بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان

بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان 542178931120

زاویه دار کردن صورت در مردان امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. روش های مختلفی نیز برای انجام ان وجود دارد. در این مقاله می خواهیم بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان را با بررسی تمامی روش های موجود معرفی نماییم. زاویه دار کردن صورت باعث افزایش جذابیت در مردان می شود و به همین دلیل است که استقبال زیادی از آن می شود. در این حالت، چهره فرد از حالت گرد و بیضی به حالت وی شکل در می آید. گونه ها برجسته تر می شوند و چانه و فک کوچکتر و حالت وی شکل به خود می گیرد. روش های مختلفی نیز برای زاویه دار کردن صورت مردان وجود دارد. برخی از این روش ها جراحی و بخری به صورت غیر جراحی و غیر تهاجمی می باشد. این مورد بستگی دارد که فرد با توجه به نیاز و هدف خود کدام روش را انتخاب می نماید.

بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان 542178931120

بررسی روش های مختلف زاویه دار کردن صورت  مردان

با افزایش سن و کاهش تدریجی چربی زیر پوست بخصوص در صورت، گونه ها حالت افتاده داشته و صورت بیشتر به سمت پایین کشیده می شود. این موضوع باعث می شود تا چهره فرد حالت مربعی شکل به خود بگیرد. البته باید خاطر نشان کرد که بسیاری از افراد به صورت ژنتیکی و وراثتی حالت چهره چهار گوش دارند یا ناحیه فک عریض تر می باشد. این زوایا باعث می شود تا جذابیت و گیرایی صورت مردان کاهش یابد. برای رفع این مشکل می توان از زاویه دار نمودن صورت استفاده کرد. البته همانطور که گفته شد امروزه روش های مختلفی مانند تزریق بوتاکس ، تزریق ژل و … که از انواع روش های کم خطر به شمار می روند و جراحی فک که یک روش تهاجمی است وجود دارد. حال اینکه بیمار کدام روش را با توجه به پارامترهای مختلف انتخاب می کند، بستگی به نظر بیمار و صلاحدید پزشک دارد. در این قسمت قصد داریم این روش ها را معرفی و مزایا و معایب هر کدام را نیز بیان نماییم تا به یک نتیجه گیری کلی در خصوص اینکه بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان کدام است، برسیم.

زاویه دار کردن صورت مردان با استفاده از تزریق بوتاکس

یکی از روش های ایمن و کم خطر ، تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس باعث غیر فعال شدن عضلات و ماهیچه ها در ناحیه تزریق می شود. بنابراین باید برای زاویه دادن به صورت عضلات چانه و فک غیر فعال و به نوعی فلج شوند. در این صورت این عضلات کوچک تر شده و حالت وی شکلی که انتظار داریم به دست خواهد آمد. از مزایای این روش غیر تهاجمی بودن آن و عدم نیاز به بیهوشی و یا داروی بی حسی است. غیر ماندگاری و موقتی بودن این روش نیز به نوعی مزیت و عیب به شمار می رود. مزیت از این لحاظ که در صورت عدم رضایت می توان آن را تمدید ننمود. همچنین در صورت نیاز می توان تغییراتی را اعمال کرد. از لحاظ اینکه مجددا باید تمدید شود و دائمی نمی باشد، می توان این گزینه را یکی از معایب تزریق بوتاکس به شمار آورد.

زاویه دار کردن صورت مردان با استفاده از تزریق ژل

یکی دیگر از راه های زاویه دار کردن صورت، تزریق ژل می باشد. تزریق ژل در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود و مانند تزریق بوتاکس و چربی نیازی به مراقبت های شدید بعد از عمل ندارد. این روش نیز بسیار ایمن بوده و در مطب پزشک قابل انجام است. نیازی به بیهوشی و داروی بی حسی نیز ندارد. در این روش نیز سعی می شود ژل در نقاطی که چربی کمتری دارد تزریق شود تا حالت وی شکل صورت بدست آید. می توان با این روش گونه ها را برجسته تر نمود و نیز قسمت هایی از فک را نیز پرتر کرد. البته در این روش عموما پزشک با دوزهای پایین تر شروع می کند تا زمانی که حالت مورد نظر بدست آید. وارد کردن یک دفعه تمامی ژل به یک ناحیه ممکن است در نتیجه درمان تاثیرات منفی مانند عدم تقارن در دو طرف صورت و …داشته باشد.

تزریق چربی برای زاویه سازی فک مردان

تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای زاویه دار نمودن صورت است. در این روش چربی از بدن خود بیمار استخراج و پس از پالایش و خالص سازی به صورت تزریق می شود. مدت زمان بهبود و نتیجه عمل در این روش طبیعی تر از حالت های قبل می باشد. زیرا چربی تزریق شده به سرعت به چربی های صورت همبند شده و جذب می گردد. بنابراین حالت غیر طبیعی و یا گلوله شدن که در ممکن است در تزریق ژل با آن برخورد کنیم در این روش از بین می رود. این روش نیز غیر دائمی بوده و ماندگاری حداکثر تا 2 سال را دارد. بعد از تزریق باید مراقبت هایی نیز انجام شود. مانند عدم قرار گرفتن در محیط های گرم و زیر نور آفتاب، عدم حمل وسایل سنگین و … یکی از مهایب این روش نیز مربوط به دو بار درگیر شدن بیمار در روند تزریق چربی است. یک بار برای برداشتن چربی و بار دوم برای تزریق چربی بیمار باید آماده شود. امکان عفونت نیز در محل برداشت چربی وجود دارد. بنابراین باید مراقبت های بیشتری در این روش زیبایی انجام شود.

بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان 254631052لیفت صورت با نخ

برای معرفی بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان بهتر است با روش لیفتینگ با نخ نیز آشنا شویم. در این روش از نخ های مخصوص و قابل جذبی مانند پولیدیوکسانون استفاده می شود. در این روش ابتدا نقاطی که باید کشیده شوند، مشخص و سوراخ های بسیار ریزی در این مناطق ایجاد می شود. نخ از طریق قلاب وارد این سوراخ ها شده و پزشک با فشار کوچکی، نخ ها را به سمتی که نیاز است می کشد. عموما برای زاویه دار کردن صورت مردان به 5 سوراخ و نقطه نیاز داریم. هر چند تعداد و میزان نخ مورد استفاده را پزشک تعیین می کند. ممکن است در مواردی نیز این تعداد کمتر و بیشتر شود. مثلا برای افرادی که می خواهند و یا نیاز است ناحیه گردن را نیز همزمان لیفتینگ نمایند، به 2 نقطه دیگر نیز نیاز داریم. این روش نیز غیر دائمی بوده و مجددا باید تمدید گردد. نخ های وارد شده بعد از مدتی جذب می شوند ولی پوست را مجبور به کلاژن سازی طبیعی خواهند نمود. بنابراین در عین حال که چین و چروک های صورت باز می شود، به صورت طبیعی حالت وی شکل صورت مردان نیز ایجاد می شود.

هایفوتراپی برای زاویه دار کردن صورت مردان

هایفوتراپی به صورت جراحی انجام می شود، بنابراین یک روش تهاجمی به شمار می رود. در این روش نقاطی از فک و صورت که نیاز به برجسته سازی دارد، مشخص و علامت گذاری می شود. سپس استخوان در محل های مشخص شده برش داده می شود و زاویه مورد نظر را ایجاد می کنند. در صورت نیاز حتی می توان حجم عضله را در قسمت های از فک کمتر کرد تا حالت دلخواه بدست آید. سپس محل برش را بخیه زده و جراحی به اتمام می رسد. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین نیاز به مراقبت های زیادی بعد از درمان دارد. روش های جراحی در عین مزیتی مانند ماندگاری دائم،عوارضی نیز به همراه دارند. احتمال عفونت، کبودی و تورم در محل جراحی و برش، عوارض داروهای بیهوشی و درد بیشتر نسبت به سایر روش های غیر جراحی از جمله معایب آن می باشد.

جراحی کوچک کردن چانه

یکی از روش های جراحی و دائمی برای زاویه دار کردن صورت مردان، جراحی کوچک کردن چانه است. در این روش باید برش ها از ناحیه داخلی دهان و نزدیک لب پایین صورت گیرد. بنابراین هیچگونه اسکار در ناحیه بیرونی صورت ایجاد نمی شود. روش کار به این صورت است که استخوان از نوک چانه با استفاده از ابزار مخصوص جراحی جدا شده و سپس حالت و زاویه مورد نظر داده می شود. در این روش موقعیت جدید چانه را برای اینکه حالت وی شکل به خود بگیرد، باید تثبیت نمود. برای این کار از سیم و پلیت مخصوص جراحی استفاده می شود. در انتها محل برش داده شده بخیه زده می شود. انجام جراحی کوچک کردن چانه تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد. بنابراین عوارض آن بیشتر از روش های غیر تهاجمی است. امکان عفونت در اثر عدم مراقبت صحیح نیز وجود دارد. درد و ناراحتی در این روش نیز ممکن است بیشتر باشد که عموما با مصرف مسکن و آنتی بیوتیک این عوارض قابل کنترل می باشند.

کلام آخر

بهترین روش زاویه دار کردن صورت در مردان بستگی به سلیقه بیمار و عمق مشکل دارد. در مواردی نمی توان از طریق روش های غیر جراحی، حالت مورد نظر را به چهره داد. نیاز است از روش های جراحی مانند کوچک کردن چانه استفاده کرد. ممکن است فک بیمار به قدری عریض باشد که با تزریق ژل یا چربی و … نتوان از آن کاست و باید از طریق جراحی عضله را کوچک تر نمود. بنابراین انتخاب بهترین روش بستگی به وضعیت صورت بیمار و تشخیص پزشک دارد. انتخاب متخصص ترین و مجرب ترین پزشک و جراح کمک زیادی در رسیدن به ایده آل ترین نتیجه خواهد کرد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)