جذاب ترین مدل لب ها با تزریق چربی

مدل لب ها با تزریق چربی 54587513135

انواع مدل لب ها با تزریق چربی قابل دستیابی هستند. روش های مختلفی برای برجسته کردن و دادن مدل های مختلف به لب وجود دارد که یکی از این روش ها تزریق چربی می باشد. تزریق چربی در برابر تزریق ژل و یا سایر روش ها مزایای بیشتری دارد که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد. امروزه برجسته نمودن لب و مدل های مختلفی که وجود دارد، به یکی از پرطرفدارترین روش ها برای زیبایی چهره تبدیل شده است. مدل های متفاوتی که اشاره خواهیم کرد با کمترین زمان و سریع ترین روش، زیبایی چهره فرد را چند برابر می کند. افرادی که لب های باریکی دارند و یا در اثر گذشت زمان لب ها، چربی خود را از دست داده و چهره را پیر نشان می دهد و … با تزریق چربی به راحتی می توانند این مشکل را برطرف نمایند.

انواع مدل های لب

انواع مدل های لب که با تزریق چربی می توان به آن ها دست یافت را در این قسمت توضیح می دهیم:

مدل طبیعی لب

مدل لب طبیعی یکی از انواع مدل لب ها می باشد که با تزریق چربی در قسمت های مختلف و مشخص لب به وجود می آید. امروزه این مدل طرفداران زیادی پیدا کرده است. زیرا در این حالت، چهره حالت طبیعی دارد و کمتر کسی متوجه خواهد شد که فرد از تزریق چربی برای لب استفاده نموده است. فقط مقداری لب ها برجسته و پر می شوند و کمی به لب زاویه داده می شود. تناسب لب با سایر قسمت های صورت در این مدل حفظ می شود به همین دلیل است که بیشتر افرادی که به دنبال انواع مدل لب ها با تزریق چربی هستند، این حالت لب را می پسندند.

 مدل قلبی

یکی دیگر از انواع مدل لب ها با تزریق چربی، مدل قلبی می باشد. در این مدل لب ها حالت قلبی و پر پیدا می کنند. حالت صورت بسیار جذابتر خواهد شد. ولی نکته مهم این است که باید توسط پزشک حرفه ای انجام گیرد. زیرا حالت قلبی لب باید با حفظ تناسب با چ

هره فرد ایجاد شود. نباید از میزان و دز زیاد چربی استفاده شود، در این صورت حالت چهره بسیار غیر طبیعی خواهد شد.

مدل لب ها با تزریق چربی 54587513135

مدل عروسکی

این مدل عموما برای سنین پایین تر مناسب تر می باشد. در مدل عروسکی که شباهت زیادی به مدل قلبی دارد، برجستگی لب از ناحیه داخل به سمت بیرون ایجاد می شود. این روش برخلاف سایر روش ها می باشد که عموما از سمت حاشیه لب شروع به تزریق می نمایند. تزریق باید از پایه لب و به صورت عمودی انجام شده و به سمت حاشیه لب پیش رود. این مدل برای هر فردی مناسب نمی باشد و بهتر است قبل از تزریق چربی، تحقیقات لازم را انجام داده و با پزشک مشورت نمایید.

مدل لب روسی

در این مدل بیشتر تمرکز بر حاشیه لب و قسمت بالایی لب ها می باشد. بهتر است در مورد این مدل نیز تحقیق نمایید و در صورتی که با چهره فرد سنخیت دارد، تزریق انجام شود.

مدل لب فانتزی

در این مدل حالت طبیعی لب حفظ نمی شود. باید لب ها بسیار برجسته شده و حجم داده شوند. افرادی که به دنبال این روش هستند، باید از تناسب سایر اجزای صورت نیز مطمئن شوند. در بیشتر موارد حجم لب ها به گونه است که نیاز است گونه ها و فک بیمار نیز برجسته شوند. در این صورت حالت چهره کمی حالت غیر طبیعی دارد.

مدل چاک دار

عموما همه افراد در لب پایینی خود برجستگی بیشتری را دارند. این برجستگی بیشتر در وسط لب دیده می شود. ولی برعکس برخی افراد ممکن است این برجستگی را در این قسمت نداشته و این ناحیه از لب باریک باشد.

مراحل مختلف تهیه چربی مورد نیاز برای تزریق در لب

همانطور که می دانید بر خلاف سایر روش ها که ماده اولیه شیمیایی بوده و به محض شورع تزریق وارد پوست می شود، چربی باید از بدن خود فرد استخراج شده و سپس به ناحیه مورد نظر تزریق شود. در این قسمت شما را با مراحل مختلف این روش آشنا می کنیم:

استخراج چربی

چربی مورد نیاز را نمی توان از همه قسمت های بدن استخراج کرد. بلکه قسمت هایی باید در نظر گرفته شود که مقاومت و استحکام زیادی دارند. عموما چربی در نواحی شکم، پهلو، باسن و ران ها با سرعت کمی از بین می رود. پس این مناطق برای این روش بسیار مناسب می باشد. در این مرحله چربی با استفاده از دستگاه لیپوماتیک که دارای یک محفظه برای نگهداری چربی بوده و سوزن باریکی دارد، از این نواحی استخراج می شود. باید این کار با دقت زیادی انجام شود تا به سلول های چربی آسیبی وارد نشود. نگران این نباشید که برداشت چربی باعث گود شدن و یا تغییر حالت قسمتی شود که از آنجا استخراج صورت می گیرد. زیرا میزان چربی بسیار اندک بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد. با این کار می توان انواع مدل لب ها با تزریق چربی را برای فرد بنا به دلخواه ایجاد نمود.

 آماده سازی چربی

چربی استخراج شده را نمی توان به صورت مستقیم وارد لب نمود. زیرا دارای ناخالصی هایی می باشد که باید از آن جدا شود. این کار با استفاده از دستگاه سانترفیوژ انجام می شود. این دستگاه با چرخاندن چربی، ناخالصی هایی مانند آب و خون  و سلول هایی که در حین استخراج آسیب دیده و کاربرد ندارد، را از آن جدا نموده و چربی خالص را بدست می آورد. با این چربی می توان انواع مدل های لب با تزریق چربی را بدست آورد.

مرحله نهایی: تزریق چربی به لب

بعد از اینکه چربی خالص شده و قابل تزریق بود، باید با توجه به مدلی که انتخاب می شود و با توجه به دز و زاویه مناسب در لب تزریق شود. این مرحله اهمیت زیادی داشته و مهارت و تخصص پزشک در تزریق چربی بسیار در ماندگاری و نیز مدلی که انتخاب شده است تاثیر گذار خواهد بود.

 مزایای تزریق چربی

حال که با نحوه تزریق چربی آشنا شدیم، می خواهیم در مورد مزایای این روش توضیحاتی را ارائه دهیم.

ایمن بودن تزریق چربی

یکی از مزایای این روش کم تهاجمی بودن آن است. تزریق چربی کاملا بی خطر بوده و عوارض زیادی را به همراه ندارد.

مدل لب ها با تزریق چربی 541356387645210003213

کم بودن عوارض بعد از تزریق

عوارض تزریق چربی بسیار محدود است. ممکن است مقداری قرمزی و تورم در ناحیه تزریق احساس شود که به مرور زمان از بین می رود. همچنین ممکن است دچار کمی عفونت شود که با مصرف داروهای آنتی بیوتیک این مشکل نیز برطرف می شود.

عدم نیاز به مراقبت های بعد از تزریق

یکی از مزایای مهم این روش، عدم نیاز به مراقبت های خاص بعد از تزریق است. افرادی که به دنبال مدل لب ها با تزریق چربی می باشند، بایستی در روزهای اول از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری نمایند. زیرا باعث جذب سریع چربی و عدم نتیجه مناسب خواهد شد. سایر مراقبت ها نیز محدود به عدم مالش دادن و یا حرکت اضافی بر روی لب ها می باشد.

حالت طبیعی صورت

تزریق چربی به دلیل اینکه از چربی های بدن فرد مصرف می شود، بنابراین حالت طبیعی دارد. بعد از تزریق چربی های تزریق شده به سرعت با چربی های لب همبند شده و حالت طبیعی لب حفظ می شود. امکان پس زدن بدن به علت اینکه ماده تزریقی از خود بدن فرد است، غیر محتمل است.

مقرون به صرفه بودن تزریق چربی

برای بسیاری از افراد هزینه انجام عمل زیبایی مانند تزریق چربی بسیار اهمیت دارد. باید گفت تزریق چربی نسبت به سایر روش ها مانند تزریق ژل، بوتاکس و یا جراحی ها بسیار کم هزینه تر می باشد. زیرا ماده اولیه تزریق از بدن خود فرد تامین می شود و نیاز به انتخاب برند خاص با قیمت های متفاوت نمی باشد. هزینه های این روش بستگی به دستمزد پزشک، کلینیک و هزینه های جانبی مانند خالص سازی چربی و … دارد. تزریق چربی به صورت سرپایی و در مطب در کمترین زمان انجام می شود.

ماندگاری تزریق چربی به لب

یکی از مزایای مهم این روش ماندگاری بالای آن نسبت به روش هایی مانند تزریق ژل و بوتاکس می باشد. هر چند تزریق چربی یکی روش دائمی نیست ولی ماندگاری بالایی دارد. این ماده می توان بین 9 ماه تا 2 سال زیبایی لب ها را حفظ نماید. هرچند این مدت بستگی به عوامل زیادی مانند انتخاب پزشک، مراقبت های بعد از تزریق و … دارد. افرادی که بیشتر در محل های گرم هستند و یا مدام زیر تابش نور آفتاب قرار دارند، نباید انتظار مدت زمان طولانی را از این روش داشته باشند. همچنین افرادی که ورزش های سنگین انجام می دهند، به علت تعریق زیاد بدن و افزایش گردش خون، احتمال جذب چربی به بدن بسیار بالا خواهد رفت.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)