بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر

بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر 547962205245

برای افرادی که صورت های کشیده ای دارند، بعد از انتخاب بهترین جراح در این حوزه گام بعدی انتخاب بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر می باشد. این تصمیم در جلسه مشاوره ای که با جراح خواهید داشت گرفته می شود. در این جلسه تمامی پارامترهایی که لازم است در نظر گرفته می شود. از جمله این پارامترها ساختار پوست، میزان غضروف و استخوان بینی فرد است. اندازه و شکل بینی شما نیز باید متناسب با سایر اعضای صورت شود که این مورد محدودیت هایی را برای جراح بوجود خواهد آورد. در نهایت مهارت و تخصص جراح در کنار وضعیت مناسب این فاکتورها، ایده آل ترین و بهترین نتیجه ممکن را به دنبال خواهد داشت. البته باید گفت اغلب صورت های کشیده و لاغر بینی های استخوانی دارند که این کار را برای پزشک و بیمار راحت می کند.

بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر 547962205245

برای انتخاب بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر چه پارامترهایی بررسی می شود

برای اینکه بهترین مدل بینی برای صورت انتخاب شود، باید جراح پارامترهایی را بررسی و با توجه به آن ها تصمیم نهایی را بگیرد. این پارامترها عبارتند از:

نوع پوست بینی

یکی از مهم ترین موارد که نقش زیادی را در کسب نتیجه دارد، نوع پوست بینی فرد است. عموما افرادی که صورت لاغر و کشیده دارند، پوست این ناحیه نیز نازک است. پوست های نازک برای جراحی بینی مناسب تر هستند.

میزان غضروف و استخوان بینی

هر چه میزان غضروف و استخوان بینی بیشتر باشد، امکان ایجاد تغییرات و کسب بهرتین نتیجه نیز راحت تر است. برای افرادی که بینی های استخوانی دارند و میزان غضروف بینی و ارتفاع آن بلند تر است، راحت تر می توان تغییرات را اعمال نمود. نتایج جراحی نیز در این افراد ماندگار تر است.

شکل و فرم اجزای صورت

یکی دیگر از پارامترها که  در انتخاب بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر مورد نظر قرار می گیرد، شکل و فرم اجزای صورت بیمار است. هدف از رینوپلاستی رسیدن به زیبایی و کسب بهترین حالت ممکن برای بینی است. ولی در صورتی که بینی فرد با اعضای صورت مانند گونه، چانه و … هماهنگی نداشته باشد، زیبایی صورت نیز بدست نخواهد آمد. برای ایجاد تناسب و توازن بین اعضای صورت با بینی جراحی شده، ملاک های زیر در نظر گرفته می شود:

تعیین درجه بینی با سایر اعضای صورت

برای اینکه بهترین حالت بینی انتخاب شود باید زاویه بندی هایی رعایت شود. بایستی خطی که از زیر بینی گذشته و در امتداد گوشه لب بالایی فرد به اتمام می رسد، زاویه 90-105 درجه داشته باشد. این زاویه بهترین حالت را نشان می دهد. همچنین خطی که از قوس بینی گذشته و با چانه بیمار تقاطع دارد باید زاویه ای بین 30 – 40 درجه را داشته باشد.

بررسی فرم مناسب از نمای نیم رخ

برخی از افراد که عمل رینوپلاستی انجام داده اند، از نمای نیم رخ بینی خود راضی نیستند. برای اینکه نمای نیم رخ بینی نیز بهرتین حالت را داشته باشد باید پهنای نوک بینی با عرض چشم بیمار یک اندازه داشته باشند. این اندازه برای فاصله بین ابرو و لبه گوش نیز صادق است. این مقیاس باعث می شود تا نمای نیم رخ بینی فرد نیز بهترین حالت را داشته باشد.

رعایت شیب مناسب بینی

شیب بینی یکی از پارامترهای مهم در جراحی بینی به شمار می رود. زیرا بینی هایی که خیلی تیز هستند و یا بیشتر به سمت بالا و پایین تمایل دارند، بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر به شمار نمی روند. نکته ای که در این مورد باید رعایت شود، زاویه نقطه شروع بینی از پیشانی است که نباید کمتر یا بیشتر  از 120 درجه باشد. این زاویه بهترین و مناسب ترین شیب بینی  را نشان می دهد.

عمل بینی  فانتزی یا بینی طبیعی

یکی از سوالاتی که مطرح می شود این است که بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر عمل بینی فانتزی است یا حالت بینی های طبیعی مناسب تر می باشند. باید گفت نمی توان برای همه افراد نسخه مشترکی را پیچید. زیرا تناسب و توازن بین اعضای صورت نقش مهم تری را نسبت به آنچه مد روز است بازی می کند. هرچند امروزه بینی های عروسکی و فانتزی مقبولیت زیادی دارند، ولی اینکه این حالت برای صورت بیمار مناسب است، در تخصص جراح می باشد. جراح تمامی فاکتورهای مورد نظر را سنجیده و به بیمار اعلام خواهد کرد که آیا بینی فانتزی بیشتر به صورت فرد می آید یا بینی طبیعی متناسب تر است. به همین دلیل است که انتخاب بهترین جراح نقش مهمی در رسیدن به هدف جراحی که زیبایی صورت است را ایفا می کند. جراح بسته به نوع بینی، وضعیت داخلی بافت بینی و سلیقه بیمار بهترین حالت را مشخص می نماید.

اقدامات قبل از جراحی بینی برای صورت های کشیده و لاغر

مراقبت های قبل از جراحی بینی نقش مهمی در نتیجه نهایی دارد. زیرا این مراقبت ها در کاهش عوارض نیز موثر بوده و دوران بهبودی را کاهش می دهد. مهم ترین اقدامات برای کسب بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر به شرح زیر است:

بیان تمامی موارد در جلسه مشاوره

در جلسه مشاوره و معاینه بایستی تمامی موارد از جمله بیماری هایی که دارید یا داشته اید، داروهایی که مصرف می کنید و … را با جراح در میان بگذارید. همچنین جراح آزمایشاتی را برای بررسی وضعیت کلی جسمانی بیمار تجویز می کند که باید قبل از جراحی انجام و در روز عمل همراه داشته باشید. توقعات و انتظارات خود را از نتیجه جراحی و اینکه بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر چه حالتی است را با پزشک مطرح نمایید. این توقعات نباید غیر واقع بینانه باشد.

عدم مصرف داروها

نباید به صورت خودسرانه داروها را قطع یا مصرف کنید. بخصوص داروهای انعقادکننده خون که باید دو. هفته قبل از جراحی متوقف شوند. در خصوص مصرف داروها با پزشک مشورت نمایید. زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی به علت رقیق شدن خون خواهند شد.

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را به دلیل عدم اکسیژن رسانی مناسب در جراحی و نیز احتمال افزایش کبودی و تورم بعد از جراحی متوقف نموده و یا به حداقل ممکن برسانید.

بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر 54255566321102

مراقبت های بعد از جراحی بینی

در کنار مراقبت های قبل از جراحی، مراقبت های بعد از آن برای رسیدن به بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر ضروری و لازم است. اهم این مراقبت ها عبارتند از:

کنترل تورم و درد

برای کنترل و کاهش درد و تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. آن را به مدت دو روز در اطراف ناحیه جراحی و محل کبودی قرار دهید. بعد از دو روز از کمپرس گرم برای بازگرداندن گردش خون استفاده کنید.

نحوه استراحت بعد از جراحی

بعد از جراحی به دلیل اینکه خون به سمت بالا برنگردد و تنفس راحت تر باشد، سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. می توانید از دو بالش زیر سر خود استفاده کنید. استراحت بعد از رینوپلاستی نیاز ضروری می باشد. چون جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد و اثر داروهای بیهوشی و مخدری که برای کاهش درد استفاده می شود تا مدت ها در بدن باقی می ماند. بنابراین احتمال سقوط و بیحالی بسیار زیاد است. به همین دلیل باید تا قبل از بهبودی از انجام فعالیت های بدنی خودداری نمایید. برداشتن اجسام از روی زمین و خم شدن را نیز باید کنار بگذارید. هرچند وضعیت جسمانی بیمار بعد از جراحی اجازه این فعالیت ها را به او نخواهد داد.

پرهیز از نور مستقیم آفتاب

گرما و نور آفتاب تاثیر منفی در روند درمان و جراحی رینوپلاستی دارد. نباید به صورت مستقیم در معرض نور مستقیم آفتاب قرار بگیرید. در صورت اجبار نیز از کلاه و ضدآفتاب استفاده کنید.

عدم استفاده از عینک

وسایلی مانند عینک که بر  روی بینی قرار می یگرند را باید تا مدتی استفاده نکنید. بجای عینک از لنز تماسی استفاده نمایید. تاثیر عینک بر روی پل بینی که محل جراحی است، بسیار مخرب است.

نحوه تغذیه

یکی از موارد مهم در جراحی بینی نحوه تغذیه بعد از آن است. باید بعد از جراحی و در هفته او.ل بیشتر از مایعات در داخل لیوان و یا غذاهای نرم استفاده نمایید. غذاهایی که نیاز به جویدن نداشته و فشاری بر روی ناحیه جراحی وارد نمی شود. چون در طول جراحی بیمار با کمبود انرژی مواجه می شود، بهتر است غذاهای مقوی نیز به صورت پوره شده به لیست تغذیه فرد اضافه شود. در این صورت دوران نقاهت و روند درمان به سرعت سپری می شود.

کلام آخر:

بهترین مدل بینی برای صورت کشیده و لاغر را بایستی با رعایت پارامترهای مختلف از جمله تناسب و توازن بینی با اعضای صورت مانند گونه و چانه ، نوع پوست بینی، میزان غضروف و … بدست خواهد آمد. مهم ترین نکته انتخاب جراح برای این نوع روش زیبایی است. جراح با رعایت زوایا و نیز حالت چهره فرد بهترین مدل بینی را انتخاب و با مشورت با بیمار جراحی انجام می شود. بیمار نیز باید انتظارات معقولانه و به دور از احساسی داشته باشد. مراقبت های بعد و قبل از جراحی نیز نقش مهمی در رسیدن به نتیجه مطلوب در کنار تجربه کمترین عوارض بعد از جراحی دارند.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

5/5 (1 نظر)