آیا تزریق ژل لب درد دارد

آیا تزریق ژل لب درد دارد 21251320

یکی از مهم ترین دغدغه برای افرادی که می خواهند برای اولین بار از ژل لب استفاده کنند این است که آیا تزریق ژل لب درد دارد؟ حقیقت این است که تزریق ژل به لب یک فرآیند دردناک نبوده و ممکن است دردی بسیار ناچیز و اندک در زمان تزریق احساس کنید. ولی این درد قاب تحمل است. نکته مهم این است که تزریق در شرایط مناسب و توسط پزشک متخصص و حرفه ای انجام شود. در این صورت می توان امیدواری داد که دردی را در زمان تزریق احساس نکنید. تزریق ژل یکی از روش های کم تهاجمی و ایمن برای برجسته نمودن و حجم دهی به لب ها می باشد. در این روش نیازی به برش و جراحی نبوده و بعد از تزریق می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید. هرچند عوامل مختلفی در این بین مطرح می شود که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

تزریق ژل لب با چه اهدافی انجام می شود

 لب یکی از اعضای صورت است که تاثیر بسیار زیادی در جذابیت و زیبایی فرد دارد. لب نیز مانند هر عضو دیگر در اثر افزایش سن و بالارفتن عمر فرد، به تدریج باریک شده و برجستگی و چربی خود را از دست می دهد. یکی از راه ها برای بازگرداندن آن به زیبایی قبلی، تزریق فیلرها و ژل می باشد.  امروزه برندهای ژل مختلف در بازار موجود است که هر کدام کاربرد خود را دارد. برای تزریق ژل به لب برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از درد تزریق ژل لب بهتر است از بهترین و باکیفیت ترین برندها استفاده نمایید. همچنین امروزه حالت های مختلف لب با تزریق ژل ایجاد می شود که می توان با سلیقه فرد و نیز مشورت پزشک، هر کدام از این مدل ها را انتخاب نمود. مدل هایی از جمله مدل لب طبیعی، مدل لب قلبی، باربی عروسکی و فانتزی و …

آیا تزریق ژل لب درد دارد 21251320

نکاتی که برای جلوگیری از درد در تزریق ژل لب موثر می باشند

تزریق ژل لب دردناک نیست ولی اگر مواردی که در این قسمت اشاره می کنیم رعایت نشود، می تواند باعث احساس درد شود. این نکات عبارت اند از:

نوع ژل انتخاب شده

امروزه برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که البته هر کدام نیز برای قسمت خاصی از صورت کارایی دارد. در مورد ژل لب نیز به همین صورت انتخاب برند ژل و اینکه کاربرد برای تزریق در لب داشته باشد، اهمیت دارد. بهتر است در مورد انتخاب برند ژل لب از پزشک سوال نموده و یا تحقیقات لازم را انجام دهید. کیفیت و مرغوبیت برند ژلی که تزریق می شود در ماندگاری و طبیعی بودن آن تاثیر بسیار زیادی دارد. ممکن است در صورتی که ژل کیفیت لازم را نداشته باشد، در ناحیه تزریق گلوله شده و شکل زیبا و دلخواهی را ایجاد نکند. همچنین ژل هایی که مرغوبیت کافی ندارد، سریع تر جذب شده و در نتیجه طول عمر بسیار کوتاه تری دارند.  پس می توان نتیجه گرفت درد تزریق ژل لب با انتخاب بهترین برند برای تزریق در لب ها بسیار ناچیز بوده و نیازی به نگرانی نمی باشد.

تزریق دوز مناسب

یکی دیگر از مواردی که در کاهش درد تزریق ژل لب تاثیر زیادی دارد، مربوط به انتخاب دوز مورد نیاز می باشد. در حال حاضر مدل های زیادی از تزریق ژل لب وجود دارد که بستگی به دوز تزریقی و نیز حالتی که فرد انتخاب می کند، دارد. در برخی از مدل ها میزان تزریق بسیار زیاد بوده و ممکن است حالت طبیعی لب از بین برود. در مورد تزریق ژل به لب نیز باید تناسب لب ها با سایر نقاط صورت مدنظر قرار گیرد. سپس از دوز مناسب استفاده شود. هرچه میزان تزریق بیشتر باشد، احتمال احساس درد در تزریق نیز بالاتر می رود. بنابراین اگر مدلی را انتخاب می کنید که نیاز به تزریق دوز زیادی از ژل دارد، باید انتظار درد را نیز داشته باشید.

نحوه تزریق و مکانی که برای تزریق مراجعه می کنید

یکی دیگر از آیتم های تاثیر گذار در پاسخ به این سوال که آیا تزریق ژل لب درد دارد باید توجه شود، نحوه تزریق می باشد. برخی از پزشکان زاویه تزریق را به درستی رعایت نمی کنند و این باعث می شود که فرد در زمان تزریق احساس درد نماید. همچنین در مورد استفاده از سوزن های تزریق بهتر است از سوزن های باریک و نازک استفاده شود تا فرد درد کمتری را حس نماید. برخی از پزشکان از سوزن های بزرگ تر استفاده می کنند که باعث احساس درد در زمان تزریق می شود. در کلینیک و مراکز معتبر به علت به روز بودن و نیز بهره گیری از بهترین امکانات، عموما از این سوزن ها استفاده شده و بیمار دردی را در زمان تزریق حس نخواهد کرد. بنابراین در انتخاب مرکز و کلینیکی که مراجعه می کنید، بهتر است تحقیقات لازم را قبلا انجام دهید.

آیا تزریق ژل لب درد دارد 458646456456

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

یکی دیگر از عواملی که در میزان درد بعد از تزریق ژل لب تاثیر دارد، مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب است. پزشک بعد از تزریق توصیه هایی را به بیمار می نماید تا بعد از تزریق انجام دهد. همچنین نکاتی نیز برای قبل از تزریق باید رعایت شود. رعایت این موارد باعث می شود تا فرد درد تزریق ژل لب را به هیچ عنوان احساس ننماید. این مراقبت های به شرح زیر است:

عدم دستکاری محل تزریق

معمولا بعد از تزریق ممکن است کمی احساس درد و خارش نمایید. به هیچ عنوان محل تزریق را دستکاری نکنید. از خاراندن و ماساژ دادن به شدت خودداری نمایید ، زیرا باعث جابجایی مواد ژل شده و  در نتیجه حاصله تاثیر مخربی خواهد داشت. باید تاکید کنیم که این عوارض طبیعی بوده و بعد از چند روز از بین خواهد رفت. ولی در صورتی که بعد از سه روز احساس کردید علایم تشدید شده و یا مستمر ادامه دارد، باید به کلینیک مراجعه نمایید تا پزشک دستورات و توصیه های لازم را ارائه نماید.

احساس درد مختصر در ناحیه تزریق

همان طور که توضیح دادیم اگر تزریق در شرایط نرمال و کنترل شده انجام شود، فرد احساس درد تزریق ژل لب را نخواهد داشت. ولی در صورتی که توسط پزشک غیر متخصص و یا در کلینیک های معتبر و با مواد ژل نامرغوب انجام شود، احتمال درد غیر قابل تصور نمی باشد. درد های مختصر و محدود را می توانید با مصرف قرص های مسکن مانند استامینوفن و نیز داروهای مسکن ضد التهابی تسکین دهید. داروهایی مانند ایبوپروفن داروی مسکن رقیق کننده خون است که باعث می شود احتمال خونریزی و کبودی در محل تزریق بالا رود.

احساس تورم در ناحیه تزریق شده

تورم و کبودی از جمله عوارض شایع بعد از تزریق موادی مانند ژل و یا بوتاکس می باشد. برای کاهش این عارضه بهتر است از کمپرس یخ استفاده نمایید. کمپرس یخ باعث کاهش ورم در ناحیه تزریق و همچنین کبودی خواهد شد. بعد از دو روز از کمپرس گرم استفاده نموده و گردش خون را به حالت قبل بازگردانید. هرچند ممکن است پزشک برای کاهش این عوارض ، داروهایی را نیز تجویز نماید که نقش موثری در کاهش آن ها خواهد داشت.

عدم انجام فعالیت های ورزشی

فعالیت های روزمره را می توانید بعد از تزریق شروع نمایید و نیازی به استراحت کامل بعد از تزریق نمی باشد. ولی فعالیت های فیزیکی سنگین را باید تا دو هفته به تعویق بی اندازید. این مدت زمان برای تثبیت ژل در محل مورد نظر و جلوگیری از جابجایی آن نیاز است. همچنین این فعالیت های بدنی باعث افزایش کبودی شده و در نتیجه ممکن است درد تزریق ژل لب را بعد از این فعالیت ها احساس نمایید.

نحوه استراحت

بعد از تزریق ژل به هیچ عنوان بر روی صورت نخوابید. این کار باعث می شود به ناحیه تزریق فشار آمده و باعث جابجایی ژل شود. همچنین احساس درد تزریق ژل لب را در فرد تقویت می نماید.

نوشیدن آب کافی

ژل از ماده ای به نام اسید هیالورونیک ساخته شده است که در بسیاری از بافت های بدن وجود دارد. اسید هیالورونکی یک ماده قندی است و بعد از جذب آب حجیم و برجسته می شود. بنابراین برای اینکه لب های حالت نرم و ژله ای و نیز برجسته داشته باشند، بهتر است در مصرف آن دقت نمایید.

عدم مصرف الکل و دخانیات

حداقل یک هفته بعد از تزریق ژل به لب ها از مصرف دخانیات به شدت پرهیز نمایید. زیرا باعث جابجا شدن ژل شده و نتیجه درمان به بدترین شکل ممکن بدست خواهد آمد. همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی احتمال تورم و التهاب در ناحیه تزریق را تقویت می نماید که باعث بعد از  تزریق ژل لب درد را احساس کنید.

بعد از مشاهده چه عوارضی باید به پزشک مراجعه نمایید

تا این قسمت در مورد عوارض بعد زا ژل لب و احساس درد بعد را تزریق مطالبی را بیان نمودیم. حال می خواهیم بدانید که در صورت بروز چه عوارضی بهتر است به پزشک اطلاع دهید:

  • بروز قرمزی و کبودی شدید در ناحیه تزریق
  • حساسیت بسیار شدید به تماس دست با ناحیه تزریق
  • تشدید درد و استمرار آن با وجود مصرف مسکن ها و مراقبت های لازم
  • بروز لکه هایی بر وی لب که می تواند روشن و یا تیره باشد.

کلام آخر:

اینکه آیا تزریق ژل لب درد دارد یکی از دغدغه های مهم برای افرادی است که تصمیم به این کار دارند. باید گفت اگر تزریق توسط پزشک حرفه ای و متخصص، با حفظ زاویه و دوز مورد نیاز در کلینیک های معتبر انجام شود و نیز فرد مراقبت های بعد از تزریق را به خوبی رعایت نماید، هیچ دردی بعد از تزریق ژل لب احساس نخواهید کرد. زیرا این فرآیند بدون درد بوده و عوارض آن تا نهایتا سه روز کاملا برطرف می شود.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)