جراحی زیبایی پلک در مردان چهره آنها را دگرگون می کند

جراحی زیبایی پلک در مردان 78899664200351

بلفاروپلاستی مربوط به جراحی زیبایی پلک می باشد که برای اصلاح مشکلات پلک های فوقانی و تحتانی انجام می شود. جراحی زیبایی پلک در مردان نیز مانند خانم ها شایع است و برای رفع مشکلات ناحیه چشم انجام می شود. مشکلاتی که در ناحیه پلک ها وجود دارد، مربوط به افتادگی پلک بالایی و یا تجمع چربی در بالای پلک و یا در زیر چشم است. عارضه افتادگی پلک می تواند هم به صورت ارثی به فرد منتقل شود و یا اینکه در اثر افزایش سن ایجاد شود. ولی عموما افتادگی پلک و یا تجمع این چربی ها با افزایش سن ایجاد شده و به تدریج نیز تشدید می شود. این گونه مسایل باعث از دست رفتن جوانی و شادابی چهره شده و فرد را خسته و پیر نشان می دهد. بنابراین نیاز است با روش هایی مانند جراحی زیبایی پلک برطرف گردد.

کاندیداهای مناسب برای جراحی زیبایی پلک در مردان چه افرادی هستند

برای این جراحی نیز شرایطی وجود دارد و همه افراد نمی توانند بلفاروپلاستی را انجام دهند. در این قسمت قصد داریم افرادی که واجد شرایط انجام این جراحی هستند را معرفی نماییم:

  • پف کردگی در پلک های بالایی باعث می شود تا به ناحیه چشم فشار آمده و محدوده بینایی فرد را کاهش دهد.
  • افتادگی پوست در پلک های بالایی که در اثر افزایش سن و کاهش چربی های بالای چشم ایجاد می شود. این عارضه در افرادی که در سنین پایین تر دچار پف کردگی پلک بالایی بوده اند، شدید تر می باشد.
  • چین و چروک های زیر چشم که علت عمده آن بالا رفتن سن بوده و در افراد مسن بیشتر شایع است. با روش های دیگر نیز می توان این عارضه را از بین برد، ولی جراحی پلک یک روش ماندگار و طولانی مدت برای از بین بردن آن است.
  • تجمع چربی و یا فتق در ناحیه زیر چشم که با افزایش سن تشدید می شود .
  • افتادگی زیر پلک پایین که آن هم ریشه در بالا رفتن سن داشته و هر چه سریع تر درمان شود از پیشرفت آن می توان جلوگیری نمود.

همه افراد می توانند با این مشکلات برای بلفاروپلاستی اقدام نمایند مگر اینکه دارای بیماری هایی مانند کم کاری تیروئید و یا بیماری گریوز باشند. همچنین افرادی که دچار سندرم چشم خشک هستند نیز باید با احتیاط زیادی اقدام به این جراحی نمایند.

جراحی زیبایی پلک در مردان 78899664200351

برای انجام بلفاروپلاستی در مردان چه نکاتی را باید قبل از جراحی رعایت نماییم

برای اینکه روند بهبودی با کمترین عوارض سریع تر اتفاق بیفتد، نیاز است قبل از جراحی زیبایی پلک در مردان نکاتی را رعایت نمایید. این نکات را در این قسمت به صورت کامل توضیح خواهیم داد:

انتخاب بهترین جراح برای حساس ترین نقطه صورت

این نوع جراحی ها به صورت سرپایی انجام می شود، ولی تخصص و تبحر جراح در آن بسیار اهمیت دارد. علت این امر ناحیه ای است که جراحی در آن قسمت انجام خواهد شد. ناحیه پلک چشم جزو حساس ترین اعضای صورت است که کوچک ترین بی احتیاطی عوارض بسیار خطرناک و جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. بنابراین باید قبل از هر اقدامی از مهارت جراح اطمینان حاصل نمایید. بعد از انتخاب جراح باید در مورد پرونده پزشکی خود و بیماری هایی که دارید اطلاعات کافی را در اختیار پزشکتان قرار دهید. حساسیت های دارویی نیز باید گفته شود تا در حین جراحی و بعد از آن عوارض کاسته شود.

مصرف چه داروهایی قبل از جراحی  مجازند و چه داروهایی غیر مجاز می باشند

داروهایی که خون را رقیق می کنند مانند آسپرین، باید متوقف شوند. چون این جراحی در سنین بالا انجام می شود و آسپرین نیز ممکن است به علت مشکلات قلبی عروقی در این افراد مصرف داشته باشد، بهتر است در این مورد با پزشک مشورت نمایید تا داروی جایگزین تجویز شود. در مورد همه داروهایی که مصرف می کنید به پزشکتان اطلاعات دهید تا میزان هر کدام را تعدیل و یا کنترل نماید، در غیر این صورت مصرف سایر داروها مجاز می باشد.

آیا مصرف دخانیات و مشروبات الکلی نیز باید متوقف شود

معمولا جراح مصرف مشروبات الکلی و نیز دخانیات را دو هفته قبل از جراحی ممنوع اعلام می کند. علت آن نیز به خاطر کاستن عوارضی مانند کبودی و تورم بعد از جراحی و طولانی شدن مدت زمان بهبودی است. سعی کنید این موارد را کنترل نمایید و در حد امکان به حداقل ممکن برسانید.

 

جراحی زیبایی پلک در مردان چگونه انجام می شود

در قسمت های قبل توضیح دادیم جراحی زیبایی پلک با اهداف زیادی قابل انجام است. از آن جمله به رفع چین و چروک های زیر چشم، افتادگی بالای پلک و یا افتادگی پوست چشم، افتادگی پلک پایینی و فتق زیر پلک اشاره کرد حال هر یکی از این جراحی را توضیح می دهیم که به چه نحوی قابل انجام می باشند:

جراحی پلک پایین با چه اهدافی و چگونه انجام می شود

جراحی پلک پایین یا بلفاروپلاستی پلک پایین برای رفع چین و چروک ها و یا بهبود وضعیت چربی های زیر پلک پایین انجام می شود. برای انجام این روش بیمار باید یا تحت بیهوشی عمومی انجام شود و یا در صورت تمایل از بی حسی موضعی استفاده می شود. برای انجام جراحی پزشک خطوطی را در زیر پلک ایجاد نموده و جای دقیق برش هایی که نیاز است انجام شود، مشخص می نماید. این برش ها بسیار نازک و ظریف هستند. سپس چربی های اضافی و پوست را از زیر چشم برش داده و خارج می کنند. سپس محل های برش داده شده را بخیه های ریز زده و جراحی به اتمام می رسد. اگر قسمت زیر چشم حالت گودی پیدا کند، می توان با استفاده از تزریق چربی و یا ژل این حالت را از بین برد و جوانی و شادابی را به صورت بازگرداند. برای اینکه کاملا وضعیت چشم مشخص شود، معمولا این جراحی در حالت نیمه نشسته انجام می شود تا جراح تسلط کامل بر روی ناحیه جراحی را داشته باشد. مهم ترین مساله بخیه ها و پوشاندن محل برش ها است که باید توسط جراح متبحر و متخصص به درستی انجام شود.

جراحی زیبایی پلک در مردان مربوط به ناحیه بالای پلک چگونه انجام می شود

در مورد جراحی پلک بالایی نیز مشکلاتی مانند افتادگی پلک و یا افتادگی پوست چشم قابل رفع شدن می باشد. اگر در اثر بالا رفتن سن، پلک ها به سمت پایین حرکت کنند، باعث محدود کردن بینایی فرد و ایجاد اشکال در زمان رانندگی و یا مطالعه خواهد شد. همچنین افتادگی پلک چشم باعث پیر نشان دادن صورت می شود که این می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس فرد شود. برای انجام این جراحی خط برشی در امتداد خطوط طبیعی و چین و چروک های بالای چشم ایجاد می شود. سپس عضلات، بافت های و چربی های پوستی برش داده شده و خارج می شوند. در نهایت محل برش ها بخیه زده شده و جراحی به اتمام می رسد. در مورد جراحی پلک بالا باید دقت شود که پلک زدن به راحتی انجام شود. چون پوست بالای چشم نیز برداشته می شود و در صورت برداشت بیش از مورد نیاز، باعث اختلال در پلک زدن فرد می شود.

جراحی زیبایی پلک در مردان 789665865423002

چه مراقبت هایی بعد از جراحی زیبایی پلک در مردان نیاز است انجام شود

بعد از جراحی، مراقبت ها می تواند نتیجه عمل را به سمت مثبت یا منفی تغییر دهد. غیر از تخصص جراح،  هستند که می توانند بهترین نتیجه را به بار دهند و نیز عوارض را کاهش دهند. این مراقبت ها عبارتند از:

تورم و درد را چگونه کاهش دهیم

از عوارض شایع اکثر جراحی ها، تورم و درد در ناحیه جراحی است. در این مورد نیز می توان گفت احتمال تورم و درد وجود دارد. برای کاهش این عارضه بهتر است از کمپرس یخ کمک بگیرید و به مدت دو روز در اطراف محل جراحی و نه به صورت مستقیم روی آن قرار دهید. بعد از دو روز کمپرس گرم را برداشته و در این نواحی قرار دهید. اگر درد زیادی دارید از مسکن هایی که جراح تجویز کرده است، مصرف کنید. سعی کنید مرتب مصرف شود تا دیگر دردی را احساس نکنید.

آیا نیاز است بعد از جراحی استراحت کنیم

یکی دیگر از سوالاتی که مطرح می شود، لزوم استراحت بعد از اتمام جراحی است. لازم است تا چند روز استراحت نموده و از انجام فعالیت های روزمره نیز خودداری نمایید . بعد از این مدت به مرور می توانید محدوده فعالیت های خود را گسترش دهید. در زمان استراحت باید سر بالاتر از بدن قرارگیرد تا تورم و درد کاهش یابد. نباید به هیچ عنوان سر خود را خم نموده و اجسام سنگین را از روی زمین بلند کنید . هر گونه فشار باعث افزایش گردش خون در بدن شده و کبودی و تورم افزایش می یابد.

برای جلوگیری از عفونت چه اقداماتی باید انجام دهیم

یکی دیگر از عوارض رایج برای جراحی هایی که برشی ایجاد می شود، مربوط به عفونت محل برش است. لازم است آنتی بیوتیک های تجویزی را به موقع و سروقت استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از عفونت در محل زخم، شستشو با مواد ضدعفونی کننده را فراموش نکنید.

کلام آخر:

جراحی زیبایی پلک در مردان یکی از جراحی های لازم و رایج در سنین بالا است. با افزایش سن به مرور عضلات و ماهیچه های چشم و پلک قدرت خود را از دست داده و پلک ها مانند همه اعضای بدن به سمت پایین تمایل پیدا می کنند. در این صورت چهره پیرتر و خسته تر به نظر می رسد و شادابی خود را دست می دهد. یکی از روش ها برای از بین بردن این حالت، جراحی زیبایی پلک است.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)