جراحی زیبایی بینی مردانه بهترین روش افزایش جذابیت آقایون

جراحی زیبایی بینی مردانه 84765445212

امروزه جراحی زیبایی بینی مردانه با استقبال زیادی مواجه شده است. بر خلاف اذهان عمومی که این گونه جراحی های مربوط به زیبایی بین خانم ها رواج دارد، مردان زیادی هستند که می خواهند این روش را امتحان کنند. هرچند خواسته آن ها برخلاف آن چیزی است که بین خانم ها شایع تر است. مردان کمتر می خواهند که بینی حالت ظریف داشته و یا قوس زیادی در قسمت پل بینی ایجاد شود. عموما بینی مردان بزرگ تر از بینی خانم ها می باشد و پوست و غضروف آن نیز ضخیم تر و قوی تر است. حال می خواهیم اطلاعات تکمیلی در مورد این روش جراحی، مراقبت های بعد از آن، عوارضی که بعد از جراحی بیمار را تهدید می کند و … در اختیارتان قرار دهیم.

انتظارات مردان از جراحی زیبایی بینی مردانه

با توجه به شیوع انجام رینوپلاستی در بین مردان، در این قسمت می خواهیم تفاوت این جراحی با رینوپلاستی در بین خانم ها و نیز عمدتا انتظاراتی که باید در این جراحی برآورده شود، صحبت کنیم. در جراحی زیبایی بینی مردانه کمتر به شکل فانتزی و عروسکی بینی تمایل نشان داده می شود. در عوض بیشتر مردان فقط می خواهند عیوب ظاهری بینی برطرف و شکل طبیعی به خود بگیرد. زاویه بین بینی و لب بالایی نیز بهتر است در مورد مردان بین 90 تا 100 درجه باشد. در این صورت بینی نیز حالت سربالایی و غیر طبیعی به خود نخواهد گرفت. از آن جایی که بینی مردان در قسمت پل برجسته تر است و نیز تیغه بینی بلند تر و پهن تر از بینی خانم ها است، بنابراین راحت تر می توان تغییرات را با توجه به جنسیت ایجاد نمود.

جراحی زیبایی بینی مردانه 84765445212

چه مشکلاتی را می توان با جراحی زیبایی بینی مردانه برطرف نمود

شاید سوال پیش آید که چه مشکلاتی است که با این جراحی برطرف می شود. در این قسمت به مهمترین و شایع ترین این عوارض می پردازیم. عموما مردان به علت شکل ظاهری بینی که ممکن است حالت عقابی داشته و یا در قسمت پل بینی غوز داشته باشد به جراح مراجعه می نمایند. در برخی موارد نوک بینی بسیار بزرگ و یا بینی در قسمت وسط بسیار پهن است.  مشکل دیگر مربوط به سوراخ های بینی می باشد که ممکن است بیش از اندازه بزرگ و پهن باشد و باعث شود از جذابیت چهره کاشته شود.  همه این مسایل می تواند در اثر عوامل مختلف ایجاد شود. از جمله ژنتیک فرد و نیز منطقه آب و هوایی و اقلیمی که فرد در آن جا به دنیا آمده و زندگی می کند. مشاهده می شود که بینی افراد در شهرها و کشورهای مختلف تا حدود زیادی به هم شباهت دارند.

اقداماتی که قبل از جراحی زیبایی بینی مردانه باید انجام داد:

برای اینکه عوارض بعد از جراحی زیبایی بینی مدل مردانه کمتر شود و نیز انتظار بیمار از جراحی برآورده شود، نیاز است اقداماتی را قبل از جراحی بینی انجام دهیم. در این قسمت به مهمترین و متداول ترین این اقدامات اشاره می کنیم:

انتخاب جراح

برای هر کاری بهتر است به مشهورترین و متخصص ترین فرد در آن زمینه مراجعه شود. در مورد جراحی هایی که بسیار ریسک داشته و ممکن است امکان ترمیم نیز نداشته باشد، این مورد بیشتر باید رعایت شود. جراحی زیبایی بینی در مردان نیز یکی از این موارد است. در مورد اینگونه جراحی ها غیر از حفظ زیبایی ظاهری، باید به جلوگیری از آسیب به سیستم تنفسی فرد نیز توجه شود. در جلسه اول بهتر است در مورد انتظارات و اینکه می خواهید شکل بینی به چه فرمی باشد، با جراح مشورت نمایید. جراح با بررسی مواردی مانند اندازه سوراخ های بینی، وضعیت استخوان و تیغه وسط و … بهترین حالت ممکن را برای شما معین می کند. باید سطح انتظارات خود را با آنچه در واقعیت است تطبیق دهید. همچنین تمامی موارد را درمورد پرونده پزشکی خود اعم از بیماری ها، داروهای مصرفی، داروهایی که آلرژی دارید و … بیان نمایید.

انجام آزمایشات قبل از جراحی زیبایی بینی مردانه

ضمن اینکه فرد پرونده پزشکی خود را بازگو می کند، پزشک جهت اطمینان از وضعیت سلامت عمومی بیمار، آزمایشاتی را تجویز می نماید. از آنجایی که این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، دقت و مراقبت بیشتری باید صورت گیرد. این آزمایشات را انجام داده و در روز جراحی همراه داشته باشید.

داروهای مصرفی

دو هفته قبل از جراحی باید از مصرف داروهای انعقاد کننده خون مانند ایبوپروفن، آسپرین و .. پرهیز نمایید. علت این امر افزایش حجم خونریزی در جراحی و بعد از آن است. داروهای گیاهی را نیز در صورت مصرف با صلاحدید پزشک متوقف و یا کنترل نمایید.

مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

برای جلوگیری از عدم اکسیژن رسانی مناسب باید دو هفته قبل از جراحی از مصرف دخانیات خودداری نموده و یا به حداقل ممکن برسانید. مصرف مشروبات الکلی باعث می شود تا تورم بعد از جراحی افزایش یابد. به همین دلیل توصیه می شود این مورد را نیز تا دو هفته قبل از جراحی مصرف نکنید.

آمادگی برای روز جراحی

شب قبل از جراحی زیبایی بینی در مردان استحمام نمایید و صورت خود را شیو کنید. باید روز عمل ناشتا باشید، بنابراین  8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید. حتما در روز جراحی همراه داشته باشید.

نحوه انجام جراحی بینی زیبایی مردانه

رینوپلاستی بسته به اینکه قرار است چه تغییراتی بر روی بینی انجام گیرد می تواند به دو روش بسته و باز انجام شود. باید گفت در هر دو روش برش ها به صورت مشابه زده می شود، تفاوت آن در محل برش است. در این قسمت هر دو روش را توضیح خواهیم داد:

جراحی زیبایی بینی مدل مردانه به روش بسته

در جراحی زیبایی بینی مردانه به روش بسته قسمت های داخلی یا اندنزال و نیز داخل لبه سوراخ های بینی برش داده می شود. دسترسی جراح به بینی و غضروف نیز محدود تراز روش باز می باشد. تخصص و مهارت جراح در این روش بسیار اهمیت دارد، زیرا این روش پیچیده تر از روش دیگر است. بر روی صورت هیچگونه جای برش و بخیه ای دیده نمی شود که این از مزایای مهم این روش به شمار می رود. جراحی به روش بسته زمانی کاربرد دارد و انجام می شود که نیاز به تغییرات جزئی بر روی بینی است.

جراحی زیبایی بینی مدل مردانه به روش باز

در این روش برش در ناحیه کلوملا انجام شده و پوست بینی از ناحیه نوک بینی برداشته و به وسیله ابزار مخصوص در بالای بینی نگهداشته می شود. در نتیجه جراح تسلط لازم را بر روی بینی داشته و تغییرات کاملی را می تواند ایجاد نماید. در این روش آثار بخیه در صورت دیده می شود. در مواردی که نیاز به تغییرات گسترده تر می باشد، این روش باید بکار برده شود.

مراقبت های بعد از زیبایی  بینی مردانه

این جراحی بسیار سنگین بوده و مراقبت های بعد از آن نیز بسیار اهمیت دارد. در این قسمت به این مراقبت ها اشاره می کنیم. با انجام صحیح این روش ها عوارض بعد از جراحی کمرنگ تر شده و در نتیجه بیمار سریع تر دوره ریکاوری و بهبودی را پشت سر می گذارد:

جراحی زیبایی بینی مردانه 5464351

کاهش تورم بعد از جراحی

یکی از عوارض شایع بعد از جراحی بینی، تورم و کبودی نواحی اطراف چشم و بینی می باشد. برای کاهش این تورم باید از کمپرس یخ در 48 ساعت اول بعد از جراحی استفاده کنید. با این کار جلوی گردش خون زیاد گرفته می شود و از شدت تورم و کبودی کاسته می شود. بعد از این مدت باید از کمپرس گرم برای افزایش جریان خون استفاده نمایید.

مصرف داروها

بعد از این جراحی به دلیل وسعت برش ها و نیز تعداد آن ها، احتمال عفونت بیشتر می شود. برای کاهش این عارضه بایستی داروهای تجویز شده را در ساعت مشخص و به موقع مصرف کنید. همچنین بعد از جراحی احتمال بروز درد و ناراحتی نیز وجود دارد که جراح  مسکن هایی را برای کم شدن آن تجویز می کند.

نحوه تغذیه

بعد از جراحی در هفته اول بایستی از غذاهای آبکی و مقوی استفاده نمایید. غذاهایی که نمی توانید مصرف نمایید باید به صورت له شده و پوره شده درآید تا نیازی به جویدن نداشته باشد.

نحوه استراحت

بعد از جراحی بینی راه تنفسی از طریق بینی بسته محدود می شود. بنابراین برای بهتر شدن این شرایط باید سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. بهتر است از دو بالش زیر سر خود استفاده کنید. همچنین با این کار از تورم زیاد نیز جلوگیری می شود.

عدم انجام فعالیت های ورزشی

با توجه به پیچیدگی این جراحی، بایستی از انجام فعالیت های ورزشی سبک و سنگین تا مدت ها خودداری نمایید. از خم شدن و برداشتن اجسام سنگین به دلیل افزایش گردش خون در قسمت بالای بدن و صورت به شدت پرهیز نمایید. زیرا احتمال خونریزی را بالا می برد.

عدم قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

بایستی در هفته اول از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب خودداری نمایید. علت این امر افزایش گردش خون و بالا رفتن خونریزی و نیز آسیب به پوست صورت می باشد که بسیار حساس می باشد. در هفته بعد در صورت بروز این شرایط باید از کلاه و ضدآفتاب قوی استفاده شود. همچنین در این مدت به هیچ عنوان از عینک استفاده نکنید. زیرا باعث ایجاد فشار بر روی پل بینی می شود.

کلام آخر:

جراحی زیبایی بینی مردانه امروزه رواج بیشتری یافته است. تفاوت ها تنها در شکل ظاهری بینی می باشد. عموما در این نوع جراحی ها بهتر است تغییرات با توجه به شرایط فیزیکی و جنسیتی مردان صورت گیرد. مراقبت های قبل و بعد از جراحی تاثیر زیادی در نتیجه آن خواهد داشت. با انتخاب بهترین جراح در این حوزه هم می توانید از بهترین نتیجه ممکن لذت ببرید و هم عوارض کمتری را تحمل نمایید.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)