چگونه جراحی زیبایی چانه بلند باعث زیبایی صورت می شود؟

جراحی زیبایی چانه بلند51644447545

یکی از قسمت های مهم صورت که نقش زیادی در ایجاد توازن می شود، چانه است. جراحی زیبایی چانه بلند برای حل یکی از مشکلات این ناحیه که بزرگی چانه می باشد، انجام می شود. زمانی که چانه بیش از حد بزرگ و برجسته باشد، باعث می شود که بینی کوچک تر دیده شده و قسمت بالای صورت حالت فرو رفته داشته باشد. در نتیجه ممکن است فرد تصور کند که بینی نیاز به تغییر دارد و یا قسمت های دیگر صورت مانند گونه ها باید برجسته شوند. در صورتی که چانه در این عدم تعادل و توازن نقش دارد. تغییرات باید در ناحیه چانه انجام شود تا بتوان نتیجه مثبتی را به دست آورد. منتوپلاستی یا ژینوپلاستی از جمله جراحی هایی هستند که برای اصلاح چانه و بزرگی و کوچکی آن انجام می شوند. در این مقاله به توضیح هر کدام پرداخته و نیز مطالب مرتبط را بررسی می کنیم.

چه افرادی مجاز به انجام جراحی زیبایی چانه بلند می باشند

نمی توان گفت همه افرادی که دارای چانه بلند هستند، می توانند این جراحی را انجام دهند. برای این نوع عمل ها چون تحت بیهوشی انجام می شود، نیاز است شرایطی فراهم باشد. پزشک قبل از انجام جراحی باید مطمئن شود فرد در سلامت جسمانی مطلوب قرار دارد. به همین دلیل آزمایشاتی تجویز می شود که قبل از جراحی بهتر است آن ها را انجام دهید و در روز عمل همراه داشته باشید. بعد از اینکه این مرحله به اتمام رسید، باید دید چانه تا چه حد نسبت به سایر اعضای صورت بلند تر و برجسته تر است. اینکه بایت آن طبیعی است یا خیر و پارامترهای از این قبیل که توسط جراح مورد بررسی قرار می گیرد.

چه نکاتی را قبل از جراحی زیبایی چانه بلند باید مدنظر قرار دهیم

برای موفقیت در هر جراحی نیاز است اقداماتی را قبل، بعد و در روز جراحی انجام دهید. این نکات برای بدست آوردن نتیجه مطلوب و رسیدن به آنچه مدنظر پزشک و بیمار است لازم و ضروری است. نکاتی که قبل از انجام جراحی باید رعایت نمایید عبارتند از:

مراجعه به بهترین جراح برای انجام عمل متناسب کردن چانه بلند

یکی از مهم ترین تصمیماتی که باید بگیرید این است که به کدام جراح باید مراجعه نمایید. انتخاب بهترین جراح در این مورد بسیار مهم است، زیرا این نوع عمل ها قابل بازگشت نبوده و تغییرات باید درست و اصولی انجام شود. لازم است در مورد پزشک تحقیق کنید، مشورت نمایید و نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی را بررسی نمایید. این اقدامات کمک زیادی به رسیدن به بهترین نتیجه ممکن دارد. در جلسه معاینه لازم است در مورد توقعات خود از این جراحی صحبت کرده و هدف خود را بیان نمایید. پزشک متبحر و متخصص می تواند کاملاً در این زمینه راهنمایی های لازم را انجام داده و آنچه در واقعیت اتفاق خواهد افتاد را تبیین می نماید.

جراحی زیبایی چانه بلند51644447545

اطلاعات کامل از پرونده پزشکی خود را در اختیار جراح قرار دهید

یکی از مواردی که لازم است، آگاهی جراح از سابقه درمانی بیمار است. آگاهی از بیماری هایی که داشته و یا در حال حاضر دارد برای پزشک مهم است. زیرا باید بیمار بیهوش شود و داشتن اطلاعات پزشکی ضروری است. از طرفی باید در مورد داروهایی که مصرف می کنید نیز اطلاعات کامل در اختیار پزشک قرار دهید. داروهایی که حساسیت دارید و مصرف می کنید. زیرا داروهایی مانند آسپرین و … که رقیق کننده خون هستند و داروهای ضدالتهابی باید کنترل و یا جایگزین شوند. زیرا باعث افزایش میزان خونریزی در حین جراحی و بعد از آن می شوند.

حذف مصرف مشروبات الکلی و دخانیات به مدت دو هفته قبل از جراحی زیبایی چانه بلند

مصرف مشروبات الکلی به دلیل افزایش میزان تورم و کبودی باید دو هفته قبل از جراحی کنار گذاشته شود. مصرف دخانیات نیز باعث می شود عملیات اکسیژن رسانی در حین جراحی دچار اختلال شود. سعی کنید مصرف دخانیات بخصوص سیگار را متوقف و یا به کمترین حد ممکن برسانید.

جراحی زیبایی چانه بلند چگونه انجام می شود

بعد از اینکه برای جراحی آماده شدید، نوبت به مراجعه به کلینیک می باشد. در روز جراحی باید ناشتا باشید. یعنی به صورت متوسط 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن باید دست بکشید. زیرا داروهای بیهوشی تزریق خواهد شد و مصرف مواد غذایی باعث ایجاد اختلال و مشکل بعد از جراحی می شود. روند انجام جراحی به این صورت است که ابتدا برشی در ناحیه چانه و در داخل دهان ایجاد می شود تا دسترسی لازم به قسمتی که باید کوچک شود پیدا شود. سپس با استفاده از ابزار جراحی که شامل اره برقی است، لبه استخوان چانه جدا می شود. با این کار قسمتی از چانه که بلند بوده و برجستگی دارد از آن جدا می شود. سپس چانه به سمت عقب کشیده شده و توسط صفحات فلزی مخصوص و پیچ هایی از جنس تیتانیوم ثابت می شوند.

یتانیوم به سرعت با بدن انسان سازگاری پیدا کرده و بدن واکنش پس زننده در برابر آن ندارد. در نهایت بعد از تغییراتی که ایجاد شد، محل هایی که برش داده شده اند بخیه زده می شوند و جراحی به اتمام می رسد. قبل از اینکه بیمار ترخیص شود، محل جدید چانه به وسیله تابش اشعه ایکس چک می شود. این کار برای اطمینان از محل صحیح قرار گیری چانه لازم است.  این جراحی بسته به عمق مشکل و پیچیدگی جراحی می تواند بین 1 تا 1.5 ساعت طول بکشد. برش های داده شده در داخل دهان بوده و در نتیجه در شکل ظاهری فرد جای بخیه و اسکار دیده نخواهد شد. این بخیه ها بعد از یک هفته تا 10 روز جذب می شوند و یا در صورت نیاز توسط پزشک کشیده می شوند.

بعد از جراحی زیبایی چانه چه مراقبت هایی نیاز است

بعد از جراحی، مراقبت های لازم می تواند نتیجه عمل را تغییر دهد. بنابراین برای اینکه به بهترین نتیجه برسید، لازم است مراقبت ها را جدی گرفته و به صورت صحیح و کامل انجام دهید. این مراقبت ها عبارتند از:

استفاده از گن مخصوص برای ثابت نگهداشتن چانه

بعد از جراحی برای اینکه چانه در محل خود ثابت باشد، گن مخصوصی بر روی محل بسته می شود. این گن غیر از نقش حمایتی در کنترل درد و تورم نیز نقش مهمی دارد. بایستی در هفته اول بعد از جراحی به صورت شبانه روزی از آن استفاده شود.

کنترل عفونت بعد از جراحی

یکی از عوارض شایع بعد از جراحی های تهاجمی که قسمتی از بدن برش داده می شود، عفونت است. بخصوص در مورد این جراحی که از داخل دهان انجام می شود و احتمال عفونت نیز بیشتر است. لازم است غیر از رعایت دقیق بهداشت دهان و دندان، از آنتی بیوتیک هایی که تجویز می شود به صورت مرتب استفاده کنید. مصرف داروها می تواند از بروز عفونت جلوگیری کرده و عوارض این جراحی را به حداقل برساند.

مراقبت از ورود ضربه و فشار به ناحیه جراحی

به هیچ عنوان نباید ضربه و فشاری به ناحیه جراحی وارد شود. از آنجایی که محل جدید چانه با استفاده از پیچ های محکم ثابت شده است، ضربات شدید می تواند باعث آسیب به چانه و احساس درد شدید در ناحیه جراحی شود.

جراحی زیبایی چانه بلند 87654135416546541

نوع تغذیه در نتیجه تاثیر گذار است

با توجه به اینکه بخیه ها در قسمت داخلی دهان زده شده است، باید در مصرف مواد غذایی و نوع تغذیه دقت کنید. بایستی در هفته اول از غذاهای آبکی و پوره شده استفاده نمایید. در این صورت غیر از حفظ انرژی به محل جراحی که چانه است نیز فشاری وارد نمی شود. زیرا جویدن مواد غذایی باعث حرکت چانه و فک شده و فشار وارد می کند.

تورم و درد بعد از جراحی زیبایی چانه بلند طبیعی است

تورم و درد در جراحی های تهاجمی جزو عوارض معمول می باشد. برای کاهش تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید این کمپرس را به مدت دو روز و به صورت متناوب بر روی محل جراحی قرار دهید تا آثار تورم و کبودی کاهش پیدا کند. بعد از دو روز کمپرس گرم را جایگزین نمایید. برای کنترل درد از مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید و به هیچ عنوان درمان خودسرانه نداشته باشید.

هزینه جراحی چانه بلند چقدر است

هزینه جراحی عموماً به آیتم هایی مانند دستمزد جراح، داروهایی که مصرف می شود، هزینه اتاق عمل و کلینیکی که مراجعه می کنید بستگی دارد. جراح هرچه سابقه جراحی بیشتری داشته و تخصص بیشتری داشته باشد، به صورت معمول دستمزد بالاتری دریافت می کند. کلینیکی که انتخاب می کنید اگر مجهز و مدرن باشد، ممکن است هزینه بالاتری را دریافت نماید. هزینه اتاق عمل و کادر پزشکی و پرستاری نیز باید به هزینه ها اضافه شود.

کلام آخر:

جراحی زیبایی چانه بلند برای حفظ تقارن و توازن در ناحیه صورت بسیار مهم است. این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام می شود و در طی جراحی چانه برش داده شده و به سمت عقب کشیده می شود و از ارتفاع آن کم می شود. این اصلاحات باید توسط جراح متخصص و مجرب در این زمینه انجام شود تا به بهترین نتیجه ممکن برسد. مراقبت های بعد و قبل از جراحی نیز تاثیر زیادی در کاهش عوارض دارد.


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)