مزایای لیفت صورت با نخ

مزایای لیفت صورت با نخ 1146521223

یکی از روش هایی که امروزه برای درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت استفاده می شود، لیفت صورت با نخ است. مزایای لیفت صورت با نخ در مقایسه با سایر روش های جوانسازی به موارد زیادی تعلق می گیرد. از جمله ماندگاری این روش ، زیرا پوست اضافی صورت را حذف کرده و بدین ترتیب صورت شفاف تر و جوانتر می شود. برای این روش از نخ بخیه های مخصوص موقت و یا جذبی استفاده می شود. این نخ ها توسط قلاب به پوست وصل شده و با کشیدن آن ها، پوست صاف و بدون چین و چروک می شود. این روش در مقایسه با جراحی لیفت صورت به مراتب خطرات کمتری داشته و هزینه های کمتری را نیز به بیمار تحمیل می نماید. زیرا نیازی به اتاق عمل و تیغ جراحی نبوده و نیاز به بیهوشی نیز نمی باشد.

مزایای لیفت صورت با نخ 1146521223

آشنایی با نحوه انجام لیفت صورت با نخ

برای انجام این روش نیاز به بی حسی موضعی خواهیم داشت. بنابراین مناطقی از صورت که مدنظر است را بی حس می نمایند. سپس مانطقی را که نیاز به کشیدن پوست یا لیفتینگ دارند، مشخص می نمایند. سپس سوراخ های بسیار ریزی در این قسمت ها ایجاد نموده و نخ مخصوص لیفت را با استفاده از سوزن های باریک و کوچک وارد پوست می نمایند. نیاز است این نخ ها مانند قلاب به بافت زیرین پوست گیر کرده تا در موقع کشیدن از جای خود حرکت نکنند. بعد از اینکار، پزشک به آرامی نخ لیفت را فشار داده و به سمتی که نیاز است، می کشد. با این کار پوست و بافت زیرین آن صاف شده و چین و چروک از بین می رود. این روش در کمتر از نیم ساعت قابل انجام است. یکی از مزایای لیفت صورت با نخ ماندگاری بین 12 تا 18 ماه می باشد.

آشنایی با مزایای لیفت صورت با نخ

در این قسمت می خواهیم به صورت کامل مزایای لیفت صورت با نخ را بر شمرده و اطلاعات کافی را در مورد هر کدام در اختیارتان قرار دهیم:

نتیجه طبیعی

یکی از مهم ترین مزایای این روش ، داشتن حالت طبیعی در کنار زیبایی آن است. در خصوص لیفت صورت با نخ ویژگی های طبیعی و معمول بخش های مختلف صورت حفظ می شود. زیرا این نخ ها با ظرافت از بین چین و چروک های پوست رد شده و آن ها را صاف و یکدست می کند. به همین دلیل شکل صورت بهم نخورده و حالت طبیعی خود را حفظ می کند.

یک روش امن و بی خطر

این روش کمترین آسیبی به پوست صورت وارد نمی کند. حتی در قسمت های حساس صورت مانند اطراف چشم و پلک نیز می توان این روش را بکار بست. مهم ترین نکته در این زمینه انتخاب بهترین پزشک در حوزه لیفتینگ می باشد. زیرا تبحر و تخصص پزشک می تواند اطمینان از این روش را چند برابر نماید.

سرعت بهبود

یکی از مسایلی که ممکن است برای بسیاری از افراد شاغل مطرح شود، مدت زمان لازم برای بهبودی است. این روش دوران نقاهت حداکثر 5 روز را دارد. می توانید بعد از این مدت به صورت عادی به فعالیت های روزمره خود بپردازید. هر چند باید از فعالیت های ورزشی یا فعالیت های روزمره سنگین و پرفشار خودداری نمایید. بعد از این مدت نشانه های انجام لیفت صورت نیز از بین رفته است. هرچند تنها نشانه ها، سوراخ های ریز برای وارد کردن نخ بوده که خیلی کوچک هستند و اصلا با چشم معمولی قابل دیدن نمی باشند.

هزینه درمان مناسب

این روش در مقایسه با روش هایی مانند جراحی لیفت و … هزینه کمتری دارد. زیرا نیاز به اتاق عمل، بیهوشی و یا تیم جراحی ندارد. بنابراین با کمترین هزینه می توان ظاهر زیبا و شاداب را تا مدت ها حفظ نمود.

ماندگاری لیفت صورت با نخ

این روش در مقایسه با روش های جراحی که حالت تهاجمی دارد، ماندگاری کمتری را خواهد داشت. لیفت صورت با نخ های جذبی می تواند یک تا دو سال ماندگاری داشته باشد. بنابراین نمی توان گفت این روش دائمی است ، در عین حال می توان مجددا لیفت صورت را انجام داد تا نتایج ماندگار تر شود.

مزایای لیفت صورت با نخ 154513132کاندیداهای مناسب برای لیفت صورت با نخ

روش های زیبایی را نمی توان برای همه افراد توصیه نمود. برای انجام لیفت صورت با نخ نیز نمی توان گفت همه افراد در سنین بالا، کاندید مناسبی برای استفاده از این روش هستند. این افراد باید از سلامت جسمانی برخوردار باشند. سایر مشخصات این افراد عبارتند از:

  • افرادی که دارای پوست گونه شل و آویزانند. این حالت می تواند چهره فرد را از حالت زیبایی و شادابی خارج نماید.
  • افرادی که در قسمت زیر پلک چشم، چروک های زیاد و عمیقی دارند.
  • داشتن خط خنده و خط اخم عمیق یکی دیگر از این فاکتورها می باشد.
  • کسانی که در ناحیه غبغب و زیر چانه پوست شل و آویزانی دارند.
  • قسمت های اطراف لب بخصوص بالای لب نیز محلی است که معمولا چروک های عمیقی ممکن است داشته باشد.

نتایج قابل انتظار در لیفت صورت با نخ

همانطور که در مورد مزایا لیفت صورت با نخ گفته شد، این روش در مقایسه با سایر روش های تهاجمی و غیر تهاجمی می تواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد. از جمله این نتایج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم از جمله خطوط پنجه کلاغی که بسیار شایع است و نیز خطوط بسیار ریز دور چشم ها.
  • از بین بردن پف پلک بالا و جوان نمودن این ناحیه
  • برطرف نمودن خطوط شایع صورت مانند خط اخم، خط خنده و خطوط افقی پیشانی
  • از بین بردن غبغب و جمع کردن پوست آویزان گردن
  • رفع افتادگی ابروها از طریق لیفت ابرو به سمت بالا

کلام آخر

از مزایای لیفت صورت با نخ می توان به ایمن بودن، کم هزینه بودن با سرعت بهبود بالا و نتایج طبیعی اشاره نمود. این روش از طریق وادار نمودن پوست به کلاژن سازی، حالت طبیعی به پوست داده که می تواند یک سال تا 18 ماه دوام داشته باشد. با این روش می توان در مدت کوتاه، پوست اضافی صورت را حذف و شادابی و جوانی را به پوست بازگرداند.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)