با تزریق چربی به صورت لاغر زیباتر از قبل شوید

تزریق چربی به صورت لاغر 7858652542125461

افزایش سن باعث می شود تا چربی های صورت به مرورتحلیل رفته و باعث گودی صورت شود. یکی از روش های حل این مشکل، تزریق چربی به صورت لاغر است. لاغری صورت باعث بروز خطوط و چین و چروک های روی صورت شده و چهره را خسته و پیر نشان می دهد. زمانی که صورت لاغر می شود، روش هایی مانند کشیدن پوست صورت و … نیز کارساز نمی باشد و تنها راه افزودن چربی از دست رفته است. تزریق چربی یکی از روش های پرطرفدار برای رفع چین و چروک های صورت و بدن است و یکی از راهکارها برای پر کردن صورت های لاغر به شمار می رود. در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه تزریق چربی، مراقبت های قبل و بعد از تزریق، عوارضی که این مشکل به دنبال دارد را توضیح دهیم .

به چه دلایلی صورت افراد لاغر می شود

لاغری صورت می تواند به صورت ژنتیکی و یا تحت تاثیر عوامل بیرونی ایجاد شود. در این قسمت می خواهیم دلایل این عارضه را بررسی نماییم:

افزایش سن علت لاغر شدن صورت

یکی از دلایل لاغر شدن صورت، افزایش سن و طول عمر فرد است. در اثر افزایش سن بافت های نرم زیر پوست کاهش پیدا کرده و کلاژن کمتری در زیر پوست گردش پیدا می کند. همین موضوع باعث نازک شدن پوست و نیز کاهش حجم استخوان می شود. همه این موارد در کنار هم می تواند علت لاغر شدن صورت شود. چربی زیر پوست با افزایش سن تحلیل رفته و باعث می شود تا فاصله بین پوست صورت و استخوان گونه کمتر شود که باعث لاغرتر نشان دادن چهره فرد خواهد شد.

تزریق چربی به صورت لاغر 7858652542125461

لاغری صورت به صورت ژنتیکی

در برخی افراد لاغری صورت از همان بدو تولد با فرد همراه است. این افراد صورت لاغر را از والدین خود به ارث می برند. در این افراد استخوان گونه حالت تخت داشته و باعث می شود فرم صورت کشیده و استخوانی به نظر برسد. با افزایش سن این مشکل حاد تر می شود. با این حال می توان با روش تزریق چربی به صورت لاغر این مشکل را برطرف نمود. صورت لاغر و استخوانی باعث از دست رفتن جذابیت و زیبایی فرد شده و با پر کردن گونه ها و برجسته کردن نواحی که لازم است، این عارضه برطرف می شود.

 کم شدن چربی در اثر بروز حوادث و سوانح

در برخی موارد نیز بروز تصادفات، سوانحی مانند سوختگی و … باعث لاغر شدن و از دست دادن حجم قسمتی از صورت می شود. در برخی موارد نیز این عدم تقارن به صورت مادرزادی در صورت فرد دیده می شود. در هر حال امروزه می توان با روش پرطرفدار تزریق چربی آن را اصلاح نمود.

نحوه تزریق چربی برای صورت لاغر به چه نحوی می باشد

در این قسمت تلاش خواهیم کرد به صورت کامل نحوه تزریق چربی را توضیح دهیم. مراحل تزریق چربی به شرح زیر است:

استخراج چربی از بدن فرد برای فرایند تزریق

در اولین مرحله باید چربی از بدن خود فرد تامین شود. برای همین لازم است چربی را از قسمت هایی که در مقابل تحلیل رفتن مقاومت زیادی از خود نشان می دهند، استخراج نمود. این قسمت ها شامل شکم، باسن، پهلوها و قسمت ران بیمار است . این نواحی عموما در برابر رژیم و ورزش مقاومت زیادی داشته و به راحتی آب نمی شود. این ویژگی برای تزریق به ناحیه صورت یک مزیت به شمار می رود. زیرا در اثر حرارت و سایر فعالیت ها، چربی صورت نیز تحلیل نمی رود و ماندگاری زیادی را از خود نشان می دهد. برای این کار لازم است منطقه مورد نظر ضدعفونی شده و بی حس شود. برای کاهش عوارض  برش کوچکی داده شود. سپس چربی به وسیله دستگاهی به نام لیپوساکشن از این نواحی خارج می شود. دستگاه دارای مکنده های مخصوصی بوده و چربی را خارج می کند. چربی بدست آمده دارای ناخالصی بوده و برای تزریق باید عملیات خالص کردن و زدودن مواد زاید از آن انجام شود.

تصفیه چربی برای خارج کردن مواد زائد از آن

همانطور که گفتیم چربی بدست آمده از بدن دارای ناخالصی هایی می باشد. به همین دلیل نمی توان به صورت مستقیم آن را وارد زیر پوست نمود. ناخالصی هایی مانند مقداری از مواد بی حسی، خون و آب که با این چربی مخلوط هستند. بنابراین برای تصفیه چربی و آماده سازی آن برای تزریق از دستگاه سانترفیوژ استفاده می شود. این دستگاه چربی را با سرعت زیاد چرخانده و باعث می شود تا مواد زاید و اضافی آن از چربی خارج شوند. بعد از اینکه این چربی صاف شد، آماده تزریق در نواحی مورد نظر است.

تزریق چربی به نواحی از صورت که لازم است

در این مرحله نواحی که نیاز به برجسته سازی و پر کردن دارند، مشخص می شوند. سپس این قسمت ها بی حس می شوند تا فرد وارد شدن سوزن را به پوست احساس نکند. هرچند تزریق چربی به صورت لاغر بدون درد است، ولی برای افرادی که تمایل دارند می توان از این ماده بی حسی استفاده کرد. سپس سلول های چربی با استفاده از سوزن های باریک و مخصوص وارد زیر پوست شده و تزریق انجام می شود. چربی باید به صورت تدریجی وارد پوست شود تا امکان همپوشانی با چربی های محل تزریق را پیدا کند. در صورتی که چربی را به صورت یک باره به محل تزریق نمایید، حالت گلوله پیدا کرده و طبیعی بودن خود را از دست می دهد. این روش بسته به اینکه در چه مناطق و با چه وسعتی باید تزریق شود، ممکن است بین 45 تا حتی 3 ساعت نیز طول بکشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت لاغر به چه نحوی است

یکی از مواردی که باعث می شود حالت چهره بعد از تزریق چربی طبیعی تر بوده و نتیجه به بهترین شکل ممکن خود را نشان دهد، مراقبت های بعد از تزریق می باشد. با انجام دقیق نکاتی که در ادامه گفته می شود، می توان جلوی عوارض را نیز تا حدود زیادی گرفت. این مراقبت ها عبارتند از:

کاهش تورم و درد در محل تزریق

بعد از هرگونه تزریق ممکن است در ناحیه تزریق کمی تورم دیده شود. برای کاهش این تورم می توانید از کیسه های یخ استفاده نموده و به مدت 48 ساعت در اطراف محل تزریق قرار دهید. نباید به هیچ عنوان کمپرس یخ را به صورت مستقیم بر وی محل تزریق قرار دهید. بعد از دو روز بهتر است از کمپرس گرم استفاده نمایید. با این کار درد مختصری که ممکن است وجود داشته باشد نیز برطرف می شود. در صورتی که احساس کردید درد بیشتر شد، می توانید از داروهای مسکنی که پزشک تجویز نموده است استفاده نمایید. به هیچ عنوان دارویی را سرخود مصرف نکنید. زیرا ممکن است عوارض ناشی از دارو باعث ایجاد مشکل شود. به عنوان مثال داروی مسکنی مانند ایبوپروفن ممکن است برای کاهش درد مفید باشد، ولی همین دارو به علت رقیق کردن خون در این گونه درمان ها بسیار زیان آور بوده و باعث خونریزی می شود.

تزریق چربی به صورت لاغر 785496351423200

نحوه استراحت بعد از تزریق چربی به صورت لاغر

بعد از تزریق چربی به هیچ عنوان نباید بر روی صورت بخوابید. زیرا باعث می شود تا چربی های تزریق شده به قسمت های دیگر جابجا شوند. سعی کنید از دو عدد بالش زیر سر خود استفاده کنید تا آثار تورم نیز کمرنگ تر شود. بهتر است بعد از تزریق چربی به صورت طاق باز استراحت کنید تا چربی های در نقاط تزریق شده ثابت شوند.

از بین بردن عفونت قبل و بعد از تزریق چربی به صورت لاغر

محل برشی که در روی شکم، باسن و … ایجاد شده ممکن است دچار عوارضی مانند عفونت شود. زیرا قسمت کوچکی از پوست برش داده است. همچنین نواحی که با سوزن تزریق انجام شده نیز می تواند دچار این عارضه شود. برای از بین بردن آثار عفونت، لازم است از داروهای آنتی بیوتیک مصرف شود. این داروها باید سرموقع و به صورت مرتب مورد استفاده قرار گیرد تا آثار خود را حفظ نماید.

جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب

قرار گرفتن در معرض نور آفتاب برای فردی که صورت خود را تزریق چربی انجام داده است، می تواند مضر باشد. گرمای زیاد باعث تحلیل رفتن چربی زیر پوست شده و در صورت تکرار و استمرار، ماندگاری آن کم می شود. در نتیجه اگر مجبور به ماندن در زیر نور آفتاب هستید، باید از کلاه و عینک آفتابی استفاده نمایید. همچنین لازم است کرم ضدآفتاب قوی نیز بر روی صورت خود بمالید. زیرا پوست نازک شده و احتمال آسیب به آن وجود دارد.

عدم انجام ورزش ها و فعالیت های بدنی شدید

بعد از تزریق چربی به هیچ عنوان نباید بدن گرم شود. زیرا باعث تحلیل چربی شده و طول عمر آن را کاهش می دهد. بنابراین سعی کنید فعالیت های سنگین ورزشی را کمی تعدیل نموده و مراقبت لازم را انجام دهید. رفتن به مکان هایی مانند سونا و جکوزی به علت گرمای زیاد محیط، اغلب مواقع ممنوع است.

کلام آخر:

تزریق چربی به صورت لاغر یکی از روش های زیبایی و جوانسازی صورت است. در این روش چربی از بدن خود فرد استخراج، تصفیه و سپس به نواحی مورد نیاز تزریق می شود. تخصص و مهارت پزشک در زمینه تزریق، دوز مورد نیاز، حفظ تقارن در دو طرف صورت و … بسیار اهمیت دارد. نحوه تزریق و زاویه ای که تزریق انجام می شود، در طبیعی بودن حالت چهره و کاهش عوارض ناشی از تزریق چربی مهم می باشد.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)