زیبایی فوق العاده با تزریق ژل برای زیر چشم

تزریق ژل برای زیر چشم 646897451315321

تزریق ژل برای زیر چشم یکی از روش های موثر برای بازگرداندن حجم از دست رفته زیر چشم می باشد. در این روش می توان بسیاری از مشکلات زیر چشم مانند گودی، رفع دایره های سیاه دور چشم و پف چشم ها را برطرف نمود. عموما با افزایش سن،  چین و چروک ها و گودی در زیر چشم به دلیل از دست رفتن چربی و ضعیف شدن خاصیت کشسانی پوست بسیار نمود پیدا می کند. تزریق ژل با حالت آبرسانی و بهبود کیفیت پوست و افزایش تولید کلاژن این مشکلات را برطرف می کند. در کنار افزایش سن عوامل دیگری نیز در ایجاد چین و چروک و از دست رفتن چربی زیر چشم موثرند. از جمله این عوامل می توان به استرس زیاد، در معرض آفتاب قرار گرفتن به مدت زیاد و مصرف دخانیات و … اشاره کرد. یکی از بهترین روش ها برای رفع این مشکلات تزریق ژل بوده که با توجه به عوارض محدود آن اهمیت زیادی پیدا می کند.

تزریق ژل برای زیر چشم 646897451315321

تزریق ژل برای زیر چشم چیست

ژل از نوعی اسید بنام اسید هیالورونیک ساخته می شود. برندهای مختلف ژل ساخت کشورها و کارخانجات مختلف امروزه در بازار وجود دارد که عموما از این ماده ساخته می شود. روش تزریق ژل یکی از روش های غیرتهاجمی برای پرکردن حجم زیر چشم می باشد. در تزریق ژل نیازی به برش و یا جراحی نبوده و عوارض این نوع درمان نیز بسیار ناچیز است. به همین دلیل روشی ایمن و بی خطر محسوب می شود. با این روش می توان فرورفتگی ها و گودی های ناحیه زیر چشم و به اصطلاح ناحیه اشک را پر کرد. گودی زیر چشم باعث می شود تا ظاهر فرد خسته و کسل به نظر برسد و زیبایی و جذابیت چهره را از بین می برد. این نوع تزریق ها باید در نهایت دقت صورت گیرد، زیرا حساسیت چشم بسیار بالاست و کمترین بی دقتی ممکن است عوارض جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

 نحوه تزریق ژل برای زیر چشم

برای تزریق ژل برای زیر چشم مانند سایر روش های درمانی و زیبایی نیاز است مراحل زیر طی شود:

انتخاب پزشک

با توجه به حساسیت ناحیه ای که قرار است تزریق انجام شود، انتخاب پزشک باید با دقت بیشتری انجام شود. در جلسه اول که مشاوره می باشد، پزشک وضعیت چشم را بررسی می نماید و جزئیات کامل آن را برای ادامه روند درمان لحاظ می کند. در این جلسه نیاز است در مورد سابقه پزشکی خود با پزشک صحبت نمایید. بیماری هایی که دارید و بیماری هایی که درگیر بودید. بخصوص داروهایی که مصرف می کنید یا نسبت به آن ها حساسیت و آلرژی دارید باید توضیح داده شود. هرچند این روش بی خطر و ایمن است، ولی بعد از درمان ممکن است داروهایی مانند رقیق کننده خون باعث ایجاد مشکل شود. داروهایی مانند ایبوپروفن و آسپرین و … برای انواع درمان های چه جراحی و غیر جراحی باید محدود و پرهیز شود.

تزریق ژل

مرحله دوم تزریق ژل برای زیر چشم است. زمانی که پزشک تصمیم گرفت که تزریق ژل برای زیر چشم می تواند کاربردی و مفید باشد این مرحله انجام می شود. تزریق ژل از طریق سوزن های باریک و نازک در زیر پوست انجام می شود. ژل برای زیر چشم باید از بهترین مواد و مرغوب ترین نوع آن انتخاب شود، زیرا این ناحیه حساسیت زیادی دارد. برای انجام تزریق عموما باید از بی حسی موضعی استفاده شود تا بیمار دردی را حس نکند. برای تزریق بایستی محل زیر چشم ضدعفونی شود تا از بروز هرگونه عفونت جلوگیری شود. سپس پزشک مقدار و دوز مناسب از ژل را در ناحیه زیر چشم تزریق می کند. مقدار ژل مصرفی و زاویه تزریق باید با احتیاط انتخاب شود تا حالت طبیعی چهره حفظ شده و زیبایی و جذابیت به آن بازگردد. این تزریق ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد و بعد از آن فرد می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردد.

کاربردهای تزریق ژل برای زیر چشم

تزریق ژل برای زیر چشم می تواند برای مشکلات مختلف کاربرد داشته باشد. از جمله این کاربردها رفع سیاهی زیر چشم، چین و چروک زیر چشم و گودی آن می باشد. در این قسمت به تفصیل کاربرد این روش را برای این موار توضیح می دهیم:

درمان سیاهی زیر چشم

سیاهی و کبودی زیر چشم می تواند در اثر عوامل مختلف مانند خستگی، حساسیت و کم آبی بدن ایجاد شود. این عوامل با افزایش سن بیشتر دیده می شود. زیرا با افزایش سن سلول های پوستی کمتر تولید می شود، چربی و کلاژن زیر پوست که باعث برجستگی زیر چشم می شود، کمتر می شود و در نتیجه رگ های خونی زیر پوست بیشتر دیده می شود که این موارد در کنار هم باعث سیاه نشان دادن زیرچشم می شود. همانطور که گفتیم ژل از اسیدهیالورونیک ساخته شده است که با تزریق آن به زیر چشم باعث افزایش حجم سلول های زیر چشم و ایجاد لایه جدید بر روی رگ های خونی می شود. به این ترتیب سیاهی زیر چشم کمتر شده و پوست به سمت بالا برده می شود. بعد از تزریق ژل، بهتر است آب زیادی مصرف شود تا ژل با جذب آن حجیم تر شود.

از بین بردن چین و چروک های زیر چشم

کاربرد دیگر ژل برای زیر چشم، رفع چین و چروک های زیر چشم می باشد. چین و چروک های زیر چشم با افزایش سن بیشتر شده و چهره فرد را خسته تر و پیرتر نشان می دهد. با تزریق ژل می توان این چین و چروک ها را از بین برد. زیرا افزایش حجم زیر چشم باعث می شود تا پوست حالت ارتجاعی پیدا کرده و خطوط ریز زیر آن از بین برود. افزایش سن با کاهش تولید کلاژن و الاستین و نیز چربی زیر پوست همراه است. تزریق ژل می تواند این کمبود را جبران نموده و به مرور زمان چین و چروک کاهش پیدا می کند.

درمان گودی زیر چشم با تزریق ژل

تزریق ژل برای زیر چشم می تواند مشکل گودی زیر چشم را نیز برطرف نماید. گودی زیر چشم باعث از بین رفتن زیبایی و جذابیت چهره می شود. بخصوص این ناحیه در اثر افزایش سن، کم کردن وزن بدن به صورت ناگهانی یا زیاد و … به سرعت حجم خود را از دست داده و گود می شود. با تزریق ژل بافت صورت به سمت بالا لیفت شده و ناحیه زیر چشم با این حجم دهنده حجیم و پر می شود.

تزریق ژل برای زیر چشم 51534516543541

کاندیداهای مناسب تزریق ژل برای زیر چشم

تزریق ژل برای زیر چشم نمی تواند برای همه افراد مناسب باشد. افراد زیر می توانند کاندیداهای مناسب برای این روش به شمار روند:

·       افرادی که دچار چین و چروک های زیر چشم هستند.

·       کسانی که برای زیبا کردن و حجم دادن زیر چشم نیاز به تزریق فیلر دارند.

·       خانم هایی که دوران بارداری و شیردهی را به پایان رسانده اند.

·       افرادی که تحت درمان های خاصی نمی باشند و یا درگیر بیماری های خاصی نمی باشند.

مزایای تزریق ژل

همه روش ها مزایای زیادی دارند. در این روش به مزایای تزریق ژل برای زیر چشم اشاره خواهیم کرد:

  • عدم آسیب به عروق و اعصاب اطراف چشم
  • مشاهده نتیجه سریع و در زمان کوتاه بعد از تزریق
  • کلاژن سازی پوست و از بین بردن گودی زیر چشم
  • عدم نیاز به بیهوشی و انجام عمل با دوز کم از ماده بی حسی
  • ماندگاری نتایج تزریق بین 2 تا 3 سال بعد از تزریق

مراقبت های بعد از تزریق ژل

هرچند گفته شد این روش جزو ایمن ترین روش ها به شمار می رود، نیاز به مراقبت های کمی بعد از تزریق می باشد. در این قسمت به اهم مراقبت های بعد از تزریق ژل برای زیر چشم اشاره می کنیم:

  • بایستی بعد از تزریق تا 3 روز به محل تزریق آب نخورد.
  • تمرینات ورزشی و فعالیت های بدنی که باعث تعریق می شود، باید کنترل شود.
  • عدم ماساژ محل تزریق به مدت 3 هفته
  • عدم مصرف داروهای انعقاد کننده خون مانند ایبوپروفن، آسپرین و سایر داروهای التهاب زا

عوارض تزریق چشم برای زیر چشم

همه روش های درمانی و زیبایی عوارضی را به همراه دارد. این عوارض در مورد این نوع درمان ها ممکن است بسیار ناچیز باشد. از جمله این عوارض می توان به کبودی و قرمزی محل تزریق اشاره کرد. برای کاهش این عوارض می توان از کمپرس یخ استفاده نمود. با کمپرس سرد کبودی و تورم از بین می رود. البته باید این درمان برای مدت دو روز اول مورد استفاده قرار گیرد و بعد از آن این روش را ترک کرد.

هزینه تزریق ژل برای زیر چشم

در این قسمت می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که هزینه لازم برای تزریق ژل به چه عواملی بستگی دارد. این هزینه به مواردی مانند دستمزد پزشک، نوع و برند ژل مصرفی، کلینیکی که مراجعه می شود و داروهایی که مصرف می شود بستگی دارد.

کلام آخر

تزریق ژل برای زیر چشم یکی از مهم ترین کاربردهای مصرف ژل می باشد. برای این نوع تزریق بهتر است در انتخاب پزشک و نوع برندی که برای این منظور تهیه می شود، دقت و وسواس زیادی را به خرج دهید. با توجه به محلی که تزریق می شود و ناحیه حساسی می باشد باید در تزریق ژل و مراقبت های بعد از آن دقیق باشید.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)