این عوامل در کنار شل شدن ماهیچه های پیشانی، خطوط را عمیق تر و روند درمان را کند تر می نماید.

تزریق بوتاکس در ابروها

یکی از مواردی که افزایش سن نقش منفی در آن دارد، پایین آمدن ابروها می باشد. با گذشت سن ماهیچه های پیشانی امکان نگهداشتن ابروها را نداشته و این قسمت به سمت پایین کشیده می شود. با پایین آمدن ابروها، چهره خسته تر به نظر می رسد و نیز روی چشم که مرکز زیبایی صورت است را خواهد گرفت. بنابراین نیاز به لیفت ابروها پیدا خواهیم کرد. لیفت ابروها به سمت بالا با استفاده از تزریق بوتاکس امکانپذیر است. در این روش بوتاکس به بالای ابروها تزریق می شود و عدم تحرک ماهیچه های این قسمت به مرور زمان باعث بالا رفتن ابروها و پایین آمدن فشار از روی چشم ها خواهد شد.

تزریق بوتاکس در چروک بالای بینی

این خطوط که به خطوط بانی معروف هستند، فراگیری زیادی نداشته و در برخی افراد ایجاد می شوند. خطوط بانی در هنگام چروک کردن بینی مانند زمانی که ماده غذایی ترش مصرف می شود و یا عمل بوکشیدن انجام می گردد ایجاد می شود. نکته مهم در از بین بردن این خطوط با استفاده از بوتاکس، انتخاب بهترین پزشک در این حوزه است. در صورتی که پزشک مهارت کافی را در دوز دارو و زاویه تزریق بوتاکس نداشته باشد، لبخند فرد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. همچنین حالت صورت بسیار غیر طبیعی شده و زیبایی و جذابیت آن از بین می رود.

تزریق بوتاکس در اطراف چشم

خطوط بسیار ریزی در اطراف چشم وجود دارد که به خطوط پنجه کلاغی مشهور می باشند. این خطوط در گوشه های بیرونی چشم ایجاد شده و با افزایش سن نیز پرنگ تر و نیز بر تعدادشان افزوده می شود. چشم یکی از نقاط مهم و حساس صورت است که تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت چهره فرد دارد. زمانی که این خطوط ایجاد می شوند، چشم را کوچک تر نشان می دهند. به همین دلیل باید مانع از پیشرفت ان شد و سریع تر با استفاده از روش های درمانی مانند تزریق بوتاکس این مشکل را کم رنگ کرد. در این مورد انتخاب پزشک از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا تزریق در نزدیک ترین نقطه به چشم انجام می شود و می تواند حساسیت زیادی داشته باشد. همچنین عدم تزریق مناسب و صحیح می تواند در طرح لبخند فرد تاثیر مخربی داشته باشد و چهره را از حالت عادی و طبیعی خارج نماید.

تزریق بوتاکس در گودی زیر چشم

این ناحیه نیز بسیار حساس بوده و باید در تزریق بوتاکس دقت و مهارت کافی وجود داشته باشد. زیرا عضله ای که باید غیر فعال شود همان عضله ای می باشد که پلک پایین را تا حدودی کنترل می کند. عدم تزریق صحیح این عضله باعث افتادگی پلک خواهد شد. بنابراین در انتخاب پزشک برای تزریق در این ناحیه وسواس بیشتری را به خرج دهید. عارضه ایجاد شده امکان ریسک کردن در این زمینه را به حداقل می رساند. برای گودی زیر چشم غیر از تزریق بوتاکس می توانید از تزریق ژل نیز استفاده نمایید تا حالت طبیعی تر و بهتری به چهره بدهید. با تزریق ژل فرورفتگی جبران و سپس با تزریق بوتاکس عضله این منطقه غیر فعال و چین و چروک آن از بین می رود.

نقاط تزریق بوتاکس در صوت 546343544تزریق بوتاکس در چین و چروک اطراف لب

چین و چروک اطراف لب با افزایش سن شروع می شود. لب و دهان حالت چروکیده گرفته و زیبایی صورت از بین می رود. همچنین خط لبخند نیز از جمله نقاطی است که در این ناحیه قرار دارد. خط لبخند از بینی شروع و به سمت گوشه های پایین دهان امتداد پیدا می کند. این خطوط با افزایش سن عمیق تر می شوند. نکته مهم در این نوع تزریق، به علت تاثیری است که روی لبخند فرد می گذارد. در صورتی که تزریق صحیح انجام نشود، حالت خنده فرد مصنوعی شده و زیبایی چهره از بین می رود. برای اطراف لب و خط لبخند می توانید از تزریق فیلر نیز استفاده نمایید. البته این در صورتی است که این خطوط عمیق باشند. همچنین می توانید از تزریق ژل برای برجسته و حجیم نمودن لب ها استفاده نمایید، سپس بالای لب را بوتاکس کنید تا چروک ها به حداقل ممکن برسد.

 

تزریق بوتاکس در چانه

افزایش سن باعث ایجاد چین و چروک اطراف چانه و کم رنگ شدن این ناحیه می شود. مواردی که می تواند این عارضه را تشدید نماید، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، ریزش استخوان با افزایش سن و نیز نازک شدن پوست از جمله این عوامل می باشند. تزریق بوتاکس باعث می شود ماهیچه ها و عضلات استراحت نموده و چین و چروک های آن کاهش یابد.

تزریق بوتاکس در ناحیه فک و گردن

علت پیدایش این مشکل در ناحیه فک و گردن، افزایش سن است. افزایش سن با تاثیر زیاد گرانش زمین برای روی گردن، تضعیف کلاژن و عضلات این ناحیه همراه می باشد. به همین دلیل این ناحیه دچار چین و چروک زیاد می شود که باید سریع تر از عمیق شدن آن جلوگیری نمود. تزریق بوتاکس و باز شدن چین و چروک و نیز استراحت دادن به ماهیچه های این قسمت، باعث جوان تر نشان دادن صورت فرد می شود.

کلام آخر

اینکه نقاط تزریق بوتاکس در صورت چگونه است در تشخیص اینکه این روش می تواند برای فرد مناسب باشد یا خیر تاثیر زیادی داشته باشد. در کل باید گفت تزریق بوتاکس برای نواحی از صورت مناسب است که چین و چروک و خطوط در اثر فعالیت زیاد ماهیچه ها و عضلات آن ناحیه ایجاد شده باشد. در مواردی می توان تزریق فیلر را در کنار تزریق بوتاکس به صورت ترکیبی استفاده نمود. نواحی مانند اطراف دهان، فرورفتگی های زیر چشم و … از جمله این موارد می باشند.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)