با عمل جراحی لیفت ابرو صورت خود را جذاب تر نمایید

عمل جراحی لیفت ابرو 654687845312121231

افزایش سن و نیروی جاذبه زمین باعث می شود تا ابروها به سمت پایین حرکت نمایند. یکی از روش های برای  غلبه بر این مشکل، عمل جراحی لیفت ابرو می باشد. با این جراحی به راحتی ابروها و به دنبال آن پلک ها به سمت بالا کشیده شده و در نتیجه چهره فرد شاداب تر و جوان تر دیده می شود. هر چند در کنار روش های جراحی، روش های دیگری که کم تر تهاجمی باشند نیز برای این کار وجود دارد. ولی به علت مزایای زیاد این روش، اغلب افراد ترجیح می دهند از روش های جراحی برای این هدف استفاده نمایند. در این مقاله می خواهیم بیشتر با این روش آشنا شده و در مورد مراقبت های قبل و بعد از آن، هزینه های درمان و نیز عوارضی که عموما بعد از جراحی ها پیش می آیند توضیحات لازم را بدهیم.

کاندیداهای انجام جراحی لیفت ابرو

روش های جراحی ممکن است برای بسیاری از افراد مناسب نباشند. در این قسمت با کاندیداهای مناسب برای جراحی کشیدن ابرو آشنا می شویم. عموما افراد بالای 40 سال تا 60 سال بیشترین مراجعین برای این نوع جراحی هستند. با این روش چهره جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد و آثار میانسالی از بین می رود. بیشترین کاندیداها را خانم ها تشکیل می دهند، هر چند این روش برای آقایان نیز مناسب و کاربردی می باشد. این جراحی تحت بیهوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود. به همین دلیل فرد باید شرایط جسمانی مناسبی داشته باشد. با این روش می توان چین و چروک ها و خطوط پیشانی را نیز بهبود بخشید و فشاری که در اثر پایین آمدن ابرو بر پلک و چشم می باشد را از بین برد. در نتیجه چشم ها درست تر به نظر می رسد و جذابیت و شادابی به چهره فرد باز می گردد.

عمل جراحی لیفت ابرو 654687845312121231

انواع روش های جراحی لیفت ابرو

روش های مختلفی برای جراحی کشیدن ابرو وجود دارد. اینکه کدام روش مناسب می باشد بستگی به مواردی مانند انتظار بیمار از جراحی، وضعیت قرار گرفتن ابرو، ارتفاع پیشانی و نیز چروک بین ابروها دارد. در این قسمت چند روش را برای این هدف توضیح می دهیم:

جراحی لیفت ابرو با روش کلاسیک

این نوع جراحی بهتر است تحت بیهوشی عمومی انجام شود. زیرا باید برش هایی در ناحیه پیشانی داده شود. برای انجام این روش، برشی در ناحیه خط رویش مو و یا داخل موهای سر ایجاد می شود. عضلات زیر که شل شده اند و به سمت پایین حرکت کرده اند، توسط جراح آزاد شده و به محل خود بازمیگردند. در این بین پوست اضافی در این ناحیه ایجاد می شود که باید برش داده شده و برداشته شوند. می توان در این حین عضلاتی را که باعث ایجاد چین و چروک های پیشانی می شوند را ضعیف کرده و در نتیجه تا مدت ها این مشکل نیز برطرف خواهد شد. بعد از اتمام جراحی محل های برش بخیه زده می شوند و جراحی به اتمام می رسد. در صورت انتخاب بهترین جراح در این حوزه، بخیه ها به صورت ریز و بسیار ظریف زده می شود تا جای آن ها بعد از جراحی محو شود.

مزایای جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک

یکی از مزایای مهم این روش، ماندگاری بالای آن می باشد. چون عضلات کشیده و ماهیچه هایی که باعث ایجاد چین و چروک شده اند، تضعیف شده اند. در نتیجه چین و چروک ها از بین رفته و برای شروع مجدد، زمان زیادی را می خواهند.

معایب جراحی لیفت ابرو به روش کلاسیک

این روش در کنار مزایا، دارای معایبی نیز می باشد. از جمله این معایب می توان به برجا ماندن جای برش ها و بخیه ها در ناحیه پیشانی و سر اشاره کرد. در صورتی که این جراحی توسط جراح متخصص و حرفه ای انجام نشود، ممکن است زیبایی چهره تا حدود زیادی تحت تاثیر این بخیه ها قرار گیرد. مورد دوم در مورد بی حسی دائم قسمتی از ناحیه سر می باشد که هر چند نادر است، ولی احتمال بروز این عارضه نیز وجود دارد.

جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپی

برای این روش نیز بایستی ابتدا بیمار بیهوش شود. زیرا این جراحی بین 1 تا 3 ساعت بر اساس عمق مشکل و تغییراتی که قرار است داده شود، به طول می انجامد. در این روش چهار برش  در دو طرف صورت نیاز است داده شود، دو برش در ناحیه شقیقه ها و  دو برش دیگر در قسمت میانی سر ایجاد می شود. سپس آندوسکوپ از طریق این برش ها وارد زیر پوست شده و جراحی شروع می شود. در این روش از طریق دوربینی که به آندوسکوپ وصل می باشد، تصاویر زیر پوست در مانیتور نشان داده می شوند. بنابراین جراح از این طریق با اشراف کامل به محل جراحی، اقدامات لازم را انجام می دهد. این روش معمولا برای افتادگی ها در سطح خفیف کاربرد دارد. زیرا برش ها بسیار کوچک هستند و در نتیجه نمی توان تغییرات گسترده ای را ایجاد نمود.

مزایای جراحی به روش آندوسکوپی برای لیفت ابرو

از جمله مزایای این روش به برش های در سطح کوچک و محدود می توان اشاره نمود. در این روش جای اسکار و بخیه ها به سختی دیده می شود و به سرعت از بین خواهند رفت. بنابراین می توان گفت نسبت به روش کلاسیک نباید نگران جای بخیه بر روی صورت بود.

معایب انجام آندوسکوپی برای لیفت ابرو

از معایب این روش می توان به انجام آن برای رفع افتادگی های خفیف اشاره کرد. با این روش نمی توان تغییرات اساسی و زیادی در ناحیه ابرو و پیشانی ایجاد نمود.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت ابرو

قبل از انجام جراحی نیاز است نکاتی را رعایت کنیم. رعایت این نکات باعث می شود روند درمان و ریکاوری به خوبی انجام شود. مهم ترین این نکات عبارتند از:

انتخاب بهترین جراح

مهم ترین نکته قبل از جراحی، انتخاب بهترین و حرفه ای ترین جراح می باشد. بهتر است قبل از هر اقدامی تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید. می توانید نمونه کارهای قبلی جراح را مشاهده نمایید. از مراجعین در مطب و یا کاربران اینترنتی در مورد میزان رضایت و مشکلاتی که داشته اند سوال کنید. بهتر است در این زمینه حساس تر عمل کنید، چون ناحیه ابرو و پیشانی اهمیت زیادی در جذابیت وزیبایی چهره فرد دارد.

عمل جراحی لیفت ابرو 25467846485645

جلسه معاینه

در جلسه معاینه  جراح این موضوع را بررسی می کند که تا چه حد نیاز است جراحی انجام شود و آیا می توان از روش های کمتر تهاجمی نیز استفاده کرد تا مشکل برطرف شود. انتظارات بیمار را قبل از انجام بررسی نموده و در نهایت پارامترهای لازم  راتعیین می نماید. چون  این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، سلامت عمومی بیمار بسیار مهم است. لازم است در مورد بیماری هایی که قبلا داشته و یا در حال حاضر درگیرید با پزشک مشورت کنید. مهم تر از همه داروهایی که مصرف می  کنید حتی داروهای گیاهی به اطلاع جراح برسانید. ضروری است اگر به داروی خاصی آلرژی دارید، به پزشک اطلاع دهید. پزشک قبل از درمان با استفاده از تست های آزمایشگاهی وضعیت کلی سلامتی فرد را بررسی می نماید که باید در روز جراحی همراه داشته باشید.

عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی

قطع مصرف دخانیات و مشوربات الکلی دو هفته قبل از انجام جراحی برای کاهش و از بین بردن عوارضی مانند خونریزی و احتمال کبودی و تورم زیاد بعد از جراحی بسیار اهمیت دارد.

عدم مصرف برخی داروها

قطع مصرف داروهای ضدالتهابی و انعقاد کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن … توصیه می شود. علت آن کاهش ریسک خونریزی در حین جراحی و بعد از آن می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

در این قسمت با اهم مراقبت ها، بعد از جراحی لیفت ابرو آشنا می شویم:

عدم انجام فعالیت های بدنی

بعد از جراحی می توانید بعد از یک هفته فعالیت های ورزشی سبک را شروع کنید. ولی انجام فعالیت های سنگین تر را به یک ماه بعد واگذار نمایید تا کاملا بهبودی حاصل شده باشد.

عدم دستکاری زخم ها

عموما محل برش ها با بخیه های جذبی و یا کشیدنی به هم متصل می شود. تا زمان کشیدن و جذب بخیه ها از دستکاری کردن محل زخم خودداری نمایید. بعد از دوهفته بخیه های کشیدنی باید کشیده شود که برای اینکار بهتر است به پزشک خود مراجعه نمایید. به این علت که هم روند بهبودی بررسی شود و هم محل بخیه ها معاینه گردد تا عفونتی یا مشکلی وجود نداشته باشد.

برخی افراد بعد از جراحی کشیدن  ابرو، روش هایی مانند تزریق بوتاکس ، ژل و یا چربی را استفاده می نمایند. این افراد باید حداقل دو هفته صبوری نمایند تا تورم محل جراحی از بین برود.

کلام آخر:

امروزه همه افراد به دنبال برطرف کردن مشکلاتی هستند که در اثر افزایش سن و تغییرات آن در ناحیه صورت ایجاد شده است. یکی از این روش ها برای جوانسازی و از بین رفتن چین و چروک ها را می توان جراحی لیفت ابرو نام برد. با این جراحی ابروها به سمت بالا کشیده شده و زیبایی چشم ها بهتر دیده می شود. این جراحی عوارض زیادی را به دنبال ندارد و با انتخاب بهترین جراح و رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی می توان این عوارض را به حداقل کاهش داد.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)