جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد

جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد 586456451321324154562

یکی از دغدغه ها برای افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند این است که جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد؟ جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های پیچیده و سنگین است که باید تحت بیهوشی عمومی انجام شود. زیرا این جراحی تهاجمی بوده و به صورت میانگین بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد. این مدت بستگی به آیتم های زیر دارد: مهارت جراح، نوع بینی و تکنیکی که برای این جراحی استفاده می شود. در این مقاله سعی می کنیم تا به صورت کامل به این موضوعات پرداخته تا اطلاعات کافی ارائه شود. البته باشد گفت اگر بخواهیم به صورت دقیق این مدت زمان را برآورد نماییم باید زمانی که برای امور قبل از بستری مانند پذیرش، معاینه جراح و … را در نظر بگیریم. همچنین بعد از جراحی نیز مدتی را برای دوره ریکاوری نیاز است زمان بگذاریم.

مواردی که در تعیین مدت زمان جراحی مهم می باشند

با توجه به توضیحات قبل، در این قسمت بر آنیم تا عواملی که در تعیین اینکه جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد؟ را بررسی و مورد ارزیابی قرار دهیم:

مهارت جراح در جراحی زیبایی بینی

یکی از مهم ترین مواردی که در نتیجه و مدت زمان لازم برای جراحی مطرح می شود، مهارت و تخصص جراح در انجام این عمل است. هر چقدر جراح حرفه ای تر و باتجربه تر باشد، مدت زمان جراحی نیز کمتر می شود. زیرا جراح با تمامی مشکلاتی که در حین عمل پیش می آید ، آشنایی داشته و راه حلی را در کمترین زمان ممکن پیدا خواهد کرد. همچنین جراح با سرعت عمل بیشتری جراحی را پیش می برد. به همین دلیل می توان گفت مهارت جراح نقش بسیار مهمی در تعیین زمان جراحی برعهده دارد.

نوع بینی در جراحی زیبایی

بینی افراد به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می شود. نوع جراحی نیز در هر کدام متفاوت است. در بینی های گوشتی پوست بینی ضخیم تر بوده و نیز از استخوان و غضروف کمتری برخوردار است. در صورتی که بینی های استخوانی پوست نازک تری دارند و مقدار غضروف و استخوان در آن ها بیشتر است. در مقایسه اینکه جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد،  باید به نوع بینی نیز توجه شود. زیرا بینی های گوشتی نیاز به مدت زمان بیشتری برای جراحی دارند. در این بینی ها غضروف کمتری در بینی موجود است و ممکن است در حین جراحی مجبور به پیوند استخوان یا غضروف داشته باشیم. نتیجه جراحی در بینی های استخوانی نیز به دلیل عدم محدودیت جراح در شکل و مدل دلخواه بیمار بهتر است. در صورتی که در بینی های گوشتی باید در انتخاب جراح دقت زیادی شود تا مدل دلخواه بیمار بدست آید.

جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد 586456451321324154562

نوع جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. در این قسمت بهتر است با نوع هر کدام از جراحی ها و اقداماتی که انجام می شود بیشتر آشنا شویم:

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی باز برای مواردی انجام می شود که نیاز به تغییرات گسترده و اقدامات زیادی بر روی بینی می باشد. در این روش پوست بینی از ناحیه نوک بینی به سمت بالا کشیده و توسط دستگاهی نگه داشته می شود. سپس جراح می تواند با دید باز تغییرات لازم را روی بینی اعمال نماید. سپس پوست بینی رها شده و در اطراف بخیه زده می شود. در این روش جای بخیه و اسکار مشخص بوده و در اطراف بین قابل مشاهده است. این روش برای زمانی که غیر از جراحی، نیاز به اقدامات درمانی نیز می باشد بیشتر کاربرد دارد. عوارض در این روش بیشتر است و همچنین مدت زمان لازم برای جراحی زیبایی بینی نیز بیشتر می باشد. امروزه سعی می شود کمتر از این روش استفاده شود، ولی اگر نیاز به اصلاحات زیادی باشد بهتر است جراحی بینی به روش باز انجام گیرد.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش بر خلاف مورد قبل نیازی به برداشتن پوست بینی نمی باشد. بنابراین برای زمان هایی که نیاز به تغییرات و جراحی زیادی نمی باشد، این روش بهتر است. تمامی تغییرات بدون برداشتن پوست بینی و نیاز به بخیه انجام می شود. بخیه ها در داخل بینی زده می شود و در قسمت بیرونی اثری از جای بخیه و اسکار وجود ندارد. این روش نیاز به تخصص و مهارت بسیار زیاد جراح دارد. زیرا دید جراح باز نبوده و تسلط کامل روی قسمت های داخلی بینی ندارد. این روش از نظر شکل انجام، عوارضی را نیز به همراه ندارد و در نتیجه مدت زمان نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه تر است. مدت زمان جراحی زیبایی بینی در این روش بسیار کوتاه تر از جراحی به روش باز می باشد.

مدت زمان بهبود و دوران نقاهت

یکی دیگر از مسایلی که می توانیم در این قسمت مورد بررسی قرار دهیم، مدت زمان بهبود و نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد. اینکه جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد، به موارد بالا بستگی دارد ولی مدت زمان بهبودی نیز در این مورد مهم و قابل بررسی است. در مواردی که مراقبت های قبل و بعد از جراحی نادیده گرفته می شود، نیاز به جراحی های ترمیمی خواهید داشت. این جراحی علاوه بر زمان باعث از دست رفتن هزینه نیز خواهد شد. یکی از موارد مهم برای کوتاه شدن دوران نقاهت، رعایت اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی می باشد. در این قسمت به اهم این مراقبت ها اشاره می کنیم تا  با رعایت دقیق آن ها هم عوارض بعد از جراحی کمتر شود و هم نتیجه جراحی به بهترین شکل ممکن باشد.

بالا نگهداشتن سر بعد از جراحی زیبایی بینی

نحوه استراحت بعد از این جراحی می تواند تاثیر زیادی در کاهش عوارضی مانند درد، کبودی و تورم و یا در موارد زیادی خونریزی شود. بعد از جراحی باید بیمار به صورت کامل استراحت نموده و از انجام فعالیت های روزمره خودداری نماید. علت این امر عدم تعادل در اثر داروهای بیهوشی و نیز داروهای مسکنی است که برای کاهش درد تجویز می شود. هر گونه عدم تعادل ممکن است باعث سقوط بیمار در اثر فعالیت و عوارض جبران ناپذیری شود. همچنین در این مدت به علت عدم مصرف مواد غذایی و محدودیت در آن، ممکن است فرد دچار ضعف بدنی شود. بهتر است  حداقل تا 6 هفته بعد از جراحی زیبایی بینی سر خود را نیز در زمان استراحت به سمت بالا نگه دارید.  استفاده از دو عدد بالش زیر سر می تواند احتمال خونریزی و کبودی و تورم را کاهش داده و درد کمتری را احساس نمایید.

استفاده از کمپرس های سرد و گرم

یکی از روش های کاهش عوارضی مانند درد و تورم بعد از جراحی زیبایی بینی، استفاده از کمپرس سرد و گرم است. بعد از جراحی به مدت 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده کرده و بعد از دو روز نیز از کمپرس گرم استفاده کنید. استفاده از کمپرس یخ باعث می شود شدت گردش خون کاسته شده و میزان کبودی و تورم کاهش یابد. همچنین حالت بی حس کننده داشته و باعث می شود درد کمتری را احساس نمایید. بعد از دو روز نیاز است گردش خون به حالت قبل بازگردد، بنابراین باید از کمپرس گرم استفاده کنید. این کمپرس را روی گونه های خود قرار دهید و به ناحیه جراحی فشاری وارد نکنید.

روش تغذیه مناسب

باید در هفته های اول از غذاهای آبکی استفاده کنید. زیرا نباید فشاری در اثر جویدن به ناحیه جراحی وارد شود. غذاهای مقوی را به صورت پوره شده و یا له مصرف کنید. در این صورت انرژی کافی نیز بدست خواهید آورد و هم تغذیه بهتر و مناسب تری را با توجه به جراحی که انجام داده اید، خواهید داشت.

جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد 4587645456345

بدن خود را خنک نگهدارید

بهتر است دمای بدن خود را در این مدت پایین نگهدارید. عدم فعالیت های ورزشی به علت تعریق، اجتناب از رفتن به سونا، استخر و جکوزی و …از جمله این موارد می باشد. بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب نیز به شدت خودداری نمایید تا دمای بدن بالاتر نرفته و نیز پوست اطراف بینی آسیب نبیند.

عدم انجام برخی فعالیت ها

از زیاد خندیدن، زیاد حرف زدن و … به شدت اجتناب کنید. همچنین به هیچ عنوان فین نکنید ، زیرا باعث اعمال فشار به ناحیه جراحی شده و به بخیه ها آسیب می زند.

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

دخانیات و مشروبات الکلی باعث افزایش تورم و کبودی می شود. دخانیات باعث کاهش اکسیژن رسانی مناسب شده و در نتیجه باعث اختلال در روند بهبودی خواهد شد. مشروبات الکلی نیز باعث افزایش تورم می شوند.

نحوه مصرف داروها

عموما داروهایی برای کاهش درد و نیز جلوگیری از عفونت تجویز خواهد شد. مصرف مداوم و به موقع این داروها از عوارض بعد از جراحی پیشگیری می نماید. بهترین کار مصرف مداوم و سروقت داروها بوده تا این عوارض از بین برود.

کلام آخر:

جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی های پیچیده است که مدت زمان زیادی نیز می طلبد. عواملی در این میان تاثیر گذار می باشند، از جمله مهارت جراح، نوع بینی ، نوع جراحی و نیز مراقبت های بعد از جراحی از جمله این موارد می باشند. مهم ترین نکته انتخاب بهترین جراح و اعتماد به نتیجه بدست آمده است. در این صورت هم مدت زمان جراحی زیبایی بینی کاسته شده، هم تشخیص نوع جراحی به بهترین صورت انجام می شود و هم عوارض بسیار محدود می شود که نیاز به مراقبت های کمتر و کوتاه شدن دوران نقاهت خواهد بود.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)