بهترین جراح لیفت صورت کیست؟

بهترین جراح لیفت صورت 454135665

جراحی لیفت اگر به دست بهترین جراح لیفت صورت انجام شود، یکی از بهترین و مؤثرترین روش های برای جوان تر کردن پوست صورت می باشد. در این روش که ماندگاری بالایی دارد، پوست صورت که در اثر افزایش سن دچار شل شدن و افتادگی شده است، کشیده و لیفت می شود. در نتیجه آثار چین و چروک از صورت از بین رفته و چهره صاف و یکدستی ایجاد می شود. همه افراد با بالا رفتن سن دچار عوارضی مانند نمایان شدن و عمیق تر شدن چین و چروک ها در صورت و گردن می شوند، از طرفی خطوطی مثل خطوط اخم، خنده، خطوط زیر چشم و اطراف لب و دهان نیز به مرور ایجاد و تشدید می شوند. هر چه سریع تر بتوان از روش های تهاجمی و غیر تهاجمی این عارضه ها را محدود و کم رنگ نمود، نتیجه بهتری نیز بدست خواهد آمد.

روش های لیفت صورت کدام است

برای لیفت صورت یا ریتیدکتومی روش های مختلف جراحی و غیر جراحی وجود دارد. در روش های غیر جراحی که تهاجم کمتری نیز انجام می شود، فرد درد و عوارض کمتری را تحمل می نماید. این روش ها عبارتند از تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق چربی و … روش های تهاجمی و یا جراحی معمولاً دارای عوارض بیشتری بوده و ممکن است افراد تمایل کمتری به آن نشان دهند. ولی نکته بسیار مهم ماندگاری این روش ها است. طول مدت ماندگاری در روش هایی مانند جراحی لیفت صورت با اینکه دائمی نمی باشد، ولی پایداری زیادی دارد. در نتیجه فرد بدون اینکه مدام نیاز به تمدید روش درمانی داشته باشد، می تواند تا سال ها از داشتن پوستی صاف و یک دست لذت ببرد. در این روش های جراحی، پوست اضافی صورت برداشته شده و جوانی و شادابی به چهره فرد بازخواهد گشت. مهم ترین نکته انجام جراحی توسط بهترین جراح لیفت صورت می باشد.


نحوه جراحی بیفت صورت به چه شکلی است

همانطور که گفتیم برای اینکه نتیجه ماندگار، طبیعی با کمترین عوارض را بدست آورید، نیاز است به بهترین جراح لیفت صورت مراجعه کنید. تبحر و تخصص جراح می تواند نقش تعیین کننده و مؤثری در نتیجه جراحی های زیبایی داشته باشد. برای انجام جراحی لیفت صورت مراحل زیر انجام می شود:

بی حس کردن محل جراحی

جراحی لیفت صورت می تواند تحت بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام شود. اینکه کدام روش برای بیمار مناسب است، بستگی به نظر جراح و نیز تمایل بیمار دارد. برخی افراد به علت ترس از برش دادن محل و نیز اقداماتی که در حین جراحی انجام می شود، ترجیح می دهند بیهوشی عمومی را تجربه کنند. همچنین این ترس می تواند منجر به انقباض عضلات صورت نیز شود که برای روند جراحی بسیار خطرناک بوده و در نتیجه تأثیر گذار است. برای انجام بیهوشی ، جراح باید وضعیت سلامت عمومی بیمار را بررسی نماید. بخصوص که این جراحی ها در سنین بالا انجام می شود و احتمال بیماری های قلبی و عروقی و یا تنفسی در فرد بیشتر است. ولی چون جراحی سرپایی است، بهتر است برای جلوگیری از عوارض بیهوشی، بی حسی موضعی را انتخاب نمایید.

انجام برش های لازم بر روی صورت

بعد از اینکه محل مورد نظر بی حس گردید، ابتدا بهترین جراح لیفت صورت کلیه قسمت های مورد نظر را تقسیم بندی می نماید. بعد از این کار مرحله برش شروع می شود. برش ها در نقاط مشخص شده ایجاد می شود. معمولاً برای اینکه محل بخیه ها پوشش داده شوند، سعی می شود تا برش ها در خط رویش مو ایجاد شده تا بعداً جای بخیه و اسکار دیده نشود. جراح با دفت برش های لازم را انجام می دهد و سلول ها و بافت های اضافی پوست برداشته می شوند. با این کار پوست صورت کشیده می شود و نتیجه لازم به دست خواهد آمد. بعد از این کار نیز محل برش داده شده، بخیه زده می شوند و جراحی به اتمام می رسد. بخیه های زده شده بسیار نازک و ظریف هستند، ممکن است جذبی باشند و یا نیاز باشد بعد از مدت مشخص مجدداً به پزشک مراجعه نمایید تا بخیه ها کشیده شوند.

مزایای جراحی لیفت صورت نسبت به سایر روش های جایگزین

همانطور که در بالا گفته شد، روش هایی مانند تزریق ژل، بوتاکس و یا چربی می تواند به جای جراحی لیفت صورت باعث باز شدن چین و چروک و برطرف شدن خطوط روی صورت شود. ولی این روش اگر توسط بهترین جراحی لیفت صورت انجام شود، مزایای بیشتری نسبت به این روش های جایگزین دارد که در این قسمت به مهم ترین این مزایا اشاره می کنیم:

بهترین جراح لیفت صورت
ماندگاری بالای جراحی لیفت صورت

یکی از مهم ترین و بارزترین مزایای جراحی لیفت صورت، مدت زمان ماندگاری و طول عمر این روش است. اصولاً روش های جراحی نسبت به روش های غیر تهاجمی، ماندگاری بالاتری دارند که این وجه تمایز این دو روش محسوب می شود. با اینکه جراحی لیفت صورت دائمی نمی باشد، ولی طول عمری بالای 10 سال دارد که مدت زمان طولانی به شمار می رود. اینکه فرد در سنین بالا بتواند یک دهه از زندگی خود را پوستی صاف و یکدست سپری نماید، باعث افزایش اعتماد به نفس و شادابی فرد خواهد شد.

طبیعی بودن پوست صورت در اثر جراحی لیفت صورت

انجام جراحی توسط بهترین جراح لیفت صورت باعث می شود تا پوست حالت طبیعی تری داشته باشد. اینکه چگونه و از چه زوایایی پوست لیفت شود و نحوه بخیه ها و برش ها چگونه باشد، نقش مؤثری در طبیعی جلوه دادن چهره فرد دارد. از طرفی با این روش، پوست مجبور به بازسازی خود خواهد شد، کلاژن بیشتری تولید می کند و جوانی پوست به طور طبیعی به چهره فرد باز خواهد گشت.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود

مراقبت های بعد از هر جراحی جزو الزامات و بایدها بوده و کوچکترین بی توجهی می تواند نتیجه جراحی را به غیر از آنچه انتظار می رود، تغییر دهد. عوارضی مانند عفونت، تورم، خونریزی و … بعد از هر جراحی بروز خواهد کرد و نحوه مراقبت ها می تواند میزان و شدت آن را کاهش دهد. در این قسمت به مراقبت هایی که بعد از جراحی لیفت صورت انجام می شود، اشاره می کنیم. نکته ای که قبل از عنوان این مطلب باید اشاره کنیم، نحوه انتخاب جراح لیفت است. در صورتی که فرد به بهترین جراح لیفت صورت مراجعه نماید و این مراقبت هایی که عنوان خواهد شد را جدی بگیرد، بهترین نتیجه در انتظار فرد خواهد بود:

برای کاهش تورم و درد لازم است چه اقدامی انجام دهیم

تورم و درد بعد از هر جراحی تهاجمی بروز می کند. هرچند این عارضه موقت بوده و بعد از چند روز کم شده و از بین می رود، ولی برای کاهش طول مدت و شدت آن می توانید کمپرس یخ را روی نواحی صورت قرار دهید. نباید کمپرس یخ را به صورت مستقیم در محل های برش داده شده قرار دهید. بعد از 48 ساعت کمپرس گرم را جایگزین کنید تا گردش خون در صورت به حالت عادی بازگردد.
مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط جراح
در جراحی کشیدن پوست صورت اگر به دست بهترین جراح لیفت صورت انجام شود، عوارض کمتری متوجه فرد می شود. ولی عوارضی مانند عفونت در محل های برش داده شده ممکن است در درجات پایین ایجاد شود. برای رفع این مشکل جراح انتی بیوتیک تجویز می نماید تا اثر عفونت را از بین ببرد. لازم است این داروها به صورت منظم و سروقت مصرف شود تا اثر آن از بین نرود. برای کنترل درد نیز معمولاً داروهای مسکن تجویز می شود. این داروها نباید سرخود مصرف شود و لازم است طبق نسخه پزشک و سر موقع استفاده نمایید. زیرا داروهایی مانند ایبوپروفن خاصیت انعقاد خون دارد و نباید در این مدت مصرف شود. زیرا باعث افزایش خونریزی در حین جراحی و بعد از آن می شود.

بعد از جراحی لیفتینگ صورت چند روز باید استراحت نمود

یکی از مراقبت های بعد از جراحی، لزوم استراحت بعد از انجام عمل است. بعد از جراحی لیفت صورت بهتر است چند روز استراحت نموده و سپس می توانید فعالیت های روزمره خود را شروع کنید. در مدت زمان خواب باید سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا آثار تورم و کبودی کمتر شود. فعالیت های سنگین ورزشی و بدنی باید به هفته های بعد موکول شود. زیرا پوست در اثر لیفتینگ تحریک شده و بافت های آن آسیب دیده اند. بهتر است مدت زمانی صرف بازیابی پوست شود و سپس فعالیت های ورزشی خود را آغاز کنید. به هیچ عنوان سر خود را به سمت پایین خم نکنید. زیرا باعث افزایش گردش خون در صورت شده و احتمال خونریزی در محل های برش داده شده بیشتر می شود. برای جلوگیری از عفونت بهتر است استحمام خود را به چند روز بعد از جراحی موکول نمایید.

بعد از لیفتینگ پوست صورت نحوه تغذیه به چه شکلی باید باشد

جویدن مواد غذایی سفت و سخت باعث حرکت پوست صورت بخصوص در نواحی اطراف دهان و گونه ها می شود. توصیه می شود در چند روز اول مایعات، سوپ و یا غذاهای اصلی به صورت پوره شده مصرف شوند. آب زیادی بنوشید تا بازسازی پوست سریع تر انجام شود. همچنین مصرف سدیم را کنترل نمایید، زیرا مصرف زیاد نمک باعث افزایش تورم در صورت می شود.

از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پرهیز کنید

یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب است. در صورت اجبار ضروری است از کرم های ضد افتاب قوی استفاده کنید. همچنین کلاه لبه دار و عینک آفتابی را فراموش نکنید تا پوست صورت آسیب زیادی نبیند.

کلام آخر:

لیفت صورت یکی از بهترین و مؤثر ترین روش ها برای جوان تر نشان دادن چهره افراد و زدودن چین و چروک ها است. جراحی لیفت صورت به علت مزایایی که نسبت به روش های جایگزین دارد، یکی از بهترین گزینه ها برای لیفتینگ صورت به شمار می رود. مهم ترین نکته این است که به بهترین جراح لیفت صورت مراجعه نمایید تا نتیجه دلخواه با کمترین عوارض بعد از جراحی بدست آید.

 


مطلب فوق توسط نویسندگان تهران جراحی با استفاده از منابع علمی تحت وب و کتب علمی نگارش شده است. و همانطور که میدانید که مباحث علمی نیاز به مشاوره جدی پزشک دارد ، هیچگونه مسئولیتی عهده دار تهران جراحی نمیباشد. (دکتر دهقان)

0/5 (0 نظر)